Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Paź 2020 07:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
W nocy znowu ktoś wrzucił na FT iberyjsko-włoskie znalezisko.
Przykładowo wygląda to tak:

Image

Do tego, piszą, że trwa akurat oferta IB dająca X2 punktów statusowych, więc jednym lotem można załatwić golda w ich programie.

No i teraz ból... Otworzą to Chile, czy nie?

A jeszcze, jak czytam sobie relację @Zeus, to jeszcze bardziej kusi...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 16 Paź 2020 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Hmm, ten wpis z tripadvisora sprzed kilku dni raczej nie napawa optymizmem, co do szybkiego otwarcia Chile:

Image

Choć jeśli komuś to pasuje, to jest patent opisany na FT - przed 31.03 musi być tylko lot z Włoch do MAD. Resztę można zaplanować na później, choć nie znajduję w tej cenie dalej, niż w lipcu.

Edit: ta oferta pokazuje, że ewentualne wzięcie od nich vouchera w zamian za lot do BOG (jeśli ktoś skorzystał z tamtej oferty) wcale nie musi być złym rozwiązaniem. Można podejrzewać, że takich promocji, jak dziś do SCL może być jeszcze kilka, a wtedy taki voucher na 500 € byłby jak znalazł.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Paź 2020 11:43 

Rejestracja: 09 Cze 2020
Posty: 16
Loty: 85
Kilometry: 390 401
Gdyby nie to, że Covid jest... a właśnie chciałem lecieć w przyszłym roku w okolicach ferii zimowych do Chile. :cry:
Ale chyba nie ma sensu rezerwować, bo ewentualna zmiana i tak powoduje konieczność dopłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Paź 2020 11:48 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Iberia w razie zmiany rozkładu lub anulowania lotu pozwala na zmianę rezerwacji bez doplaty na terminy do końca czerwca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Paź 2020 11:52 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Niestety wątpię, żeby wyjazd w te rejony był realnie możliwy (i sensowny z pkt widzenia restrykcji) w pierwszej połowie 21.
Sam mam bilet z promocji LA po tych krajach i już zakładam, że jeśli w ogóle, to najwcześniej uda się go zrealizować późną jesienią 21 albo nawet dopiero na początku 22 (LA daje teoretycznie możliwość przeniesienia o rok w stosunku do pierwotnych dat podróży).
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Paź 2020 14:54 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Ostatnio tak mam, że jak nie kupie raz w miesiącu biletu do Chile to jestem chory. Dzisiaj podejście numer 4. Wiem, że nie polecę, ale może się uda przebukować na później. A jak nie, to trzymanie kasy na lokacie jest tak samo bezsensowne jak w Iberii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Paź 2020 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
@tasma no nie wiem na lokacie jest zawsze BFG a w IB to kto wie ;) osobiście unikam jednak planowania podróży poza UE bo czasy niepewne a już nie chce mi się użerać z chargeback, który nie w każdym banku jest bezproblemowy
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Paź 2020 15:33 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Gorzej, że liczba tych "lokat" się zacznie mnożyć , gdyby chcieć korzystać z wszystkich ostatnich deali :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Paź 2020 12:17 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 42
Kupiłem pierwszy odcinek na koniec marca, resztę wziąłem na październik 2021... Czekamy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 17 Paź 2020 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
A co ciekawe - można zawsze zadzwonić i powiedzieć, że ten odcinek IT-MAD to jednak nie jest bardzo interesujący i przybędzie się dopiero w październiku na MAD-SCL ;)

Z ciekawostek - można lecieć przez GRU, wtedy GRU SCL na drimku LATAJącym w C, ale Iberia wiezie nas wtedy A330.
Widziałem nawet o 15h transferu w San Paulo, więc wszyscy ludzie mający potrzebę spędzenia kilku godzin w Brazylii powinni być usatysfakcjonowani :D
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Paź 2020 22:51 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
apadlo napisał(a):
A co ciekawe - można zawsze zadzwonić i powiedzieć, że ten odcinek IT-MAD to jednak nie jest bardzo interesujący i przybędzie się dopiero w październiku na MAD-SCL ;)


Rozumiem ze nie powinni anulować całego lotu z uwagi na brak pojawienia się na pierwszym odcinku :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Paź 2020 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Nie, takie mają zasady.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Paź 2020 11:50 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@Zjadacz @apadlo
Będzie tak pod warunkiem, że bilet będzie wystawiony we Włoszech. Pytanie tylko czy do spelnienia tego watunku wystarczy kupienie na stronie iberia.it (w przypadku lufy czy swissa tak sie dzieje)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Paź 2020 12:18 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
@tasma a Ty kupiłeś te bilety w końcu ? Jeśli tak mógłbyś zobaczyć na jakim stocku ?

Ta sama prośba do @piotrger i Ew osób które zdecydowały się na zakup :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Paź 2020 12:28 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@Zjadacz
Tak kupiłem. Stock 075. Ale to nie ma nic do rzeczy. Żeby opuścić pierwszy (lub kolejny) odcinek bilet musi być wystawiony we Włoszech. Bilet Iberii wystawiony we Włoszech i w Hiszpani będzie miał ten sam początek.
Sprawdzone, że bilety kupione na lufthansa.it, swiss.it i expedia.it podlegają temu przepisowi, ale co do iberia.it pewności nie będzie dopóki ktoś nie spróbuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 18 Paź 2020 13:24 

Rejestracja: 07 Maj 2012
Posty: 6
Podczas kupna na iberia.com/it/ pojawia się taka adnotacja
Cytuj:
If I miss the first flight of my reservation, how should I inform IBERIA to keep my flight back or the rest of my flights?
Only in case the ticket has been sold in Italy, the passenger who has missed his first flight or could not take it for any reason, but would like to take the return flight or the rest of legs as originally booked without any change of the fare or surcharge, has to inform IBERIA as soon as possible and in any case no later than:

• 24 hours starting from the time of the scheduled departure of the first segment; or

• if the departure time of the return flight falls within the 24 hours from the first segment, 2 hours before the departure.

The passenger shall call exclusively the following toll-free hotline (+39) 02 913 87 051 or send an email to CustomerRelationsIT@iberia.com and provide the following information:

• Reservation code/locator

• The no-showed flight number and departure date; and

• The name of the passenger/s within such reservation that was/were unable to fly

• Express his/her will to use the return flight or the rest of legs, as applicable

IBERIA will issue a new electronic ticket for the remaining itinerary and the check-in shall be performed on the IBERIA’s website (if available) or at the airport.

Failing to call within such a timeframe, IBERIA shall be entitled to ask for the payment of the difference between the original ticket purchased and the highest fare in the same class/compartment applicable to the remaining itinerary at the time of ticket reissuance, always subject to still having an available seat on the flight in question.


Ech, brakuje mi odwagi na kupno, a akurat mam niecałe 1400 euro w voucherze Iberii...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 19 Paź 2020 10:17 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Nie mam szczęścia do rezerwowania C do Chile :D

Spoźniłem się ostatnio na promocje LATAM, dziś potwierdziłem sobie wstępnie urlop na luty wchodzę na sprawdzane jeszcze nocą daty w tych cenach a biletów już nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Paź 2020 12:25 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
To nie kwestia szczęścia - przy takich okazjach liczy się każda minuta - najpierw się rezerwuje a potem zastanawia po co to zrobiłem i czy będę miał urlop ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Paź 2020 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@Zjadacz, @apadlo: widzę, że "promocyjne" ceny wróciły :)
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Paź 2020 15:28 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
@Tropikey nie wiem jak to wyłapujesz ze nagle te ceny się pojawiaja i to wiesz - dosłownie kilka minut przed Twoim postem sprawdzałem z ciekawości i rzeczywiście zauważyłem ze wróciły ale nie zdążyłem napisać bo musiałem córkę przebrać i nakarmić, wracam napisać a tu już Twój post :D
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group