Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Islandia zimą (luty)
#1 PostWysłany: 25 Lis 2015 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 25
Wybieram się z ekipą-w sumie 8 osób- na Islandię zimą. Będzie to nasz pierwszy wyjazd w to miejsce, więc dopiero zbieramy informacje dotyczące wszystkich kwestii.

Jak na razie ustalone jest w sumie tylko tyle, że wypożyczmy dwa auta (idealna liczba osób) ;)

Czy znajdą się osoby, które będą w stanie doradzić w jakie miejsca warto wybrać się zimą, a które raczej omijać? Ktoś może był w podobnym terminie? Będziemy na wyspie cały tydzień, więc mimo krótkich dni trochę czasu jest.

No i oczywiście interesuje nas również:
-gdzie wypożyczaliście auta? co polecacie?
-nocleg w Reykjaviku całość, czy może podzielić pobyt na 2/3 miejsca?
-może polecacie jakieś hostele? prywatne domy? mieszkania? gdzie byłoby względnie tanio i przyjemnie?
-wedle uznania jakieś inne ważne sugestie przed wyjazdem?

Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 25 Lis 2015 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Mimo,że będzie to zima, polecam objazdówkę wyspy.Przez te 4-6 h światła dziennego skupić się na głównych atrakcjach przy "1" bez fiordów zachodnich.W samym Reykjaviku bym nie zostawał.

A więc:
-Golden Circle (Geysir + Gulfoss),
-Jokulsalron (+lodowa jaskinia-ja tam nie byłem,ale zdjęcia powalają.Raczej tylko z przewodnikiem),
-Vik,
-Myvath i okolice,
-Detifoss,
-Akureyri,
-Blue Lagoon,
-może wyprawa na wieloryby w Husaviku,
-kilka atracji będziecie mieli przy samej drodze czyli Godafoss, Sejlandsfoss, Skogafoss, krater z jeziorkiem.
-opcjonalnie Egilstadoir.

Tydzień to całkiem sporo czasu.Co do noclegów to specjalnie się nie wypowiem,bo spałem na dziko lub na kempingach.Poza Reykjavikiem praktycznie odpada couchsurfing, w dodatku sporo Was będzie.Skupiłbym się na hostelach.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2015 20:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Może moja relacja będzie przydatna - byłem w grudniu na Islandii
jak-sie-rozpedzisz-to-przejedziesz-czyli-islandia-zima,1507,62524
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Lis 2015 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Ja szukam noclegu na pustkowiu, też na luty (liczę w duchu na zorzę)
https://bungalo.com/
http://www.tripadvisor.co.uk/VacationRentals-g189952-Reviews-Iceland-Vacation_Rentals.html
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Lis 2015 11:28 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
My spaliśmy w 5-6 hostelach z tej sieci, są w różnych miejscach na Islandii.
https://www.hihostels.com/
Właściwie wszystkie godne polecenia.
Dodatkowa zaleta jest taka, że można wszystkie po kolei zarezerwować sobie jedną rezerwacją i wpłacić jedną zaliczkę.

Edit: właściwie jeden polecam szczególnie - w miejscowości Berg. Super położony na odludziu. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Gru 2015 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 25
Dziękuje bardzo za wszystkie dobre rady oraz relację! Pozostaje teraz to wszystko przeanalizować :) Na pewno jeszcze będę aktywny w tym wątku!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Gru 2015 23:49 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Witam, tez atakuje Islandie zimą. Główny cel zorza polarna. Ktoś może podać jakieś sprawdzone miejscówki niedaleko Reykjawiku gdzie warto jechać i próbować zobaczyć zorze polarną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Gru 2015 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
wercyngetoryx

http://darksitefinder.com/maps/world.html
Ja uciekam na nocleg za miasto, by wyjść z domku i się rozkoszować w razie czego widokiem

W Reykjawiku też się da :)
Może to Ci się przyda :)
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Islandia zimą
#9 PostWysłany: 23 Gru 2015 23:58 

Rejestracja: 13 Gru 2015
Posty: 17
Cześć,

Wybieram się na Islandię na przełomie lutego/marca.
Jest to drugi wyjazd do tego kraju, za pierwszym razem byłem w czerwcu i bazą wypadową był Reykjavik.

Wyjazd jest na 7 dni, i prośba o pomoc osób które odwiedzały Islandię zimą.

3-4 dni chcę spędzić w okolicach jeziora Myvatn, zastanawiam się nad rozplanowaniem reszty.
Pytanie czy ma sens robienie ringa zimą, i czy zalecacie do tego samochód 4wd ?

Jakie atrakcje polecacie obejrzeć zimą, pomijając te znajdujące się nieopodal Reykjaviku ?

Obawiam się nieco wjazdu na fiordy zachodnie, bo byłem tam latem i uważam część dróg za wymagającą, i nie chciałbym się znaleźć na nich zimą :)
Wszelkie wskazówki mile widziane, Thx !


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Gru 2017 12:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Gru 2015 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Będę na początku lutego tam :)
Jak wrócę dam znać, biorę samochód 4x4.
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Sty 2016 18:25 

Rejestracja: 13 Gru 2015
Posty: 17
Super ! daj znać czy trafiłaś na zorzę :)
Jaki masz plan podróży ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Sty 2016 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Plan dość prosty:
Codziennie zorza :) domek poza miastem z widokiem na wulkan Hekla
Golden Circle oraz inne atrakcje w okolicy :)
Może w drodze powrotnej Reykjawik.
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Sty 2016 22:47 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 3
Hej, byłam dwa razy na Islandii. Pierwszy raz zimą w 2007 -wspaniała przygoda i pusto. Fiordy zachodnie robiłam częściowo - dojechałam do Hellisandur. Tam nocowałam. Byłam tam wtedy tylko 3 dni. Auto 4x4 koniecznie. Widoki jedyne na świecie. Bardzo silne wiatry ale wspaniała pogoda, w ostatni dzień sypnęło.
W tym roku byłam w czerwcu - też wspaniale, ale więcej ludzi i objechałam ją całą 1 z przejazdem przez F35 - w dni - za mało czasu na relax ale jestem zakochana w tym miejscu.
Powrócę tam znowu - chcę też zobaczyć Grenlandię :)
Powodzenia
Agata
Góra
 Profil Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 10 Gru 2017 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Widzę że od 21 lutego do 14 marca można zrobić fajną jednodniówkę.
Co tydzień w środę KTW-KEF przylot 10.50 i KEF WRO odlot 20.30 - 8 godzin na miejscu. Czy jest szansa w tym czasie zrobić Golden Circle - albo wybrane elementy, czy też odpuścić sobie i zostać tylko w stolicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Gru 2017 14:04 

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 121
@Andi weź poprawkę, że Keflavik jest jeszcze dodatkowo oddalony na zachód.. chyba, że od razu wypożyczysz tam samochód i w miarę szybko ci się to uda ogarnąć (z tym też róznie bywa..). No i duzo tez zalezy od warunków pogodowych. Ale zawsze mozesz tylko część Golden Circle zrobic, zawsze coś ;)

@kajtol a widziales Jökulsárlón? *.*
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Sty 2018 13:16 

Rejestracja: 17 Sty 2018
Posty: 1
Cześć, to mój pierwszy post na F4F, więc bardzo proszę o wyrozumiałość, przepraszam jeśli podobne pytanie już się pojawiło(nie znalazłem takiego, dotyczącego już końcówki marca).
Chciałbym wyjechać do Islandii w ostatnim tygodniu marca, 26-31.03. Przeglądałem prognozy i pogodę w ostatnich latach, temperatury wyglądały na raczej dodatnie, jednak wolałbym usłyszeć od osób, które Islandię znają, czy w tym terminie warto jechać? Nie planuję wjeżdżać do interioru, raczej golden circle, trasy dokładnej jeszcze nie opracowałem.
Drugie pytanie, czy w tym terminie jest tam jeszcze zima? Czy wystarczy wynająć zwykły, mały ekonomiczny samochód, czy też niezbędny jest samochód 4x4?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Sty 2018 19:50 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
O każdej porze roku warto :)
Co do samochodu - wszystko zależy gdzie chcesz jechać.
W interior i tak w marcu nie wjedziesz - nawet gdybyś bardzo chciał ;) przejezdność zwyczajnych dróg znośna - choć czujnie musisz śledzić road.is
Na północy zima, na południu (wzdłuż brzegu) bywa zupełnie przeczyszczone. Ale i wczoraj była na Fiordach Zach. demolka śniegowo-pogodowa, że w wielu miejscach nie dało się ruszyć w żadnym kierunku, a na południu przejezdność niemal na czysto.
Sam jadę kolejny raz niemal w tym samym czasie. Lubię - bo dość pusto.

Jeśli wybierasz ten termin dla samej okazjonalnej oszczędności, a obrazki chcesz zobaczyć te najbardziej znane letnie - to odpowiadam: zdecydowanie za wcześnie. Jeśli natomiast chcesz wtedy, bo słyszałeś , że dzień już dłuższy, światło jasne, a zwiedzać nie musisz w pośpiechu i nie zapniesz sobie planu na 2 tyś. km, ani noclegów w odległościach "muszę dotrzeć, choćbym zginął" - czyli jeśli szukasz spokoju i ma być ładnie, a nie modnie, to całkiem fajny czas. Chłodno i pogoda bywa taka sobie, ale oryginalnie, relaksacyjnie i nie na każdym zdjęciu masz trzy skośnookie wycieczki ;) No i zanim księżyc wzejdzie, a już po ciemku, może całkiem ładna zorza się jeszcze trafić, choć musiałbyś trochę o tym poczytać, żeby w końcu sezonu w dobrym miejscu zapolować.
Na GoldenCircle i kawałek południa czas zupełnie OK. Auto i tak dostaniesz z oponami na kolcach w tym terminie, więc Duster byłby całkowicie wystarczający, także coś nienajmniejszego bez 4x4, zwykłą większą Skodą czułem się komfortowo na kolcach, choć to mając na myśli samo południe i już wiedząc gdzie szutrowych odcinków unikać / patrząc też na bieżąco na wspomnianej stronie co nieprzejezdne lub z potencjalnymi problemami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Islandia zimą
#18 PostWysłany: 15 Lis 2019 20:27 

Rejestracja: 21 Sie 2017
Posty: 8
Cześć! Wiem, że są już tematy poruszające tę kwestię, ale mój jest trochę inny.
Mam kupione bilety na Islandię na drugą połowę lutego (7dni). Lecę razem z dziewczyną i tutaj pojawił się trochę zgrzyt, bo mamy nieco inne spojrzenie na wyjazd. Ona by chciała wypożyczyć mini kampera i objechać cały ring, co dla mnie po przeczytaniu wypowiedzi odnośnie warunków na drogach zimą jest totalną głupotą i jest właściwie nie do zrobienia. Dodam, że zimą jeździłem tylko po polskich drogach, więc nie mam za bardzo doświadczenia.
Z kolei ja jestem za wypożyczeniem normalnego auta i znalezieniem noclegu w okolicach Reykjaviku i Vik'u jako takie 2 miejsca wypadowe, żeby zobaczyć południe i zrobić golden circle.

Dlatego pytanie do osób, które były na Islandii i są bardziej doświadczone - czy to ja przesadzam i faktycznie cały ring jest do zrobienia,
czy to jednak ja mam rację i jest to głupota?

Temat może być śmieszny, no ale wiadomo jak to jest
:)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Lis 2019 22:43, edytowano w sumie 1 raz
R V
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#19 PostWysłany: 15 Lis 2019 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Wg mnie kazdy z was ma troche racji, wez pod uwage ze w lutym jest zimno (wiec jak spanie w aucie to dobry spiwor) a co do aut to one sa wydawane przystosowane do warunkow tam - opony z kolcami itp., droga golden circle wszyscy turysci jezdza wiec powinny byc ok. odsniezone w miare i przejezdne. Ja bylem w grudniu i drogi byly niczego sobie, jedynie to jak sie trafilo na poranny snieg tak ze jeszcze nie odsniezyli to po prostu sie jechalo wolniej i bez wiekszych problemów bylo. I jak kto woli gdzie spac, mysmy w dwojke spali w normalnym aucie - ale to jeden woli tak, inny w hotelu a inny w camperze. Polecam wypozyczenie wlasnego auta bo to najelpsza opcja na polowanie na zorze.

Edit:
Usunalem zle info o dlugosci dnia :)


Ostatnio edytowany przez LonDynia, 15 Lis 2019 21:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek1422 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#20 PostWysłany: 15 Lis 2019 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Sprostowanie: w drugiej połowie lutego jest jasno do 17.30-18. To dobry czas na zimową Islandię. Jeśli nie będzie armagedonu mniejszego lub większego, to zrobicie kółko normalnym autem. Oczywiście, na bieżąco należy śledzić sytuacje na road.is. A co do noclegów, to już wedle uznania, ja spałem w zimie zarówno w aucie, jak i w namiocie, ale nie wiem czy macie dobre, puchowe śpiwory i czy takie warunki partnerce i Tobie, będą odpowiadać.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maciek1422 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group