Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Sty 2013 13:57 
Awatar użytkownika

Loty: 23
Kilometry: 65 696
Ja kupowałem internet w grudniu w punkcie Movistar (można w innych sieciach również ale nie wiem czy nie jest drożej) internet na 2 tygodnie za 18 euro łacznie (karta + doładowanie). Jest jakis limit danych ale po wykorzystaniu obniżają po prostu transfer.
Można poprosić w punkcie żeby ci uruchomili wszystko (tzn. wysłali odpowiednie smsy aktywujące taką usługę na karcie), kupowałem już 3 razy w hiszpanii internet mobilny i zawsze sprzedawcy byli pomocni.
Trzeba pamiętać żeby mieć przy sobie dowód lub paszport bo inaczej się nie kupi karty sim.
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Barcelona/EL PRAT
#22 PostWysłany: 02 Sty 2013 14:58 
Moderator forum

marian30 napisał(a):
A mógłbyś napisać coś więcej o tym prepaidzie orange.es za 9 eur?
ile kosztują rozmowy w UE?
i ile kosztuje net?

w ogóle jak to się rozlicza?

edit:
czytałem Twojego posta na TP.

post na tlpl jest troche wiekowy ...

w taryfie Delfin za 4,24 eu/ tydzien jest
100 M szybkiego netu, po tym chyba 128k / min
http://movil.orange.es/tarifas/tarjeta/delfin/

rozmowy zagranice , np do PL drogie
0,48€/min
+ establecimiento de llamada 0,45€

- coste de sms 0,60€

lepiej dzwonic na nr dostepowy na domowe,
lub locutorio
lub z polskiego tel w roamingu
lub inne

http://movil.orange.es/tarifas/llamar-a ... /buscador/

A.

Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 02 Sty 2013 15:24 

na PMI wystarczy "przytulić się" w BURGER KINGU, w czasie poprzednich wakacji kilka razy kupiłam tam pyszną kawę z lodami, a prawie co dzień, krzystałam z bezpłatnego wi-fi, nikt nie przegania :lol:
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 02 Sty 2013 15:29 

niebieski
Czytaliscie o tym delfinie:

*Hasta 3,6 Mbps los primeros 100Mb. Una vez superados se reducirá la velocidad a 128Mbps.

Dla nierozumiejących:

Pierwsze 100 MB z prędnością 3.6 MBps, kolejne z prędkością 128 Mbps - czyli przyspiesza. Hehe. U nas jest wręcz odwrotnie.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 02 Sty 2013 16:18 
Moderator forum

boryzo napisał(a):

*Hasta 3,6 Mbps los primeros 100Mb. Una vez superados se reducirá la velocidad a 128Mbps.

Dla nierozumiejących:

Pierwsze 100 MB z prędnością 3.6 MBps, kolejne z prędkością 128 Mbps - czyli przyspiesza. Hehe. U nas jest wręcz odwrotnie.
oczywiscie to 128 M to blad druku,

Marian, najlepiej wyjasnic watpliwosci przed przybyciem,
A jak cos wyjdzie na miejscu, miej numery stacjonarne bookingu w Hiszp i ew. Belgii

A.

Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 03 Sty 2013 19:51 
Awatar użytkownika

Loty: 23
Kilometry: 65 696
Abcn napisał(a):
boryzo napisał(a):

Dla nierozumiejących:

oczywiscie to 128 M to blad druku,

Marian, najlepiej wyjasnic watpliwosci przed przybyciem,
A jak cos wyjdzie na miejscu, miej numery stacjonarne bookingu w Hiszp i ew. Belgii

Tu nie ma żadnego błędu. MBps to Mega Bajt/ na sekunde a Mbps to Mega bit na sekunde, a to jest różnica
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 02 Lut 2013 20:32 

Będąc na Teneryfie kupiliśmy pre paid z Movistar. Chcieliśmy z Carrefour, ale nie mieli kart microSim na IPada. Załadowaliśmy kartę w pukncie Movistar za 20 euro (plus 8 euro za kartę i aktywację), za dzienne użycie miało być 1,9 euro (jak korzystasz). Działało fajnie, wszystko Ok.
Jednak kupując tą kartę nie dowiedzieliśmy się paru rzeczy (ciężko było cokolwiek się dowiedzieć, bo pani mimo, że bardzo chciała pomóc, mówiła tylko po hiszpańsku co znacznie utrudniło zakup).

No i teraz po powrocie chciałabym się dowiedzieć jak sprawdzić, ile z tej kwoty jeszcze zostało, i ile czasu to będzie jeszcze ważne. Jak to zrobić? Patrzyłam na stronie movistara ale ciężko ogarnąć nawet z google translatem. Da się taką kartę doładować przez Internet? Moi rodzice będą niedługo jechać na Wyspy Kanaryjskie i chciałabym żeby też mogli korzystać z tej samej karty.

#28 PostWysłany: 02 Lut 2013 21:26 
Moderator forum

Annie,
ważność sim/numeru w MS to chyba 3 m-ce, może 6 ? Sprawdzę
To ta http://www.movistar.es/particulares/mov ... t-desde-pc ,
w ciągu m-ca pobierane jest 3,8 eur + tax jeśli się nie używa, także np wysyłajcie sms-y (za granicę) żeby to jakoś zagospodarować
Z doładowaniem z zagranicy może być kłopot, słyszalem że się nie daje

PS
wysyłam Ci PW

A.

Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 02 Lut 2013 23:03 

Świetnie, dziękuję bardzo. A z tym sprawdzeniem stanu konta? gdyby to była karta na telefon to pewnie jakimś kodem, ale jak to zrobić na IPadzie?

#30 PostWysłany: 03 Lut 2013 05:08 

Jak sprawdzić stan konta - nie wiem. Ale co do doładowania, to prawda, baaaardzo trudne z zagranicy, jesli sie nie ma hiszpanskiej karty...

Nawet na miejscu to nie to samo, co u nas, nie kupisz np. karty zdrapki na zapas - musi ktos pojsc i fizycznie doladowac karte w sklepie/kiosku/salonie.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 08 Lut 2013 23:30 
Awatar użytkownika

mkdabr napisał(a):
Jak sprawdzić stan konta - nie wiem. Ale co do doładowania, to prawda, baaaardzo trudne z zagranicy, jesli sie nie ma hiszpanskiej karty...

Nawet na miejscu to nie to samo, co u nas, nie kupisz np. karty zdrapki na zapas - musi ktos pojsc i fizycznie doladowac karte w sklepie/kiosku/salonie.

stan konta można sprawdzić na koncie internetowym na movistar.es (trzeba się wcześniej zarejestrować), ewentualnie *133# i zielona słuchawka.

jeśli chodzi o drugi problem - mam hiszpańską kartę kredyt. i mogę pomóc, tylko nie bardzo wiem jak mielibyśmy się rozliczyć ;]
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 12 Sie 2013 11:07 
Awatar użytkownika

niebieski
Lecimy do Hiszpanii lada dzień na dwa tygodnie i niestety bez Internetu ani rusz. Poczytałem trochę, ale chciałem się upewnić i zapytać czy ktoś korzystał z tej opcji w Carrefourze?
http://www.carrefour.es/telecom/interne ... fa-diaria/
Działa bez problemu? Chciałbym kupić zarówno modem jak i potem korzystać z Internetu - służbowy mail i szybkie planowanie codziennych wypadów. Jak wygląda doładowanie takiej karty? Bo widzę, że zdrapek/kodów człowiek nie uświadczy.

Dziękuję z góry za odpowiedzi!

