Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Sty 2018 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
U mnie wszystko widać :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 06 Sty 2018 00:42 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Pabloo napisał(a):
Jest chyba jakiś problem ze zdjęciami, większość w ogóle się nie wczytuje, szczególnie z ostatniej części.


Wszystko ok - sprawdzałem i w pracy i w domu i na telefonie. Wygląda jakby pamięci brakowało, albo jakaś blokada regionalna/firewall.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Sty 2018 23:11 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Jeszcze słówko na koniec o aplikacji Snapp اسنپ - może komuś się przyda (a warto!).

Image


Nie wiem czy jest wersja na iPhone'a, natomiast aby zainstalować na Androidzie najpierw trzeba odwiedzić stronę:

https://cafebazaar.ir/?l=en

i ściągnąć aplikację Bazaar. To taki odpowiednik sklepu Google, czyli miejsca gdzie wyszukuje się i ściąga soft, tyle że wersja irańska. Tylko tutaj znajdziemy Snappa.

Po zainstalowaniu jest do wyboru zrozumiała wersja angielska, no i rzecz najważniejsza, aby móc korzystać z tego odpowiednika Ubera trzeba podać numer irański, na który przyjdzie kod SMS do aktywacji.

A jak wygląda Snapp w praktyce? Podobnie do UBERA, z tym że płaci się kierowcy gotówką. Należy też pamiętać, że nie w każdym mieście w Iranie skorzystamy ze Snappa. Mi udało się bez problemu w Teheranie, Shiraz, Isfahanie (ale nie z lotniska - tylko oficjalna taxi), natomiast nie udało się w Bandar Abbas, na Qeshm, Yazd.

W przeciwieństwie do Ubera nie wpisuje się adresu docelowego, a palcem wskazuje na mapie miejsce docelowe. Czyli trzeba mieć trochę ogarnięty rozkład miasta i widzieć, gdzie chcemy jechać. Dostajemy ofertę z ceną, którą należy potwierdzić.

Image

Jak widać na górze jest cena (zapewniam, że to 1/3 wołanej przez taxi). Zdjęcie kierowcy nie zawsze jest, za to o wiele ważniejsza jest tablica rejestracyjna. I tu wypadałoby nauczyć się cyfr w farsi, bo po prostu przydadzą się.

Image

Szybko nauczyłem się, by patrzeć na dwa pierwsze i dwa ostatnie znaki tablicy rejestracyjnej. To są właśnie cyfry, po których identyfikowałem nadjeżdżające samochody. Poza tym warto w łapie trzymać telefon, tak żeby kierowca też miał jakąś wskazówkę kogo szuka.


Image

Kierowcy czasami po przyjęciu zlecenia kursu potrafią zadzwonić. W większości przypadków nie mówili po angielsku, ale nie miało to znaczenia. Nadal czekałem w danym miejscu - przyjeżdżali. Zawsze mogą zrezygnować, wówczas otrzymuje się komunikat. To samo dotyczy nas - nie ma kar za rezygnację. Na mapce podglądowej Snappa na bieżąco podawana jest lokalizacja nadjeżdżającego auta. Czasami ma się wrażenie, że kręci się w kółko... No ale oni potrafią jechać pod prąd po klienta.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group