Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 15 Gru 2014 05:57 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Ja w te wakacje korzystałam z Happy Mobile i byłam szczerze zadowolona. 10e za 1GB.

A i u mnie zasię odgrywał niebywałą rolę, bo byłam w małej pipidówce schowanej między górami i często wyjeżdżałam(konno, żeby było weselej) na całodniowe wojaże pośrodku niczego a śmigał aż miło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#102 PostWysłany: 12 Sty 2015 15:45 

Rejestracja: 30 Sie 2013
Posty: 53
Hej.
Jaka jest dostępność kart Lycamobile (kioski, salony itp).
W jaki sposób odbywa się doładowanie pustej karty (jak rozumiem taką się otrzymuje od sprzedawcy?) - bankomat? I jeszcze jedno - jakie jest minimalna wartość doładowania?
Dzięki i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 13 Sty 2015 00:15 

Rejestracja: 04 Gru 2014
Posty: 10
No właśnie, czy da się doładować przykładowo za 7,5e u gościa gdzie się kupuje kartę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 13 Sty 2015 00:44 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Mając już numer (kartę sim) możesz w łatwy sposób doładować sobie przez stronę Lycamobile.
Za 5, 10, 20, 30€ lub od razu wykupić i doładować dowolny pakiet.
https://account.lycamobile.es/QuickTop-Up.aspx?lang=en
http://www.lycamobile.es/en/bundle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 14 Sty 2015 21:43 

Rejestracja: 30 Sie 2013
Posty: 53
Dzięki za info. A może wiesz jeszcze z częstotliwości jakiego operatora korzysta Lyca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 17 Sty 2015 00:31 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Tego nie wiem, ale na zasięg na Teneryfie nie narzekałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 02 Kwi 2015 14:43 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 8
Witam
Czy ktoś miał może do czynienia z internetem na kartę Orange lub Carrefour w Hiszpanii?
W zeszłym roku zakupiłem ofertę z poniższego linku:http://tiendaonline.orange.es/tarjetas-sim/prepago/ballena.
Dostałem 1GB danych i było OK. Karta jest nadal aktywna i wychodzi na to, że można ją doładować za 8'95 € by znów dostać 1GB.
Ale jak próbuję to zrobić prze stronę internetową to doładowania są na kwotę 10, 20 € itd. Nie ma 8'95 €, a na rozmowy nic nie potrzebuje. Na karcie i tak zostało chyba z 2 €. Czy trzeba iść do punktu Orange by to zrobić? A jeśli doładuje od razu za 20 € to będzie 2 GB czy tylko 1 GB i więcej niepotrzebnej kasy na rozmowy?
Jest jeszcze druga alternatywa:
http://www.carrefour.es/telecom/internet-movil-prepago/bono-3-gb/
Tylko co trzeba zrobić? Iść do kasy Carrefoura z paszportem i poprosić o pustą kartę Prepago oraz doładowanie za 20 €, ewentualnie doładować przez net płacąc kartą kredytową? A potem wysłać SMS na numer 22864 o treści ALTA BONO 3GB
Tylko, że tych kart na stronie jest kilka, Którą trzeba wybrać:
http://www.carrefour.es/telecom/tienda-online/
Zależy mi tylko na transferze danych, najlepiej 3GB na 30 dni, hiszpańskiego nie znam, a oni nie rozumieją angielskiego, więc muszę być dobrze przygotowany, bo ciężko się dogadać. Ma ktoś jakiś rady odnośnie powyższego lub jeszcze lepsze propozycje?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 04 Maj 2015 11:17 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 8
Witam
Jeszcze raz proszę o pomoc bo jutro wylot. Znalazłem taką ofertę:
http://tiendaonline.orange.es/internet-movil/3gb
Jeżeli pójdę do salony Orange i kupię:
Cytuj:
quiero solo la tarjeta SIM para utilizarla en en mi tablet libre.

to czy nie powstanie jakieś zobowiązanie na dłużej w postaci abonamentu?
Potrzebuje internetu tylko na miesiąc i te 3Gb za 22,95€ byłoby OK, ale co po miesiącu?
Nie będą mi przysyłać jakiś rachunków do zapłacenia, jeśli więcej nie doładuję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 04 Maj 2015 14:40 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Felis, obawiam się że to oferta z umową /abonamentem/ contrato (wymaga podania nru konta bankowego)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 04 Maj 2015 15:21 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 8
Dziękuję za odpowiedź. Mnie też tak trochę wyglądało, tylko zasugerowałem się, że o terminach zobowiązania piszą w przypadku kupna internetu z routerem lub tabletem. Liczyłem też, że w przypadku kupna w salonie nie trzeba będzie podawać konta bankowego. Ale jak nie ma pewności to wolę nie ryzykować. Jak pisałem w poprzednim poście mam już hiszpańską kartę w taryfie Ballena (http://tiendaonline.orange.es/tarjetas-sim/prepago/ballena) gdzie dają 1GB na miesiąc przy doładowaniu za ok. 9 €. Mam nadzieję, że ponowne doładowanie też zadziała, bo nigdy tego nie robiłem.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 15 Maj 2015 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Hej,

powiedzcie proszę, jaki SIM z netem prepaid kupię bez problemu na lotnisku w Maladze?

Ląduje w nocy Norwegianem, idę się przespać do HIX-a przy lotnisku, rano wracam na lotnisko po samochód i chciałbym kupić też starter do neta bez zbędnej straty czasu na szukanie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 15 Maj 2015 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
spedzilem nocke ostatnio na lotnisku w maladze niestety niemal wszystko bylo kompletnie pozamykane
ranny wylot mialem znowu tak wczesnie, ze nic niemal nie bylo otwarte m:)

jezeli nie uda ci sie niczego konkretnego na lotnisku zakupic
wbij w nawigacje jakikolwiek sklep EROSKI i skorzystaj z ich oferty
http://www.eroski.es/tiendas/hipermerca ... i%20Malaga

https://www.eroskimovil.es/geomv/c/pub/ ... ipoPlan=12
Góra
 Profil Relacje PM off
04patryk12 lubi ten post.
 
      
#113 PostWysłany: 19 Maj 2015 00:27 

Rejestracja: 19 Maj 2015
Posty: 1
Zakupiłem przy plaży w Maspalomas na Gran Canarii kartę Lebara za 15€. Za 14€ aktywowalem pakiet 2GB. Kartę wsadziłem do modemu wifi i internet udostępniam na telefon i laptopa. Polecam, jeździłem po całej wyspie z Google Maps z reguły jest zasięg HSPA+. Przy zakupie konieczny jest dowód osobisty. Bardzo uprzejmy sprzedawca aktywował i przetestował kartę SIM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 11 Cze 2015 16:13 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 1
Poczytałem temat i interesuje mnie internet na Teneryfie.
Z tego co wyczytałem najkorzystniej wychodzi Orange. Przy kryterium jakim jest możliwość udostepniania neta na inne urządzenia.
Czy ktoś ma jeszcze jakąś propozycję?
I jak jest z możliwościa zakupu karty w puerto de la cruz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 21 Lip 2015 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 125
Orange pre-paid, taryfa ballena, 10 euro, 2 GB/30 dni, oferta do końca sierpnia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 29 Lip 2015 19:24 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 8
Ktoś próbował kiedyś kupić starter Lyca na lotnisku w Gironie? Ląduję w środę tuż przed północą, zastanawiam się czy będzie cokolwiek otwarte.

Powiedzcie, czy dobrze kumam i czy to działa tak jak u nas. Kupuję sobie starter, doładowuje od razu w kiosku/sklepie i wysyłam smsa, żeby aktywować którąkolwiek z tych taryf: http://www.lycamobile.es/es/bundle?id=2.

I potem mogę udostępniać neta na inne urządzenia bez większych ograniczeń, a jak się skończy transfer, to mogę doładować jeszcze raz i tak do woli?

Proszę kogoś, kto korzystał z Lyca w Hiszpanii o pomoc i wyjaśnienie, czy dobrze rozumuję.

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 29 Lip 2015 20:58 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Z tego co się orientuję to w Hiszpanii musisz starter aktywować.
Mogą to zrobić tam gdzie kupujesz lub wysyłasz wniosek pocztą.
Ale wszystkiego możesz się dowiedzieć na polskiej infolinii.

Ja korzystałem w zeszłym roku, aktywowali starter od razu w sklepie gdzie kupiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 30 Lip 2015 20:52 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Roy_Keane napisał(a):
a jak się skończy transfer, to mogę doładować jeszcze raz i tak do woli?
wedlug pana z locutorio , nie
mozna uruchomic 1 pakiet na 30 dni

Co do dostepnosci sim o polnocy - jestem bardzo sceptyczny.
zob. http://www.aena.es/csee/Satellite/Aerop ... 552966132/
http://www.aena.es/csee/Satellite/Aerop ... 552966132/
Lyca umozliwia zamowienie sobie karty, ale ... obstawiam ze trzeba bedzie ja wczesniej zarejestrowac , zanim bedzie aktywna.
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 05 Sie 2015 19:43 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
UWAGA NA INTERNET W LEBARZE!

W tym roku znów (jakoś z przyzwyczajenia i braku czasu na wcześniejsze rozeznanie rynku) kupiliśmy w Hiszpanii pre-paid Lebary. 1GB za 10e. Niby wszystko w porządku, ale w tym roku pojawił się jeden znaczący minus.
O ile jeszcze rok temu nie było problemu z robieniem z telefonu hot-spota i udostępnianiem internetu na inne telefony czy tablety to w tym roku NIE MA już takiej możliwości. Tak więc osoby nastawiające się na taką opcje niech nie kupują Lebary, bo rozczarują się równie mocno jak my!

Warta zainteresowania wydaje się taryfa Orange Mundo. Za 10e kupuje się kartę sim załadowaną tą kwotą. Pakiet 1GB w tej taryfie kosztuje 9e i z tego co widzę to można na jego zakup użyć tych pieniędzy, które są wstępnie na karcie (ale to trzeba potwierdzić w punkcie, bo na lebarze się tak przejechałam, że nie wszystko można było, co opisałam kilka postów wyżej). Taryfa ta jest bardzo korzystna dla osób dzwoniących w czasie wyjazdu na polskie komórki, a jeszcze bardziej na stacjonarki. W obu przypadkach za rozpoczęcie połączenia płaci się 30 centów. Za minutę połączenia na komórki 6 centów, a na stacjonarki 2centy! Aby zobaczyć ile kosztują połączenia do poszczególnych krajów należy wejść na stronę http://www.simmundo.es/ i w polu "llamadas internacionales" kliknąć na szare pole i wybrać kraj. Koszty rozmów mam sprawdzone i jest tak jak w cennikach. Za 15min rozmowy ze stacjonarką w PL płaciłam 60centów. Niestety o tym, że można w tej taryfie dokupić internet dowiedzieliśmy się już po zakupie tej nieszczęsnej Lebary.
I jeszcze raz przypominam, że do zakupu jakiejkolwiek karty sim w Hiszpanii warto mieć ze sobą swój paszport albo znajomego Hiszpana z jego dokumentami. W wielu punktach na nasz dowód nie chcą patrzeć. Kiedyś właśnie w orange babeczka sprawdzała nawet w jakiś regulaminach, że akurat polski dowód nie jest akceptowany, ale paszport już tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 07 Sie 2015 00:56 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
5.08.2015. Barcelona, salon vodafone. Sprzedawca nie jest pewny czy da się udostępnić transfer z telefonu na inne urządzenia.Jego zdaniem na 90% tak, ale nie ma pewności i nie chce mu się nigdzie dzwonić. Wychodzę.
Salon Orange: Sprzedawca proponuje kartę pre-paid 2GB transferu za 10 EUR, z czego 8,95 przeznaczone jest na transfer danych, a 1,05 na rozmowy lokalne po 0,18 za rozpoczęcie połączenia. Wychodzi 5 rozmów niezależnie od czasu rozmowy. Jest na 100% pewny, że tethering jest możliwy i nawet proponuje, żeby to zrobić na miejscu.
Do rejestracji potrzebny paszport, ale nie podpisuję żadnych dokumentów tylko dostaję kopię "w razie problemów". Płacę 10 EUR, nic nie podpisuję, oddaje mi paszport i po raz kolejny pyta czy uruchomić temat na moim telefonie.
Ten post piszę komputera z internetem via Ipone 5s udostępnionym przez hotspot. Salou na południe od BCN. Poniżej test szybkości. Działa bez problemu.

Załączniki:
test.JPG
test.JPG [ 131.63 KiB | Obejrzany 5010 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group