Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#141 PostWysłany: 04 Wrz 2020 20:34 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
dg72 napisał(a):
Napisałeś w takiej formie czyli lakonicznie i bez szczegółów, a ja tylko uzupełniłem o konkret
Jesteś pewny, że odpowiedziałeś na moje pytanie? :-)
Czyli jakbym dołączył zdjęcie tego druku to by już nie było "straszonko"? :-) :-) :-)
Proponuję przeczytaj jeszcze raz co napisałem ze zrozumieniem a potem zastanów się dwa razy zanim będziesz następnym pisał o jakimś "straszonku" a potem jeszcze raz jak będziesz próbował odpowiedzieć dlaczego używasz takiego określenia cytując kogoś post... :-)

I jeszcze raz tylko dla Ciebie. Może będzie łatwiej Ci zakumać...
qbk napisał(a):
dzisiejszy lot do Bergamo z Katowic bez jakichkolwiek problemow. Zadnych drukow, pytan po jakiejkolwiek stronie. Tylko mierzenie temperatury w KTW i BGY
malediwy napisał(a):
W drodze do Włoch nie potrzeba żadnych druków ale będą rozdawane na locie do Polski...

Jeśli uznałeś, ze to wymaga publikowania druków to nie mam z tym problemu. Ale ja takiej potrzeby nie widziałem i wciąż nie rozumiem o jakim "straszonku" napisałeś cytując mój post. Sugerujesz, że odpowiadając w ten sposób chciałem kogokolwiek wystraszyć??? :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#142 PostWysłany: 04 Wrz 2020 20:44 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Sam zamierzam za niedługo lecieć do z Włoch i zainteresowany WRZUCIŁEM co znalazłem tj co mi wręczą

Stąd te "straszonko" czy też próba wyjaśnienia, swoją drogą trzeba było od razu krótko dodać co zawiera ankieta :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#143 PostWysłany: 04 Wrz 2020 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@meczko
Wiem o tym aczkolwiek przepis ten może być różnie interpretowany ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#144 PostWysłany: 04 Wrz 2020 20:53 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
dg72 napisał(a):
Sam zamierzam za niedługo lecieć do z Włoch i zainteresowany WRZUCIŁEM co znalazłem tj co mi wręczą

Stąd te "straszonko" czy też próba wyjaśnienia, swoją drogą trzeba było od razu krótko dodać co zawiera ankieta :twisted:
Hahaha... Twoja próba wyjaśniane (choć nie wiem co trzeba było wyjaśniać) to jest moje "straszonko"??? :-) Jeszcze raz... Ja nie widziałem potrzeby czegokolwiek więcej pisać poza tym, co napisałem. Poza tym, każdy chyba dziś przed lotem dostaje druk mailem więc zainteresowani wiedzą o jakim druku jest mowa. A druk jest prosty jak budowa cepa więc nie wiem co publikując go chciałeś właściwie wyjaśnić??? Ale pokazałeś - chwała Ci za to. Ale odczep się ode mnie i nie sugeruj, że jak kogoś czymś straszę!!! :-) :-) :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#145 PostWysłany: 04 Wrz 2020 21:52 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 48
Właśnie wróciłam z Włoch, lecieliśmy do Pizy, potem samochodem na północ Toskanii, tuż przy Ligurii. Wrażenia i obserwacje mam podobne do większości, Włosi przestrzegają zasad noszenia maseczek, część ludzi nosi je także na ulicach. W restauracjach, kawiarniach wciąż wszystko dezynfekują po klientach. W Pizie w okolicy krzywej wieży tłumy jak na koncercie, wybraliśmy się też do Cinque Terre z nadzieją, że koronawirus odstraszył ludzi i w pociągu wiozącym turystów do kolejnych miasteczek będzie luz, niestety rozczarowaliśmy się. Za to do toalet na dworcu w CT może wejść na raz tylko 1 osoba, po wyjściu wchodzi pani sprzatająca, dezynfekuje i wpuszcza następną osobę.
Turystów w sporych ilościach spotykaliśmy w znanych turystycznych miejscach, za to w małych miasteczkach czy wioskach w Alpach Apuańskich, po których głównie jeżdździlismy pustki, wieczorami zbierało się tylko kilka osób mówiących w różnych języchach w lokalnych restauracjach. Cisza i spokój i cudowne widoki.
Gdyby ktoś miał pytania, chętnie odpowiem.
A.... gdy wracaliśmy z Pizy do Modlina to na lotnisku od razu dało się poznać kto jest z Polski, bo nosy powywalane z maseczek, straszny obciach, służby na lotnisku kilkukrotnie zwracały uwagę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#146 PostWysłany: 06 Wrz 2020 14:47 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Nowe rozporządzenie o ograniczeniach związanych z pandemią przedłuża środki stosowane już od 6 sierpnia/połowy sierpnia. Nie piszą na ile, ale zapewne na kolejny miesiąc:
https://www.repubblica.it/cronaca/2020/ ... 266366217/
- obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych dostępnych publicznie,
- na przestrzeni otwartej po 18 maseczki obowiązkowe tam, gdzie nie można zapewnić odległości 1 m między osobami,
- w transporcie publicznym można zająć maksymalnie 80% miejsc
- zakaz imprez tanecznych (rozumiem, że też dyskotek)
- dla osób, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały w Hiszpanii, Grecji, Chorwacji albo na Malcie, test albo kwarantanna (lista krajów bez zmian w porównaniu z tym, co obowiązywało do tej pory).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#147 PostWysłany: 06 Wrz 2020 22:03 

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 1
Mam pytanie czy ktoś przerabiał taki scenariusz:
Mam loty z Polski do Hiszpanii z międzylądowaniem w Bergamo. (Zmieniam linię w międzyczasie z Ryanaira w Wizzair).
W dokumentach, które trzeba przedstawić na lotnisku we Włoszech jest do zaznaczenia opcja "tranzytu" jeżeli pobyt na terytorium Włoch trwa mniej niż 36 godzin (tak jest w moim przypadku).
Czy ktoś wie czy jeżeli jestem we Włoszech tylko "przejazdem" to dalej mam obowiązek wykonania testu?

Z góry dzięki za wszelkie informacje

Link do strony Ryana z dokumentem dla Włoch:
https://www.ryanair.com/content/dam/ryanair/IT---self-declaration_in_case_of_entry_into_italy_from_abroad_-_form_14_08.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#148 PostWysłany: 07 Wrz 2020 08:17 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Kashpir napisał(a):
Obecne włoskie rozporządzenie obowiązuje do 7 września. Śledź wiadomości na stronie https://www.esteri.it/mae/en/ministero/ ... talia.html

Dzień dobry
A no śledzę...i nic nie zaktualizowali...nie wiem co robić..rezerwować jakieś bilety, czy nie.
Pozdrawiam słonecznie
Justyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#149 PostWysłany: 07 Wrz 2020 09:34 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
magenta napisał(a):
A.... gdy wracaliśmy z Pizy do Modlina to na lotnisku od razu dało się poznać kto jest z Polski, bo nosy powywalane z maseczek, straszny obciach, służby na lotnisku kilkukrotnie zwracały uwagę.

Niestety potwierdzam. W Poz na lotnisku jest całkiem OK. Niewielu nosaczy. Niestety poza granicami Polaków można rozpoznać po wywalonych nosach i maseczkach na brodach.
Jestem pod wrażeniem respektowania przez Włochów przepisów, zwłaszcza w komunikacji miejskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#150 PostWysłany: 07 Wrz 2020 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
kkawa napisał(a):
Mam loty z Polski do Hiszpanii z międzylądowaniem w Bergamo....
W dokumentach, które trzeba przedstawić na lotnisku we Włoszech...



Leciałem tak 28 sierpnia. Nie musisz przedstawiać żadnych dokumentów, po wylądowaniu w Bergamo.
Skup się na QR kodzie do Hiszpanii.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kkawa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#151 PostWysłany: 08 Wrz 2020 18:24 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Czy wjazd do Włoch od strony francuskiej odbywa się normalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#152 PostWysłany: 09 Wrz 2020 14:37 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Źródło: http://www.salute.gov.it/portale/nuovoc ... ro&id=5046
(artykuł jest tylko na włoskiej wersji strony)

Tłumaczenie google:
W Dzienniku Urzędowym nowy Dpcm, który przedłuża środki ostrożności do 7 października w celu przeciwdziałania i powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 zawartego w Dpcm 7 sierpnia 2020 r .

Jak zapowiedział Minister Zdrowia Speranza, zapisy zawarte w rozporządzeniu z dnia 12 sierpnia 2020 r. Oraz w rozporządzeniu z dnia 16 sierpnia 2020 r. Obowiązują również do 7 października , przy czym DPCM przewiduje możliwość wjazdu osób przebywających za granicą we Włoszech, aby dotrzeć do osoby (obywatela europejskiego i kraju trzeciego będącego rezydentem długoterminowym), nawet jeśli nie mieszka ona razem, z którą istnieje udowodniony i stabilny związek emocjonalny.

Dpcm dodaje załączniki 21 i 22, odnoszące się do zarządzania sprawami Covid-19 w szkołach i na uniwersytetach.

Działalność służb edukacyjnych oraz działalność dydaktyczna szkół wszystkich szczebli wznawia regularny rozwój roku szkolnego, także na podstawie opracowanych przez Instytut wskazań operacyjnych do postępowania w przypadkach i ogniskach SARS-COV-2 Superiore di Sanità, dołączony do Dpcm.

Zajęcia dydaktyczne i programowe na Uczelniach prowadzone są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Badań, o których mowa w załączniku 18, a także w oparciu o Protokół postępowania z potwierdzonymi i podejrzewanymi przypadkami Covid-19 w salach wykładowych uczelni .

Dołącz również wskazówki dotyczące transportu publicznego i specjalnego transportu szkolnego.

Data publikacji: 8 września 2020 r. , Ostatnia aktualizacja 8 września 2020 r
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 11 Wrz 2020 08:11 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
hejka mordki!
za 2 dni wybieram się do bari i dostałem dziś linka od ryanaira:
https://www.ryanair.com/ie/en/plan-trip ... umentation
idąc dalej klikam w linka
https://www.sanita.puglia.it/autosegnal ... oronavirus

i mam tu formularz do wypełnienia. Czy muszę go wypełniać??

drugie pytanie z bari lecę na sycylię , czy muszę coś wypełniać i co znaczy "sycylia z app" ?

z góry podziękował!


Ostatnio edytowany przez Abcn 11 Wrz 2020 10:30, edytowano w sumie 2 razy
Przenoszę. Dałbyś radę duże litery?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 11 Wrz 2020 09:32 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Bari, Sycylia...
A mordka pierwszy raz leci?
Może mordka poczyta, co Ryanair przesłał ? I trochę postów w dziale "Italia post covid"
I postów trochę :) z podanych linków?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#155 PostWysłany: 11 Wrz 2020 09:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Mordko, a co Ci szkoda wydrukować i wypełnić?
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#156 PostWysłany: 11 Wrz 2020 09:49 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Dzień dobry.
Jestem obecnie w Bergamo. Przyleciałam wczoraj z Katowic. W samolocie (Wizz) już nawet gazików odkażających nie dają. Mało tego...żadnych formularzy nikt nam nie dał z obsługi samolotu do wypełnienia, jak to było na 3 ostatnich lotach do Rzymu... Na lotnisku po przylocie tez niczego nie chcieli, nie sprawdzali ( oprócz temperatury)
W samym Bergamo życie toczy się normalnie..wieczorem wszyscy biesiadują nie zachowując dystansu...maseczki tez słabo.. choć za dnia więcej ludzi chodzi cały czas w maseczkach.
Pozdrawiam słonecznie
Justyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#157 PostWysłany: 11 Wrz 2020 10:06 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Hmmm.... Leciałem w sierpniu do Rzymu i też niczego nie dawali. Dopiero na locie powrotnym do Polski...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#158 PostWysłany: 12 Wrz 2020 11:53 

Rejestracja: 12 Wrz 2020
Posty: 3
Dostalam wlasnie info od wlascicielki mieszkania, odnosnie dodanych restrycji na Sardynii:

“The governor of Sardinia Christian Solinas has signed the new restrictive anti covid ordinance. From 14 September, passengers entering the island are "invited" to present a certificate of negativity to the virus when boarding ships and airplanes or to self-certify that they have tested negative for a serological, molecular or antigen test. In the absence of this they "accept" to carry out a swab within 48 hours of arrival and to communicate the result to the local health authorities. In the same ordinance, the obligation to wear masks 24 hours a day even outdoors is imposed by sibito in cases where it is not possible to respect the distance of one meter.”

Czy ktos z Was sie orientuje czy te testy moge wykonac na lotnisku Alghero i czy sa bezplatne? A jak nie sa to ile kosztuja? A jesli kosztuja to czy jakies ubezpieczenie moze to pokryc?
:D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#159 PostWysłany: 12 Wrz 2020 12:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Już widzę jak ubezpieczenie za to płaci...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#160 PostWysłany: 12 Wrz 2020 12:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Tu jest info aktualne dotyczące testów.
https://www.esteri.it/mae/en/ministero/ ... talia.html
A tu lokalne rozporządzenie z Sardynii
http://www.regione.sardegna.it/j/v/2568 ... =94255&t=1
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group