Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 06 Maj 2019 23:21 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
@neverstopexploring
włóż kartę i sprawdź, czy się zaloguje do sieci, itd. Co do doładowań: viewtopic.php?p=1203923#p1203923
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 14 Lip 2019 12:48 

Rejestracja: 14 Lut 2015
Posty: 15
@greg2014
Jaki plan taryfowy masz ustawiony na tej karcie Kyivstar ewentualnie czy można korzystać z tych pakietów roamingowych bez żadnej opłaty co miesiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 14 Lip 2019 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Używam często karty przedpłaconej Three 24GB, opisanej przez @JohnDoe tutaj:
internet-podczas-podrozy,766,99045&p=1066908&hilit=24gb#p1066908
Tethering ze smartfona na inne smartfony/laptopy działa jak należy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 14 Lip 2019 14:02 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@brow - aktualnie mam ustawiony plan Kyivstar Online, który kosztuje 35 hrywien/miesiąc. Wcześniej miałem inny (nie kosztował nic-nie wiem już jak się nazywał) ale po jakimś czasie zmienili go na obecny. Jeśli nie masz tych 35 hrywien na koncie to ich oczywiście nie pobiorą i nie włączą w zamian pakietu na Ukrainę (3 GB) - ale poza tym się nic nie dzieje. Później jednak przy wpłacie na pakiet roamingowy trzeba pamiętać, że 35 hrywien taryfowych pobiorą od razu (tylko za bieżący okres) więc o tyle więcej trzeba wpłacić. To są na szczęście grosze. Wydaje mi się, że z pakietów internetowych, o których pisałem można korzystać co miesiąc ale musisz mieć prawdopodobnie opłacone również te 35 hrywien. Być może mają w swojej ofercie jakąś płaską taryfę bez żadnych opłat (jak w Lifecell) ale nie doktoryzowałem się jak dotąd w rozgryzaniu tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 14 Lip 2019 14:59 

Rejestracja: 14 Lut 2015
Posty: 15
Dzięki za odpowiedź, też miałem tą taryfę bez opłaty miesięcznej i mi zmienili na to co tobie szkoda że to zlikwidowali bo przy krótkich wypadach i niewielkim korzystaniu poza EU było super ale i tak jest nieźle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:19 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
A propos Kyivstar, to mają fajna ofertę "Idealny roaming". Za 275 hrywien dostaje się 150 hrywien do wykorzystania jako środki bonusowe na roaming, które schodzą w kwocie 0.1 hrywny za megabajt w krajach strefy 1 i po 0.2 hrywny za megabajt w drugiej strefie (nie wszystkie kraje są w strefach 1 i 2 ale jest ich całkiem sporo). Po zuzyciu środków bonusowych wykorzystywane są hrywny z konta, dalej po 0.1 i 0.2 hrywny za megabajt do upływu 30 dni od aktywacji pakietu. Generalnie fajna sprawa. Używałem ten pakiet w Kanadzie i w USA, oba kraje w 1 strefie i działa to dobrze. Co prawda w Kanadzie nie miałem 4g (nie wiem czy to kwestia Kyivstar czy mojego telefonu), ale działało ok. W USA LTE już hulalo. Jak ktoś potrzebuje tani roaming podróżując po świecie (np w trakcie RTW) to ta karta jest wg mnie jednym z lepszych rozwiązań.

Link do oferty:

http://kv.st/prc

Najtańsze "utrzymanie sim" to chyba obecnie pakiet sensor - 1 hrywna dziennie.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 21 Paź 2019 18:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@KKL jak często trzeba się logować na Ukrainie czy w Europie? Czy po prostu za 1 hrywne moge sobie używać tego neta ile wlezie?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 21 Paź 2019 23:09 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
1 hrywna dziennie to taki de facto koszt stały utrzymania karty sim, czy używasz czy nie. Nie znalazłem tańszej taryfy a nie ma opcji darmowej. Czy kartę używasz czy nie musisz ten koszt ponosić.

https://kyivstar.ua/en/mm/tariffs/devices/sensor#

Znajomy Ukrainiec mi mówił, że można zawiesić korzystanie z karty i nie pobierają opłaty wtedy, ale by ja odwiesic trzeba do nich zadzwonić. Dla mnie koszt 1 hrywna dziennie nie jest warty zabawy...

Co do logowania się. Kartę zakupiła mi znajoma na Ukrainie w kwietniu, aktywowana była w Polsce (pierwszy raz włożona do telefonu). Była raz użyta podczas wyjazdu na Ukrainę pod koniec czerwca. Od 3 lipca nie była ani razu w zasięgu sieci macierzystej. Dziala wszystko ok. W połowie września aktywowalem pakiet "Idealny roaming", działał spoko w Kanadzie i USA, a także w ubiegły weekend w Belgradzie (aczkolwiek tutaj lepiej bylo kupić za 11 zł kartę Telenor i mieć 3 giga na tydzień:) ). Za 275 hrywien czyli okolo 43 zl ma sie de facto 1.5 giga internetu w roamingu w strefie 1. A jak sie to wykorzysta to kolejne megabajty schodzą po 1.6 grosza za MB do momentu aż minie 30 dni od aktywacji pakietu. Jak za darmo biorąc pod uwagę, że to roaming :). Doładowanie karty robię revolutem przez apke Kyivstar. Wszystko działa ciągle bez zarzutu.

W sumie to być może nienajgorszą opcją jest kupić kilka takich kart sim i aktywować je w ramach potrzeb. A potem wyrzucać. Tak pewnie najtaniej.. Ale zapewne kiedyś nadejdzie ten dzień, kiedy nie będzie się dało karty aktywować poza Ukrainą i będzie zonk...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 03 Sty 2020 20:45 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
Oświećcie mnie proszę, bo jak czytam to sugeruje się, że ten Kyivstar jest opłacalny bardziej niż Surfroam

https://kyivstar.ua/en/mm/roaming 0,60 uah / 0,096 pln za MB w Indonezji
https://surfroam.com/ 0,02 eur / 0,085 pln za MB w Indonezji (a w innych krajach jest nawet 0,01 eur / 0,042 pln za MB)

Dodatkowo Kyivstar ma prawie 60zł rocznej opłaty za posiadanie aktywnej karty z tego co wyżej czytałem.

Z plusów to Kyivstar ma podobno WhatsApp darmowy w roamingu, nie naliczają transferu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 03 Sty 2020 21:20 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jeśli chodzi o opłatę roczną to ja mam ustawiony w Kyivstar plan, który pobiera co miesiąc 35 UAH. Przy czym jak nie mam środków (czyli zazwyczaj gdy nie podróżuję i nie korzystam z karty SIM) to nie pobiera - a jak się środki pojawią to pobiera już tylko za bieżący okres (za zaległe nie). Nie za bardzo ma się skąd zebrać 60 zł/rok.

Jeśli zależy Ci na Indonezji to tańszy jest Lifecell UA - 30 UAH/100 MB. Są też dostępne pakiety dla większych wolumenów (max. 2GB za 600UAH na 30 dni).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 03 Sty 2020 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Macie pomysł gdzie u nas kupić starter Kyivstar? Wolałbym jechać przygotowany, a nie dopiero na miejscu wszystko włączać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 03 Sty 2020 21:28 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
greg2014 napisał(a):
Jeśli zależy Ci na Indonezji to tańszy jest Lifecell UA - 30 UAH/100 MB. Są też dostępne pakiety dla większych wolumenów (max. 2GB za 600UAH na 30 dni).

znalazlem to na https://www.lifecell.ua/en/mobile/usefu ... ng_online/ czyli jak wezme karte u takiego pana https://www.ebay.pl/itm/SIM-card-Ukrain ... 3959289766 to bede mogl to aktywowac bez problemow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 03 Sty 2020 21:33 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@rosol - trudno mi powiedzieć, spytaj może sprzedawcę ? Mi kartę Lifecella przywiózł kolega z Ukrainy jakieś 2 lata temu. Aktywacja przebiegła bez problemów. Ukraińskich kart nie trzeba rejestrować. Z doładowaniem Lifecella czasami są problemy z wykorzystaniem polskich kart ale można skorzystać z serwisów na niezależnych stronach, które za kilka hrywien poradzą sobie z tym problemem.

@Pieka - chyba najłatwiej na serwisach aukcyjnych lub poprosić kogoś kto jedzie na Ukrainę o zakup na miejscu (są dostępne na każdym kroku)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 03 Sty 2020 22:29 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
rosol napisał(a):
Oświećcie mnie proszę, bo jak czytam to sugeruje się, że ten Kyivstar jest opłacalny bardziej niż Surfroam

https://kyivstar.ua/en/mm/roaming 0,60 uah / 0,096 pln za MB w Indonezji
https://surfroam.com/ 0,02 eur / 0,085 pln za MB w Indonezji (a w innych krajach jest nawet 0,01 eur / 0,042 pln za MB)


To są standardowe ceny w roamingu. Jak uruchomisz pakiet Idealny Roaming, to masz w Indonezji cenę za megabajt 0,2 hrywny. Uruchomienie pakietu na 30 dni kosztuje 275hrywien z czego 150 masz do wykorzystania na Internet (czyli 750 MB za jakieś 46zl czyli ~0,061 PLN/MB). Jak to zuzyjesz to schodzą ci pieniądze z konta głównego ale dalej po 0,2 hrywny (~0,034 PLN/MB.) (0,1 hrywny w krajach grupy 1 roamingu) hrywny do końca trwania pakietu. Whatsapp text za darmo. Mi to wygląda na sporo taniej niż surfroam, tym bardziej jak zastosujesz radę greg2014 odnośnie miesięcznej opłaty.

http://kv.st/prc

Na potwierdzenie - jestem teraz w Kenii, dostałem takiego smsa powitalnego:

Вітаємо в Кенії!
У Вас підключений пакет "Ідеальний роумінг".
тарифи:
1 хвилина - 2 грн,
1 МБ - 0,20 грн,
1 SMS - 2 грн.

Pozdr,

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez KKL, 04 Sty 2020 11:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 03 Sty 2020 23:18 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Oferta "Idealny roaming" według informacji na stronie operatora ma charakter promocyjny dla wybranych klientów i można z niej skorzystać tylko jeśli otrzymało się ofertę SMS-em. Czy tak jest trudno mi powiedzieć bo nigdy takowego nie otrzymałem.Jak dotąd korzystałem z oferty "Simple roaming", gdzie aktywacja usługi kosztuje 1000 UAH, za które otrzymuje się 500 UAH do wykorzystania w roamingu (np. na Internet). Stawki takie same jak napisał powyżej @KKL.

Nowa oferta "idealny roaming", o której napisał przedmówca, wypada znacznie lepiej od tego, z czego korzystałem. W nowej ofercie realny koszt aktywacji usługi to 125 UAH. W tej, z której dotychczas korzystałem to 500 UAH.

@KKL - kiedy i jak aktywowałeś ten pakiet ? czy faktycznie dostałeś jakiegoś SMS-a z informacją o tej ofercie co jak piszą na stronie jest warunkiem dostępności tej usługi ?
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 04 Sty 2020 05:54 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
A to nie jest czasem oferta dla wszystkich?
W apce Kyivstar od razu bije po oczach tą ofertą.

Załącznik:
ir.jpg
ir.jpg [ 304.51 KiB | Obejrzany 6283 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 04 Sty 2020 07:17 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Oferte widziałem w apce. Przerzucila mnie na stronę, którą podlinkowałem. Aktywowałem zgodnie z instrukcją na stronie przez kod ussd *120*1*1#. Używałem tej oferty 2 razy, we wrześniu i teraz. Teraz od razu nie patrząc na apke wpisałem ussd. Poszło bez problemu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 04 Sty 2020 10:37 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
No to jest bardzo dobra informacja. Najważniejsze, że działa. Widocznie wyjaśnienia na stronie są nieaktualne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 04 Sty 2020 12:12 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
Działa Wam taka karta w routerze? Chodzi raczej generalnie bo mam ukrainski router, ktory mi dzialal w czarnogorze i tajlandii chyba tez wiec obstawiam, ze jesli generalnie dzialaja to bedize dzialac ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 04 Sty 2020 12:16 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Mi za router służy stary telefon. Jak dotąd zdarzyło mi się tylko w jednym kraju - teraz już nie pamiętam dokładnie którym (chyba Ekwador), gdzie nie było możliwe uruchomienie funkcji routera. Poza tym zero problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group