Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1281 PostWysłany: 04 Gru 2021 07:29 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
jotpol napisał(a):
Jak myślicie, biorąc pod uwagę to co się działo we włoszech rok temu, czy da się na sylwestra 2021/2022 pojechać do Wenecji? Powróżcie mi :)

Jeśli jesteś zaszczepiony, to tak. W najgorszym wypadku będą wymagali testu aby móc przekroczyć granicę.
Tak ja bym obstawiał :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jotpol uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1282 PostWysłany: 05 Gru 2021 20:16 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Informacje z Katanii z wczoraj - po przylocie z Malty nikogo nie interesowały żadne PLFy ani covidpassy za to cały samolot został skierowany na obowiązkowe darmowe testy...
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1283 PostWysłany: 05 Gru 2021 20:30 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Dzisiaj na szczęście w CTA nic takiego nie miało miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1284 PostWysłany: 06 Gru 2021 11:53 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Nowe zasady wchodzą od dziś, będą obowiązywały co najmniej do 15.01. Najkrócej

"Z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa niewiele będzie można już zrobić" - piszą włoskie media. Od poniedziałku tylko z ulepszoną "super" wersją Green Pass Włosi będą mogli wejść do teatru, kina, baru, dyskoteki czy na imprezy sportowe. Nie będą już uznawane dotychczasowe przepustki sanitarne, wydawane na podstawie testów na koronawirusa. Oznacza to de facto uniemożliwienie osobom niezaszczepionym wstępu w miejsca rozrywki.

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-we-w ... 19-5510230
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1285 PostWysłany: 06 Gru 2021 22:32 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Jestem właśnie w Mediolanie. Na wejściu do restauracji czy atrakcji wszędzie chcą passa. W metrze czy innych środkach komunikacji nikt nie sprawdza. Co najważniejsze dla ludzi po 3 dawce. Ja jestem po niej 12 dni i bez problemu stary i nowy QR działa. Ogólnie też pełno ludzi nosi maski na ulicach. Także idąc np odkrytym targiem musimy mieć maskę i policja zwraca na to uwagę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1286 PostWysłany: 06 Gru 2021 22:50 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@spejson911 W Rzymie to samo na powietrzu nikt nie chce maski poza zatłoczonymi miejscami (Di trevi,Schody hiszpańskie) tam chodzą i gwizdają na ludzi
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1287 PostWysłany: 06 Gru 2021 23:06 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Od dwóch dni na północnej Sardynii (Castelsardo i okolice) sprawdzają green passy też przy zamawianiu kawy do wypicia przy barze. Zastanawiam się, czy to jakieś miejscowe zarządzenie, czy nadgorliwość, bo wcześniej przy kawie przy barze nigdzie green passa nie chcieli, a z tego co czytałem o nowych zasadach "super green pass", to w tym zakresie też się nic nie zmieniło.
W sumie dla nas to żadna różnica, i tak nosimy wydrukowane certyfikaty covid przy sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1288 PostWysłany: 07 Gru 2021 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
W niedzielę wracając z TSF do POZ na TSF skrupulatnie sprawdzali green passy co oczywiste w Itlaii i co mnie mocno zdziwiło polską KLP. Przede mną była kobieta, która nie miała KLP i jej nie przepuścil. Musiała zrobić KLP żeby wejść na airside.
System karteczkowy, po sprawdzaniu wszystkich kwitów dostaje się karteczkę, że wszystko sprawdzone i jest ok, później karteczkę zabiera obsługa pod gate.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1289 PostWysłany: 07 Gru 2021 09:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Treviso to chyba jedyne włoskie lotnisko, na którym sprawdzają KLP. Było o tym, ale w wątku transportowym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1290 PostWysłany: 07 Gru 2021 18:00 

Rejestracja: 07 Gru 2021
Posty: 1
Czy Super Green Pass to to samo, co QR kod, który mam w aplikacji mObywatel?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1291 PostWysłany: 07 Gru 2021 18:13 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Super Green Pass czyli certyfikat o przechorowaniu albo zaszczepieniu.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1292 PostWysłany: 10 Gru 2021 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Na przełomie listopada i grudnia zrobiłem krótki objazd po Włoszech. Przed lotem i po przylocie do Wenecji Treviso nic nie sprawdzane. Potem pociąg Wenecja - Mediolan - Genua, a następnie powrót z Bergamo do Polski. Na żadnym odcinku nic nie było sprawdzane, jak za dawnych czasów. Ani testów ani KLP.

Zarówno w Wenecji jak i Mediolanie jak byłem w restauracjach to nikt nigdzie nie sprawdzał green passa (siedziałem w środku). Jedynie w jednej restauracji w Genui chcieli zeskanować kod QR, a ja go nie miałem, tylko pokazałem na kartce test zrobiony w Polsce przed wylotem. I mimo to wpuścili do środka (osoba niezaszczepiona). Byłem w sumie zaskoczony, że się udało. Generalnie pandemia nigdzie nieodczuwalna poza maseczkami.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1293 PostWysłany: 10 Gru 2021 17:46 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
No to masz mocno odmienne doświadczenia od moich. Jestem już prawie 3 tygodnie na Sardynii, do knajp tak żeby siąść nie chodzimy codziennie, ale z 3-4 razy na tydzień. Za każdym razem proszą o green pass i skanują. Wcześniej na początku listopada byłem przez tydzień w Padwie, jadłem w knajpie 3 razy i tak samo - za każdym razem prośba o green pass i skanowanie.
Przy kawie przy barze (codziennie praktykuję po kilka razy) green passy sprawdzali tylko w okolicach Castelsardo i to musiała być jakaś lokalna zasada. W Cagliari znowu przy barze nigdzie nie sprawdzają.
Ze 3 razy przez ten czas widziałem lokale kontestujące obowiązek sprawdzania green passów, z wywieszoną kartką, że nie sprawdzają. Ale to duża rzadkość. No i sprzeczne z prawem, za niesprawdzanie wlaściciel może dostać karę albo nakaz zamknięcia na jakiś czas.

Podsumowując, radzę nastawiać się na to, że Włoszech w knajpach będą sprawdzać green passy. Od ostatniego poniedziałku wymagany jest zresztą "super green pass", czyli potwierdzenie szczepienia albo przechorowania, test już nie wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1294 PostWysłany: 10 Gru 2021 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Nam w listopadzie w Materze i w Apulii za każdym razem w knajpie - w środku sprawdzali GP. Ale już przy barze na kawce nie sprawdzali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1295 PostWysłany: 10 Gru 2021 18:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Nam sprawdzali green passy we Włoszech przed wejściem do restauracji czy pizzerii, ale w barach szybkiej obsługi czy kebabowniach nie było tego obowiązku. Pewnie w jakimś stopniu to zależy od klasy lokalu.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1296 PostWysłany: 10 Gru 2021 18:39 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
W Rzymie wszędzie sprawdzali GP a w zasadzie chyba już Super GP...nawet w komunikacji miejskiej podczas kontroli biletów dwóch Panów sprawdzało bilety a za nimi szła Pani i sprawdzała SGP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1297 PostWysłany: 11 Gru 2021 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
xyrxis napisał(a):
Informacje z Katanii z wczoraj - po przylocie z Malty nikogo nie interesowały żadne PLFy ani covidpassy za to cały samolot został skierowany na obowiązkowe darmowe testy...
Jest kilka krajów m.in. Malta, dla których testy po przylocie są obowiązkowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1298 PostWysłany: 11 Gru 2021 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@meczko może dlatego, że Sardynia to wyspa i są nastawieni, żeby turystów sprawdzać? No i ja byłem łącznie 5 dni, a nie 3 tygodnie ;) W sumie @cypel wyżej z 3 grudnia pisał, że też mu GP nie sprawdzali w Wenecji, więc prawdopodobnie wszystko zależy od szczęścia i miejsca. Dodam, że jadłem w nieco mniej popularnych miejscach, nie wzdłuż głównych alejek, więc to też mógł mieć wpływ. W Genui to sprawdzenie testu było akurat w bardziej popularnym miejscu.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1299 PostWysłany: 11 Gru 2021 16:20 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Jak o mnie chodzi, to "szczęście" w tym kontekście rozumiem raczej jako na trafienie na lokal, w którym sprawdzają green pass niż taki, w którym tego nie robią. W knajpach we Włoszech przy ich reżimie czuję się znacznie bezpieczniej niż w Polsce z naszym covidowym bezhołowiem...
No i tak, byłem ostatnio na Sardynii, ale miesiąc temu w Padwie też sprawdzali GP gdziekolwiek wchodziłem - 3 razy w knajpie, raz w małym muzeum.

Na bardzo świeżo mam doświadczenie z przylotu z Cagliari do Polski. Na lotnisku w Cagliari sprawdzili green pass i polski PLF, spytali też o autodeklarację. Tego już nie mieliśmy, więc dostaliśmy do wypełnienia świstek po angielsku z oświadczeniem, że nie mieliśmy objawów covida i kontaktu z chorym. Po wylądowaniu w Polsce nikt o to nie spytał, sprawdzili tylko dowody i potwierdzenia szczepień.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1300 PostWysłany: 11 Gru 2021 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
meczko napisał(a):
W knajpach we Włoszech przy ich reżimie czuję się znacznie bezpieczniej niż w Polsce z naszym covidowym bezhołowiem...

Knajpy to nie jest obowiązek, więc jak ktoś nie czuje się bezpiecznie to nie musi tam wchodzić. W każdej są zasady i trzeba się do nich stosować. Mi jak widać się udało, że trafiałem do takich, gdzie nic nie sprawdzali, a ta w Genui gdzie mnie sprawdzili była prowadzona przez miłą młodą parę, stąd zapewne byli wyrozumiali na mój test na papierze, zamiast w formie GP.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group