Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sty 2021 02:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Jak w temacie Panie i Panowie , czy macie swoje sposoby na inwestycje, odkładanie na rok 2021?
Czy w roku kolejnym złoto zostanie najlepszym "elementem", aby zainwestować ? Jakie jest wasze zdanie w tym temacie, co może przynieść ten rok w inwestycjach, akcjach, przedmiotach itp ? Zapraszam do dyskusji
_________________
Zmiany! tuż tuż...


Ostatnio edytowany przez klapio 03 Sty 2022 22:46, edytowano w sumie 2 razy
aktualizacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#2 PostWysłany: 15 Sty 2021 02:20 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
GPW moze odbije w gore.

oprocentowanie lokat zadne, kupowanie mieszkania i wynajem niepewny, wiec gdzies ta nadwyzkowa kasa trafi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Sty 2021 07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Surowce, zwłaszcza metale przemysłowe. Giełda w górę z pewnością, ale to nie oznacza że zarabiasz. Przed nami spora inflacja, więc i wyceny akcji muszą pójść w górę (generalizując).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Sty 2021 08:03 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Dokładnie jak pisze @ofer
Kup np. jakiś CFD na złoto, obecnie w ok. 1850 USD, a za rok na pewno nie pożałujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 15 Sty 2021 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Akcje z GPW, jak ktoś nowy to całkowicie omijać newconnect. Z większymi pieniędzmi to oczywiście mieszkania i to chyba ogólnie najlepsza opcja. W USA właśnie zatwierdzili kolejnego stymulusa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Sty 2021 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Kryptowaluty, złoto (ale inwestycyjne, tj. w postaci monet z kanonu), akcje chińskich firm, natomiast jeśli zakup nieruchomości/mieszkania to nie w Polsce, a w krajach z dobrą demografią - najbliżej Turcja (ew. Indie, Malezja).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sty 2021 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Co do złota, raczej jestem pesymistą i liczę na spadki. Ale tak samo liczyłem na spadki na platynie i się przeliczyłem, więc taki ze mnie specjalista jak z koziej rzyci waltornia

Mieszkanie na wynajem OK, ale w perspektywie turystów, ale nie studentów. Po pierwszym szoku, wiele uczelni chce utrzymać zajęcia hybrydowe, albo całkowicie online. Wbrew pozorom, to się sprawdza.

Moje priorytety - ziemia, działka z lasem i możliwością zabudowy. Co się otworzy jakąś babską gazetę, to jakaś gwiazdeczka chwali się przeniesieniem właśnie w takie okolice, więc liczę na wzrosty w perspektywie kilku lat.

Wiedza - można teraz korzystać ze szkoleń mocno finansowanych z UE. Choć ma 49l. to myślę nad jakimś. A dlaczego? Bo ostatnio przydał mi się kwitek potwierdzający moje kompetencje, uwaga, z roku 1988 (miałem 16 lat).

Na giełdach, bitkojnach, forexach się nie znam, ale pamiętam powiedzenie, jakiegoś giganta giełdy z lat 90-tych "Jak nawet sprzątaczka inwestuje w giełdę, to czas z niej uciekać" A teraz, gdzie się nie obejrzę to sami spece od kryptowalut i CDProjektu. Zbliża się wyleszczanie rynku?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Sty 2021 10:16 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2343
srebrny
Z giełdą jest teraz trochę bardziej skomplikowanie - "normalnie" faktycznie jest tak, że jak nawet sprzątaczka zaczyna inwestować to należy uciekać.
Teraz natomiast ludziom pokończyły/kończą się ostatnie lokaty na "sensowny" procent i gdzieś chcą pieniądze zainwestować aby choć trochę mniej traciły na wartości i część wskoczy w ryzykowne inwestycje, ale duża grupa mająca średniej wielkości oszczędności i nie będąca ryzykantami będzie chciała je chronić we w miarę bezpieczny sposób... zobaczymy. Ciekawe jak będą się zachowywać takie "w miarę bezpieczne Fundusze" itp.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Sty 2021 10:22 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Jeśli ktoś ma 50000 - 100000 gotówki, to raczej trzymać na koncie, żeby mieć do dyspozycji i szybkiego skorzystania w razie potrzeby, zwłaszcza w obecnych, niezbyt pewnych czasach
Mieszkanie, które by można sensownie wynajmować to raczej znacznie większe kwoty. W ubiegłym roku czytałem sporo o problemach z wynajmem ale doświadczenia i relacje z pierwszej ręki wskazywały na coś wręcz przeciwnego, tyle że mam na myśli Warszawę a nie miasto stricte "studenckie", które teraz opustoszało.
Działka nie jest zła, a jeśli nie kosztuje wiele to tym bardziej. Jeśli się na niej nawet szczególnie nie zyska, to raczej specjalnie nie straci w perspektywie wieloletniej. Jeśli można na niej zbudować normalny mieszkalny całoroczny dom, to nie przeszkadza aby dodatkowo, tymczasowo traktować jako rekreacyjną z zamysłem ewentualnej późniejszej budowy. Do tego koszty stałe raczej niewielkie - tu jest przewaga nad mieszkaniem.
Złoto jest dobre w przypadku totalnego krachu, zagłady, wojny bo mała złota moneta może nawet uratować życie, ale to sytuacja ekstremalna. Na co dzień to bardziej problematyczne - bo jeśli kupimy z 10 czy 20 monet 1oz to gdzie je trzymać? Skrytka bankowa generuje koszty, w domu w szufladzie - ryzyko. Ale patrząc perspektywicznie, to złote monety mogłyby zmobilizować do zainwestowania we własny domowy sejf-skrytkę. Wg mnie przydatne, aby trzymać cenne dokumenty z wrażliwymi danymi z paszportem włącznie. Bo jeśli złodziej by się włamał i ukradł mi telewizor czy tablet to niewielka strata ale dokumenty z danymi osobowymi - hm, róźnie by mogło być.
Co do giełdy, funduszy - nie wiem, nie jestem specjalistą. Ale 10% środków posiadanych lub kilkanaście tysięcy złotych (co jest mniejsze) można by z ciekawości w giełdę wrzucić, nawet w przypadku straty nic wielkiego się nie stanie przecież.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Sty 2021 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
eskie napisał(a):
Moje priorytety - ziemia, działka z lasem i możliwością zabudowy. Co się otworzy jakąś babską gazetę, to jakaś gwiazdeczka chwali się przeniesieniem właśnie w takie okolice, więc liczę na wzrosty w perspektywie kilku lat.


Też wydaje mi się, że to będzie stabilny i bezpieczny kierunek inwestowania.
Stabilny, bo normalną tendencję do posiadania czegoś gdzie można pojechać odpocząć od wielkiego miasta bardzo wzmocniła pandemia. Ludzie odkrywają, że co im po pięknym mieszkaniu w mieście, skoro dookoła jest wszystko zamknięte.
A bezpieczne, bo ziemia w perspektywie lat nie będzie tanieć, a jej utrzymanie kosztuje albo nic, albo grosze (koszenie, odchwaszczanie, mulczowanie).
Jedynym ryzykiem jest kataster - ale mówi się o nim od 30 lat i pewnie przez następne 30 będzie się mówiło. Dopóki KK jest drugim po państwie właścicielem ziemi to katastru nie będzie.

Sam myślę o zakupie jakiegoś ładnie położonego kawałka ziemi i zrobieniu z niego osiedla (10-20-30) działek.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Sty 2021 13:26 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Ja wynajmuję mieszkanie w Warszawie od 10 lat i z tej perspektywy polecam. Jeśli ma dobrą lokalizację, chętni się znajdują. Przez ten okres zmieniali się najemcy dwukrotnie i za każdym razem w ciągu miesiąca-dwóch znaleźli się kolejni chętni. A mieszkanie jest dwupokojowe i dość spore, bo nie było kupowane jako inwestycyjne. Mniejsze jeszcze łatwiej wynająć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Sty 2021 13:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Polecasz, bo nie było kupowane jako inwestycyjne.
Przekalkuluj teraz to jako inwestycję.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 15 Sty 2021 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Wyleszczanie to jest, powiedziałbym... ciągły proces :D
eskie napisał(a):
"Jak nawet sprzątaczka inwestuje w giełdę, to czas z niej uciekać" A teraz, gdzie się nie obejrzę to sami spece od kryptowalut i CDProjektu. Zbliża się wyleszczanie rynku?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Sty 2021 13:55 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
boots napisał(a):
Polecasz, bo nie było kupowane jako inwestycyjne.
Przekalkuluj teraz to jako inwestycję.

Nie, polecam bez żadnego ale .. :) Tylko gdybym kupował jako inwestycyjne, to kupiłbym mniejsze. Dwupokojowe to max 45 m2.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Sty 2021 14:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Ile za nie zapłacisz? Ile wydasz na urządzenie? Jak szybko, na jak długo i za ile wynajmiesz? Tego typu pytań mógłbym zadać wiele. ;)
Może w jakiejś wyjątkowej lokalizacji ma to sens, ale to już nie te czasy, żeby traktować to jaka dobra i pewna inwestycję.
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 15 Sty 2021 14:18 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Zakup mieszkania należałoby traktować nie tyle jako pewną inwestycję ile jako lokatę kapitału. Jeśli ktoś ma, to zamiast trzymać na koncie 500 - 700 tys. kupić mieszkanie przewidując że z najmu będzie większy zysk niż kilka czy może nawet kilkadziesiąt złotych z symbolicznych odsetek, o ile w ogóle będą jakieś odsetki. To zupełnie coś innego niż w to mieszkanie zainwestować pieniądze, których nie mamy a które pozyskaliśmy np. poprzez kredyt.
Można oczywiście posiadany ww kapitał zainwestować na wiele różnych sposobów ale wówczas zaczynamy mówić o działalności gospodarczej, np. handlu a to już całkiem inna sfera działalności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Sty 2021 14:28 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Dobra lokalizacja mieszkania to podstawa, napisałem to w pierwszym poście. Na typowym "zadupiu" nigdy bym nie kupił, nawet jeśli ceny są sporo niższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Sty 2021 14:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Ja nie pisałem o zadupiu, ale o normalnym mieście. Nawet w stolicy to może być inwestycja bez sensu.
Zgadzam się, że jeśli masz wolnych kilka milionów, to zainwestowanie części kasy w wynajem jako ochrona kapitału, może mieć jakiś sens.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Sty 2021 16:19 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Teraz przymierzam się do kolejnego mieszkania (pod wynajem) ale z licytacji. Przy poprzednim zwrot będzie ok. 10 lat.
Parę sztabek złota lub monet zawsze warto mieć, sejf w domu rzecz oczywista.
Góra
 Profil Relacje PM off
snooka lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 15 Sty 2021 16:38 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Moim zdaniem, w każdym mieście są lokalizacje dobre i słabe i kupując mieszkanie trzeba zawsze na to zwracać uwagę. Czyli nie patrzeć na to "czy mi się tu podoba" tylko "czy podoba się tu innym". Tyle w temacie, bo wynajmując jedno mieszkanie za jakiegoś wielkiego specjalistę się nie uważam. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group