Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 21 Paź 2020 13:56 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana (w C klasie) :D

Chile przez Madryt kupione na luty 2021 :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#42 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:33 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
A kto mowi ze musi byc wrzesien daty byly Dane dla przykladu tylko...mozna inne ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 13 Lis 2020 11:26 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
Po otwarciu sie Chile na turystów (wiem, że trzeba mieć negatywa nie starszego niż 72 godziny) zaczynam mieć nadzieję, że uda się polecieć.
Ja miałem pierwotnie wylot z MXP, a wygląda jakby Iberia przeniosła wszystkie mediolańskie loty na Linate. W systemie widnieje opcja zamiany na kilka innych włoskich lotnisk (Mediolan Linate, Wenecja, Bologna, Florencja) plus Genewa.
Mając na uwadze, delikatnie mówiąc, nie najlepszą sytuacje we Włoszech zastanawiam się albo nad Genewą (choć w Szwajcarii nie jest wcale lepiej, a w okolicach Genewy nawet bardzo źle) albo bezpośrednio z Madrytu. No chyba że uda się zmienić na coś innego. Macie jakieś doświadczenia z IB? Chyba @tropikey kiedyś pisał o zasadzie 250 mil od pierwotnego lotniska, wtedy łapie się jeszcze ZRH, a nawet MUC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 13 Lis 2020 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Tak, w innej promocji agent IB potwierdził mi, że w promieniu 250 mil można zmieniać, w obu kierunkach (nie wiem, czy w Chile coś ewentualnie wchodzi w grę).
Trzymam kciuki :)


Ostatnio edytowany przez tropikey, 13 Lis 2020 11:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tasma lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 13 Lis 2020 11:48 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2184
złoty
A orientujesz się czy zmiana możliwa jest jedynie na loty własne IB, czy może daje się podciągną routing typu SCL-MAD-LHR-MUC, z ostatnim odcinkiem realizowanym przez BA, czy tylko dwa odcinki IB?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 13 Lis 2020 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
akurat u mnie takiej kombinacji nie było, ale podejrzewam, że zmiana lotniska będzie możliwa zawsze wtedy, gdy dotyczy odcinka obsługiwanego przez IB, nawet jeśli potem są jakieś odcinki obsługiwane przez inną linię.
O tych "siostrzanych lotniskach" pisał też, o ile dobrze pamiętam @tomazs, ale czytałem o tym również na VFT i na FT, więc raczej nie powinno być problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 13 Lis 2020 20:15 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
@tasma o siostrzanych lotniskach pisałem w wątku "Włochy - Am. Płd. 500 EUR RT" - jednak co innego w zarządzaniu rezerwacją a co innego u konsultanta - dzwoniłem parę razy i każdy mówił to samo, że możliwość zmiany lotniska tylko we Włoszech i żaden inny kraj nie jest brany pod uwagę - jak im powiedziałem, że mam możliwość zmiany online na Genewę to tylko jeden mi powiedział, że jak chcę to mam to zrobić online.

Co do zmiany kraju wylotu ( nawet za dopłatą ) to możliwość tylko w ciągu roku od daty zakupu biletu ( w moim przypadku bilet kupiłem 06 marca 2020 a zmienić chciałem na po 10-tym marca 2021 ) nie drążyłem dalej tematu bo inne daty mi nie pasowały.

Myślę, że jeśli chcesz coś więcej wiedzieć nie obędzie się bez infolinii IB
Góra
 Profil Relacje PM off
tasma lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 16 Lis 2020 15:50 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2741
złoty
Jakby co to od 18.11 w IB wraca pełen serwis odnośnie cateringu:
https://aero-naves.com/2020/11/13/iberi ... diciembre/
https://cariverga.com/iberia-restores-catering/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 30 Sty 2021 04:33 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
taka ciekawostka - do wylotu pozostało mi 13 dni ,na infolinię dzwoniłem ok 5-7 razy w celu zmiany terminu, za każdym razem info, że nie ma szans na zmianę bez wyrównania różnicy w cenie biletu [kilkanaście tys PLN (potwierdzało to też OTA - taka jest obecna polityka IB, opłata za zmianę jest zniesiona ale cena biletu musi się zgadzać ) więc opcje jakie pozostawały to lecieć na kwarantannę / wnioskować o zwrot z potrąceniem / wnioskować o vouchery

wchodzę dziś na stronę Iberii a tam info, że jest możliwość zmiany daty [powyżej 14 dni było info o kontakt z OTA w tym przypadku] / wnioskowania o vouchery

Klikam o zmianę daty i okazuje się, ze ta możliwość się odblokowała, działa :D

Po krótkim namyśle wybieram pierwszą połowę marca [druga połowa marca - pierwsza kwietnia jest wyłączona z możliwości rezerwacji] bo druga połowa kwietnia i późniejsze terminy praktycznie mi nie pasują (trochę pogoda zniechęca tam, trochę inne plany w tym okresie) - przychodzi mail o tym, że nastąpiły zmiany w mojej rezerwacji, jeśli mi odpowiadają [daty które wybrałem] to mogę je zaakceptować [wtedy zapewne wystawią nowe bilety], lub mogą wybrać nowe daty (!) ew. wnieść o zwrot pieniędzy (płatność była voucherami OTA)

chyba nie ma sensu klepać teraz tych zmian żeby szybko przyszły nowe bilety, bo zakładam, że już tych zmian w rezerwacji nie powinni cofnąć, jak myślicie ?
gdyby kwarantanna w marcu w Chile się utrzymała, to jeszcze ew. próbowałbym tą drugą połowę kwietnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 11 Lut 2021 13:57 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Edit do powyższego postu: dziś zdecydowałem się przenieść bilety na listopad, bilety już na mailu, poszło gładko

Tak jak pisałem wcześniej - w nie do końca zrozumiały dla mnie sposób, na stronie IB pojawiła się możliwość zmiany terminu lotów a kiedy dokonałem zmiany na marzec, IB zaczęła odczytywać to jako anulacje lotów z lutego (wylot miał być jutro i z tego co widzę wszystkie loty są potwierdzone). Loty marcowe zostały potraktowane jako alternatywa dla „anulowanych” z lutego (ostatecznie nich nie zaakceptowałem, przeniosłem na listopad z odłączeniem i zwrotem biletu infanta)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 29 Mar 2021 23:02 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 42
Pierwszy segment LIN - MAD miał być wczoraj, opuściłem go. Zgodnie z zasadami w ciągu 24h od startu, wysłałem maila z prośbą o zachowanie reszty biletu. Dla pewności zadzwoniłem tez rano
na włoski sextelefon Iberii - przemiła pani powiedziała, że nic nie trzeba robić, że bilet jest ok i mam sie stawić w październiku w Madrycie na lot do Santiago. Parę godzin później przyszła odpowiedź
na wcześniejszego maila, że anulowali pierwszy segment i wystawili nowy bilet z zachowaniem reszty trasy (był w osobnym mailu).
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 30 Mar 2021 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@piotrger

kupowales bezposrednio czy przez OTA ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 30 Mar 2021 14:03 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 42
Bezposrednio, na wlosniej stronie Iberii (zeby bilet byl wystawiony w MIL a nie MAD).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 30 Mar 2021 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@piotrger
Dzieki za info. OTA tez wystawia bilety w .it np. wloska XP
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group