Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#101 PostWysłany: 29 Lip 2019 03:31 

Rejestracja: 09 Lip 2019
Posty: 1
Cześć! Ląduję jutro w Chinach na tydzień. Kwestię VPN mam ogarniętą. Moje pytanie dotyczy jednak internetu mobilnego.

U jakiego operatora wykupię na tydzień najtaniej sam internet? Wiele GB nie potrzebuję. Maksymalnie z 5-6.

Oraz czy na lotnisku w Pekinie albo na dworcu pociągowym znajdę odpowiedni punkt? (Po wylądowaniu uciekam na dworzec kolejowy i wsiadam w pociąg do Szanghaju.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#102 PostWysłany: 03 Sie 2019 00:32 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Ja mam pytanie uściślające, bo nie wiem, czy dobrze rozumiem sytuację :)

czy jeśli kupię chińską kartę SIM i przez nią będę się łączył z netem, to VPN zadziała?
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#103 PostWysłany: 03 Sie 2019 01:22 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Powinno. Polecam Windscribe - przez wiekszosc czasu dzialalo swietnie. Jednak na PVG lotniskowym WiFi cos nie gralo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Qba85 lubi ten post.
Qba85 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#104 PostWysłany: 18 Wrz 2019 22:48 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Windscribe niemal wszędzie działał świetnie i z wifi, i z chińską kartą (China Unicom 99 juanów za 20 GB na miesiąc). Trochę problemów napotkałem w Szanghaju, ale miałem też Express VPN i tam odpaliłem sobie go okres próbny - pomogło.

Jedyny mój problem z VPN-ami to taki, że gdy były włączone, to Didi (chiński Uber) nie aktualizował lokalizacji, więc na czas oczekiwania na dojazd kierowcy musiałem wyłączać VPN.
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#105 PostWysłany: 30 Wrz 2019 05:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Polecam starter GigSky - używałem go na Wyspach Owczych, Kanadzie, USA i teraz w Azji :) Nie potrzeba żadnych VPNów etc. Działa dosłownie wszystko bo sieć chińska w roamingu chyba nie blokuje np. Google :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#106 PostWysłany: 14 Sty 2020 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
Coś mi się wydaje że VPN na chińskich telefonach jest blokowany w Chinach. Ja mam Xiaomi i próbowałem kilku tu polecanych. Żaden nie działa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#107 PostWysłany: 09 Kwi 2020 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Probowalem Windscribe, OperaVPN i nie dzialaly, chcialem aktywowac wersje platna ExpressVPN, ale sie nie powiodlo.
Probowalem sciagnac inne VPN-y, ale byly blokowane.
Prawie wszystkie rezerwacje mialem na gmail-u i na lotniskach nie mogli znalezc moich rezerwacji, bylo za to z przygodami i obylo sie bez internetu. :)
Taka ciekawostka, w hotelu Kempinsky w Chongqing w Executive Lounge mieli stacje internetowa na compach XP.
Uwielbiam taka egzotyke. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#108 PostWysłany: 13 Lip 2023 19:23 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
nie-chińska karta SIM z internetem - działa
Astrill - działa
Express - co chwila przerywa, na upartego można
Nord - nie działa
PureVPN - nie działa
Tunnelbear - nie działa

stan na kwiecień 2023
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#109 PostWysłany: 02 Lis 2023 13:09 

Rejestracja: 11 Kwi 2018
Posty: 144
Loty: 40
Kilometry: 124 893
Na przesiadkę warto brać SIMkę lokalną czy takie airalo jest okej?

Tak tu czytam, że Nord czy Express nie działa, a tu gość w zestawieniu załączył je oba i to nawet na 1 i 2 pozycji.

https://www.thefoodranger.com/best-vpn-for-china/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#110 PostWysłany: 02 Lis 2023 17:39 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Zawsze używam airalo bez vpn i pięknie dziala
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#111 PostWysłany: 02 Lis 2023 19:55 

Rejestracja: 11 Kwi 2018
Posty: 144
Loty: 40
Kilometry: 124 893
z Google bez VPN?

Airalo bazuje na Chinacom, więc jestem ciekaw :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 02 Lis 2023 19:57, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#112 PostWysłany: 03 Lis 2023 08:16 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Google, WhatsApp, Facebook. Wszystko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group