#33 PostWysłany: 14 Sie 2013 20:48 

najświeższe wieści... Będąc teraz w Hiszpanii potrzebowałam internetu w telefonie i zrobiłam na miejscu rozeznanie u różnych operatorów. Najkorzystniej dla mnie wyszła taryfa vodafone ( http://www.vodafone.es/particulares/es/moviles/tarifas/movil-prepago/hablar-y-navegar/ ) , gdzie za 15e (chyba 12e+vat) dostałam 1GB netu i do tego jakąś ilość minut i sms na numery krajowe (hiszpańskie). W te 15e była już wliczona cena samej karty SIM, która była załadowana chyba 5e (taki jest koszt kupna samej karty) i po doładowaniu karty 10e i użyciu kodu została aktywowana ww. taryfa. Czas wykorzystania to miesiąc. Jeśli w ciągu miesiąca wykorzystamy 1GB to przechodzimy na "lejek", który mamy dopóki nie doładujemy ponownie karty odpowiednią kwotą. Jest też wersja za 8e+vat, na której jest 500MB.
Co ważne to zależnie od punktu, w którym się pytałam, mówiono mi, że do tych 12+vat należy jeszcze dodatkowo kupić SIM za 5e, co okazało się finalnie nieprawdą. U innych operatorów nawet z pozornie korzystniejszymi ofertami kazano dopłacać po kilka euro za SIM przez co oferty traciły swą atrakcyjność.
Oczywiście można też ściągnąć apke MiVodafone, gdzie pokazywane jest bieżące wykorzystanie pakietu.

Karty nie kupimy posiadając tylko polski dowód osobisty!!! Konieczny jest paszport, albo znajomy Hiszpan ze swoim dowodem :)
mod chodzi o tarifa vodafone yu: smart 8 / 12 / 15
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 26 Sie 2013 14:09 
Awatar użytkownika

niebieski
To też świeże wieści, ale tym razem dotyczące mobilnego internetu z modemem;)
Carrefour działa wyśmienicie i cenowo pobił wszystkich :) Żadnych problemów z instalacją, do zakupu faktycznie potrzebny paszport.
Modem (do użytku na przyszłość) z kartą sim (24 EUR)+ 1GB danych do wykorzystania na miesiąc (23 EUR) = 47 EUR
Potem lub alternatywnie można korzystać ze 100 MB dziennie za 1EUR plus VAT. I schodzimy cenowo na 24 EUR za modem plus po jednym euro za dzień za internet :)

Zasięg łapał wszędzie. Prędkość bardziej niż poprawna.

Pozdrawiam!

#35 PostWysłany: 28 Sie 2013 18:53 

Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Czy startery prepaid Orange można kupić normalnie w każdym sklepiku/kioski z gazetami itp (najlepiej na lotnisku w Almerii)? Drugie pytanie jak to w końcu jest z wymaganymi dokumentami, wystarczy polski dowód osobisty czy konieczny jest paszport?
Jaka jest najlepsza taryfa w Orange ES na karte biorąc pod uwagę dużą liczbę rozmów i przynajmniej kilkaset mb (czy w taryfie Delfin można potem dokupić pakiet mb za rozsądną cenę)?

Pozdr ;)

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 31 Sie 2013 19:03 
Moderator forum

Mikolaj2206 napisał(a):
Czy startery prepaid Orange można kupić normalnie w każdym sklepiku/kioski z gazetami itp (najlepiej na lotnisku w Almerii)?
Nie w kazdym kiosku
CZy na lotnisku , nie wiem (moze zapytaj przez email), np w t1 BCN mozna. Na poczcie też były
(jak na 1szej str watku)
Cytuj:
Drugie pytanie jak to w końcu jest z wymaganymi dokumentami, wystarczy polski dowód osobisty czy konieczny jest paszport?
Ja kupilem w B na dowod i na prawo jazdy, widocznie zalezy to od horyzontu sprzedajacego
Cytuj:
Jaka jest najlepsza taryfa w Orange ES na karte biorąc pod uwagę dużą liczbę rozmów i przynajmniej kilkaset mb (czy w taryfie Delfin można potem dokupić pakiet mb za rozsądną cenę)?
CHyba nie ma wielu taryf 'prepago' -
jest dzienna /diaria/ default,
delfin ma chyba 100M/tydzien i lejek, co do dokupienia pakietu to nie wiem, nie slyszalem ,
ardilla ze 100M/dz,
ballena ,1G/mc - i ta chyba bedzie Cie urzadzac

(co do rozmow: pamietaj o oplacie za zestawienie polaczenia)

A.

Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 02 Wrz 2013 08:47 

Sofii napisał(a):
najświeższe wieści... Będąc teraz w Hiszpanii potrzebowałam internetu w telefonie i zrobiłam na miejscu rozeznanie u różnych operatorów. Najkorzystniej dla mnie wyszła taryfa vodafone ( http://www.vodafone.es/particulares/es/moviles/tarifas/movil-prepago/hablar-y-navegar/ ) , gdzie za 15e (chyba 12e+vat) dostałam 1GB netu i do tego jakąś ilość minut i sms na numery krajowe (hiszpańskie). W te 15e była już wliczona cena samej karty SIM, która była załadowana chyba 5e (taki jest koszt kupna samej karty) i po doładowaniu karty 10e i użyciu kodu została aktywowana ww. taryfa. Czas wykorzystania to miesiąc. Jeśli w ciągu miesiąca wykorzystamy 1GB to przechodzimy na "lejek", który mamy dopóki nie doładujemy ponownie karty odpowiednią kwotą. Jest też wersja za 8e+vat, na której jest 500MB.
Co ważne to zależnie od punktu, w którym się pytałam, mówiono mi, że do tych 12+vat należy jeszcze dodatkowo kupić SIM za 5e, co okazało się finalnie nieprawdą. U innych operatorów nawet z pozornie korzystniejszymi ofertami kazano dopłacać po kilka euro za SIM przez co oferty traciły swą atrakcyjność.
Oczywiście można też ściągnąć apke MiVodafone, gdzie pokazywane jest bieżące wykorzystanie pakietu.

Karty nie kupimy posiadając tylko polski dowód osobisty!!! Konieczny jest paszport, albo znajomy Hiszpan ze swoim dowodem :)
mod chodzi o tarifa vodafone yu: smart 8 / 12 / 15

Kartę Yu.Vodafone i inne można kupić ze stronki http://www.simcardspain.es/.
Zamówiłem na adres w PL - przysłali bez problemu (jedyne co mi się nie podobało, karta była nadana zwykłym listem w systemie nierejestrowanym. Jakby zginęła można by było "pisać na Berdyczów" :lol: ).
Ale mam pytanie, na przełomie września/października wybieram się na Fuerteventura. Jak wygląda sprawa z doładowaniami do tzw. "prepago". Gdzie to kupić, jakie są nominały tych doładowań?
Próbowałem ze stronki Vodafone, ale honorują tylko karty kredytowe ES.
Tak sobie pomyślałem, że może warto by było dopłacić 10EUR i dobić konto do 20EUR, tym samym mieć 1,5GB neta, zamiast 0,5GB.
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 02 Wrz 2013 09:44 
Moderator forum

jozef01 napisał(a):
Jak wygląda sprawa z doładowaniami do tzw. "prepago". Gdzie to kupić, jakie są nominały tych doładowań?
Najprosciej chyba w bankomacie. Nominały to wielokrotności 5 euro.

A.

Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 02 Wrz 2013 09:51 

Abcn napisał(a):
jozef01 napisał(a):
Jak wygląda sprawa z doładowaniami do tzw. "prepago". Gdzie to kupić, jakie są nominały tych doładowań?
Najprosciej chyba w bankomacie. Nominały to wielokrotności 5 euro.

Dzięki za odpowiedź,
Myślisz, że każdy jeden bankomat obsługuje doładowania telefonów? Czy szukać jakiś konkretnych banków?
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 02 Wrz 2013 09:56 
Moderator forum

Vodafone to W3, powinien byc w menu każdego *(ok, większości)

op. wirtualni to inna sprawa

A.

Relacje PM off  

[ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości