Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Maj 2017 20:13 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
http://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Tor ... za-sodomie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Penalizac ... eksualnych

Na miejscu rozmawiałem o tym z miejscowymi i to wciąż się zdarza. To tak samo, jak z alkoholem, czy prostytucją. Oficjalnie zakazane pod groźbą surowej kary. W praktyce powszechnie obecne i każdy o tym wie. Natomiast karanie jest wyrywkowe i trochę pod nutę kaprysu władzy, czy też uprzejmych donosów.

Natomiast nie sądzę, aby był jakikolwiek problem z powodu chęci nocowania w jednym pokoju. Mnóstwo osób tak robi + w całym Iranie jest pełno dormów, gdzie różne osoby, różnej płci, a czasem tej samej śpią w 1 pokoju.
Nie popadajmy w absurdy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 09 Maj 2017 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Dorud (chyba jeszcze nie było :)) - jakiś Mosaferkhaneh w lokalizacji - 33.494633, 49.047972. Z przodu znajduje się restauracja, neon tylko w farsi, więc może być ciężko znaleźć od razu. Wytargowane 550 000 IRR za 2 osoby - dostaliśmy pokój 4 osobowy, wszystkie pokoje mają własną łazienkę, toaleta kucana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Lip 2017 15:09 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
Antia napisał(a):
Spie u przyjacol, znajomych i neiznajomych wlasnie tam, bo zauwazylam, ze im biedniejsi ludzie, im mniej nasiaknieci cywilizacyjnym zepsuciem zachodu, tym bardziej otwarci. Nie bedziesz tak serdecznie wszedzie goszony w Euroipie zach, czy w Stanach, tego mozna doznac na Bliskim wschodzie, w dawnych republikach radzieckich...


Umarłem :D Powinniśmy Bogu dziękować, że tu się urodziliśmy. Połowa ludzkości chciałaby uciec do tego "zepsutego zachodu". W biedzie ludzie sobie pomagają. Ale chyba jednak jak każdego stać na godne życie.

Wszędzie podajecie ceny za nocleg w dolarach bądź euro. Czy to znaczy, że płaci się za nie w Iranie taką walutą czy ekwiwalent w miejscowych pieniążkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 25 Lip 2017 15:13 

Płatności dokonuje się w rialach irańskich, a postu przedmówczyni kompletnie nie zrozumiałeś.
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 03 Sty 2018 14:37 

Rejestracja: 03 Sty 2018
Posty: 2
Witajcie
Jeśli potrzebujecie rezerwacji hotelu w Teheranie lub w każdym innym irańskim mieście, a jak wiadomo nie jest to sprawa łatwa do załatwienia z Polski, zapraszamy do kontaktu. Ja (Polka) mieszkam wraz z mężem (Irańczykiem ) w Teheranie i chętnie pomożemy zorganizować nocleg (od 5 gwiazdkowego hotelu po tani hostel). Oszczędzicie przelewów dla pośredników irańskich biur podróży lub przez inne kraje europejskie lub Dubaj. Mamy konto w Polsce więc podajecie wymagania co do noclegu i miasto a prześlemy wam ofertę cen hoteli (ze zniżkami!:))
Pomożemy też zorganizować przelot w samym Iranie, gdybyście chcieli kupić wcześniej bilety, bądź autobus, taksówkę lub pociąg.
Pozdrawiamy
Ania i Ali
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 05 Kwi 2018 15:00 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Mam pytanie dla osób które wrociły już, czy większość noclegów szukaliście na miejscu, czy jakieś bookowaliście przed wyjazdem, czytam że przełom 04/05 miesiąca jest traktowane jako sezon i w wielu miejscach może już nie być wolnych pokoi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 05 Kwi 2018 15:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Ja miałem większość zarezerwowane z góry, bo nie miałem dużo czasu i chęci szukasz na miejscu.
Tylko w Teheranie i Tabrizie z buta wlazłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 06 Kwi 2018 09:30 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
lukasz354 napisał(a):
Mam pytanie dla osób które wrociły już, czy większość noclegów szukaliście na miejscu, czy jakieś bookowaliście przed wyjazdem, czytam że przełom 04/05 miesiąca jest traktowane jako sezon i w wielu miejscach może już nie być wolnych pokoi.


Byłem w Iranie w maju 2015 r. Wszystkie noclegi podczas trzytygodniowego pobytu znaleźliśmy na miejscu. Nie było większych problemów z pokojami, zdarzały się zajęte hotele, zwłaszcza na weekend, ale myślę, że nie ma potrzeby rezerwacji w wyprzedzeniem. Noclegi wyszukane przeważnie z przewodnika Lonely Planet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 06 Kwi 2018 09:38 

Byłem w 2016 roku, odwiedziłem: Teheran, Sziraz, Jazd, Kom (nie nocowałem), Isfahan oraz Meszhed. Żadnego hotelu nie rezerwowałem z wyprzedzeniem, wypisałem sobie tylko namiar na jeden tani w Teheranie. Wszedłem z ulicy o 8:30 rano i wziąłem pokój z early check-in :)
Jedyną niewielką trudność napotkałem w Meszhedzie, gdzie musiałem odwiedzić kilka przybytków zanim znalazłem odpowiadający cenowo i posiadający wolne pokoje. Meszhed to bardzo ważny ośrodek religijni, podobnie jak Kom - więc w Kom może też być nieco trudniej z dostępnością.
Góra
 PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 08 Kwi 2018 12:03 

Rejestracja: 03 Sty 2018
Posty: 2
aliania napisał(a):
Witajcie
Jeśli potrzebujecie rezerwacji hotelu w Teheranie lub w każdym innym irańskim mieście, a jak wiadomo nie jest to sprawa łatwa do załatwienia z Polski, zapraszamy do kontaktu. Ja (Polka) mieszkam wraz z mężem (Irańczykiem ) w Teheranie i chętnie pomożemy zorganizować nocleg (od 5 gwiazdkowego hotelu po tani hostel). Oszczędzicie przelewów dla pośredników irańskich biur podróży lub przez inne kraje europejskie lub Dubaj. Mamy konto w Polsce więc podajecie wymagania co do noclegu i miasto a prześlemy wam ofertę cen hoteli (ze zniżkami!:))
Pomożemy też zorganizować przelot w samym Iranie, gdybyście chcieli kupić wcześniej bilety, bądź autobus, taksówkę lub pociąg.
Pozdrawiamy
Ania i Ali
(prosimy o kontakt mailowy, gdyż nie zawsze f4f się tutj otwiera, Ania i Ali - antygona7@vp.pl )


prosimy o kontakt mailowy, gdyż nie zawsze f4f się tutj otwiera, Ania i Ali - antygona7@vp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 06 Maj 2018 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Anonymous napisał(a):
Płatności dokonuje się w rialach irańskich, a postu przedmówczyni kompletnie nie zrozumiałeś.

Pozmieniało się i wcale nie jest to oczywiste. Obecnie bardziej przychylnym okiem patrzą na EUR. Więcej napisałem w wątku o wymianie walut.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 29 Wrz 2018 14:55 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
moje opinie co do noclegów:

Teheran - Heritage Hostel - blisko stacji metra Baharestan - możliwa rezerwacja z Polski przez jeden z serwisów agregujących noclegi, ogólnie bardzo wysoki standard i polecam. obsługa przyjazna, mi pomogli zorganizować lokalną kartę sim etc...6 eur za noc w dorm room

Isfahan - Amir Kabir Hotel - nie polecam, pokoje jakby z lat 80-ych, łazienki słabe, obsługa mało międzynarodowa, 10 euro za pokój dla jednej osoby

Yazd - Orient Hotel - w historycznym centrum miasta, obsługa bardzo pomocna, standard jest ok, za dwójkę dla jednej osoby z własną łazienką w miłym standardzie płaciłem 10 eur za noc
Góra
 Profil Relacje PM off
pieronsky lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 27 Gru 2018 19:41 

Rejestracja: 04 Maj 2015
Posty: 13
Qeshm
zaklepaliśmy sobie u Assada, ale zrezygnowaliśmy po przeczytaniu opinii na tym forum i na innych zagranicznych.
Wybraliśmy Nuradina, trochę dalej niż Assad, ale dalej w centrum wyspy
26°46'30.2"N 55°49'05.3"E
Coludang Homestay
qeshmtour@gmail.com
WhatsApp +989173665256
Nuradin bardzo dobrze mówi po angielsku
Wioska położona jest po środku niczego, więc trzeba się dobrze zastanowić, bo uciec nie ma gdzie.

Cena 15€/osoba, w cenie trzy posiłki. Ale jeśli jest wycieczka jest całodniowa,to pozostają tylko dwa posiłki. My nie prosiliśmy o suchy prowiant, myślę że gdyby poprosić to dostanie się przynajmniej lawasz.
Nie wiem jak jest u Assada, znam tylko zdjęcia, ale tutaj noclegi są chyba bardziej przyjemne. Jest 8 pokoi, w dwu jest umywalka z WC, pozostałe bez. Ogólnie dostępne są: jedna umywalka i dwie łazienki, w których tylko prysznic i WC. Śpi się na podłodze, posiłki i całe życie towarzyskie odbywa się na podwórku, wszystko też w parterze.
Wszyscy są bardzo uprzejmi i uśmiechnięci od rana do wieczora, więc atmosfera jest bardzo OK. Wieczorami zbiera się rodzina + goście (raz było blisko 50 osób) i zaczyna się zabawa. Nie w naszym rozumieniu, bo bez alkoholu, tylko muzyka i śpiew + czasem taniec, ale bawić się umieją.

Jest kilka samochodów, Nuradin organizuje wszystkie wycieczki i jest bardzo elastyczny, ale oczywiście tak jak u Assada, wszystko kosztuje dodatkowo. Np dla 4 osób:
* całodzienna wycieczka po zachodniej stronie, czyli jaskinie solne, kanion, plus jeszcze trzy miejsca po drodze - 24€.
* całodzienna wycieczka na delfiny, potem spacer po pustyni na wyspie obok (gazele), odpoczynek na plaży, następnie Stars Valley - 24€ plus 40€ za motorówkę + jeszcze po 100 ty riali/os za wstęp do doliny
* półdniowa wycieczka do lasu namorzynowego - 12€ + 40 € motorówka. Nie wiem czy zawsze tak jest, ale na końcu była też dla chętnych darmowa nauka surfingu na desce za motorówką. Oczywiście nikomu się nie udało nawet wystartować.

Poza tym bez problemu Nuradin załatwił nam nocleg w Isfahanie i bilety autobus.
Jeszcze przed przylotem dał nam też mailem potwierdzenie noclegów, ta że nie mieliśmy żadnych problemów przy wyrabianiu wizy. Nie robiliśmy żadnej rezerwacji w Teheranie, prosto z IKA przenieśliśmy się na Mehrabad i do Bander Abbas.

Isfahan
hostel Ragrug
https://ragrughostel.com/
nocleg w dormie 4,90€, w dwójce z łazienką 7,50€ od osoby (grudzień 2018), w cenie śniadanie.
Hostel nowy, wewnątrz bardzo przyjemnie i czysto. Właścicielem jest młody Irańczyk. Personel jest niesamowity, bardzo przyjazny, wiecznie uśmiechnięty i zawsze chętny do pomocy. Pomagają załatwić irańską kartę SIM i inne rzeczy, współpracują z przewodnikiem (Amin - bardzo sympatyczny, kontakt na miejscu).
Śniadania skromne, ale można się najeść. W menu płatki, mleko, biały ser z puszki, trzy rodzaje smacznych dżemów.
Hostel jest oddalony od głównych punktów, ale ceny Snapa są takie, że nie ma się co zastanawiać. Np na Polski Cmentarz, ok 20 km od hostelu - 65 tys riali, co na początku grudnia było dokładnie 0,5 €.

Kaszan
nie nocowaliśmy w samym mieście, lecz kilka km obok.
http://shakergarden.com/
34°05'45.4"N 51°27'37.5"E
info@shakergarden.com
Nie jest najtaniej, ale za to ma się wrażenie, że mieszka się w pałacu. Wnętrza może nie są imponujące, ale całość prezentuje się bardzo okazale.
Właściciel świetnie mówi po angielsku i jest bardzo gościnny. Nie przywykliśmy do takiego traktowania, ale dosłownie tańczył koło nas i starał się wszystko zapewnić. Podczas ogniska nawet zorganizował nam polską muzykę.
Za kolację, nocleg i śniadanie zapłaciliśmy 30€ za 4 osoby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 10 Lut 2019 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Czy Booking nie operuje w Iranie ?
Chciałbym mieć jakąś rezerwację z możliwością anulowania do podania przy wizie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 11 Lut 2019 00:00 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Nie operuje,podobnie jak większość pośredników.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 11 Lut 2019 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 303
Loty: 107
Kilometry: 188 550
niebieski
możesz zobaczyć tutaj :
https://1stquest.com/hotel

https://apochi.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 16 Mar 2019 06:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 105
Loty: 54
Kilometry: 98 465
Z ręką na sercu mogę polecić Hodophile jeżeli chodzi o Shiraz. Fantastyczny gospodarz Hamid, który pomoże we wszystkim. Czyste pokoje, w dobrym standardzie. Za pokój jednoosobowy zapłaciłem równowartość 4usd w rialach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 20 Kwi 2019 23:23 

Rejestracja: 20 Kwi 2019
Posty: 2
Loty: 1
Kilometry: 3 172
Qeshm
Zdecydowaliśmy się na noclegi u Arefa (ok 25 min autem) od miasta Qeshm (taxi ok 3euro w jedna stronę)- bliżej niż od Assada.Do dyspozycji gości 2 pokoje ( 10euro za osobę/doba),śniadania przygotowywane przez żonę. Aref jest mega kontaktowy, dość dobrze rozmawia po angielsku,wiec z komunikacją nie ma problemu.Organizuje własnym autem wycieczki po największych atrakcjach wyspy oraz na sąsiednia wyspę Hormuz. Bezproblemowy,nie narzuca się i sporo wie na temat wyspy. Byliśmy bardzo zadowoleni z pobytu u niego.
Więcej informacji/zdjęć po wpisaniu w tripadvisor Aref Homestay.
Whatsup do Arefa-+989179394959

Hormuz dla chętnych,którzy zdecydują się spędzić więcej niż jeden dzień polecam skorzystanie z usług przewodnika -Mohamad whatsup 09904996642 ogarnia również noclegi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 28 Sie 2019 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Bardzo przydatne są dwie strony: www.homestay.com oraz http://hostelsiniran.com/

Homestay bardziej dla kwater prywatnych, płaci się też prowizję dla serwisu, naliczaną od każdej nocy. Prowizja jest spora, bo przy noclegu za 10€ wychodzi jakieś 4.5$. Można ją zmniejszyć, rezerwując tylko 1 noc i dogadując się z gospodarzem na dłuższy pobyt.

Hostelsiniran dla hosteli i niektórych tańszych hoteli. Jest 5% zniżki za rezerwację online, ale trzeba o tym przypomnieć płacąc za nocleg. Po dokonaniu rezerwacji warto napisać do hotelu na whatsappie lub zadzwonić, żeby się upewnić, że rzeczywiście mają dla nas pokój. Płaci się na miejscu, nie trzeba podawać żadnej karty, więc jest to też możliwość na nocleg pod wizę.

Sent from my HTC One M9PLUS using Tapatalk
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group