Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sie 2013 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Potrzebuję rady gdzie mogę zarezerwować lot, który wyskoczył mi w matrixie. Przeszukałem różne OTA - bez sukcesu (m.in. expedię, flipo, stronę przewoźnika).

Poniżej podaje loty, które chce kupić:

Załącznik:
Untitled.png
Untitled.png [ 16.99 KiB | Obejrzany 5118 razy ]


Proszę o pomóc w znalezieniu ceny matrixu - 600 pln :)
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/


Ostatnio edytowany przez krasnal, 10 Lis 2016 13:51, edytowano w sumie 1 raz
Porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 30 Sie 2013 15:32 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Matrix pokazuje nie tylko dostępne taryfy, ale również taryfy zarezerwowane, ale nie wykupione. Tak więc szansa na taką cenę jest zerowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sie 2013 15:44 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
tomasz.tomczuk napisał(a):
Matrix pokazuje nie tylko dostępne taryfy, ale również taryfy zarezerwowane, ale nie wykupione. Tak więc szansa na taką cenę jest zerowa.


To raczej nie ma nic do rzczy w tym przypadku. Decydujące jest to:

Sales restrictions

TICKETS MAY ONLY BE SOLD IN PERU.
SALE IS RESTRICTED TO SPECIFIC AGENTS.
NOTE -
PROMOTION--APPLIES FOR PERUVIAN RESIDENTS--
RESIDENCE IN PERU SHALL BE ACCREDITED WITH
PERUVIAN ID OR ALIEN CARD OTHERWISE AN ADDITIONAL
CHARGE OF USD 178.5 WILL BE APPLIED OR BOARDING
WILL BE DENIED.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sie 2013 15:55 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Tak,
Ma to bardzo duże znaczenie, akurat w tym przypadku, który ty pokazujesz jest dodatkowy czynnik, o którym mówisz. Natomiast na trasach europejskich, itp jest to już wina zarezerwowanych taryf.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sie 2013 16:06 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
tomasz.tomczuk napisał(a):
Tak,
Ma to bardzo duże znaczenie, akurat w tym przypadku, który ty pokazujesz jest dodatkowy czynnik, o którym mówisz. Natomiast na trasach europejskich, itp jest to już wina zarezerwowanych taryf.


Czyli sugerujesz, że nawet jeśli w matrix mamy zaznaczone "Only show flights and prices with available seats" to i tak zarezerwowane miejsca będziemy widzieć jako dostępne? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sie 2013 17:58 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Swego czasu, na przelomie marca i kwietnia zrobilem trase LIM-JUL ... CUZ-AQP ... AQP-LIM, takze TACA, za 160$. bez odcinka CUZ-AQP byla nawet dostepna po 90$. wg tego, co glosi TACA doplata dla obcokrajowcow objete sa odcinki Lima-Cusco-Puerto Maldonado, mi sie udalo to obejsc lecac wlasnie przez Areqipe. Bilety rezerwowalem na ich stronie w multicity. Sprawdz to, moze cos Ci sie uda. Ewentualnie napisz na prv to Ci zarezerwuje LANem te odcinki za kilometry LANpass.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Sie 2013 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
mkdabr napisał(a):
Swego czasu, na przelomie marca i kwietnia zrobilem trase LIM-JUL ... CUZ-AQP ... AQP-LIM, takze TACA, za 160$. bez odcinka CUZ-AQP byla nawet dostepna po 90$. wg tego, co glosi TACA doplata dla obcokrajowcow objete sa odcinki Lima-Cusco-Puerto Maldonado, mi sie udalo to obejsc lecac wlasnie przez Areqipe. Bilety rezerwowalem na ich stronie w multicity. Sprawdz to, moze cos Ci sie uda. Ewentualnie napisz na prv to Ci zarezerwuje LANem te odcinki za kilometry LANpass.


Mam pytanie-rzeczywiście nie musiałeś nic dopłacać? Ja byłem w kwietniu i miałem na oku w multicity w Taca Lima-Juliaca, Juliaca-Arequipa za 70 USD (oba loty), ale ludzie straszyli na forum, że mogą kazać dopłacić na lotnisku. Dzwoniłem też do obsługi klienta i pisałem. Zawsze odpowiadali wymijająco-jest dopłata za loty Lima-Cuzco-Puerto, ale nigdy nie odpowiedzieli wprost, że za bilety które mnie interesują nie muszę dopłacić (co więcej raz pani na infolinii powiedziała, że ona ma te same bilety w systemie za 300 USD ;) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Sie 2013 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Leciałem w bardzo podobny sposób: LIM-JUL AQP-LIM i płaciłem coś ok 90$. Nic nie trzeba było dopłacać na lotnisku. Na wszelki wypadek wydrukowałem sobie rozmowę mailową z TACA w której było, że dopłata jest na Lima-Cusco-Puerto.

Jeśli masz jakieś mile w M&M proponuje wybrać sobie przelot LIM-CUZ (lub odwrotnie) za 12 000 mil + jakieś kilkadziesiąt złotych podatków i dodatkowo kupić pozostałe przeloty. To w wariancie jeśli JUL jest tylko wybierane z powodu ominięcia dopłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sie 2013 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
mordek napisał(a):
Leciałem w bardzo podobny sposób: LIM-JUL AQP-LIM i płaciłem coś ok 90$. Nic nie trzeba było dopłacać na lotnisku. Na wszelki wypadek wydrukowałem sobie rozmowę mailową z TACA w której było, że dopłata jest na Lima-Cusco-Puerto.

Dzięki! Szkoda, że nie miałem tej pewności przed wyjazdem. Byłem skazany na autobusy, choć muszę przyznać, że miały swój klimat ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Sty 2014 13:00 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Proszę o Wasze sugestie - gdzie najczęściej kupujecie bilety na połączenia znalezione przez matrix airfare?
Bilet multi-city
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Sty 2014 13:05 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Wirecki1 napisał(a):
Proszę o Wasze sugestie - gdzie najczęściej kupujecie bilety na połączenia znalezione przez matrix airfare?
Bilet multi-city


Najczęściej tam, gdzie są najniższe ceny i dotyczy to wszystkich połączeń, nie tylko tych znalezionych przez Matrix. A tak serio, to poszukaj przez różne wersje językowe kayaka i wybierz OTA, który Ci odpowiada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Sty 2014 13:17 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
blasto napisał(a):
Wirecki1 napisał(a):
Proszę o Wasze sugestie - gdzie najczęściej kupujecie bilety na połączenia znalezione przez matrix airfare?
Bilet multi-city
Najczęściej tam, gdzie są najniższe ceny i dotyczy to wszystkich połączeń, nie tylko tych znalezionych przez Matrix. A tak serio, to poszukaj przez różne wersje językowe kayaka i wybierz OTA, który Ci odpowiada.

I zawsze wychodzi min 10% drożej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Sty 2014 13:18 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Wirecki1 napisał(a):
blasto napisał(a):
Wirecki1 napisał(a):
Proszę o Wasze sugestie - gdzie najczęściej kupujecie bilety na połączenia znalezione przez matrix airfare?
Bilet multi-city
Najczęściej tam, gdzie są najniższe ceny i dotyczy to wszystkich połączeń, nie tylko tych znalezionych przez Matrix. A tak serio, to poszukaj przez różne wersje językowe kayaka i wybierz OTA, który Ci odpowiada.

I zawsze wychodzi min 10% drożej?


Nie, nie zawsze - czasem wychodzi drożej, czasem taniej, a czasem ceny są takie same.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Sty 2014 14:27 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Który kayak polecasz? Włoski czy jeszcze inny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Sty 2014 14:35 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Wirecki1 napisał(a):
Który kayak polecasz? Włoski czy jeszcze inny?


Polecam sprawdzenie na każdym - wystarczy zmienić literkę w adresie strony. Dużo czasu to nie zabiera, a efekty bywają fajne. Ja korzystam głównie z wersji de, es, it, nl i com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Sty 2014 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
BTW jeszcze ze dwa lata i pewnie bilety będzie można kupić na ITA Software.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Sty 2014 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Ja ostatnio znalazlam najtansza opcje biletow z ITA na ebookers.de . Tez warto ich sprawdzic na roznych wersjach "jezykowych".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Sty 2014 17:33 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Różnice są naprawdę spore, dlatego zastanawiałem się:
1. czy to zawsze tak jest, że jedne (konkretne) OTA są tańsze a drugie z reguły droższe (np. polskie),
2. czy warto sprawdzić coś jeszcze, czy moja "najtańsza" strona jest faktycznie najtańsza, czy może są jeszcze inne których nie znam i nie sprawdzałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Wrz 2014 14:01 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 60
Podróżnicy,

Czy macie jakiś sposób na to, żeby znaleźć taryfy pokazujące się w Matrixie w któejkolwiek wyszukiwarce. Od 2-óch miesięcy poluje na bilet z IXZ do DEL w terminie 16.10 i owszem pokazują mi się świetne taryfy, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć. Aktualnie w rozpaczy próbuje znaleźć IXZ do CCU na tą samą datę bo kosztuje "całe" 150zł linią Jet Airways. Czy ktoś jest w stanie pomóc? Bardzo ładnie proszę :)

Seba
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 10 Lis 2016 13:50, edytowano w sumie 1 raz
ITA ≠ IATA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Wrz 2014 14:44 

nie wszystko co jest na IATA mozesz kupic, przelec wszystkie wersje jezykowe kayaka, skyscannera.. wejdz na expedie, ebookers, priceline, atrapalo, budgetair, lastminute - rowniez pobaw sie wersjami jezykowymi

czasem jak masz lot WAW-ORD (z przediadka w LHR) to ten bilet mozesz znalezc tylko i wylacznie poprzez osobne rozbicie lotow na WAW-LHR i drugi lot jako LHR-ORD
ogolnie jest tak ze IATA pokazuje wszelkie mozliwe kombinacje bez zobowiazan, przy niektorych kombinacjach jezeli sa bledne to inne strony sprzedajace te bilety musze doplacac.. dltego tez wole sie zabezpieczac przed tym i nie pokazuja niektorych wynikow (aczkolwiek to jest moja teoria)

ja sie ogolnie poddalem z IATA pewien czas temu gdyz wiele razy sa to tylko teorie, no ale tez czesto jest to tylko kwestia znalezienia strony co nam to sprzeda ;)
Góra
 PM off
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group