Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Mar 2019 18:58 

złoty
Ile obecnie kosztują pakiety w angielskiej trójce? Znajomi z UK mogą mi zakupić tak abym miał na swojej komórce?

#22 PostWysłany: 02 Mar 2019 20:02 
Awatar użytkownika

Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
srebrny
marek2011 napisał(a):
Ja korzystam tylko z wifi i w 95% mi się ta metoda sprawdza i jest w pełni wystarczająca

Pewnie nigdy poza unią nie umówiłeś się z laską przy wyjściu z metra, po czym na miejscu okazuje się, że ta stacja ma 2 wyjścia i trzeba jej na Tinderze napisać, przy którym jesteś...
5 ludzi lubi ten post.
lovenz uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 05 Kwi 2019 20:53 

platynowy
W uzupełnieniu do informacji nt. nowej opcji roamingu w ukraińskiej sieci Kyivstar, o której pisałem parę postów wcześniej, kilka dodatkowych informacji:

Jestem świeżo po powrocie z wyjazdu, w ramach którego przetestowałem ten pakiet w kilku krajach: Chile, Ekwadorze, Peru, Kostaryce, Panamie, Kolumbii i USA a dodatkowo (chociaż to akurat bez znaczenia bo w UE można korzystać bez większych obaw z polskiego operatora): w Niemczech i Portugalii. Wszędzie działał bez problemu. W Kostaryce i Ekwadorze możliwość korzystania z sieci włączała się po około 15-20 minutach od zalogowania do sieci (zapewne coś w międzyczasie się weryfikowało). Generalnie pakiet jest bardzo fajnym rozwiązaniem przy wyjeździe, gdzie często się zmienia kraje.

Dane taryfikowane są za MB wg stawek ze strony operatora (a nie w paczkach po 100MB jak standardowo robi to Kyivstar przy braku tego pakietu) co jest zmianą na korzyść ponieważ paczki po 100MB są ważne tylko do końca dnia (wg czasu kijowskiego). Wykorzystanie danych można na bieżąco kontrolować w aplikacji Kyivstar. Pozostała do wykorzystania pula środków jest aktualizowana z niewielkim opóźnieniem:

Załącznik:
Kyivstar.jpg

PS. Jak już jestem przy ukraińskich operatorach i ich stawkach roamingowych to warto wspomnieć, że Lifecell - drugi operator z tego kraju wprowadził nowe pakiety i nieco zmodyfikował dotychczasowy 500MB. Obecnie dostępne są:

odnawialne 500MB/7 dni za 150 UAH
jednorazowe 500MB/7 dni za 175 UAH
jednorazowe 1GB/14 dni za 320 UAH
jednorazowe 2GB/30 dni za 600 UAH

Lista krajów różni się od tego co oferuje Kyivstar - szczegóły dostępne są tutaj:https://www.lifecell.ua/en/mobile/useful-services/roaming_online/

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#24 PostWysłany: 03 Maj 2019 20:34 
Awatar użytkownika

Loty: 136
Kilometry: 370 000
Ostrzeżenia: 1
złoty
Testuję Surfroam w USA i Kanadzie. Nie jest dobrze, tryb dual SIM. Już 3 razy w ciągu niecałego tygodnia nie potrafię połączyć się z netem. O ile wcześniej pomagało wykasowanie APNa i utworzenie nowego oraz reset telefonu tak teraz nic nie pomaga. W centrum Toronto nagle net przestał działać, środki na koncie są.

Moja Luba używa Gigsky (eSIM na iPhonie) i działa rewelacyjnie, bez jakichkolwiek przerw - to mogę polecić.
 Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.

#25 PostWysłany: 03 Maj 2019 20:57 

platynowy
Mialem to samo na Florydzie. Chyba zainwestuje z 2 inną karte rezerwową.

Tapniete z telefonu
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 03 Maj 2019 23:24 
Awatar użytkownika

Loty: 136
Kilometry: 370 000
Ostrzeżenia: 1
złoty
Najbardziej wkurzające jest to, że środki z karty pobiera bo próbuje się łączyć z netem ale bez skutku.

Ich support twierdzi, że mają problemy i że po ich rozwiązaniu zwrócą kasę. Pokazuje to jednak, że polegać na nich nie można.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 06 Maj 2019 23:16 

złoty
Mam sima Lifecella kupowanego rok temu, jest on jeszcze aktywny? Można go teraz doładować do neta żebym miał na Ukrainie?

#28 PostWysłany: 06 Maj 2019 23:21 

srebrny
@neverstopexploring
włóż kartę i sprawdź, czy się zaloguje do sieci, itd. Co do doładowań: viewtopic.php?p=1203923#p1203923
 Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.

#29 PostWysłany: 14 Lip 2019 12:48 

@greg2014
Jaki plan taryfowy masz ustawiony na tej karcie Kyivstar ewentualnie czy można korzystać z tych pakietów roamingowych bez żadnej opłaty co miesiąc.
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 14 Lip 2019 13:33 
Awatar użytkownika

niebieski
Używam często karty przedpłaconej Three 24GB, opisanej przez @JohnDoe tutaj:
internet-podczas-podrozy,766,99045&p=1066908&hilit=24gb#p1066908
Tethering ze smartfona na inne smartfony/laptopy działa jak należy.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 14 Lip 2019 14:02 

platynowy
@brow - aktualnie mam ustawiony plan Kyivstar Online, który kosztuje 35 hrywien/miesiąc. Wcześniej miałem inny (nie kosztował nic-nie wiem już jak się nazywał) ale po jakimś czasie zmienili go na obecny. Jeśli nie masz tych 35 hrywien na koncie to ich oczywiście nie pobiorą i nie włączą w zamian pakietu na Ukrainę (3 GB) - ale poza tym się nic nie dzieje. Później jednak przy wpłacie na pakiet roamingowy trzeba pamiętać, że 35 hrywien taryfowych pobiorą od razu (tylko za bieżący okres) więc o tyle więcej trzeba wpłacić. To są na szczęście grosze. Wydaje mi się, że z pakietów internetowych, o których pisałem można korzystać co miesiąc ale musisz mieć prawdopodobnie opłacone również te 35 hrywien. Być może mają w swojej ofercie jakąś płaską taryfę bez żadnych opłat (jak w Lifecell) ale nie doktoryzowałem się jak dotąd w rozgryzaniu tego.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 14 Lip 2019 14:59 

Dzięki za odpowiedź, też miałem tą taryfę bez opłaty miesięcznej i mi zmienili na to co tobie szkoda że to zlikwidowali bo przy krótkich wypadach i niewielkim korzystaniu poza EU było super ale i tak jest nieźle.
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:19 

niebieski
A propos Kyivstar, to mają fajna ofertę "Idealny roaming". Za 275 hrywien dostaje się 150 hrywien do wykorzystania jako środki bonusowe na roaming, które schodzą w kwocie 0.1 hrywny za megabajt w krajach strefy 1 i po 0.2 hrywny za megabajt w drugiej strefie (nie wszystkie kraje są w strefach 1 i 2 ale jest ich całkiem sporo). Po zuzyciu środków bonusowych wykorzystywane są hrywny z konta, dalej po 0.1 i 0.2 hrywny za megabajt do upływu 30 dni od aktywacji pakietu. Generalnie fajna sprawa. Używałem ten pakiet w Kanadzie i w USA, oba kraje w 1 strefie i działa to dobrze. Co prawda w Kanadzie nie miałem 4g (nie wiem czy to kwestia Kyivstar czy mojego telefonu), ale działało ok. W USA LTE już hulalo. Jak ktoś potrzebuje tani roaming podróżując po świecie (np w trakcie RTW) to ta karta jest wg mnie jednym z lepszych rozwiązań.

Link do oferty:

http://kv.st/prc

Najtańsze "utrzymanie sim" to chyba obecnie pakiet sensor - 1 hrywna dziennie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
michzak lubi ten post.

#34 PostWysłany: 21 Paź 2019 18:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

@KKL jak często trzeba się logować na Ukrainie czy w Europie? Czy po prostu za 1 hrywne moge sobie używać tego neta ile wlezie?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 21 Paź 2019 23:09 

niebieski
1 hrywna dziennie to taki de facto koszt stały utrzymania karty sim, czy używasz czy nie. Nie znalazłem tańszej taryfy a nie ma opcji darmowej. Czy kartę używasz czy nie musisz ten koszt ponosić.

https://kyivstar.ua/en/mm/tariffs/devices/sensor#

Znajomy Ukrainiec mi mówił, że można zawiesić korzystanie z karty i nie pobierają opłaty wtedy, ale by ja odwiesic trzeba do nich zadzwonić. Dla mnie koszt 1 hrywna dziennie nie jest warty zabawy...

Co do logowania się. Kartę zakupiła mi znajoma na Ukrainie w kwietniu, aktywowana była w Polsce (pierwszy raz włożona do telefonu). Była raz użyta podczas wyjazdu na Ukrainę pod koniec czerwca. Od 3 lipca nie była ani razu w zasięgu sieci macierzystej. Dziala wszystko ok. W połowie września aktywowalem pakiet "Idealny roaming", działał spoko w Kanadzie i USA, a także w ubiegły weekend w Belgradzie (aczkolwiek tutaj lepiej bylo kupić za 11 zł kartę Telenor i mieć 3 giga na tydzień:) ). Za 275 hrywien czyli okolo 43 zl ma sie de facto 1.5 giga internetu w roamingu w strefie 1. A jak sie to wykorzysta to kolejne megabajty schodzą po 1.6 grosza za MB do momentu aż minie 30 dni od aktywacji pakietu. Jak za darmo biorąc pod uwagę, że to roaming :). Doładowanie karty robię revolutem przez apke Kyivstar. Wszystko działa ciągle bez zarzutu.

W sumie to być może nienajgorszą opcją jest kupić kilka takich kart sim i aktywować je w ramach potrzeb. A potem wyrzucać. Tak pewnie najtaniej.. Ale zapewne kiedyś nadejdzie ten dzień, kiedy nie będzie się dało karty aktywować poza Ukrainą i będzie zonk...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 03 Sty 2020 20:45 

Oświećcie mnie proszę, bo jak czytam to sugeruje się, że ten Kyivstar jest opłacalny bardziej niż Surfroam

https://kyivstar.ua/en/mm/roaming 0,60 uah / 0,096 pln za MB w Indonezji
https://surfroam.com/ 0,02 eur / 0,085 pln za MB w Indonezji (a w innych krajach jest nawet 0,01 eur / 0,042 pln za MB)

Dodatkowo Kyivstar ma prawie 60zł rocznej opłaty za posiadanie aktywnej karty z tego co wyżej czytałem.

Z plusów to Kyivstar ma podobno WhatsApp darmowy w roamingu, nie naliczają transferu.
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 03 Sty 2020 21:20 

platynowy
Jeśli chodzi o opłatę roczną to ja mam ustawiony w Kyivstar plan, który pobiera co miesiąc 35 UAH. Przy czym jak nie mam środków (czyli zazwyczaj gdy nie podróżuję i nie korzystam z karty SIM) to nie pobiera - a jak się środki pojawią to pobiera już tylko za bieżący okres (za zaległe nie). Nie za bardzo ma się skąd zebrać 60 zł/rok.

Jeśli zależy Ci na Indonezji to tańszy jest Lifecell UA - 30 UAH/100 MB. Są też dostępne pakiety dla większych wolumenów (max. 2GB za 600UAH na 30 dni).
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 03 Sty 2020 21:27 

Macie pomysł gdzie u nas kupić starter Kyivstar? Wolałbym jechać przygotowany, a nie dopiero na miejscu wszystko włączać.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 03 Sty 2020 21:28 

greg2014 napisał(a):
Jeśli zależy Ci na Indonezji to tańszy jest Lifecell UA - 30 UAH/100 MB. Są też dostępne pakiety dla większych wolumenów (max. 2GB za 600UAH na 30 dni).

znalazlem to na https://www.lifecell.ua/en/mobile/usefu ... ng_online/ czyli jak wezme karte u takiego pana https://www.ebay.pl/itm/SIM-card-Ukrain ... 3959289766 to bede mogl to aktywowac bez problemow?
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 03 Sty 2020 21:33 

platynowy
@rosol - trudno mi powiedzieć, spytaj może sprzedawcę ? Mi kartę Lifecella przywiózł kolega z Ukrainy jakieś 2 lata temu. Aktywacja przebiegła bez problemów. Ukraińskich kart nie trzeba rejestrować. Z doładowaniem Lifecella czasami są problemy z wykorzystaniem polskich kart ale można skorzystać z serwisów na niezależnych stronach, które za kilka hrywien poradzą sobie z tym problemem.

@Pieka - chyba najłatwiej na serwisach aukcyjnych lub poprosić kogoś kto jedzie na Ukrainę o zakup na miejscu (są dostępne na każdym kroku)
 Relacje PM off  

[ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości