Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Paź 2021 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
No to zaczynamy znowu po wlosku - Alitalia RiP. Benvenuto ITA i nowy program Volare :-)
"ITA Launches Volare With 10,000 Bonus Points & Status Match Offer"
https://www.itaspa.com/it_it/volare/theprogram.html
https://www.itaspa.com/it_it/volare/statusmatch.html
https://loyaltylobby.com/2021/10/17/ita ... tch-offer/
Volare Tier Benefits
Smart level :
access by registering for the Program and accumulating Points for each expense relating to goods / services offered by ITA;
access to a wide network of commercial partnerships for the accreditation and use of Points, as communicated from time to time pursuant to the previous article 5;
purchase of ancillary services through Points.

Plus Level :
benefits of the Smart level ;
priority waiting list;
free ancillary services;
dedicated customer service;
check-in business.

Premium Level :
benefits of the Plus level ;
lounge access ;
24/7 dedicated customer service;
priority boarding;
dedicated on-board welcome;

Livello Executive:
benefits of the Premium level ;
golf equipment included;
lounge access + guests;
dedicated assistance 24/7;
free food and drink;
invitations to exclusive events;
dedicated reception.

Załączniki:
ITA.jpeg
ITA.jpeg [ 169.59 KiB | Obejrzany 9036 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 18 Paź 2021 03:01 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Status match to dopiero jak wrócą do skyteam
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Paź 2021 06:08 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
I nie końca wiadomo czy to będzie ST, są przymiarki do OW czy M&M

https://www.executivetraveller.com/news ... r-alliance
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Paź 2021 17:30 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Star Alliance Gold (Turkish Miles & Smiles Elite) wyrównany do Premium Level w ITASPA.

Na razie to taki status, który średnio zostanie rozpoznany gdziekolwiek, bo mail jest następującej treści:

Thank you for subscribing to our Volare loyalty program and for sending us your request to join the Status Match campaign.
We are happy to inform you that your request has been approved and we are welcoming you to the new ITA Exclusive Club.
Your tier status has been recognized as: PREMIUM.
Save this email and always take it with you to take advantage of some special services immediately!

Always show this part to use our services:
• First name: ***
• Last name: ***
• Status: PREMIUM
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Paź 2021 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
kacper451 napisał(a):
I nie końca wiadomo czy to będzie ST, są przymiarki do OW czy M&M

https://www.executivetraveller.com/news ... r-alliance


A jednak ST:

https://loyaltylobby.com/2021/10/29/ita ... n-skyteam/
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
billabong uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Paź 2021 19:08 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
To trzeba szybko matchować :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Paź 2021 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Muszę jeszcze chwilę odczekać, żeby mieć co zmatchować ;)
Nie zdziwię się jednak, jeśli wtedy będzie już po ptakach...
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 29 Paź 2021 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
A już miałem nadzieję, że jednak wejdą do M&M, a tu znowu mało dla nas użyteczny SkyTeam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Paź 2021 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Przecież właśnie w SkyTeamie są bardziej użyteczni, bo matchują MM ;)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 29 Paź 2021 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@apadlo pod warunkiem, że takiego matcha potrzebujesz dla SkyTeam. Ale ani tego z LO (z regionów) sensownie nie połączysz, ani biletów-nagród nie zarezerwujesz... a ja już miałem wizję całej siatki Ameryki Południowej w promocjach milowych... jak ktoś lata w SkyTeam raz na 2 lata, to nawet ten match z golda w *A się na nic nie przyda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Paź 2021 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
W okazjach milowych to się ochłapy trafiają poza Azją czy USA. Przykładowo Brussels jest w MM i jakoś nigdy Afryki w okazjach milowych nie widziałem. Tak samo Swiss czy Austrian.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Paź 2021 21:07 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Ktoś dostał jakiś numer konta lojalnościowego po rejestracji w tym Volare ?
Bo generalnie formularz wygląda jak średnio udana praca zaliczeniowa dzieci w liceum z informatyki, mail zwrotny przychodzi, ale po zalogowaniu się otwiera się jakaś strona do uzupełnienia danych i to z grubsza tyle, a po drodze jakieś błędy wyskakują.


@1955845624 : akurat okazji milowe w ST (tu mam na myśli FB by AF/KL) są IMO o wiele ciekawsze niż w M&M ze względu na znacznie bogatszy wybór kierunków, wyraźnie niższe dopłaty (podatki) niż w grupie LH (zwłaszcza dla biletów w C), która jest głównym dawcą okazji milowych w M&M i często bardzo fajne stawki milowe, dostępne także one-way co bywa wygodniejsze od koncepcji tych promocji tylko RT w M&M.

Jeśli chodzi o Europę to osoboście znacznie bardziej cenię sobie KL od LH - obecnie dla mnie to przepaść produktowa na korzyść KL i to oni zawsze są moim pierwszym wyborem także na krótszych trasach.
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: ITA Volare
#13 PostWysłany: 02 Lis 2021 23:45 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 144
Okazja do matchowania statusu do nowego programu ITA Volare. Prawdopodobnie da benefity w SkyTeam.

https://www.headforpoints.com/2021/11/0 ... o-skyteam/
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
billabong uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 06 Gru 2021 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Ekspresowy status z silvera BA do poziomu premium. Niby w ITA nie daje to saloniku dla gościa, tylko dla właściciela karty - pytanie jak to będzie zmapowane na statusy w SkyTeamie. Bo jeśli status SkyTeamowy będzie dawał saloniki +1 wszędzie poza ITA, to w sumie beka, gorzej jak zostanę ze zwykłym statusem Elite - wtedy będzie to tylko opcja na kolejne status matche do *A czy *O.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 07 Gru 2021 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Po pierwsze bardzo bym chciała podziękować wszystkim za info tutaj bo inaczej uszłoby to raczej mojej uwadze.

Pomimo iż na H4P napisano, iż status match trwał do 30/11 to na stronie tego "nowego", włoskiego wynalazku informacja została już zmieniona, że SM trwa do 31/12.

Ja dostałam matcha z Iberia Platino (czyli OW Emerald) do Executive - odpowiedź przyszła w 23 godziny: zdjęcie plastiku plus prawa jazdy.

Chociaż mnie to nie dotyczy (nie planuję lotów SkyTeam minimum do końca stycznia), to nie wiem JAK miałabym być rozpoznana jako członek programu skoro nie mam nawet nadanego numeru członkowskiego czyli trochę to o czym wspomniał wyżej @marek2011

Poniższe zdanie z ich maila jakoś słabo mnie przekonuje, ale i tak trzeba czekać do 31/12 na dalszy rozwój wydarzeń... 8-)

Cytuj:
Independently of the purchase channel you have chosen, do not forget to enter/communicate to the operator your credentials including the email used to register in the program.

@apadlo jako premium będziesz miał salonik dla siebie jako pasażera (bez gościa) - pełna integracja (oprócz wydawania punktów) od 01/01 (wydawanie punktów 2 miesiące później).

Dziwnie nigdzie nie trafiłam na nic o dodatkowym bagażu (oprócz kijów golfowych dla Executive, ale to osobny benefit).
Ogólnie myślę, że za coś co kosztowało mnie może 4 minuty (w zasadzie dłużej zeszło mi się z tym postem bo miałam przerwę na kawę) to super deal. Fajnie by było gdyby odezwał się ktoś, kto robił SM z M&M lub innego *A żeby było wiadomo jaki status daje co dla zainteresowanych.

tropikey napisał(a):
Muszę jeszcze chwilę odczekać, żeby mieć co zmatchować ;)
Nie zdziwię się jednak, jeśli wtedy będzie już po ptakach...

Nie będzie. Masz czas do końca grudnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Gru 2021 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
To świetnie :)
Jeszcze nie mogę świętować senatora, bo nie nabiło mi z automatu mil statusowych za lot powrotny TP i muszę poczekać jeszcze kilka dni, żeby móc wypełnić wniosek online o wsteczne naliczenie. To będzie już ostatni akord :)
No i wtedy od razu wniosek do ITA.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 12 Gru 2021 01:48 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 141
niebieski
U mnie status match z SEN poskutkował tylko średnim statusem...
"We are pleased to inform you that your request for Status Match to the Volare loyalty program by ITA Airways has been accepted and, from now on, you have joined the Club as a Premium Member."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Gru 2021 02:30 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@Maciek737; no i "prawidłowo" bo SEN jest równorzędnym statusem w M&M o ile ten Premium stanie się ST Elite Plus (tego nie wiemy jeszcze, moim zdaniem tak). Stosując ich logikę do najwyższego w ITA musiałbyś być HONem w M&M. W ST są podobnie jako *A tylko dwa poziomy Elite i Elite Plus, a dodatkowe poziomy wyróżniane przez konkretne linie lub programy dają tylko coś więcej w tych liniach lub programach. Jak ktoś jest HONem w M&M to dla NH, TK czy innego MS jest "tylko" *A Goldem, analogicznie FB Platinum w KL/AF jest "tylko" Elite Plus dla AM czy CI. Tylko w OW najwyższy status stanowi osobny level (Emerald) uznawany w całym sojuszu, a nie tylko własnym FFP.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 15 Gru 2021 00:53 

Rejestracja: 05 Lip 2021
Posty: 50
Loty: 297
Kilometry: 316 942
Niestety Etiopczycy z Goldem nie kwalifikują się do status matcha, dzisiaj dostałem odmowę :-/

Załączniki:
20211214_122420.jpg
20211214_122420.jpg [ 93.33 KiB | Obejrzany 7840 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Gru 2021 01:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@Szeryfito: kwalifikują się tylko te programy i statusy, które sami podali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group