Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 08 Lut 2014 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
arkadia napisał(a):
witam,
to ja mam jeszcze takie dosyć nietypowe pytanie.
Będę w BCN za kilka dni i w następną niedzielę startuję tam w półmaratonie "mitja marato de barcelona" . Nie mam specjalistycznego zegarka do pomiaru czasu i trasy więc chciałem do tego celu wykorzystać telefon a właściwie zainstalowany w nim program endomondo. I tutaj pojawia się niejako problem z racji transferu danych - internet chciałbym mieć tylko w trakcie trwania biegu czyli na około półtorej godziny. Wiadomo, że jeśli będę korzystał z polskiej karty to zejdzie mi pewnie niemała sumka. Czy jest możliwość zakupu w BCN karty na zasadzie startera jak u nas "orange za 5zł" - numer (na internet) który wykorzystam tylko na czas biegu ? Później nie będzie mi potrzebny. Z góy dzięki za podpowiedzi. :)

Rozwiązaniem jest Sports Tracker, działa offline, a jak będziesz w zasięgu netu to możesz sobie wysłać trening na serwer do synchronizacji. Koniec OT
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
#62 PostWysłany: 16 Lut 2014 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 8
witam

czy możecie doradzić karte pre paid z przyzwoitą szybością i około 1GB transferu? bede w Barcelonie 7 dni i przydałby się net na mieście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 24 Lut 2014 14:26 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 18
W sieci happy movil możesz kupić karte sim za 10 lub 15 (nie pamietam dokładnie i nie moge tego teraz znaleźć) z czego potem masz do wykorzystania 10 euro za które możesz kupić pakiet internetowy 1gb. karte kupujesz w sieci sklepów phone house.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 24 Lut 2014 15:45 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
arkadia napisał(a):
witam,
to ja mam jeszcze takie dosyć nietypowe pytanie.
Będę w BCN za kilka dni i w następną niedzielę startuję tam w półmaratonie "mitja marato de barcelona" . Nie mam specjalistycznego zegarka do pomiaru czasu i trasy więc chciałem do tego celu wykorzystać telefon a właściwie zainstalowany w nim program endomondo. I tutaj pojawia się niejako problem z racji transferu danych - internet chciałbym mieć tylko w trakcie trwania biegu czyli na około półtorej godziny. Wiadomo, że jeśli będę korzystał z polskiej karty to zejdzie mi pewnie niemała sumka. Czy jest możliwość zakupu w BCN karty na zasadzie startera jak u nas "orange za 5zł" - numer (na internet) który wykorzystam tylko na czas biegu ? Później nie będzie mi potrzebny. Z góy dzięki za podpowiedzi. :)

ale do endomondo nie potrzebujesz internetu, wystarczy tylko włączony gps /lokalizacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 16 Mar 2014 22:32 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
Będę wkrótce na Teneryfie jaka jest obecnie najlepsza opcja na internet pre-paid w telefonie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 17 Mar 2014 00:03 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
daffi22 napisał(a):
Będę wkrótce na Teneryfie jaka jest obecnie najlepsza opcja na internet pre-paid w telefonie?
....
Uscislij "najlepsza".
Najogólniej to ta która
1 jest dostępna
2 działa (zasięg itp)
3 optymalnie odpowiada twoim potrzebom i możliwościom
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 19 Mar 2014 22:16 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
Abcn napisał(a):
daffi22 napisał(a):
Będę wkrótce na Teneryfie jaka jest obecnie najlepsza opcja na internet pre-paid w telefonie?
....
Uscislij "najlepsza".
Najogólniej to ta która
1 jest dostępna
2 działa (zasięg itp)
3 optymalnie odpowiada twoim potrzebom i możliwościom


Najlepsza czyli najłatwiej dostępna i najtańsza oferta na internet prepaid w telefonie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 24 Mar 2014 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
daffi22 napisał(a):
Abcn napisał(a):
daffi22 napisał(a):
Będę wkrótce na Teneryfie jaka jest obecnie najlepsza opcja na internet pre-paid w telefonie?
....
Uscislij "najlepsza".
Najogólniej to ta która
1 jest dostępna
2 działa (zasięg itp)
3 optymalnie odpowiada twoim potrzebom i możliwościom


Najlepsza czyli najłatwiej dostępna i najtańsza oferta na internet prepaid w telefonie.

zależy ile, na jak długo potrzebujesz i gdzie konkretnie na teneryfie będziesz.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 24 Mar 2014 18:54 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 27
Podpinam się do tematu,
będę na Teneryfie 2 tygodnie w okolicach Amarilla Golf , Costa del Silencio
potrzebny mi pakiet danych na 14 dni ok 1 Gb, T- Mobile oferuje mi 500 Mg
na 7 dni w cenie 100 PLN .
Co proponujecie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Mar 2014 21:49 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
Zobacz tutaj:
http://prepaidwithdata.wikia.com/wiki/Spain

Jak byliśmy w Hiszpanii to najlepiej dla nas wychodziła oderta Carrefour, ale... jak już udało nam się wytłumaczyć sprzedawcy jaką mają ofertę (bo nie wiedzieli) i wszystko dogadać, to okazało się, że mają TYLKO duże, te stare karty sim, które nie pasują do naszych telefonów... Ostatecznie obyliśmy się bez internetu.
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaga2 lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 24 Mar 2014 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
poza tym w niektórych punktach sprzedaży (ostatnio np. Vodafone na Fuerteventurze) chcą NIE, czyli numer obcokrajowca-rezydenta, w innych salonach na pewno trzeba mieć paszport/dowód osobisty i karta sim jest rejestrowana na nas - dlatego lepiej zniszczyć ją po zakończeniu użytkowania niż komuś oddawać albo gdzieś zostawić, bo 'w razie czego' będzie na nas ;) ze względu na słabą znajomość języków w salonach, wysokie ceny kart sim i ogólnie dużo zachodu - zastanowiłabym się, czy opłaca się kupować internet na 2 tygodnie czy może wykupić dostęp do WiFi w hotelu.

ale jeśli już, to z łatwo dostępnych opcji:

Yoigo - korzysta z zasięgu movistara - taryfa La del Uno - 600mb/miesiąc za 6 euro, po wykorzystaniu spada prędkość albo za 2euro można dokupić 200mb. nie można wykorzystywać do programów P2P, nie można udostępniać internetu innym (np. z naszego telefonu nie stworzymy sieci WiFi dla innej osoby), nie można korzystać ze skype'a, vibera itd.

movistar - dwie taryfy - 3euro tygodniowo za 100mb albo 2 euro dziennie za 250mb.


orange - niecałe 15 euro miesięcznie za 1gb, taryfa nazywa się ballena
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaga2 lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 25 Mar 2014 12:32 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 27
Dzięki za informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 13 Cze 2014 09:43 

Rejestracja: 27 Maj 2014
Posty: 30
Loty: 9
Kilometry: 14 549
mizuno82 napisał(a):
witam

czy możecie doradzić karte pre paid z przyzwoitą szybością i około 1GB transferu? będę w Barcelonie 7 dni i przydałby się net na mieście


W lipcu też będę 7 dni w Barcelonie. znalazłeś może coś? Ja zamierzam korzystać z darmowej sieci hotspotów w Barcelonie
http://www.bcn.cat/barcelonawifi/en/que-es.html

Korzystał ktoś może? Jakieś przemyślenia na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 13 Cze 2014 14:28 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
michelin napisał(a):
Ja zamierzam korzystać z darmowej sieci hotspotów w Barcelonie
http://www.bcn.cat/barcelonawifi/en/que-es.html

Korzystał ktoś może? Jakieś przemyślenia na ten temat?

jesli nic sie nie zmienilo, godziny dziaLania rozne w roznych miejscach, ogolnie w godzinach biurowych w dni robocze. Co do kart sim, trudno doradzac, (zobacz pare postow wyzej) tak cenowo - moze Lyca ma jeszcze promocje, a ogolnie JazzTel(movil) wydaje mi sie wszechstronny
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 14 Cze 2014 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
b.montana napisał(a):
Yoigo - korzysta z zasięgu movistara - taryfa La del Uno - 600mb/miesiąc za 6 euro, po wykorzystaniu spada prędkość albo za 2euro można dokupić 200mb. nie można wykorzystywać do programów P2P, nie można udostępniać internetu innym (np. z naszego telefonu nie stworzymy sieci WiFi dla innej osoby), nie można korzystać ze skype'a, vibera itd.


Wieczorem nie wytrzymałem z hotelowym wifi, i pojechałem do centrum handlowego, w jednym ciągu 5 sklepów mobile.
Padło na pierwsze drzwi Yoigo, sympatyczny sprzedawca, wytłumaczył cennik ;) poprosił o paszport, dałem dowód, coś poklikał, poprosił o adres zamieszkania w Hiszpanii i numer kontaktowy (nie wiem czy to dane obowiązkowe) zaproponował że od razu aktywuje 600 MB i od razu dorzuci 2x200 MB, dostałem kartę.
Karta trafiła do telefonu, nie zadziała od razu (tylko pakiet jeszcze się nie aktywował), pan dodał na wszelki wypadek APN internet w smartfonie, po 2 minutach internet śmigał.

Karta jest za 20 EUR, do wykorzystania na rozmowy, SMS.... transfer ważna przez 6 miesięcy, potem po minimalnym doładowaniu 5 EUR ważna kolejne pół roku.
Z grubsza biorąc 20 EUR starczy na 1800 MB.

A miałem iść do Orange ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 08 Sie 2014 00:23 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
Ostatnio śledziłam trochę cenniki przed wyjazdem do esp i wydaje mi się, że aktualnie najkorzystniejsza jest oferta Lycamobile, a przynajmniej tak wygląda w internecie http://www.lycamobile.es/en/bundle?id=5 . Za 5e dostajemy 250MB, a za 9e, a nawet 7,5e (promocja) 1GB internetu ważnego miesiąc. Za kartę SIM nic nie płacimy (żadnych akcji w stylu płacisz za kartę SIM 15e i masz tyle do wykorzystania a pakiet który chcesz kosztuje 8e i w sumie tracisz 7e).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 08 Sie 2014 04:36 

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 158
Faktycznie Lycamobile ma niezla oferte, ale jest jeden minus - nei dziala tethering czyli wspoldzielenie internetu (hotspot). Jesli chcesz internet z telefonu przez usb czy wifi udostepnic na laptopa - nie zadziala.
Jesli chodzi o NIE - nie potrzeba nigdy przy zakupie prepaid i potrzeba zawsze przy zakupie opcji z umowa (nawet wygaasajaca po 1 miesiacu - sa takie).

Z innych poza Lyca opcji:
- Orange prepaid - 10Euro i uruchomione z tego 1GB - od reki (http://tiendaonline.orange.es/tarjetas- ... go/ballena)
- Tuenti prepaid (w punktach sieci Movistar) karta 12E i tez uruchomione 1GB od reki (https://www.tuenti.com)

oba prepaidy wazne miesiac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 08 Sie 2014 19:37 

Rejestracja: 08 Sie 2014
Posty: 14
Witam!

Wkrótce wybieram się na wakacje do Hiszpanii (okolice Malagi). Będę potrzebował internet pre-paid na 14dni. Myślę, że wystarczy 100mb dziennie tak jak w Carrefourze (mam zamiar użytkować 14 dni), lecz nie rozumiem do końca procedury. Prosiłbym o naświetlenie mi sytuacji jak to tam wygląda, jak z doładowaniami, na ile dni przedłużają. Z tego co rozumiem to po wpisaniu jakiegoś kodu zabierają mi dziennie z konta 1,21 Euro i mam 100mb? Czy inni operatorzy prezentują na ten moment coś lepszego bez modemu w wersji pre-paid, czy raczej Carrefour jest najlepszy? Zależy mi na dobrym zasięgu i w miarę możliwości dostępności punktów sprzedaży.

Z góry dziękuję,
msg98
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 08 Sie 2014 23:54 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
marek. napisał(a):
Jesli chodzi o NIE - nie potrzeba nigdy przy zakupie prepaid i potrzeba zawsze przy zakupie opcji z umowa (nawet wygaasajaca po 1 miesiacu - sa takie).


To, jak wynika z wpisów powyżej, bywa, że zależy to od uznania ludzi z salonu.
Rok temu kupowałam prepaid (na pewno nie była to umowa) i do podpisania papierów wymagano paszportu albo NIE. Pani w salonie (chyba Orange) sprawdzała nawet w jakimś swoim wykazie, że polski dowód nie wystarczy. W żadnym punkcie (a byłam w kilku) nie udało się kupić prepaida tak jak w Polsce. Wszędzie trzeba było coś podpisać. Skończyło się na tym, że znajomy Hiszpan podpisał nam umowę na swoje dokumenty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 11 Sie 2014 03:32 

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 158
Sofii napisał(a):
To, jak wynika z wpisów powyżej, bywa, że zależy to od uznania ludzi z salonu.
Rok temu kupowałam prepaid (na pewno nie była to umowa) i do podpisania papierów wymagano paszportu albo NIE. Pani w salonie (chyba Orange) sprawdzała nawet w jakimś swoim wykazie, że polski dowód nie wystarczy. W żadnym punkcie (a byłam w kilku) nie udało się kupić prepaida tak jak w Polsce. Wszędzie trzeba było coś podpisać. Skończyło się na tym, że znajomy Hiszpan podpisał nam umowę na swoje dokumenty.


To cos nie tak. Ja zjezdzilem juz cala Hiszpanię i internetu uzywam non stop. Do zakupu Prepago (Prepaid) nigdy nie bylem proszony o N.I.E. Za to zawsze wystarczyl polski dowod.
Prepaidy w Hiszpanii nie sa tak jak w Polsce anonimowe, ale nie trzeba byc obywatelem czy tez miec N.I.E. wystarczy unijny dokument.

-- 11 Sie 2014 03:35 --

msg98 napisał(a):
Witam!

Wkrótce wybieram się na wakacje do Hiszpanii (okolice Malagi). Będę potrzebował internet pre-paid na 14dni. Myślę, że wystarczy 100mb dziennie tak jak w Carrefourze (mam zamiar użytkować 14 dni), lecz nie rozumiem do końca procedury. Prosiłbym o naświetlenie mi sytuacji jak to tam wygląda, jak z doładowaniami, na ile dni przedłużają. Z tego co rozumiem to po wpisaniu jakiegoś kodu zabierają mi dziennie z konta 1,21 Euro i mam 100mb? Czy inni operatorzy prezentują na ten moment coś lepszego bez modemu w wersji pre-paid, czy raczej Carrefour jest najlepszy? Zależy mi na dobrym zasięgu i w miarę możliwości dostępności punktów sprzedaży.

Z góry dziękuję,
msg98


Jesli ten system Carrefour Ci odpowiada to OK. Musisz wyrobic karte w ich sklepie (tylko tam da sie to zrobic - liczba sklepow ograniczona ;)), a potem kiedy po raz pierwszy danego dnia uruchamiasz internet pobieraja 1E + podatek i uruchamiaja 100MB wazne do konca dnia. Po wyczerpaniu tego dnia owych 100MB internet dalej dziala, ale znacznie wolniej.

Taka karte doladowac mozna w wiekszosci punktow z doladowaniami, jest ich duzo (glownie sklepiki TOBACO, ale nie tylko, takze bankomaty)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group