Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#81 PostWysłany: 13 Lip 2017 02:39 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
boots napisał(a):
W Pullmanie w Szanghaju wifi działa bez żadnych blokad i hasła dostępowego - wszystko śmiga.

Niektóre hotele w Chinach mają standardowo internet routowany przez Hong Kong (można sprawdzić po adresie IP).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#82 PostWysłany: 20 Sie 2017 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Witam - proszę o aktualne potwierdzenie czw Chinach działa jeszcze skyp'e czy jest już przyblokowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#83 PostWysłany: 20 Sie 2017 18:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
To zależy od dostawcy sieci. Korzystałem ze skype'a przez wifi w różnych hotelach - nawet chińskich. Ale wiem z rozmów, że nie wszędzie jest to możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#84 PostWysłany: 30 Sie 2017 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Aktualnie żyje w Chinach i sporo podróżowałem, szczerze zależy od miejsca. z góry takie rzeczy jak Facebook, viber, Googla wszystkie produkty są zablokowane. Generalnie używa się programu VPN do zmian adresu IP. W zależności jaki program, różnie one działają. Jedne lepiej, drugie gorzej.

Polecam z doświadczenia zaopatrzyć się w minimum dwie aplikację VPN plus dużo cierpliwości :)

PS. W dzisiejszych czasach Skype to trochę archaiczne rozwiązanie. Pobiera dużo neta, CPU itd.
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#85 PostWysłany: 30 Sie 2017 12:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
Cytuj:
z góry takie rzeczy jak Facebook, viber, Googla wszystkie produkty są zablokowane

Tak, jak pisałem - nie we wszystkich hotelach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#86 PostWysłany: 30 Sie 2017 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Wspomniane strony zablokowane są odgórnie przez rząd, i są zablokowane w całym kraju, to że ktoś(hotel) ma do nich dostęp to ich indywidualna inicjatywa(VPN) mająca na celu ułatwienie żcia gościom.
Jedyne znane mi miejsce w Chinach gdzie FB itp. nie są blokowane to szanghajska strefa wolnego handlu, gdzie w 2013 rząd dął dostęp do niefiltorwanego/blokowanego internetu.
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#87 PostWysłany: 07 Lis 2017 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
Przed wyjazdem do Chin polecam rejestrację konta w WeChat. Większość darmowych wifi umożliwia logowanie przez WeChat bez sprawdzania właściwości terytorialnych danego konta = nie ma problemów z dostaniem się do sieci nawet z kontem zarejestrowanym na polski numer telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#88 PostWysłany: 17 Wrz 2018 15:05 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 33
Witajcie!
Mam pytanie, na które do końca nie znajduję odpowiedzi w żadnym wątku. Może inaczej, chciałbym usystematyzować wiedzę.
Jadę do Chin na 10 dni. Myślę, że ciężko będzie wytrzymać bez kontaktu z rodziną, więc chciałbym kupić jakąś kartę pre-paid z data.
Rozumiem, że powinienem kupić kartę od China Unicom, żeby uniknąć problemów z LTE.
I przechodząc do sedna tematu - czy w Szanghaju będzie jakiś problem z zakupem i rejestracją takiej karty? Czy zaraz po zakupie karta jest aktywna?
Z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#89 PostWysłany: 17 Wrz 2018 15:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Wifi tam się znajduje jakby co.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#90 PostWysłany: 17 Wrz 2018 20:03 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 33
Zeus napisał(a):
Wifi tam się znajduje jakby co.

A jak jest z logowaniem się do niego?
Spotkałem się już w wielu krajach, że trzeba było podać lokalny nr telefonu i była pupa :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#91 PostWysłany: 30 Paź 2018 01:46 

Rejestracja: 30 Paź 2018
Posty: 1
Podczas mojego wyjazdu w 2018 sprawdził się VPN z vpnonline i solidvpn.
Przed wyjazdem trzeba skonfigurować i przetestować połączenie, żeby nie było później problemów. W szczególności pobrać aplikację na telefon (OpenVPN). Na miejscu może już nie być możliwości. Aplikacja z jakiej korzystałem to OpenVPN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#92 PostWysłany: 07 Lis 2018 16:00 

Rejestracja: 07 Lis 2018
Posty: 2
Co zrobić żeby działał mi facebook messenger i poczta Onet?czy wykupując VPN będę mogła korzystać z wi-fi hotelowego i korzystać z Facebooka czy VPN dotyczy tylko danych komórkowych i własnego Internetu.Jestem w tym totalnie zielona jaki VPB?Czy sądzie bezpłatny czy płatny musi być?jaki?podobni w niektórych hotelach działa facebook?jak to sprawdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#93 PostWysłany: 07 Lis 2018 16:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
1. Onetu chyba Chińczycy nie blokują. Reszta - włączyć VPN
2. VPN postawiony jako aplikacja osobna może włączyć wszystkie apki, VPN postawiony w ramach przeglądarki nie włączy dostępności aplikacji, ale strony Messanger czy Gmail na przeglądarce będą działać
3. VPN jest postawiony na urządzeniu, źródło sieci nie ma znaczenia czy to WiFi, czy sieć komórkowa
4. Taki, który odpowiada potrzebom - płatne VPN raczej będą skuteczniejsze, darmowe VPNy mogą być poblokowane, dlatego polecam ściągnąć parę przed przylotem do Chin i sprawdzać na miejscu który działa. Na miejscu VPNa raczej nie ściągniesz. Czasem hotele mają WiFi takie, że nie mają tej blokady (internet z HK?) np. miałem tam w Pullmanie w Szanghaju
5. Jw
6. Jw.
7. Włączyć stronę http://www.facebook.com będąc w hotelu - jeśli będzie działać, znaczy że VPN nie jest potrzebny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#94 PostWysłany: 07 Lis 2018 16:21 

Rejestracja: 07 Lis 2018
Posty: 2
Ale jak ściągnę kilka VPN to muszę za kilka zapłacić A jadę tylko na tydzień..jaki VPN polecasz?Jak to działa?ściągam i już?włączam wifi w hotelu i korzystam z Facebooka?bo jak muszę wykonywać jakieś skomplikowane operacje to mogę nie ogarnąć...gdzieś czytałem też o blokadzie proxy co łatwiejsze dla laika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#95 PostWysłany: 07 Lis 2018 16:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Polecam już na miejscu w Chinach ściągnąć jakąś darmową apkę do zmiany VPN z dostępnych, aż do znalezienia takiej, która będzie działać. Ostatnio korzystałem z TurboVPN zainstalowanej na miejscu w Chinach i bez większego problemu działała - ograniczeniem był jedynie zbyt słaby transfer internetu w niektórych miejscach - wtedy VPN działał albo wolno albo w ogóle. Przy szybszych sieciach np. hotelowych nie było komplikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#96 PostWysłany: 07 Lis 2018 16:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Przecież jest cała masa darmowych vpn, żona korzystała w Chinach z Opera VPN, u mnie nie działało nie wiem czemu (nie korzystałem z internetu po prostu, odwyk :])

Polecam teraz sobie ściągnąć jakiś vpn I włączyć, to równie dobrze w Polsce będzie działać, żeby zobaczyć sam fakt jak apki działają (nie wiem czy są jakieś strony u nad blokowane, może jakieś bukmacherskie?)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#97 PostWysłany: 19 Lis 2018 00:47 

Rejestracja: 24 Lip 2018
Posty: 10
Ja będąc ostatnio na wycieczce w Chinach zainstalowałem kilka VPNów na telefon z Google Play i głównie używałem darmowy Turbo VPN, który ma tam bardzo dobre opinie. Niestety, czasem działało dobrze, a czasem w strony ładowały się w kilkanaście minut lub wcale. Do gmaila nie mogłem się zalogować w żaden sposób, próbowałem łączyć się z najróżniejszych krajów, ale nie działało. Niedługo znowu będę wracał do Chin i zamierzam kupić płatnego VPNa na ten miesiąc. Znalazłem w google taki ranking: https://bezpiecznyvpn.pl/ranking-vpn/ Czy ktoś używał NordVPN lub CyberGhost i może podzielić się swoją opinią? Muszę koniecznie mieć dostęp do gmaila przede wszystkim, miło by było jakby strony też szybko się ładowały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#98 PostWysłany: 19 Lis 2018 01:03 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3237
srebrny
Tydzień temu na NordVPN dało się znaleźć działające nody, ale większość była zablokowana.
Ogólnie połączenia do Europy działają dość kiepsko bezpośrednio, przez VPN też szału nie ma, ale zdecydowanie lepiej.

Co ciekawe mam kilka prywatnych VPN na VPSach w OVH i Arubie i nie dało się z nich korzystać, ale nie był to problem z blokadą tylko beznadziejnego połączenia.
Jeśli macie klientów w Chinach to raczej unikajcie OVH i Aruby.

W zaszłym roku nie miałem żadnych problemów z połączeniami, obecnie było dużo gorzej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Turysta89 lubi ten post.
Turysta89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#99 PostWysłany: 19 Lis 2018 03:03 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
W ubiegłym miesiącu korzystałem z NordVPN w Chinach - wszystko działało aż miło, rzadko kiedy miał problemy połączeniem (najlepiej zapytać na chacie o najlepsze porty z którymi się połączyć z danej lokalizacji, bo mi początkowo z automatu nie chciał się łączyć w później z kanału Polska 17 czy 31 łączył za każdym razem - to chyba zależy od lokalizacji gdzie się przebywa - przynajmniej tak mi to wytłumaczono ;)

Przez tydzień NordVPN jest darmowy (za subskrypcje) wiec polecam aktywować przed wyjazdem jeśli jedziesz na tydzień)
Góra
 Profil Relacje PM off
Turysta89 lubi ten post.
Turysta89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Internet w Chinach
#100 PostWysłany: 07 Maj 2019 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Wróciłem właśnie z Chin, dobrze chodziły Windscribe oraz Hot Shield, trochę słabiej TunnelBear, wszystkie są darmowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group