Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 21 Lip 2022 20:59 

Rejestracja: 20 Lip 2022
Posty: 7
Racja, chociaż jest Katar i kraje sąsiednie- no szkoda.

A czy ktoś próbował tej karty z Orange na cały świat?

https://holidaysimcard.com/orange-world ... -card.html

NBE322 napisał(a):
AIS SIM2FLY w wersji Asia za 399 THB nie ma ZEA, niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#102 PostWysłany: 03 Sie 2022 16:14 

Rejestracja: 20 Lip 2022
Posty: 7
Potrzebuję dość pilnej podpowiedzi odnośnie roamingu Lifecell. Kupiona karta esim, kupiony pakiet roaming online 3gb na 21 dni. Karta zainstalowana na telefonie gdzie normalnie je czyta.
W aplikacji lifecell widać pakiet. Apn ustawiony jako :internet
Nie chce za chiny działać net. Emiraty Arabskie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 30 Sie 2022 13:36 

Rejestracja: 21 Sie 2022
Posty: 2
-- 30 Sie 2022 12:36 --

Mam podobny problem. W Polsce kupiony parę dni temu eSim Lifecell działał a w Serbii i w Bułgarii nawet zadzwonić z tego nie można. Pakiet roamingu pokazuje 3,9gb i nic. Może ktoś wie jak to włączyć?

-- 30 Sie 2022 13:36 --

No super odpowiedź w temacie :(


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 30 Sie 2022 13:31, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 18 Wrz 2022 20:07 

Rejestracja: 18 Wrz 2022
Posty: 3
Witam
Zastanawiam się nad Kyivstar z brakiem limitu danych na wszystkie kraje EU. Czy ktoś z Was może podpowiedzieć jak jest z prędkością internetu, czy działa normalnie w pasmie 4G, 5G?
I dość ważne pytanie. Jak aktywować ESIM bez posiadania Ukraińskiego numeru telefonu w celu dostania jednorazowego hasła do aktywacji karty ESIM.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 18 Wrz 2022 21:33 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Tommy787: a czemu Cię ta oferta w sprawie krajów EU tak zaciekawiła? Taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 19 Wrz 2022 00:38 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Tommy787 napisał(a):
Witam
Zastanawiam się nad Kyivstar z brakiem limitu danych na wszystkie kraje EU. Czy ktoś z Was może podpowiedzieć jak jest z prędkością internetu, czy działa normalnie w pasmie 4G, 5G?


Używałem tej oferty w tym roku w wakacje we Włoszech, Austrii i Szwajcarii. Wszędzie działało znośnie, ale nie była to na pewno pełna przepustowość. Nie robiłem testów, ale jak miałem 4G lub 5G to strony www i YouTube dzialal ok. Jak łączył się jako 3G lub H+ to duuuuzo gorzej. To co dla mnie było ważne, że transfer działał w większości krajów Europy, łącznie np ze Szwajcaria.

Co do aktywacji nie podpowiem. Ja mam fizyczna kartę SIM, która odpalam jak gdzieś wyjeżdżam (bo ma bardzo dobrą ofertę Perfext Roaming)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 20 Wrz 2022 19:04 

Rejestracja: 18 Wrz 2022
Posty: 3
@seal uzywam teraz karty z angielskiej sieci EE 100gb na cala EU za 30 funtow.
Ukrainska jest o wiele tańsza i nie ma limitu danych.
Wracajac do EE działa momentami średnio, połączone z 4G a prędkość internetu zaledwie 2mb. Bywają dni że działa też szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 20 Wrz 2022 19:09 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
KKL napisał(a):
Taka trochę "sępia" okazja, ale wrzucę. Jak się ma kartę Kyivstar, to w 30 krajach europejskich (+ Egipt) korzysta się z telefonu jak "u siebie", czyli na Ukrainie. Czyli pakiet danych ten sam co na Ukrainie, telefony do sieci lokalnych kraju w którym się przebywa, oraz na Ukrainę w cenie abonamentu. Oferta fajna jak ktoś podróżuje po Europie bo ma a) duży pakiet dostępnego internetu, zauważalnie większy niż w ofertach RLAH naszych sieci (uruchomiłem na swojej karcie dzisiaj testowo na miesiąc taryfę Love UA i mam 29 giga internetu i 2400 minut na 30 dni), b) w ofercie jest też Szwajcaria, Mołdawia, Wielka Brytania czy Egipt czyli kraje nieobjęte unijnym RLAH.

Oczywiście związane jest to z wojna i podróżowaniem obywateli Ukrainy po Europie. Więc oferta nie jest z gatunku komercyjnych a raczej humanitarnych. Ale zakładam też, że Kyivstar nie ponosi kosztów tego a ma po prostu tymczasowo duże zniżki, lub wręcz za darmo, interconnect z sieciami w innych krajach.

https://kyivstar.ua/uk/roaming-yak-vdoma


Szkoda, że to tylko dla wybranych taryf :( Mam jakiś stary plan w prepaid u nich (taki za kilka PLN) i nie ma jej na liście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 20 Wrz 2022 21:19 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
No niestety ja też miałem stara taryfę, sensor, i po zmigrowaniu się do Love UA nie mogę już wrócić. Trochę mnie to wkurzyło, bo tamta kosztowała 1 hrywne za dzień a ta 150 za miesiąc. Miałem nadzieję, że jak przestanę płacić to będę mógł wrócić do sensora (już tak kiedyś miałem), ale na razie nie mogę. Trudno, poczekam ;).. ale trzeba uważać..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 20 Wrz 2022 22:08 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Stronka:

https://kyivstar.ua/uk/roaming-yak-vdoma

Pokazuje, że dla Love UA jest to dostępne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 20 Wrz 2022 22:27 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Nie było dostępne dla Sensor, zmigrowalem do Love UA, skorzystałem z oferty ale teraz chciałbym wrócić do sensora i nie mogę. Sensor kosztuje miesięcznie 30 hrywien a realnie 1 hrywne za dzień (płaciłem tylko kiedy używałem sima, jak nie używałem, nie płaciłem a karta wciąż działała). Love UA to 150 hrywien. A żeby uruchomić w roamingu np ofertę Perfect Roaming, to trzeba mieć aktywne abo.. więc dochodzi dodatkowe 150 hrywien vs kilkanaście hrywien. Dlatego ostrzegam przed migracja ze starych taryf.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 20 Wrz 2022 22:45 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
No tak, zazwyczaj po migracji nie ma powrotu do tyłu, szczegółnie na starsze taryty (mówię jako były konsultant T-Mobile prawie 20 lat temu), tu tylko przytaczam fakt, że w razie czego roaming masz jako opcjonalny po całej Europie, jak sobie raz doładujesz jadąc na wakacje, więc w danym momencie ta taryfa akurat może być bardzo atrakcyjna cenowo do dłuższego szwędania się po Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 29 Wrz 2022 08:39 

Rejestracja: 18 Wrz 2022
Posty: 3
Kupiłem kartę sim Kyivstar, mam sporo problemów już od samego początku… z aktywacją sytuacja wygląda tak aby to zrobić trzeba zadzwonić no dowolny numer telefonu. Zadzwonić nie mogę ponieważ na koncie jest 0.00 próbuję doładować kartę sim na różne sposoby, po przez stronę operatora, aplikację, googlepay, applepay, kartą mastercard żadna płatność nie przechodzi. Doładowałem za pomocą serwisu recharge, pieniądze z mojego konta tym razem zostały pobrane a sama tranzakcja ma status pending. Pewnie dlatego bo karta nie jest aktywna. Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić bo ja zaczynam tracić cierpliwość. Skontaktowałem się z Ukraińcem który mi sprzedał kartę sim, twierdzi że doładować kartę można tylko z ukraińskiego banku. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 29 Wrz 2022 09:00 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Ja kupowałem swoją kartę bodajże 5 lat temu. I faktycznie, pierwsze doładowanie było problematyczne. W końcu znalazłem jakaś stronę (nie operatora, jakaś inna z dodatkowa prowizja), gdzie przeszła polska karta Visa i dało się doładować. Dzisiaj doładowuje przez aplikację Kyivstar i google pay (bezpośrednio karta polska się nie da).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 29 Wrz 2022 09:52 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Byłem na Ukrainie niedawno i starter kosztował 150 UAH. W tym miesiąc jakieś paczki internetu i rozmowy były aktywowane z miejsca. Sprzedawca wykonał pierwsze połączenie i wszystko działało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 29 Gru 2022 21:45 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Szukam karty sim, a właściwie dwóch na Karaiby. Po wstępnych poszukiwaniach skłaniałbym się ku duetowi OneSimCard Expedition i Kyivstar. Obie traktuję jako zakup również na przyszłe wyjazdy poza EU.
W związku z tym że nie korzystałem wcześniej z podobnych ofert mam pytanie o jakość transmisji/połączeń głosowych, o problemy z aktywacją, prostotę doładowań. O Kyivstar jest sporo w tym wątku, ale jak ktoś używał OneSim to byłbym wdzięczny za opinię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 07 Kwi 2023 20:37 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Jeżeli ktoś ma możliwość logowania się do sieci eduroam (student uczelni, w której działa ta sieć, pracownik placówki naukowej - niekoniecznie pracownik naukowy, może być administracja tejże) polecam korzystać. Miałem dwa razy okazję: Genewa oraz Istanbuł. Stabilny, szybki internet.

https://map.eduroam.uk/eduroammap.html

https://eduroam.org/

Minus, że osoba z dostępem musi być z nami. W przypadku Poznania dane do logowania do eduroam są identyczne, co dane potrzebne do logowania do sieci pracowniczej, więc raczej zwykłe odstąpienie loginu i hasła nie wchodzi w grę. Ewentualnie późniejsza zmiana hasła przez właściciela konta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 08 Kwi 2023 01:25 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
1. Czy kupując np 2 GB na 7 dni w MTXC pakiet aktywny jest od razu czy od pierwszego rozpoczęcia transmisji danych w roamingu?
2. Czy na tym samym koncie MTXC można mieć aktywną więcej niż 1 kartę eSim np dla drugiego urządzenia?

Edit: odpisali mi na czacie:
re 1. Podobno czas leci od momentu zakupu, to trochę dziwne, bo nie można kupić pakietu np kilka dni wcześniej, ani na miejscu nie mając internetu.
re 2. 10 kart eSim na jednym koncie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 20 Kwi 2023 11:20 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
Prostując nieco powyższy post z praktycznego punktu widzenia MTXC. Nawet nie mając wykupionego pakietu, ale posiadając ich eSim można bez problemu kupić pakiet. Ich portal www i aplikacja mobilna działa w roamingu danych bez posiadania aktywnego pakietu. Czas faktycznie leci od momentu zakupu, a nie pierwszego użycia, także trzeba to mieć na uwadze.

Kupiłem 2GB na tydzień będąc w Malezji i w Singapurze i muszę przyznać że wszystko działało bezbłędnie. W dodatku nie chcieli żadnych dokumentów weryfikacyjnych o których tutaj niektórzy pisali. Tylko z poziomu aplikacji iOS można zapłacić Apple Pay. Szczerze polecam. Pewnie są tańsze opcje, które też widziałem, ale zwykle były ograniczone co do danego kraju lub nawet regionu, a tutaj kompletny brak ograniczeń.

Jedyne co to ich oferta jest trochę niejasna, Np. podczas aktywacji pakietu pojawią się dwie opcje dzienne unlimited, ale nie ma żadnych szczegółów na jakiej one zasadzie działają, albo z jaką prędkością lub jaki jest FUP. Ciekawa sprawa, że za €60 / rok można kupić brytyjski lub luksemburski numer wyłącznie do otrzymywania SMS w celu aktywacji np WhatsApp itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 22 Kwi 2023 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10963
HON fly4free
W MTXC są obecnie pakiety promocyjne w cenie 50 EUR za nielimitowany internet przez 30 dni do wyboru w: Japonii, USA, Arabii Saudyjskiej, Serbii, Izraelu, Szwajcarii, Czarnogórze, Turcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group