Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Sty 2019 22:12 
Awatar użytkownika

HON fly4free
W ramach planowania RTW, zacząłem zastanawiać się, jak zorganizować sobie dostęp do intenetu mobilnego poza UE. Jest masa wątków w tej sprawie, ale są zawężone do jakiegoś konkretnego kraju, a mnie interesuje, jak postępować w przypadku częstej zmiany kraju pobytu. Znalazłem jedynie ten wątek: https://www.fly4free.pl/forum/zonglowanie-kartami-sim-w-roamingu-podrozy,135,118161&p=984700&hilit=internet#p984700, ale to też niezupełnie to...

Jak robicie w czasie swoich wyjazdów obejmujących wiele krajów poza UE, w których przebywacie góra przez kilka dni i potem ruszacie gdzieś indziej? Czy nadal kupujecie lokalne karty sim, które działają tylko w danym kraju, czy też korzystacie z jakiegoś rozwiązania "globalnego", a może bazujecie wyłącznie na wi-fi? Interesuje mnie głównie Am. Płd. (zadałem dziś nawet pytanie o Ekwador: https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=742&t=137826&p=1177336#p1177336), gdzie wi-fi nie jest zapewne aż tak dostępne, jak w takiej np. Korei, ani też nie są tam rozpowszechnione tak, jak w Hong Kongu, czy w Singapurze, smartfony znajdujące się na wyposażeniu pokoi hotelowych.
Z jednej strony, lokalna karta sim jest zapewne bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, ale podejrzewam, że dopiero wtedy, gdy pobyt w danym kraju jest wystarczająco długi. Przy jednym czy dwóch dniach, a nawet trzech (będę tak miał w Brazylii, Peru, czy Chile), może nie być to już takie oczywiste. Poza tym, dochodzi sprawa ciągłego zmieniania kart, choć zakładam, że miałbym 2 telefony. Dlatego też, być może korzystniejszym, a przynajmniej wygodniejszym rozwiązaniem może być któraś z ofert internetu mobilnego (w wielu wypadkach również rozmów telefonicznych) działającego na całym świecie.
Znalazłem ciekawe zestawienie tego rodzaju ofert: https://toomanyadapters.com/international-sim-card-comparison/. Może korzystaliście z którejś z nich? Jak oceniacie tego rodzaju usługę w porównaniu z kartami sim lokalnymi?
Ja osobiście poszukuję oferty tylko na internet (bez połączeń głosowych i bez SMS-ów), żeby móc zamówić Ubera (czy coś innego w tym stylu), zajrzeć do mapy, sprawdzić maila, itp., gdy nie będzie możliwości skorzystania z wifi. Oznacza to, że nie potrzebuję dużego pakietu danych (pewnie z 1 - 2 GB by wystarczyło), bylebym mógł korzystać z niego przez ok. 3 tygodni. Pod tym względem pasowałaby mi chyba oferta Gigsky. Może ktoś miał z nią do czynienia?

A może macie inne jeszcze patenty?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 22 Sty 2019 22:17 

platynowy
Router lte mobilny z szerokim zakresem kanalow. Karta surfroam i wificalling z play

Tapniete z telefonu
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 22 Sty 2019 22:38 
Awatar użytkownika

HON fly4free
świetnie, wielkie dzięki. Ten surfroam wygląda dokładnie na to, czego mi trzeba :)
Jeśli chodzi o wifi calling (choć tego potrzebuję w znacznie mniejszym stopniu), to czy dobrze rozumiem, że korzystasz z tego w play, bo tam akurat masz abonament? Ja mam w orange, gdzie wifi calling - jak wynika ze strony https://www.orange.pl/view/wificalling - też działa.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 22 Sty 2019 22:48 

platynowy
Z tego co sie orientuje wificalling w play dzisla najlepiej. Wlaczasz w telefonie i dziala. U innych trzeba cos zglaszac i rejestrowac. Ja mam w play i dziala. Dzwonisz i odbierasz jak w domu. Sms tez. Jedynie mmsy nie dzialsja. Ale w dobie whatsup kto wysyla mmsy?

Tapniete z telefonu
 Relacje PM off

#5 PostWysłany: 22 Sty 2019 22:56 

platynowy
Sprawdz na orange jak to dziala w domu lub pracy. Musi byc abonament jesli ma dzialac za granica. Wificalling przydaje sie tez na dzialce i w piwnicy ;)

Tapniete z telefonu
 Relacje PM off

#6 PostWysłany: 23 Sty 2019 13:01 

srebrny
Korzystałem kiedyś z MTXC (jak dawali mile M&M), ostatnio Surfroam i działa wyśmienicie. Nawet w Chinach, jakimś cudem na ich karcie sim nie było blokad na Facebook itp.

#7 PostWysłany: 23 Sty 2019 13:07 

złoty
Poczytaj o Three: http://www.three.co.uk/Support/Roaming_ ... countries1

Maja 71 destynacji w swojej ofercie roamingowej - moze akurat pokrywa twoja trase?
 Relacje PM off

#8 PostWysłany: 23 Sty 2019 13:26 

złoty
Ja korzystam tylko z wifi i w 95% mi się ta metoda sprawdza i jest w pełni wystarczająca, bo dziś w większości miejsc na świecie dostęp do niego jest na tyle powszechny (hotele, knajpy, sklepy, lotniska, sieci publiczne), że nie ma praktycznie większego problemu, aby co dwa kroki znaleźć internet na takie potrzeby, jak napisałeś @tropikey. A tam gdzie są większe problemy (jakieś np. kraje afrykańskie), to tam i tak te globalne karty generalnie też nie będą działać.

Awaryjnie, gdy nagle potrzebuję dostęp wchodzę do byle hotelu albo knajpy i proszę o hasło na chwilę - jeszcze nigdy nie spotkałem się z odmową, często pracownicy w tych miejscach sami oferują zrobienie hotspota.

#9 PostWysłany: 23 Sty 2019 14:28 

Loty: 97
Kilometry: 200 804
platynowy
jak wspomina @lataczuk - jest świetną opcją - uzywałem w Hong-Kongu, Macao, Singapurze Australii. Nowej Zelandii, Szwajcarii, kolega w USA - bez żadnego problemu.

Kolejną dobrą opcją może być oferta roamingowa ukraińskiego Kyivstar. -> http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Ukraine
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 23 Sty 2019 16:36 
Awatar użytkownika

platynowy
Ja korzystam tylko z dostepnych wifi i zupelnie wstarcza.
Zawsze zamawiam hotele z dostepnym wifi i funkcjonowalo nie tylko w Ameryce Poludniowej, ale i w Afryce. :)

Z Kiruny na Socotrę / zorze polarne
Afryka / Gorilla Trekking
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda / Polska Stacja Arctowski, Czarnobyl
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 23 Sty 2019 16:55 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Dzięki wszystkim za cenne porady. Ja do tej pory bazowałem na WiFi, ale tym razem coś mi się zdaje, że może to nie wystarczyć i stąd moje pytanie. Jeśli za kilkadziesiąt złotych można zorganizować rozsądny zapas internetu mobilnego, to mi to pasuje :)

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 23 Sty 2019 17:04 
Awatar użytkownika

niebieski
Jak to zamówić? https://www.three.co.uk/Support/Free_SIM/Order trzeba podać postcode w UK?
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 10 Lut 2019 12:00 

Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Tak. List z kartą przychodzi na brytyjski adres.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

#14 PostWysłany: 10 Lut 2019 12:07 

złoty
@asnahtful alternatywnie znajdziesz startery Three np. na Allegro.
 Relacje PM off
asnahtful uważa post za pomocny.

#15 PostWysłany: 10 Lut 2019 12:19 

złoty
Three dawniej blokowało thathering, nie wiem czy coś się zmieniło w tej kwestii. Jeśli nie to odpada używanie tej karty w routerze czy udostępnienie numeru drugiemu urządzeniu czy telefonowi.
Ja ostatnio w Argentynie i Brazylii korzystałem z Kyivstar - działał bardzo dobrze,. Niestety nie mogę go polecić z czystym sumieniem, bo pół roku wcześniej w Chinach przez tydzień nie udało się połączyć do internetu - przyszły jedynie SMS o awarii.

#16 PostWysłany: 10 Lut 2019 20:40 

niebieski
Ja do roamingu poza UE korzystam z Kievstar oraz Three. Niestety te dwie karty nie pokrywają nigdy wszystkich miejsc w które chciałbyś pojechać, ale ceny mają bardzo dobre w porównaniu do np Surfroam.

Moje doświadczenia:

Three działa, ale działa "średnio". Tzn zwykle są duże lagi lub/i niska prędkość. Zarówno będąc podłączonym do 3G jak i LTE. Najbardziej doskwierało mi to w USA. Podobno w Australii też jest dramat. W Azji prędkość do przyjęcia, ale na pewno nie idealnie. Nie wiem z czego to wynika. Czytając opinie w internecie (również na tym forum) moja karta nie jest wyjątkiem.
Kartę (bez środków) zamówisz bez problemu na Brytyjskim eBayu razem z dostarczeniem za ~£2: https://www.ebay.co.uk/p/UK-Three-UK-Tr ... 1795019145
Gorzej z doładowaniem. Trzeba prosić kogoś z kartą z Wielkiej Brytanii, albo płacić dodatkowo serwisom udostępniających doładowania przez internet. Mi się udało obejść Amexem, pisałem o tym w topicu Three.

http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/ ... ed_Kingdom

Kievstar prędkościowo w porównaniu do Three działa idealnie. Ja mam jeszcze starą wersję karty która nie obsługuje LTE, ale zawsze mam 3G i nie ma lagów itp. Nowe karty podobno obsługują też LTE. Pobiera nowy pakiet po każdym zużytym 100MB, oraz o północy czasu Ukraińskiego (co czasem bywa niespodzianką będąc na drugiej stronie kuli ziemskiej).
Kartę można bardzo łatwo kupić na Ukrainie albo przez eBay. Doładowania bez problemu zagraniczną kartą z 3ds przez appkę.

http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Euro9

Dodatkowo warto wspomnieć również o ukraińskim Lifecell, który ma pakiet 500MB ważny 1 tydzień co często wyjdzie dużo ciekawiej niż 100MB na 1 dzień od Kievstar.

Wiem ze pytałeś o Ameryke Południową, ale z może dla innych osób bardzo ciekawą opcją na Azję jest też Tajski AIS SIM2FLY: http://www.ais.co.th/roaming/sim2fly/en/ który niestety jest nie do zdobycia na odległość - trzeba go kupić w Tajlandii i zarejestrować okazując paszport.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#17 PostWysłany: 10 Lut 2019 20:59 

platynowy
@NBE322 - uzupełnię tylko, że ukraiński Lifecell posiada również pakiety 100MB działające podobnie jak w Kievstar. Warto przyjrzeć się jednej i drugiej ofercie bo fajnie się uzupełniają.
Co do SIM2FLY to zamawiałem przez https://simcartonline.com/en_intl/ - karta była już zarejestrowana i działała od razu po włożeniu do telefonu w Singapurze.
Dostawę można zamówić np. do jakiegoś hotelu w Azji - będzie szybciej niż do Polski.
 Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.

#18 PostWysłany: 11 Lut 2019 14:58 

niebieski
@greg2014 dzięki, nie wiedziałem o takiej opcji zamówienia przez internet na cudzie imię :)

Skoro wymieniłeś Singapur to warto dodać jeszcze opcje: Starhub z Singapuru. Kosztuje 12 SGD i jest ważna przez 7 dni. Oprócz 100GB w Singapurze daje 1GB roamingu w wielu państwach w Azji oraz Australii, Kanadzie i USA: http://www.starhub.com/personal/mobile/ ... l-sim.html

Karty trzeba zarejestrować. Taką kartę można szybko ogarnąć na lotnisku w Singapurze. Korzystałem i działa bardzo dobrze.
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 11 Lut 2019 15:25 

Loty: 97
Kilometry: 200 804
platynowy
@NBE322: w zeszłym tygodniu byłem na terytorium Ukrainy, kupiłem kartę LTE (starter za 25UAH) i zrobiłem podmiankę - zgodnie z ich opisaną procedurą i faktycznie LTE działa. W .pl loguje się do LTE Plusa. Poza Polską i Ukrainą nie miałem okazji jeszcze testować.
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 02 Mar 2019 16:58 

platynowy
Jeśli chodzi o Internet poza UE, to pisałem wcześniej o kartach ukraińskich operatorów, które oferują sensowne stawki roamingowe, które mogą być przydatne w sytuacji częstej zmiany krajów lub jakichś ograniczeń lub nadmiernej biurokracji przy zakupie lokalnych kart SIM.

Przygotowując się do kolejnego wyjazdu zauważyłem, że jeden z tych operatorów - Kyivstar - pod koniec 2018 roku wprowadził nową usługę, która po pierwszym "czytaniu" wydaje się być całkiem sensowna.
O ile dobrze rozumiem rosyjski opis, polega ona na tym, że za 1000 hrywien (ok. 140 zł) aktywuje się pakiet ważny 27 lub 30 dni (w zależności od tego czy aktywacja jest jednorazowa czy odnawialna).

Po aktywacji usługi na specjalne konto trafia 500 hrywien, stanowiące pewnego rodzaju przedpłatę, która może być wykorzystana na rozmowy, internet i SMS-y.

Jeśli chodzi o Internet to zastosowanie mają standardowe warunki operatora - gdy rozpoczynamy gdzieś pobieranie danych, aktywuje się automatycznie pakiet 100MB ważny do północy czasu kijowskiego. Po jego wyczerpaniu kolejny, potem jeszcze kolejny itd. Ich wartość jest uzależniona od kraju i pomniejsza początkowe 500hrywien z konta przedpłaty.

Co istotne, cena tych 100MB pakietów danych jest zdecydowanie niższa niż w przypadku, gdy nie korzysta się z nowej usługi lecz kupuje "po staremu".

Przykładowe stawki:

Rosja, Izrael, USA, Sri Lanka - 10hr/100MB - ok. 1,4 zł
Australia, Brazylia, Wietnam, Indie, Chiny - 20hr/100MB - ok. 2,8 zł

Normalne stawki to odpowiednio 35 i 60 hrywien/100MB

Obsługiwanych krajów jest kilkadziesiąt - w podziale na dwie strefy, jedna po 10hr/100MB a druga po 20hr/100MB.

W praktyce za 140 zł (1000 hrywien) w zależności od krajów, które odwiedzamy można otrzymać nawet 5 GB internetu bez zabawy w kupowanie lokalnych kart SIM - co szczególnie przy krótkich pobytach w poszczególnych krajach może być atrakcyjne (pomijam już kwestie oszczędności czasu i walki z formalnościami w niektórych krajach, w których biurokracja jest solą życia).

Szczegóły są dostępne niestety tylko po rosyjsku i ukraińsku: https://kyivstar.ua/uk/simplep.
Ogólną informację po angielsku można znaleźć tutaj (przy opisie oferty Kyivstar-a): https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Ukraine

Jeśli coś źle zrozumiałem, mam prośbę o sprostowanie przez mądrzejszych ode mnie :-)
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

[ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości