Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Wrz 2020 09:56 

Rejestracja: 08 Sty 2020
Posty: 14
Witam serdecznie,

plany Albanii z tego roku zostały odłożone na rok kolejny i pojawił się problem.

O ile gdybym jechał do samej Albanii to nie ma problemu bo mapy offline dadzą radę a w Albanii kupujemy kartę T-mobile czy innego operatora i nie ma problemu.

Złożoność mojego problemu jest o tyle trudna gdyż planuję nocować na Węgrzech, w Chorwacji, w Bośni, w Albanii, w Macedonii i w Serbii.

Poza Chorwacją i Węgrami ew. Rumunią bo możliwe że i tam się zatrzymam, robi się pewien problem bo potrzebuję internetu na 1 dzień w Macedonii, Serbii i Bośni oraz jakieś 5-7 dni w Albanii.

Jak mogę rozwiązać powyższy problem ? Ktoś ma jakieś doświadczenia z netem przy częstej zmianie lokacji ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 21 Wrz 2020 10:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
1. detox od neta
2. kupowanie lokalnych kart do internetu
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtek10611 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Wrz 2020 10:15 

Rejestracja: 08 Sty 2020
Posty: 14
1. jeśli chodzi o pierwszą radę to nie jest to kwestia uzależnienia od FB :D potrzebuję neta, bo po prostu często szukam w google mapsie czy to jakichś restauracji czy czegoś do zobaczenia itp. gdyby chodziło o media społecznościowe czy coś to kompletnie nie mam takiej potrzeby, muzykę mam pobraną w spotify więc tu problem jest z głowy a zawsze jest lokalne radio (na Krecie jak jeździliśmy tylko takie leciało i powiem, że muza zajebista). Ale pod kątem turystycznym w kwestii szukania miejscówek bez telefonu ciężka sprawa. Nie jedziemy w jedno miejsce więc ciężko na kartce sobie rozpisać co zobaczyć (o ile Albanię mam w miarę rozpisaną). Dużo lokalizacji = często zmieniające się plany, a że nie będzie to jazda wypoczynkowa tylko aktywna to wiele rzeczy się dzieje w takiej drodze :D


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Wrz 2020 13:20, edytowano w sumie 1 raz
K , A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Wrz 2020 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 371
Kilometry: 401 446
niebieski
Nie będzie to odpowiedź reklamowa (pomimo, że założyłem wątek łańcuszkowy), ale zerknij na MTXC. Korzystam z tego odkąd ta oferta pojawiła się na rynku. Zasada jest taka, aby mimo wszystko ograniczać się do WiFi, jednak do map, najwaźniejszych apek czy społecznościówek wystarcza. Zerknij sobie na ofertę i zasięg. Ja mam PayAsYouGo i tyle. Właśnie czekam w Polonezie na lot do IST, doładowałem na 10€ i przy oszczędzaniu (pobrane co się da), powinno mi na 10 dni wystarczyć. Większe rzeczy ogarniam po WiFi, ale mimo wszystko jestem „w sieci” cały czas. W Albanii testowane na początku sierpnia - zasięg wszędzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtek10611 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Wrz 2020 10:21 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Można kupić kartę kosovską sieci Vala i kodem włączyć dane pakietowe w roamingu na sąsiednie (i nie tylko) kraje, w tym Albanię (wszystkie sieci), Macedonię Północną (wszystkie sieci), Czarnogórę, Serbię, Bułgarię i Turcję.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtek10611 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Wrz 2020 10:25 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
dawno dawno temu ludzie nie znali internetu i nie mieli smartfona. i jakos podrozowali ;-) przyda sie detox.

poza tym sa inne opcje jak darmowe wifi

https://www.wiman.me/albania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Wrz 2020 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Zeus nie pisał o detoksie od FB tylko od neta. Podróżowanie bez neta nie jest wcale takie trudne, jeszcze niedawno wszyscy tak robili i naprawdę się da - serio, nawet przy często zmieniających się planach. Do wyszukiwania jedzenia przydaje się także nos, obserwacja lokalsów, a nawet zapytanie ich (tak, to naprawde nie są randomowe postacie wrzucone w celu wypełnienia krajobrazu, oni słyszą i mówią)- to zajmie mniej czasu i da lepsze efekty niż wyszukanie w necie lokalu z kupionymi opiniami i wysoką pozycją. W niejednym miejscu lokalsi ucieszą się gdy ktoś ich w końcu o coś zapyta, bo od jakiegoś czasu wizerunek turysty/podróżnika to przygrarbiona postać zombie wpatrzona w ekran telefon, ewentualnie zmieniająca obiektywy w lustrzance nawiązująca kontakt tylko z obsługą restauracji i hotelu w którym mieszka.

wojtek10611 napisał(a):
Zeus napisał(a):
1. detox od neta
2. kupowanie lokalnych kart do internetu


1. jeśli chodzi o pierwszą radę to nie jest to kwestia uzależnienia od FB :D potrzebuję neta, bo po prostu często szukam w google mapsie czy to jakichś restauracji czy czegoś do zobaczenia itp. gdyby chodziło o media społecznościowe czy coś to kompletnie nie mam takiej potrzeby, muzykę mam pobraną w spotify więc tu problem jest z głowy a zawsze jest lokalne radio (na krecie jak jeździliśmy tylko takie leciało i powiem, że muza zajebista). Ale pod kątem turystycznym w kwestii szukania miejscówek bez telefonu ciężka sprawa. Nie jedziemy w jedno miejsce więc ciężko na kartce sobie rozpisać co zobaczyć (o ile albanię mam w miarę rozpisaną). Dużo lokalizacji = często zmieniające się plany, a że nie będzie to jazda wypoczynkowa tylko aktywna to wiele rzeczy się dzieje w takiej drodze :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Wrz 2020 13:36 

Rejestracja: 08 Sty 2020
Posty: 14
1955845624 napisał(a):
Nie będzie to odpowiedź reklamowa (pomimo, że założyłem wątek łańcuszkowy), ale zerknij na MTXC. Korzystam z tego odkąd ta oferta pojawiła się na rynku. Zasada jest taka, aby mimo wszystko ograniczać się do WiFi, jednak do map, najwaźniejszych apek czy społecznościówek wystarcza. Zerknij sobie na ofertę i zasięg. Ja mam PayAsYouGo i tyle. Właśnie czekam w Polonezie na lot do IST, doładowałem na 10€ i przy oszczędzaniu (pobrane co się da), powinno mi na 10 dni wystarczyć. Większe rzeczy ogarniam po WiFi, ale mimo wszystko jestem „w sieci” cały czas. W Albanii testowane na początku sierpnia - zasięg wszędzie.


rozumiem, że kupuję sobie taką kartę, pewnie dostają ją pocztą ?

I potem wykupuje sobie wybrany pakiet i mam neta dostępnego w tych krajach w których na stronie podano ?
internet-poza-ue-czesta-zmiana-miejsca-pobytu,135,137829
Zob .


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Wrz 2020 09:45, edytowano w sumie 1 raz
internet-poza-ue-czesta-zmiana-miejsca-pobytu,135,137829
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Wrz 2020 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Jak się zdecydujesz na eSIM-a, to przyjdzie emailem :)
Takich ofert jest całkiem sporo, kiedyś znalazłem takie zestawienie:
https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/All_countries#PART_1:_Worldwide_Data_SIM_Cards
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 21 Wrz 2020 15:36 

Rejestracja: 08 Sty 2020
Posty: 14
-- 21 Wrz 2020 15:32 --

Japończyk napisał(a):
Jak się zdecydujesz na eSIM-a, to przyjdzie emailem :)
Takich ofert jest całkiem sporo, kiedyś znalazłem takie zestawienie:
https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/All_countries#PART_1:_Worldwide_Data_SIM_Cards


To teraz pytanie natury technicznej, czy jest możliwe używanie eSIM-a razem z dual simem ? Czy to już nie pójdzie ?

-- 21 Wrz 2020 15:36 --

Nie mogę edytować posta,

ale drugie pytanie. BO strzelam, że raczej trzech kart to nie obsłuży telefon.

Czy np do zewnętrznego routera da radę ją wpitolić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Wrz 2020 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 67
Loty: 91
Kilometry: 139 677
A z jakiego operatora korzystasz w Polsce? Bo w T-Mobile możesz sobie wykupić pakiet na większość z tych krajów https://www.t-mobile.pl/pl/miedzynarodo ... fa-tmobile
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 21 Wrz 2020 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
@wojtek10611 - Ja nie widziałem telefonu który by trzy SIMy na raz obsłużył... ;)
Część z tych podróżnych SIMów powinno działać z routerem jako mobilny hotspot - ale zapewne nie wszystkie (widziałem na Amazonie takie, przy których wprost było powiedziane że nie działa w routerze). Ale np:
JT Global (ekit, GO-SIM, Telestial): Recharges can be made online on your account or using their app by internatl. MasterCard, Visa or AmEx and for Telestial PayPal too. Prepaid credit expiry is 3 months after the last use or recharge on the voice & data SIM and 30 days on the data-only SIM. Tethering and hotspot use are allowed.

https://www.bnesim.com/faq/ też piszą:
Can I use my personal hotspot to share my data?
Yes, you may, if your device is compatible with our SIM and if the country you are in allows us to use the data tether.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group