Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Gru 2014 14:20 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 6
Niektórzy w ogóle nie biorą pod uwagę wyjazdów do krajów takich jak Iran, a my tam zaciągnęliśmy dwójkę dzieci ;-)
Zapraszamy do wirtualnej podróży http://podrozeady.com/Iran/1/ i do odwiedzenia tego pieknego i przyjaznego kraju.
Chętnie odpowiemy na pytania :D

Ada, Adam, Lila (4,5roku) i Tymek (6m-cy)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#2 PostWysłany: 26 Gru 2014 14:26 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
No właśnie zaciągnęliśmy, czy to był dobry wg. Was pomysł, jeżeli chodzi o te młodsze babe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Gru 2014 14:30 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 6
Z młodszym nie ma problemu, tylko nie należy jechać w miesiące największego upału, czyli wakacyjne miesiące odpadają.
A jeśli dziecko karmione piersią, to w ogóle luzik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Gru 2014 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sie 2013
Posty: 61
Loty: 31
Kilometry: 49 469
Świetna relacja, oby takich więcej!

Trzeba łamać fałszywe stereotypy o tym pięknym kraju ;)
Aż za serce ściska jak w tv, pokazują jego zupełnie inny, nieprawdziwy obraz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Gru 2014 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
Gratuluję fantazji i odwagi, ja bym się raczej nie odważyła :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Gru 2014 16:19 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 6
Ladyage napisał(a):
Gratuluję fantazji i odwagi, ja bym się raczej nie odważyła :-)


Tam na prawdę jest bezpiecznie, trzeba tylko kilka tygodni przed wyjazdem obserwować sytuacje polityczną.
Iran to bardzo nowoczesny kraj, także nam czasami aż brakowało egoztyki!
Stereotypy tutaj są bardzo mylące, bo świat widzi Iran tylko przez pryzmat zbrojeń jądrowych...
Góra
 Profil Relacje PM off
Ladyage lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 28 Gru 2014 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Bierzemy pod uwagę ten kierunek jak najbardziej, właściwie to już postanowione że pojedziemy ;)
Chętnie poczytam Twoją relację na blogu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Mar 2015 22:08 

Rejestracja: 27 Mar 2013
Posty: 28
Loty: 31
Kilometry: 39 277
Super, gratuluje odwagi ;)

Ja w tym roku planuje z mala Rumunię, nie taka egzotyka, ale jak na pierwsze wakacje z poltoraroczniakiem moze byc ciekawie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Mar 2015 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
ksys napisał(a):
Trzeba łamać fałszywe stereotypy o tym pięknym kraju ;)
Aż za serce ściska jak w tv, pokazują jego zupełnie inny, nieprawdziwy obraz.


Fałszywe stereotypy? Nieprawdziwy obraz? Jak byłem w Jordanii niecałe 1,5 roku temu to po godzinie 20 w ichniejszym bbc czy tvn24 przez pół godziny pokazywali sceny z irańskiej strzelaniny z jakimś mieście, pościgi strzelaniny, wybuchy,martwe ciała (bez cenzury) efekty specjalne tysiąckroć lepsze niż w Hollywood ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Mar 2015 16:19 

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 1
pegie84 napisał(a):
Fałszywe stereotypy? Nieprawdziwy obraz? Jak byłem w Jordanii niecałe 1,5 roku temu to po godzinie 20 w ichniejszym bbc czy tvn24 przez pół godziny pokazywali sceny z irańskiej strzelaniny z jakimś mieście, pościgi strzelaniny, wybuchy,martwe ciała (bez cenzury) efekty specjalne tysiąckroć lepsze niż w Hollywood

A co ma piernik do wiatraka, że polecę klasykiem? Upewniłeś się, że to nie jest jakiś film wojenny? Oni tam w Iranie są przesiąknięci martyrologią wojny Irańsko-Irackiej, i tego typu produkcje możesz obejrzeć na dworcu z tv w poczekalni. Może w Jordanii wykupili licencję do jakiegoś nowego ichniego przeboju?
Poza tym, pamiętaj, że są w dość ciekawym miejscu: z jednej na granicy z Irakiem dochodzi teraz do starć z bojówkami ISIS, a z drugiej strony - przy granicy z Afganistanem - wojna z mafią narkotykową. Mają co pokazywać, co nie zmienia faktu, że jest to bardzo sympatyczny i bezpieczny kraj.

Pozdrawiam,
i grzeczne dzień dobry do ogółu forumowiczów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Mar 2015 16:54 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Bardzo fajna relacja. Mam przy okazji jedno pytanie - czy sprawdzaliście jak jest z opieką zdrowotną (chodzi mi o dzieciaki)? My też podróżujemy z dwójką maluchów (a syn ma problemy z alergiami). Dlatego dotychczas wybieraliśmy kraje o dobrym poziomie opieki zdrowotnej. Co do Iranu mam obawę, że poza Teheranem może być z tym słabo. Stereotyp, czy trzeba wziąć to pod uwagę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Mar 2015 17:04 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 6
Przed wyjazdem sprawdzaliśmy gdzie się dało - tez sa informacje na stronie ambasady polskiej. Zobacz tutaj:http://www.teheran.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/informacje_dla_podrozujacych_do_iranu/

Poziom opieki w miastach jest wysoki, podobny do europejskiego. My podróż organizowaliśmy tak by byc zawsze blisko dużego miasta. MIelismy ogromna apteczke i dodatkowy zapas gotówki na ewentualne wizyty u lekarzy bo ubezpieczenie bezgotowkowe w Iranie nie działa. Znajomi byli chyba nawet w szpitalu bo dziecko podrapał kot - tez nie narzekali na poziom usług - może Marcin cos więcej napisze, bo chyba tez to forum sledzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Mar 2015 17:19 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Dzięki, my też zawsze jeździmy z olbrzymią apteczką. Iran od dłuższego czasu chodzi mi po głowie. Jak się zdecydujemy to pewnie uśmiechnę się po dodatkowe porady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Cze 2017 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 45
W jakim miesiącu lecieliście do Iranu? Mamy zaplanowany 2 tyg wyjazd w pierwszej połowie września z 2,5latkiem. Trochę obawiam się panujących tam upałów...
_________________
Babskie zapiski z podróży: http://babska-robinsonada.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Cze 2017 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Byłem w zeszłym roku w sierpniu. Najdalej na poludnie Shiraz. Temperatury były całkiem do wytrzymania (do 35 stopni), przy czym w Zanjan wieczorem i rano bylo 17! Ale oczywiście może być cieplej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Babska_Robinsonada uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 05 Cze 2017 13:58 

Byłem w drugiej połowie września 2016 r. i pogoda pod względem zachmurzenia (niemal brak) i temperatur była bardzo dobra.
Góra
 PM off
Babska_Robinsonada uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 03 Sie 2017 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@Babska_Robinsonada Wróciliśmy z Iranu w czerwcu, również z dziećmi (4 lata i 8 miesięcy). Było gorąco, ale wciąż do wytrzymania. Przy suchym powietrzu wysoka temperatura nie daje się aż tak bardzo we znaki.
W Kaszanie i Szirazie temperatura przekraczała 40 stopni. Z Szirazu już dalej na południe nie jechaliśmy i ewakuowaliśmy się na zachód.

We wrześniu nie powinno być aż tak gorąco, a nawet jeśli, to Iran jest na tyle rozległy, że praktycznie o każdej porze roku znajdziesz region ze znośną temperaturą. Bardzo podobało nam się na zachodzie - w irańskim Kurdystanie oraz w okolicach Hamadanu, warto rozważyć w swoim planie podróży.

Pozdrawiam i powodzenia!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group