Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Internet mobilny
#1 PostWysłany: 28 Maj 2018 07:17 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 21
Witam serdecznie,

Za niecały miesiąc wybieram się do Albanii (Durres). Poszukuję dobrej oferty na internet mobilny. Szukałem w Google, ale tam nie ma opinii odnośnie zasięgu itp. Najlepiej jakiś pakiet danych 10-20 GB w przystępnej cenie i dobrym zasięgiem.

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#2 PostWysłany: 28 Maj 2018 09:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
To bardzo źle szukałeś

Ja miałem Vodafone

Sim 500 Lek (w nim 400 do wykorzystania)

https://www.vodafone.al/vodafone/Standa ... 1747_2.php

https://www.vodafone.al/vodafone/Prepaid_3869_2.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#3 PostWysłany: 28 Maj 2018 10:56 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 21
Dziękuję! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#4 PostWysłany: 22 Maj 2019 11:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Czy na lotnisku w Tiranie są jakieś sklepiki, w których można się zaopatrzyć w kartę SIM prepaid i jakiś pakiecik internetowy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#5 PostWysłany: 28 Cze 2019 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1186
złoty
wrzucam tutaj, chociaż dotyczy ogólnie kart sim lokalnych operatorów, Albania coraz bardziej popularna :)

https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Albania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#6 PostWysłany: 30 Sie 2020 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Może komuś się przyda, kiedy już zniosą zakaz lotów...
Na lotnisku w Tiranie jest punkt Vodafone ale czynny dopiero od 10:00, więc przy porannym przylocie warto mieć zapisane jakieś mapy offline.
Ja kupiłem kartę SIM dopiero w centrum.
Telekom Albania / T-mobile, karta za 1000 ALL, 20 GB netu (+5 GB na sieci społecznościowe o ile dobrze zrozumiałem), 500 minut lokalnie, 10 minut rozmów zagranicznych. Minuty wymienne na sms.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#7 PostWysłany: 08 Wrz 2020 20:31 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Cena karty w Vodafone na lotnisku to 7EUR za 20GB. Wazne 30 dni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#8 PostWysłany: 12 Lip 2021 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Wyżej wspomniany punkt Vadofone był ostatnio otwarty już chwile po 8 rano, ale chyba w ciągu spora zmiana ceny i obecnie jest to 13 EUR. Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#9 PostWysłany: 07 Sie 2021 12:01 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
ma ktoś aktywną albańską kartę SIM do sprzedania? potrzebna na drugą połowę września :) jct priv.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#10 PostWysłany: 20 Sie 2022 23:29 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Obecnie one mobile oraz vodafone mają swoich pracowników na przejściu granicznym z Macedonią (na innych pewnie też?). Można kupić wybrany pakiet GB np. 10 GB za 10 euro w one mobile. Działa to tak, że pracownicy podchodzą do aut ustawionych w kolejce i można kupić kartę sim, robią zdjęcie dokumentu (obowiązkowa rejestracja w Albanii). Po przekroczeniu granicy są namioty one mobile/vodafone. Wystarczy się zatrzymać obok i aktywują wszystko w dosłownie minutę. Dla mnie super ułatwienie, z możliwością jazdy z maps Google online od początku :)

Teoretycznie internet na karcie sim macedonskiej powinien działać również w albanii, ale w przypadku tmobile wiązało się to z koniecznością zakupu dodatkowego pakietu, co po przeliczeniu po prostu sie nie opłacało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#11 PostWysłany: 21 Sie 2022 19:00 

Rejestracja: 23 Lis 2011
Posty: 105
Robiłem ostatnio rozeznanie albańskich kart SIM prepaid. Wg mnie najbardziej atrakcyjną ofertę prepaid ma obecnie ALBtelecom.
Dla osób które tak jak ja chciałyby skorzystać z roamingu bałkańskiego który działa na zasadzie unijnego RLAH, polecam pakiety Super Unlimited, np za 1300 leków otrzymujemy 24GB netu w Albanii , 2000 minut na Albanie i 2.23 GB internetu w roamingu w krajach Bałkanów Zachodnich.

Koszt karty sim to tylko 100 leków.

Więcej szczegółów tutaj:
http://www.albtelecom.al/en/individual/ ... d-packages
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#12 PostWysłany: 30 Sie 2022 18:20 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
To ja tylko dodam, że albansko karta one mobile bez problemu działa również w Czarnogórze. Internet śmiga bez żadnych operacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#13 PostWysłany: 01 Wrz 2022 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Jeśli ktoś szuka NAJTAŃSZEJ opcji na internet mobilny w Albanii to poniżej opisuję jak otrzymać 5GB internetu na 28 dni w ALBtelecom za 500ALL (na dzisiaj 20,30zł).

1. Instalujemy na telefonie aplikację "Profili Im" np. ze sklepu Play
2. Kupujemy w Albanii kartę SIM za 500ALL. ALBtelecom nie ma na lotnisku w Tiranie, można kupić np. kilkaset metrów od Placu Skenderberga (główny plac, przy którym kończy się trasa autobusu z lotniska).
3. Udajemy się do miejsca, gdzie jest wifi miejskie - czyli np. z powrotem na Plac Skenderberga. Wchodzimy w aplikację Profili Im. Podajemy w aplikacji swój albański numer. Przychodzi do nas SMS z kodem, który wpisujemy w aplikacji.
4. Rejestracja zakończona. Możemy korzystać z 5GB internetu, a w aplikacji można sprawdzać ile internetu pozostało.

Szczegóły tutaj:
https://www.albtelecom.al/en/individual ... -card-500/

Uwagi:
1. Warto się upewnić, czy po włożeniu karty SIM do telefonu, telefon łączy się z siecią. U mnie jeden z dwóch numerów się nie łączył mimo zresetowania telefonu, po wybraniu przykładowego numeru nie było połączenia. Pracownica punktu twierdziła, że widzi w komputerze, że wszystko po ich stronie działa i problem musi być u mnie, ale po kilku minutach rozmowy i pokazywania, że nie ma połączenia jednak znalazła "w komputerze" błąd techniczny po ich stronie, który naprawiła i rzeczywiście od razu zasięg się złapał.
2. W jednym z telefonów internet zadziałał od razu po zarejestrowaniu w apce. W drugim nie działał - dane APN internetu nie wczytały się automatycznie z otrzymanych smsów i trzeba było znaleźć na internecie i ręcznie wpisać
3. O ALBtelecom czytałem wcześniej, że jest w nim gorszy zasięg niż w Vodafone i One. I w trakcie podróży po Albanii się to sprawdzało, często wystarczyło oddalić się kilka km od głównych miast, by zasięg zaczął się tracić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mahalnet uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#14 PostWysłany: 08 Maj 2023 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Czy w niedziele po popołudniu na lotnisku w Tiranie bez problemu kupie karte SIM z internetem ? Vodafone ma swój punkt na lotnisku ?
Ladujemy jakoś 16.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#15 PostWysłany: 02 Cze 2023 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Odpowiem sam (może komuś się przyda) jako, że jestem świeżo po powrocie z Albanii. Obecnie na lotnisku w punkcie Vodafone najtańsza opcja to karta 40 GB za 22 EURO.
Niestety tanszych pakietów już nikt tam nie oferuje, również konkurencja. Punkt otwarty w niedziele bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamiloosx uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#16 PostWysłany: 26 Cze 2023 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
A ja znowu muszę pochwalić Airalo. Kupiłem za 7 dolarów pakiet 2 GB na 14 dni i po przeszło tygodniu została ponad połowa, a internet działał wszędzie gdzie byłem, Tirana, Durres, Golem oraz na trasie do Macedonii i co ciekawe w niej samej również
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#17 PostWysłany: 17 Wrz 2023 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Przyłączam się do pochwał Airalo: $4.5 za 1GB/7 dni i działało wyśmienicie. Praktycznie cały czas 4G.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#18 PostWysłany: 11 Paź 2023 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Na rynku zostało już tylko 2 operatorów. One wchłonął ALBtelecom . Drugi to Vodafone. Obaj mają te same ceny 2300 Lek za 40 GB+1000 minut albo 2900 lek za 100 GB .
Zasięg Vodafone np. w Ksamil to 4G+. 5G nie łapie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#19 PostWysłany: 17 Mar 2024 13:19 

Rejestracja: 28 Kwi 2019
Posty: 13
Loty: 18
Kilometry: 27 014
Cześć,

Czy zna ktoś godziny otwarcia punktu Vodafone na lotnisku w Tiranie?

Czy lepiej jest zakupić Airalo (ponieważ przylatujemy w niedzielę)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Internet mobilny
#20 PostWysłany: 17 Mar 2024 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Było w wątku wyżej, ale czynne codziennie, nawet po północy, ale na lotnisku ostatnio były tylko drogie pakiety turystyczne, coś koło 20 EUR. Jak masz telefon z możliwością esima to bierz Airalo. Na lotnisku jest wifi.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group