Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 17 Sty 2016 22:28 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Kupiłem starter na allegro i wysłałem kartę rejestracyjną do Lycamobile Hiszpania po dwóch dniach odpisali na mojego maila że aktywowali kartę, wkładam kartę do telefonu ale niestety nie działa więc albo nie aktywowali, albo nie ma roamingu, albo pierwsze uruchomienie musi nastąpić na terenie Hiszpanii, wysłałem maila z zapytaniem i myślę że za dwa dni będę miał odpowiedź.

Co do doładowania hiszpańskiego startera doładowaniem z allegro obawiam się że nie zadziała na hiszpańskim tylko na polskim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#142 PostWysłany: 17 Sty 2016 22:34 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Sprawdziłem doładowanie przez allegro tylko dla numerów PL,
edit: potwierdzone u źródła, na FB Lyca nie można w Polsce doładować numeru zagranicznego, mając na uwadze, także kłopoty z aktywacją karty (wg poprzedniego postu) cały mój pomysł "dla leniwych" nie wypali, trzeba kartę kupić na miejscu i tam ją doładować,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 19 Sty 2016 21:18 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Dostałem odpowiedź od Lyca Hiszpania - podsumowując można kupić hiszpański starter na allegro, w środku jest karta rejestracyjna, wypełniamy ją i wysyłamy wraz ze skanem paszportu mailem. KArta zostaje aktywowana ale na terenie Polski nie zadziała za pierwszym razem , musi zostać uruchomiona w hiszpańskiej sieci aby zainicjować pełną aktywację. Dodatkowo info że po 45 dniach nie używania karty jest ona blokowana, na odblokowanie mamy 15 dni (należy doładować) jeśli po tym czasie nie zostanie odblokowana nr tel przepada bezpowrotnie a kary już nie można ponownie aktywować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 20 Sty 2016 14:19 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
hey, prawie wszytsko już jasne, ostatnie pytanie, czy kartę doładowałeś online ze strony lycamobile.es (no właśnie czy można doładować online nie aktyuwną w pełni kartę), czy dałeś sobie spokój i zrobisz to na miejscu? pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 20 Sty 2016 14:26 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Nie doładujesz bo nie znasz swojego nr tel. Ten zostanie przydzielony w momencie pełnej aktywacji
Góra
 Profil Relacje PM off
santech lubi ten post.
santech uważa post za pomocny.
 
      
#146 PostWysłany: 20 Sty 2016 15:08 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
hey, czy podczas rejestracji mogłes podać dowód czy tylko paszport, jeśli tylko paszport to trochę kłopotliwe brać na wyjazd ze sobą "książeczkę" tylko po to żeby zarejestrować SIM, a gdzieś już o tym czytałem że raczej paszport, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 20 Sty 2016 17:08 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
W sumie sam z siebie wysłalem paszport, nie wiem czy można dowód, wieczorem zerknę w tą kartę rejestracyjną i napisze czy ona przewiduje dowod.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 13 Lut 2016 23:09 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 4
Witam,

Widziałem sporo dostępnych informacji na temat jak działa internet mobilny w Hiszpanii i już wiem że łatwo nie będzie, ale liczę że ktoś będzie wiedział na tyle konkretnie co i jak że udzieli porady.
Mianowicie za tydzień lece na Teneryfę na tydzień ale moje zoobowiązania nie pozwalają mi na bycie 'offline'. Wiadomo że internet w punktach lobby jest w hotelach ale to nie to samo.
W skrócie chodzi mi o prostą rzecz- kupienie karty sim gdzie bym miał jakiś pakiet internetowy który by wystarczył na tydzień. Najlepiej jakby to było tak że mam np 2gb a po ich wykorzystaniu wciąż mogę korzystać z bardzo wolną prędkością (do sprawdzenia poczty itp to raczej wystarczy). Proszę o pomoc, pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 13 Lut 2016 23:21 

Jest i tu właściwy temat: wystarczy strona 5-6, posty 91,96,101 itd (5 minut i wszystko będziesz wiedział)

internet-pre-paid-w-telefonie,1480,5087?start=80
Góra
 PM off  
      
#150 PostWysłany: 14 Lut 2016 01:08 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 4
dzięki, w sumie konkretnie dosyć opisane ale nigdzie nie jest podsumowane jak to jest z tym jak transfer się skończy.. W której sieci spowalnia a w której działa dalej.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 14 Lut 2016 01:14 

ty chyba mylisz abonament z prepaid

a i masz ładnie w temacie opisane co robić, by być na wakacjach dalej na "uwięzi"

pieerx napisał(a):
Mając już numer (kartę sim) możesz w łatwy sposób doładować sobie przez stronę Lycamobile.
Za 5, 10, 20, 30€ lub od razu wykupić i doładować dowolny pakiet.
https://account.lycamobile.es/QuickTop-Up.aspx?lang=en
http://www.lycamobile.es/en/bundle
Góra
 PM off
magnum146 uważa post za pomocny.
 
      
#152 PostWysłany: 14 Lut 2016 04:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2016
Posty: 1
A nie sprawdzałaś może oferty Yoigo. Jestem na Teneryfie od grudnia, w Puerto. Oni mają ofertę mobilnego internetu za 25 eur za 25GB, miesięcznie z miesięcznym okresem wypowiedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 14 Lut 2016 19:11 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 4
arletagrupa napisał(a):
A nie sprawdzałaś może oferty Yoigo. Jestem na Teneryfie od grudnia, w Puerto. Oni mają ofertę mobilnego internetu za 25 eur za 25GB, miesięcznie z miesięcznym okresem wypowiedzenia.


Nie no mi potrzebne tylko na tydzień i raczej do podstawowych celów jak sprawdzanie poczty :)

Dlaczego mylę abonament z prepaid ?
Po prostu chodzi mi o to że np wtedy jak wykorzystam 1gb to mam dalej internet ale z minimalną prędkością (do sprawdzenia poczty wystarczy).
Gdzieś czytałem że to akurat jest podobne do tego co w Polsce (np biorę pakiet 100 mb na tydzień w Plusie i dalej mam nawet jak pierwszego dnia wykorzystam tyle że bardzo wolny) - tylko nie wiem konkretnie czy w każdej sieci.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 15 Lut 2016 21:54 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Polecam stronę http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Spain

Jest tam informacja nt. dostępnych operatorów, tarfyf, pakietów + wskazówek jak i gdzie kupować kartę - wszystko zebrane razem w miarę czytelnie.
Ja korzystałem z tej strony (ale dla innych krajów) wielokrotnie i muszę przyznać, że jak dotąd była aktualna i bardzo pomocna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 18 Lut 2016 00:44 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
eroberto1 napisał(a):
Dostałem odpowiedź od Lyca Hiszpania - podsumowując można kupić hiszpański starter na allegro, w środku jest karta rejestracyjna, wypełniamy ją i wysyłamy wraz ze skanem paszportu mailem. KArta zostaje aktywowana ale na terenie Polski nie zadziała za pierwszym razem , musi zostać uruchomiona w hiszpańskiej sieci aby zainicjować pełną aktywację. Dodatkowo info że po 45 dniach nie używania karty jest ona blokowana, na odblokowanie mamy 15 dni (należy doładować) jeśli po tym czasie nie zostanie odblokowana nr tel przepada bezpowrotnie a kary już nie można ponownie aktywować.


Jestem na Tenerife i karta zadziałała, aktywowała się w hiszpańskiej sieci, doładowanie za 9 euro zrobiłem przez ich stronę internetową wykupując odrazu pakiet internetu 1GB - speedtest pokazuje 5mb/s.
Jednym słowem można kupić starter na allegro i zrobić tak żeby działało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 20 Lut 2016 21:56 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Sevilla - Vodafone za 10 Euro dzisiaj kupiłem 1 GB na miesiąc plus 20 min rozmów na Hiszpanię.
W lutym dają extra 1 GB czyli w sumie mam 2 do wykorzystania.
Za 15 Euro było 1.5 a za 20 Euro 2 GB - nie pytałem się czy dają coś extra.

Oczywiście prepaid bez umowy, micro Sim i 4 G bangla.
Kupione w salonie Vodafone za okazaniem moje osobistego dowodu.
Załącznik:
ImageUploadedByTapatalk1456002219.243183.jpg
ImageUploadedByTapatalk1456002219.243183.jpg [ 44.75 KiB | Obejrzany 11968 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 26 Lut 2016 21:30 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 16
Witajcie
Latam od 9 lat do Hiszpanii, kilka razy w roku, korzystałem z Vodafone, Yoigo, Happy Movil i Lebara. Zawsze jadę do najbliższego sklepu Phone house, który ma mnóstwo ofert operatorów do kupienia od ręki. Polecam te sklepy, bo wszystko załatwia się szybko i po angielsku ? , jak ktoś nie zna hiszpańskiego.
Ale do rzeczy- w ostatnich gazetkach, wydawanych co miesiąc przez Phone House są dwie nowe Sieci prepago: Republica Movil i Tuenti i wg mnie obie oferty są tanie i dają spory zapas danych na tydzień. Znalazłem taką stronę porównującą taryfy prepaid http://www.moviles.com/tarifas/prepago
Happy Movil ma za 6euro 1,2Gb, Republica Movil za 5,9 euro Masz 1,2Gb, Tuenti za 7euro za 2Gb.

Masz pytania, to pisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 11 Mar 2016 02:35 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 114
A jak wygląda kwestia udostępniania sobie tego netu z prepaida z komórki na kompa? Słyszałem, że blokują taką opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 11 Mar 2016 03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 63
@Miguelito Ja mam Mundo z oferty Orange i nie ma żadnego problemu z udostępnianiem (tethering).
Na pewno udostępnianie nie działa w hiszpańskiej Lycamobile.
Góra
 Profil Relacje PM off
Miguelito uważa post za pomocny.
 
      
#160 PostWysłany: 11 Mar 2016 16:23 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Potwierdzam w Lycamobile nawet w menu telefonu zniknęła opcja "hotspot osobisty"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group