Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Lip 2022 12:42 

niebieski
@J.1 nie mam takiej możliwości, ale 3k za 13 PRO to prawie za darmo. :D

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 05 Lip 2022 16:03 

malawita napisał(a):
FUX napisał(a):
Sprzęt stamtąd niekoniecznie będzie działał dobrze w EU. Dotyczy to jakiś protokołów, neta, wifi i jeszcze czegoś.

@FUX piszsz z doświadczenia, czy przeczytałeś na nieaktualnych stronach, bo u mnie działał bez problemu ?

Kolega ma racje, iPhone kupiony w USA wspiera inne pasma LTE/5G. To jest zreszta powód dlaczego europejskie telefony maja taki problem z zasięgiem w stanach.

Dowód: https://www.apple.com/iphone/cellular/# ... 13-pro-max
 Relacje PM off
FUX lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 05 Lip 2022 16:11 
Awatar użytkownika

Loty: 559
Kilometry: 659 970
HON fly4free
Del

Ostatnio edytowany przez pabien, 05 Lip 2022 18:46, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.

#24 PostWysłany: 05 Lip 2022 16:35 

niebieski
Kilka lat temu oraz w tym roku kupowałem iphony w USA. Za pierwszym razem w stanie Delaware gdzie jest 0% podatku, a za drugim w Illinois (Chicago) i niestety trzeba było dopłacić podatek. Iphony działają bez problemu w Polsce, przy zakupie ważne tylko, żeby były to wersje unlocked.

#25 PostWysłany: 05 Lip 2022 17:00 

Loty: 13
Kilometry: 34 435
malawita napisał(a):
FUX napisał(a):
Sprzęt stamtąd niekoniecznie będzie działał dobrze w EU. Dotyczy to jakiś protokołów, neta, wifi i jeszcze czegoś.

@FUX piszsz z doświadczenia, czy przeczytałeś na nieaktualnych stronach, bo u mnie działał bez problemu ?

Info od Człowieka, który jest związany z aplem od kilkunastu lat. Programista, trener, etc. Nie jest ściemniaczem.

#26 PostWysłany: 05 Lip 2022 17:54 

niebieski
FUX napisał(a):
Programista, trener, etc. Nie jest ściemniaczem.

@FUX

W takim razie zapytaj trenera programisty i wyjaśnij proszę, co nie działała w nowych modelach 13 PRO ? Może trener ma na myśli mocno przestarzałe amerykańskie modele iphona 5C i 5S, które nie obsługiwały niektórych lokalnych częstotliwości LTE ?

Od iphona 6 technicznie wszystko działa.

Czy trener przywiózł iphona z USA bez simlocka, kupiony w fachowym sklepie znanej sieci handlowej, a nie w podejrzanych sklepikach z China Town ?

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
 Relacje PM off
billabong lubi ten post.

#27 PostWysłany: 05 Lip 2022 22:17 

Loty: 13
Kilometry: 34 435
Image

#28 PostWysłany: 05 Lip 2022 22:22 

A ja dodam trzy grosze od siebie, wiosną przywiozłem kupionego przez oficjalną stronę (https://www.apple.com/us-edu/shop/refurbished/mac) Macbooka (M1, 256GB, 8GB RAM czyli najbardziej podstawowa konfiguracja) w stanie refurbished.

Zamówiłem z odbiorem (darmowym) w jednym ze sklepów Apple w LA, jedynym haczykiem przy składaniu zamówienia była konieczność zostawienia amerykańskiego nr telefonu (pole wymagane). Ja, jako ze mam rodzinę za oceanem podałem telefon jednego z członków rodziny, natomiast nijak to nie było weryfikowane, a wszystkie dane potrzebne do odbioru były wysyłane mailowo - więc wpisanie losowego ciągu cyfr powinno przejść.

Odbiór prowadzony w oddzielny miejscu w sklepie, laptop zapakowany jak nówka (zafoliowane pudełko), bez absolutnie żadnych wad. Pan sprzedawca oferował zakup dodatkowego ubezpieczenia :) całość wyszła mi 850+tax, czyli przy ówczesnym kursie dolara na poziomie 4,10-4,15 około 3700-3800PLN. No, bez szans znaleźć nowego maca w takiej cenie w PL :)

Więc podsumowując, zapewne ocena opłacalności zalezy od wielu czynników (cena wyjściowa, kurs, dostępność), ale da się zrobić tak by się opłacało.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#29 PostWysłany: 06 Lip 2022 06:55 
Awatar użytkownika

platynowy
Oczywiście @malawita ma rację. Chodzi o częstotliwości nadawania i już od dawna nie ma z tym problemów. Lista częstotliwości dla modeli z danego kraju znajduje się pod tym adresem.

PS @Sajsi - tam chyba jest miejsce do zaznaczenia, że nie masz komórki i można wpisać ciąg zer.
 Relacje PM off
malawita lubi ten post.

#30 PostWysłany: 15 Lip 2022 11:07 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
FUX kolega Cię ściemnia, albo nie lubi.

Na przestrzeni lat przywiozłem 5 Iphonów z oficjalnej dystrybucji Appla i wszystkie działały bez problemów.
monroe lubi ten post.

#31 PostWysłany: 15 Lip 2022 11:55 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 454 090
złoty
jedrekk napisał(a):
malawita napisał(a):
FUX napisał(a):

Kolega ma racje, iPhone kupiony w USA wspiera inne pasma LTE/5G. To jest zreszta powód dlaczego europejskie telefony maja taki problem z zasięgiem w stanach.

Dowód: https://www.apple.com/iphone/cellular/# ... 13-pro-max

No to ja jeszcze dopowiem, że podałeś "dowód" na to, że iPhone 13 z USA obsługuje wszystkie częstotliwości LTE i 5G jakie są w Europie ;)
Wystarczy porównać a dopiero później wypowiadać się w tym temacie ;)

Mimo wszystko jednak przy obecnym kursie USD/PLN zakup w USA jest mało opłacalny nawet w stanach z zerowym taxem.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 15 Lip 2022 14:54 

niebieski
6 Ways to Save Money on an iPhone.

https://www.nerdwallet.com/article/fina ... -an-iphone

Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 15 Lip 2022 15:26 

Loty: 64
Kilometry: 210 376
Polecam swappa.com , chociaż są to większości telefony używane ale jest też trochę nowych i "mint".
Trzeba mieć Paypala z adresem wysyłki US, kupowałem tam już kilka razy zawsze wszystko OK.
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 23 Wrz 2022 17:19 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 454 090
złoty
Ci którzy tematem trochę się interesują to z pewnością wiedzą ale jeśli ktoś nie za bardzo zagłębia się w zagadnienia urządzeń mobilnych, to prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że nowe iPhone'y 14 (zarówno wersje "pro" jak i standardowe) sprzedawane na rynku w USA, chociaż są sporo tańsze w porównaniu do sprzedawanych u nas aparatów, to jednak nie zawierają już tacki na fizyczną kartę SIM i obsługują jedynie eSIM (również w wersji dual). W Polsce oczywiście standard eSIM dostępny jest od dawna ale nie we wszystkich sieciach (np. Orange ma eSIM ale za to ich NJU Mobile już nie), co może być problemem dla niektórych osób. Warto o tym pamiętać zastanawiając się nad zakupem iPhone'a 14 z rynku USA ;)
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#35 PostWysłany: 23 Wrz 2022 21:50 
Awatar użytkownika

Loty: 281
Kilometry: 325 395
niebieski
@monroe dlatego ja polecam wersję kanadyjską :)
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#36 PostWysłany: 18 Lis 2022 18:48 
Awatar użytkownika

Loty: 154
Kilometry: 347 723
srebrny
Hej,
w mojej live relacji :) opisałem, że ip11 mojej żony zakończył swój żywot w Calamie w Chile i będzie dawcą części w jakimś szrocie u pasera (ukradli mi telefon). Do kraju wracamy za 3 miesiące, więc nie widzi mi się czekać do tego czasu na kupno czegoś w PL i mam teraz takie opcje:
1) Kupno w PL używki i wysyłka do USA (pomysł głupi nie jest bo kartę sim będę wysyłał fedexem do Teksasu, niestety w NJU nie ma opcji na esim). Pomysł ma wady takie że nie widzę telefonu (ale powiedzmy ktoś znajomy kupi coś w miarę pewnego w PL), oraz nie wiadomo czy na cle coś nie pójdzie po mojej myśli.

2) Kupno nówki w Chile, tutaj IP11 jest nadal do dostania w pudełku (nie mają 12mini, mają SE ale to gniot). Co ciekawe kupić mogę od ręki w Calamie, czyli tam gdzie mnie okradli. (SE kosztuje 500k CLP, 11 64GB kosztuje 460k CLP).

3) Kupno nówki od Apple z odbiorem w Houston (mam tam 2 dni stopover). SE odrzucam, najtaniej wyjdzie 13mini, ale to 599USD + 9% tax. Sporo :(

4) Kupno używki w USA. Mam znajomych w Houston (gdzie wyślę kartę sim), więc mogę nawet zamówić jakiś telefon z dostawą do tych znajomych (starsi polonusi, odpada opcja ganiania ich po marketach).

Opcja 1 jest jasna, natomiast możecie mi podpowiedzieć jakie wady mają opcje 2,3,4?

Potrzebuję cokolwiek (najtańsze) z dwoma aparatami, telefon jest głównie do robienia zdjęć, IG, Whatsapp. Musi być iphone ;)

Najnowsza LIVE relacja na Forum F4F: Sto dni dookoła świata
A bardziej na żywo, więcej obrazu, mniej tekstu: https://www.instagram.com/fivetofly/
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 18 Lis 2022 19:06 

srebrny
@zawiert Kupowanie używanego w Polsce i wysyłanie na drugi koniec świata to według mnie totalny bezsens. Kup jakiś na miejscu byle tylko był nowy i z pewnego źródła.
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 18 Lis 2022 19:13 
Awatar użytkownika

srebrny
Gdybym nie musiał wysyłać karty sim to by nie było tematu kupna w Polsce ;)

A bardziej na żywo, więcej obrazu, mniej tekstu: https://www.instagram.com/fivetofly/
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 18 Lis 2022 19:24 

srebrny
A przeniesienie numeru do opetatora co ma esim nie wchodzi w grę?
 Relacje PM off
cekace lubi ten post.

#40 PostWysłany: 18 Lis 2022 19:32 
Awatar użytkownika

srebrny
@brzemia - poziom skomplikowania z migracja na esim odpada - mam abonament i wypowiedzenie numeru oznacza miesiąc czekania (czyli do stycznia). Do tego dekomponuje mi to umowę rodzinną w nju. Kiszka i tyle - wydam te 2 stówki na kopertę fedex do houston.

Tak czy siak w punta Arenas jest strefa wolnocłowa podobno… może więc tam poszukam

Relacje PM off  

[ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość