Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#121 PostWysłany: 31 Sie 2020 20:33 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
A Kto wie jak wygląda imprezowanie we Włoszech?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#122 PostWysłany: 31 Sie 2020 21:01 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Zrobiłem w zeszłym tygodniu mały research i wychodzi na to, że większość nocnych klubów w Rzymie które mnie interesują - działa (oczywiście w reżimie sanitarnym). Jeden z nich otworzy się dopiero 4. września (pierwsze otwarcie po lockdown'ie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#123 PostWysłany: 31 Sie 2020 21:14 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Ja słyszałam, że zamknięte są kluby nocne i dyskoteki.
https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-we-w ... ju-4666892
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#124 PostWysłany: 31 Sie 2020 21:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Sycylia: w transporcie publicznym i sklepach maseczki - poza tym totalna olewka. W restauracjach full, po 100 osób bez maseczek rozmawiających, chodzących między stołami, całujących się etc., na bulwarach, plażach, promenadach itd odstępów i maseczek brak.
Wenecja: wszystko pilnowane dużo restryjcyjniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#125 PostWysłany: 31 Sie 2020 22:12 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Wrażenia po półdniówce w Bergamo. Miasto opustoszałe z turystów. Bardzo dużo lokalsów w maseczkach. W wielu miejscach dostępne żele odkażające. W kolejce na Citta Alta mierzona temperatura. W sklepach plexi i informacje z prośbą o stosowania się do wymogów sanitarnych. Czuć, że to miasto dużo przeszło. Spędziłem tam miło czas, ale porównując do tego jak było kiedyś, to jest to przygnębiające.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#126 PostWysłany: 31 Sie 2020 22:46 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
szyblucki1 napisał(a):
A Kto wie jak wygląda imprezowanie we Włoszech?


Z włoskich mediów, nie z własnego doświadczenia - około połowy sierpnia zaostrzono środki ostrożności i dyskoteki musiały się zamknąć. Czy faktycznie to wyegzekwowano, to nie wiem - byłem już wtedy na zadupiach dość odległych od takich klimatów :) Jeszcze przed wprowadzeniem tych zasad widziałem z zewnątrz dyskotekę w centrum Rovigo. Środek lokalu pusty, za to przed lokalem na ulicy stanowisko DJ-a i ludzie tańczący w wydzielonej płotkiem strefie. Na wejściu do niej bramkarze mierzyli temperaturę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#127 PostWysłany: 02 Wrz 2020 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nie ma problemu z transferem z lotu z Hiszpanii przez lotnisko w Mediolanie MXP. Po wyjściu z samolotu mierzenie temperatury i skręt na transfery bez wychodzenia z lotniska. Nikt o nic nie pyta, nie trzeba formularzy ani testów a lotnisko jest czynne całą dobę więc i ze spaniem nie ma problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#128 PostWysłany: 02 Wrz 2020 14:44 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Czy ja lecac do Wloch (Bergamo) powinienem cos drukowac, miec ze soba?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#129 PostWysłany: 02 Wrz 2020 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Nie.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#130 PostWysłany: 02 Wrz 2020 15:51 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dzień dobry.
Wiem, że takie pytanie, to być może jak wróżenie z fus(ch)ów..ale...czy ktoś może ma wiedzę tajemną, czy do przyszłego czwartku coś się może zmienić ze strony włoskiej, jeśli chodzi o wjazd/przylot z Polski do Włoch..?
Pozdrawiam słonecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#131 PostWysłany: 02 Wrz 2020 16:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Obecne włoskie rozporządzenie obowiązuje do 7 września. Śledź wiadomości na stronie https://www.esteri.it/mae/en/ministero/ ... talia.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#132 PostWysłany: 03 Wrz 2020 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Przedwczoraj leciałem na trasie RHO-FCO. Wg rozporządzenia po przylocie z Grecji do Włoch powinno się wykonać test. W samolocie ok. 100 osób, po wylądowaniu zablokowali pasażerów w korytarzu barierką i nie było wiadomo co robić. Po kilku minutach krewcy Włosi nie wytrzymali i po prostu staranowali barierkę umożliwiając wyjście bez żadnych testów ani skierowań. Dalej na terminalu już nikt o nic nie pytał i bez problemu opuściłem lotnisko :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#133 PostWysłany: 03 Wrz 2020 20:00 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
dzisiejszy lot do Bergamo z Katowic bez jakichkolwiek problemow. Zadnych drukow, pytan po jakiejkolwiek stronie. Tylko mierzenie temperatury w KTW i BGY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#134 PostWysłany: 04 Wrz 2020 09:01 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
W drodze do Włoch nie potrzeba żadnych druków ale będą rozdawane na locie do Polski...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez puhacz, 04 Wrz 2020 10:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#135 PostWysłany: 04 Wrz 2020 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Lot z Krakowa do Cagliari przedwczoraj. Oprócz mierzenia temperatury (na monitorze, ręcznie tylko niektórych) żadnych formularzy etc. Na miejscu bardzo spokojnie, maseczki na zewnątrz po 18:00 ale stosuje się co najwyżej połowa spotkanych osób. Turystów stosunkowo niewielu (Polacy i Niemcy).
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#136 PostWysłany: 04 Wrz 2020 11:20 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Te maseczki na zewnątrz po 18 NIE są obowiązkowe wszędzie, ale jedynie w miejscach, gdzie gromadzi się więcej ludzi i nie da się zachować odległości 1 m, np. deptak w centrum miasta. Idąc do baru czy sklepu po mało czy nawet średnio uczęszczanej ulicy nie trzeba mieć maseczki.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#137 PostWysłany: 04 Wrz 2020 13:16 

Rejestracja: 14 Sie 2020
Posty: 4
Co do testów po przylocie z Grecji, Malty itd do Włoch, nie mieliśmy żadnych testów robionych na Mediolan MXP, byla kartka w jednym miejscu z napisem gdzie na lotnisku można taki test zrobić ale nikt nie kierował się w tamtą stronę a zdecydowaną większość pasazerow stanowili Włosi. Żadnych formularzy. Tego samego dnia wylot z innego lotniska do Polski bez testu, bez żadnych problemów. W samolocie dali formularz po polsku do wypełnienia, przypominający pit i tyle. Zero spiny, jest oczywiście opcja że nas dojadą i dostaniemy pocztą jakiś mandat z Włoch po fakcie ale szczerze w to wątpię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#138 PostWysłany: 04 Wrz 2020 13:46 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
malediwy napisał(a):
...............druków ale będą rozdawane na locie do Polski...


małe "straszonko" forumowiczów :D dlatego szczegóły

słowo klucz "szczerość" przy wypełnianiu

Załączniki:
formularz.PNG
formularz.PNG [ 245.46 KiB | Obejrzany 773 razy ]
formularz 2.PNG
formularz 2.PNG [ 419.51 KiB | Obejrzany 773 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#139 PostWysłany: 04 Wrz 2020 20:00 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
dg72 napisał(a):
malediwy napisał(a):
...............druków ale będą rozdawane na locie do Polski...
małe "straszonko" forumowiczów :D dlatego szczegóły
Hmmm... nie bardzo rozumiem dlaczego cytując moje zdanie używasz określenia "straszonko"??? Kolega się dziwił, ze nie dostał nic na przylocie do Włoch więc informuję ze dostanie na powrocie... Jakie widzisz w tym "straszonko"? :-)
W sierpniu odbyłem 6 lotów. I tylko w po przylocie na Maltę zbierano te druki. Byłem wcześniej dwa razy we Włoszech i rozdawano je tylko na powrocie choć na lot do Katanii miałem wcześniej przygotowany ale okazało się że nie był potrzebny... I nie wiem dlaczego Ty, ale ja nie widzę w tych drukach nic strasznego... :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#140 PostWysłany: 04 Wrz 2020 20:10 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Napisałeś w takiej formie czyli lakonicznie i bez szczegółów, a ja tylko uzupełniłem o konkret

Kto ostatnio nie leciał będzie już wiedział czego FAKTYCZNIE się spodziewać (ale rzeczywiście NIE MA czego)


Ostatnio edytowany przez dg72, 05 Wrz 2020 10:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group