Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Lip 2022 12:42 

niebieski
@J.1 nie mam takiej możliwości, ale 3k za 13 PRO to prawie za darmo. :D

#22 PostWysłany: 05 Lip 2022 16:03 

malawita napisał(a):
FUX napisał(a):
Sprzęt stamtąd niekoniecznie będzie działał dobrze w EU. Dotyczy to jakiś protokołów, neta, wifi i jeszcze czegoś.

@FUX piszsz z doświadczenia, czy przeczytałeś na nieaktualnych stronach, bo u mnie działał bez problemu ?

Kolega ma racje, iPhone kupiony w USA wspiera inne pasma LTE/5G. To jest zreszta powód dlaczego europejskie telefony maja taki problem z zasięgiem w stanach.

Dowód: https://www.apple.com/iphone/cellular/# ... 13-pro-max
 Relacje PM off
FUX lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 05 Lip 2022 16:11 
Awatar użytkownika

Loty: 544
Kilometry: 631 676
platynowy
Del

Ostatnio edytowany przez pabien, 05 Lip 2022 18:46, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.

#24 PostWysłany: 05 Lip 2022 16:35 

niebieski
Kilka lat temu oraz w tym roku kupowałem iphony w USA. Za pierwszym razem w stanie Delaware gdzie jest 0% podatku, a za drugim w Illinois (Chicago) i niestety trzeba było dopłacić podatek. Iphony działają bez problemu w Polsce, przy zakupie ważne tylko, żeby były to wersje unlocked.

#25 PostWysłany: 05 Lip 2022 17:00 

Loty: 13
Kilometry: 35 509
malawita napisał(a):
FUX napisał(a):
Sprzęt stamtąd niekoniecznie będzie działał dobrze w EU. Dotyczy to jakiś protokołów, neta, wifi i jeszcze czegoś.

@FUX piszsz z doświadczenia, czy przeczytałeś na nieaktualnych stronach, bo u mnie działał bez problemu ?

Info od Człowieka, który jest związany z aplem od kilkunastu lat. Programista, trener, etc. Nie jest ściemniaczem.

#26 PostWysłany: 05 Lip 2022 17:54 

niebieski
FUX napisał(a):
Programista, trener, etc. Nie jest ściemniaczem.

@FUX

W takim razie zapytaj trenera programisty i wyjaśnij proszę, co nie działała w nowych modelach 13 PRO ? Może trener ma na myśli mocno przestarzałe amerykańskie modele iphona 5C i 5S, które nie obsługiwały niektórych lokalnych częstotliwości LTE ?

Od iphona 6 technicznie wszystko działa.

Czy trener przywiózł iphona z USA bez simlocka, kupiony w fachowym sklepie znanej sieci handlowej, a nie w podejrzanych sklepikach z China Town ?
billabong lubi ten post.

#27 PostWysłany: 05 Lip 2022 22:17 

Loty: 13
Kilometry: 35 509
Image

#28 PostWysłany: 05 Lip 2022 22:22 

A ja dodam trzy grosze od siebie, wiosną przywiozłem kupionego przez oficjalną stronę (https://www.apple.com/us-edu/shop/refurbished/mac) Macbooka (M1, 256GB, 8GB RAM czyli najbardziej podstawowa konfiguracja) w stanie refurbished.

Zamówiłem z odbiorem (darmowym) w jednym ze sklepów Apple w LA, jedynym haczykiem przy składaniu zamówienia była konieczność zostawienia amerykańskiego nr telefonu (pole wymagane). Ja, jako ze mam rodzinę za oceanem podałem telefon jednego z członków rodziny, natomiast nijak to nie było weryfikowane, a wszystkie dane potrzebne do odbioru były wysyłane mailowo - więc wpisanie losowego ciągu cyfr powinno przejść.

Odbiór prowadzony w oddzielny miejscu w sklepie, laptop zapakowany jak nówka (zafoliowane pudełko), bez absolutnie żadnych wad. Pan sprzedawca oferował zakup dodatkowego ubezpieczenia :) całość wyszła mi 850+tax, czyli przy ówczesnym kursie dolara na poziomie 4,10-4,15 około 3700-3800PLN. No, bez szans znaleźć nowego maca w takiej cenie w PL :)

Więc podsumowując, zapewne ocena opłacalności zalezy od wielu czynników (cena wyjściowa, kurs, dostępność), ale da się zrobić tak by się opłacało.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#29 PostWysłany: 06 Lip 2022 06:55 
Awatar użytkownika

złoty
Oczywiście @malawita ma rację. Chodzi o częstotliwości nadawania i już od dawna nie ma z tym problemów. Lista częstotliwości dla modeli z danego kraju znajduje się pod tym adresem.

PS @Sajsi - tam chyba jest miejsce do zaznaczenia, że nie masz komórki i można wpisać ciąg zer.
 Relacje PM off
malawita lubi ten post.

#30 PostWysłany: 15 Lip 2022 11:07 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
FUX kolega Cię ściemnia, albo nie lubi.

Na przestrzeni lat przywiozłem 5 Iphonów z oficjalnej dystrybucji Appla i wszystkie działały bez problemów.
monroe lubi ten post.

#31 PostWysłany: 15 Lip 2022 11:55 
Awatar użytkownika

Loty: 159
Kilometry: 423 724
srebrny
jedrekk napisał(a):
malawita napisał(a):
FUX napisał(a):

Kolega ma racje, iPhone kupiony w USA wspiera inne pasma LTE/5G. To jest zreszta powód dlaczego europejskie telefony maja taki problem z zasięgiem w stanach.

Dowód: https://www.apple.com/iphone/cellular/# ... 13-pro-max

No to ja jeszcze dopowiem, że podałeś "dowód" na to, że iPhone 13 z USA obsługuje wszystkie częstotliwości LTE i 5G jakie są w Europie ;)
Wystarczy porównać a dopiero później wypowiadać się w tym temacie ;)

Mimo wszystko jednak przy obecnym kursie USD/PLN zakup w USA jest mało opłacalny nawet w stanach z zerowym taxem.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 15 Lip 2022 14:54 

niebieski
6 Ways to Save Money on an iPhone.

https://www.nerdwallet.com/article/fina ... -an-iphone

#33 PostWysłany: 15 Lip 2022 15:26 

Loty: 64
Kilometry: 210 376
Polecam swappa.com , chociaż są to większości telefony używane ale jest też trochę nowych i "mint".
Trzeba mieć Paypala z adresem wysyłki US, kupowałem tam już kilka razy zawsze wszystko OK.
 Relacje PM off  

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości