Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Wrz 2018 17:21 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Witajcie,

Na poczatku października wracam na parę dni na moją ulubioną Islandię.

Czas:
5-6 dni, wylot Wizzem raczej w pierwszym tygodniu października (do wspólnego ustawienia), urlop mam do 14 X i w tym czasie muszę się zmieścić, mam mozliwosc tanszego (nawet niz WDC) zakupu biletow "tam" w kazdym terminie

Cel:
szwendanie osobowym autem 4x4 po zachodniej Islandii i Fiordach Zachodnich, chyba, ze prognoza pogody podpowie/zmusi do innego korzystniejszego rozwiązania, ogladanie zorzy i wszystkiego po drodze, gdziekolwiek zechce nam sie zatrzymac/napatrzec

Nocowanie:
NIE NAMIOT;) w Polsce nadchodzi jesien, a na wyspie nadchodzi zima :)

Pomysł na pobyt/podróż:
byc sobie razem sterem i okrętem, niczego nie musieć, nigdzie się nie spieszyć, naoglądać się islandzkich widoków bez turystów, naładować akumulatory, pogapić na zorze (swietny czas, nów), przypomniec sobie smak islandzkiego łososia, widok wieloryba we fiordzie, przemierzac Fiordy Zachodnie zatrzymujac gdzie najdzie ochota itd.

Grabież na $$$karbonce - czyli budżet:)
Cel - wydac na bilety lotnicze, samochod, paliwo, spanie, sniadania 3 tyś. na osobe, czyli tyle ile zwykle wydaję jezdzac z rodziną lub znajomymi. Z racji ze sezon turystyczny na wyspie sie konczy - to bez problemu mozliwe. Ale tez nie jadę na Islandię oszczedzac za wszelką cenę, bo... nie warto. Z tego powodu najczesciej podrozuje sam lub z rodziną; 60 zl zaoszczedzone na cenie noclegu odleglego o 150 km od miejsca w ktorym chcialbym byc, albo tygodniowa dieta z chinskich zupek to nie są moje klimaty. Kazdy dzien na Islandii jest sam w sobie na tyle drogi, ze chcę korzystać z wyspy z najwiekszym sensem - w najlepszej relacji kosztow do czasu, sił i zadowolenia.

Moze znamy sie z forum o Islandii na fly4free, tam jako Artycjusz sporo od lat odpisuję, niektorzy pytają tez czy wciaz /kiedy/jak jezdzę, ale ja najczesciej jezdze sam lub z kims z przyjaciół. Zaplanowałem urlop na początek października i i tak pojadę, chocby zwyczajowo sam :) Znam Islandię jak własną kieszeń, a nawet chyba lepiej, bo stan kieszeni potrafi czasem zaskoczyć bardziej niż islandzka pogoda;) Nie jestem natomiast żadnym klubem podróżniczym, biurem, przewodnikiem do wynajęcia, jeżdżę na Islandię od 10 lat dla siebie, często z żoną, bo mimo wielu podróży to nasze ulubione miejsce na Ziemi.

Jeśli kogoś interesuje taki styl wspólnego zwiedzania - sprawdźmy wspólny termin. Bardzo chetnie takze z tymi ktorzy juz np. byli na wyspie, albo po prostu rozumieją ze to nie lunapark, pospiech "od punktu do punktu" za wszelką cenę jest wbrew islandzkiej naturze;), i owa natura/pogoda tu rządzi:) Po prostu swietnie byloby z kims ciekawym swiata/szukajacym wytchnienia (jak ja) spedzic te pare dni. Nawet nie trzeba razem sie caly czas sie smiac, można i pomilczec razem gapiac sie dookola, bo tam okrrrrrutnie pieknie!:) a Fiordy Zachodnie to moja wielka, wręcz chorobliwa pasja:)

Jesli Ci to pasuje, smialo!
Z ogólnymi pytaniami najlepiej na forum, z konkretami/pomyslami na termin najlepiej od razu na PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 25 Wrz 2018 13:07 

Rejestracja: 22 Lip 2018
Posty: 5
Loty: 10
Kilometry: 15 845
Hej, wybieram sie na Islandie po raz pierwszy a zauwazylem ze masz spore doswiadczenie ;D Jesli mialbys ochote podzielic sie swoja wiedza, bardzo chetnie skorzystam. Niestety mam zablokowana mozliwosc pisania na priv wiec zostawiam swoj mail: snkrstx@gmail.com
Dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Wrz 2018 14:01 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Czesc @Snkrstx Jesli masz konkretne pytania dotyczace miejsc, planow - pytaj smialo, najlepiej na forum w islandzkich zakładkach, by wszyscy mogli skorzystac. Tam ja i paru kolegow obszernie się udzielamy, wiele odpowiedzi znajdziesz w zalozonych juz wątkach, bo obficie relacjonowalismy/o(d)pisywalismy w typowych islandzkich wątpliwosciach.

Na PW takze juz mozesz pisac, albo bedziesz miec taką mozliwosc za moment, akurat po tym Twoim piątym poscie chyba system włączy Ci taka mozliwosc jesli dobrze pamietam (ale nie jestem moderatorem forum). Tak czy siak do uslyszenia - sluze pomocą jesli znam odpowiedzi... i pytania. W razie czego zapraszam tez ma kawę we Wro, o Islandii zawsze chętnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group