Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Wrz 2018 22:01 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Całkiem fajna promocyjka Polferries na rejs z Gdańska do Nynäshamn, niedaleko Sztokholmu w dwie strony dla czterech osób ze śniadaniami wliczonymi w cenę :D
75 zł na łeba, masa dat do wyboru od 01.10 do 6.12 (z wyłączeniem 30.10-2.11)

https://polferries.pl/promocje/relaks-n ... shamn.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 08 Paź 2018 19:24 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 108
Loty: 42
Kilometry: 37 458
Ja odbyłem ten rejs z rodziną w ten weekend i my lubimy rejsy więc polecamy ;)
Poniżej kilka dodatkowych informacji.

Podczas zakupu biletów taniej było dokonać płatności w SEK i użyć Revoluta niż płacić w PLN - w dniu w ktorym kupowałem było to kilkanaście zł różnicy!

Prom wypływa z Westerplatte - dojazd z Gdańska Głównego autobusem ok 30-40 minut. Jak ktoś dojeżdza samochodem to parkingi są przed terminalem ale nie strzeżone (ja zostawiłem auto przed restauracją, nic się nie stało).

Rękaw jeszcze nie jest gotowy (terminal w przebudowie) i wejście odbywa się przez rampę i pokład samochodowy - obok naczep od tirów :) Wchodzi się grupkami prowadzonymi przez ochronę w godzinach 16:30, 17:00 i chyba 17:30.

Prom wypłynął punktualnie o 18, ludzi mało... Ładny widok na Westerplatte, idealny dla osób lubiących selfie ;) Nova Star ma niestety taras widokowy tylko na rufie a nie na całym górnym pokładzie jak np. Stena Vision czy Stena Spirit.
Kabina nieznacznie większa niż na wspomnianych promach ale też i większe okno. Żonie brakowało strefy spa. Są dwa place zabaw dla dzieci ale moim zdaniem dostosowane dla takich maleństw poniżej piątego roku. Mój sześciolatek trochę się nudził dopóki nie znalazł sobie towarzystwa ale i tak głównie rysowali bo na zjeźdzalnię czy basen z kólkami był trochę za duży.
W Piano Barze (otwarty do 23) grał na fortepianie lub gitarze na zmianę bardzo miły Pan, który starał się rozruszać towarzystwo ale ciężko było gdy na sali bylo tylka osób! Tak jak wspomniałem wcześniej płynęło bardzo mało osób. Towarzystwo nie chciało tańczyć i się bawić więc Pan podziękował i sobie poszedł. Kwestia dyskusyjna czy dobrze zrobił czy nie.
Na sali tanecznej osoby pojawiały się dopiero po 22 ale to raczej normalne ;)

Śniadanie w formie bufetu - jajka w różnej postaci, parówki, wędliny, sery, naleśniki, dżemy, pasztety, płatki, itp. Było w czym wybierać. Kawa, herbata, sok pomarańczowy, jabłkowy, lemoniada, woda.

Nie miałem czasu sprawdzić przed wyjazdem co można robić w Nynäshamn i liczyłem na informacje na statku. Niestety pani w recepcji nie miała żadnych mapek ani ulotek - mówiła, że już prosiła o nie dwa razy ale na razie nic nie otrzymała. Na szczęście była bardzo miła i znała miasto. Wyjęła kartkę i nam odręcznie narysowała mapkę z punktami gdzie są ładne widoczki oraz powiedziała gdzie jest informacja turystyczna na mieście (niestety okazała się zamknięta w weekendy).
Wi-fi na statku jest ale płatne. Nie pamiętam ile dokładnie ale chyba 4 EUR za 6 godzin.

Prom dopłynąl z 20 minutowym opóźnieniem. Do tego terminal w Nynäshamn również jest w przebudowie i wyjście/wejście również odbywa się przez pokład samochodowy i rampę. Trwa to długo ponieważ najpierw pokład muszą opóścić pojazdy a dopiero potem ludzie. Na terminalu pojawiliśmy się dopiero o 12:40 a nie o 12 jak liczyłem. Słyszałem, że ktoś tam klął bo miał pociąg o 12:40.


Sam terminal jest dobrze położony bo jest w centrum i nie trzeba jechać autobusem tak jak w Gdańsku czy Karlskronie.
W samym miasteczu są tylko "skandynawskie widoczki" oraz muzeum jak ja sobie żartowalem "Szwedzkiego PRLu" czyli jak tam wyglądało w latach 70-80. Ja sobie podarowałem muzeum a zamiast tego odwiedziłem market ICA i zrobiłem duży zapas mojej ulubionej kawy ziarnistej Zoegas ;) oraz poszliśmy do czegoś co wyglądało na Miejski Dom Kultury gdzie odbywał się jakiś festyn dla dzieci z clownem, malowaniem itp.
Jest jeszcze muzeum szwedzkich lokomotyw ale poza sezonem otwarte tylko w wybrane niedziele.

Powrót na prom wymaga kolejnej odprawy w Nynäshamn a wejście na statek tak jak w Gdańsku przez pokład samochodowy. My wchodziliśmy o 17:20 ale podobno jeszcze jest wejście o 17:40.
Prom odpłynął punktualnie o 18.
Do Gdańska dopłynął punktualnie o 12 ale oczywiście pierwszeństwo mają pojazdy i w terminalu byliśmy chwilę po 12.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Paź 2018 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Mi wyskakuje cena 2700 zł, nie wiem jak można uzyskać w rezerwacji online te 299 złotych.
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Paź 2018 20:29 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 108
Loty: 42
Kilometry: 37 458
Znajdz termin i wybierz rejs okrężny: 1 sztuka. W koleknym kroku podasz nazwiska 4 osób.Image

Jeszcze jedna ważna informacja! Ich strona jest mało mobilna i ja nie zauważylem, że tabelka z nazwiskami to ramka, którą trzeba przesunąć w lewo aby podać wiek i płeć pasażerów. Potem musiałem dzwonić aby to zmienić bo moj syn był jako osoba dorosła ;)
Na szczęście zmiana bezpłatna.
ImageImage


Ostatnio edytowany przez krystian85 08 Paź 2018 20:44, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 08 Paź 2018 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Dzięki nie widać prawie tego. Czy muszą być 4 osoby, czy 3 wystarczą?
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Paź 2018 20:46 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6182
HON fly4free
mogą być 3, kupujesz po prostu kabinę dla max 4 osób
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Paź 2018 20:51 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 108
Loty: 42
Kilometry: 37 458
Potwierdzam, że wystarczą 3. Nas było 3: ja, żona i dziecko.
4 pole zostawiasz puste.

Wysłane z mojego X5pro przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Lis 2018 16:09 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 62
Dzięki za relację, płynę za tydzień z dzeciakami, W jakich godzinach sniadania ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lis 2018 09:34 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 108
Loty: 42
Kilometry: 37 458
Jeżeli dobrze pamiętam to od 7:30 do 10:30

Wysłane z mojego X5pro przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Lis 2018 13:44 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Śniadania do godz. 11. Jak ktoś nie płynie w komplecie 4 osób, to warto brać i tak 4 bony śniadaniowe w recepcji, bo wtedy można obrócić jeszcze po coś, co nie zmieściło się na tacy. (trzeba przejść z bonem przez kasę)
Dość ważna jeżeli nie najważniejsza informacja jednak dotyczy zakupów w sklepie duty free. W wieczornych godzinach 18.30-22.30 nie można kupić alkoholu, którego zresztą ceny nie powalają. Jedynie w porannych godzinach do godz. 11.30 istnieje taka możliwość. Więc jak ktoś chce wznieść toast już wieczorem w kabinie to trzeba zaopatrzyć się w Gdańsku.
Ale na promie w barze ceny przyzwoite- 0,5l Warki za 9,50zł, Żywca 11zł.
Jak ktoś się spieszy na pociąg do Sztokholmu, to polecam ustawić się na dole przed samochodami i zejść z promu jako pierwsi. Prom często przypływa pół godziny przed południem i jest możliwość jazdy pociągiem już o 12.10. Odjazdy co pół godziny. Bilety tanie- do Sztokholm City i z powrotem 62 SEK w sklepiku dworcowym (trzeba tylko nabić na kartę Access). Pieszo spacerem po Gamla w jakieś 1,5-2 godziny zobaczymy całkiem sporo. Zakupy najlepiej zrobić w Nyneshamn w pobliskim Lidlu (taniej) lub ICA (drożej). Polecam szwedzką ostrą musztardę- rewelacja! :)
Za takie grosze warto płynąć. Prom fajny i cichy, dużo miejsca w kabinie. Internet płatny ale przynajmniej przez połowę rejsu jest osiągalny przez polskie lub szwedzkie sieci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Drakula uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Lis 2018 18:32 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 5
Loty: 63
Kilometry: 109 246
może ktoś wie czy można zostawić rzeczy w kabinie na czas zejścia na ląd? (bo jak płynęłam stenaline to powrót był innym promem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Lis 2018 19:40 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Można zostawić wszystko. Powrót jest w tej samej kabinie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Lis 2018 09:37 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 108
Loty: 42
Kilometry: 37 458
cavani napisał(a):
Śniadania do godz. 11. Jak ktoś nie płynie w komplecie 4 osób, to warto brać i tak 4 bony śniadaniowe w recepcji, bo wtedy można obrócić jeszcze po coś, co nie zmieściło się na tacy.


Chyba coś się zmieniło bo jak ja płynąłem to można było wracać po dokładki ile się chciało... Tylko raz oddawało się bon po wejściu do restauracji - ale tej z dużymi oknami przy stołach, nie tym bufecie zaraz za informacją.

Wysłane z mojego X5pro przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lis 2018 09:54 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
@krystian85
A to może w tej cafeterii było lepiej pod tym względem, ja byłem w bufet restauracji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Lis 2018 12:43 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 108
Loty: 42
Kilometry: 37 458
Przeglądam właśnie stronę Polferies i plan statku i ja byłem w Restauracja a'la carte

Wysłane z mojego X5pro przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Lis 2018 13:29 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 62
Opłaca się jechać do tego Sztokholmu na 2 godziny ? O której trzeba być na powrót najpóżniej? Jak daleko na pociąg ? Na stronie kolei szwedzkich bilet jest za 49 SEK do I 49 SEK powrót. Jak to mozliwe że kolega cavani zapłacił 68 SEK. Czyżby na stacji było taniej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Lis 2018 18:54 

Rejestracja: 02 Sty 2017
Posty: 108
Loty: 42
Kilometry: 37 458
Z promu na stację kolejową jest z jakieś 15 minut pieszo (tylko najlepiej nie wychodzić z terminalu pierwszym wyjściem ale iść do samego końca, potem po schodach ruchomych i po wyjściu na ulicę odrazu w lewo). Jak ja płynąłem to byłem w terminalu chwilę po 17 i jeszcze czekałem na wejście, dodatkowo przed powrotem również trzeba się odprawić.

Wysłane z mojego X5pro przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Lis 2018 11:13 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 62
@cavani
Jak jest z tymi biletami , można na tę kartę nabić bilet dla 8 osób ? Karta kosztuje 20 SEK ? O której byłeś w terminalu z powrotem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Lis 2018 12:27 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Tak, karta Access kosztuje 20 SEK. Ja nabijałem bilety na jedną kartę dla 3 osób. Warunek jest jeden- wszyscy muszą jechać razem. Nigdzie karty nie kasujesz tylko dajesz konduktorowi do czytnika, a z powrotem w okienku przy bramce na perony. Ja wracałem ze Sztokholmu o 15.55 i szybkim krokiem zdążyłem jeszcze na drobne zakupy do Lidla w Nyneshamn. W terminalu byłem o 17.30. Jak już się płynie taki kawał to z pewnością warto na te 2 godziny wybrać się do Sztokholmu, zwłaszcza że stacja City jest w samym centrum i spacerując po Gamla jesteś w stanie zobaczyć naprawdę sporo jak na taki krótki czas.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez cavani, 19 Lis 2018 14:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Lis 2018 13:53 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 62
Dzięki Panowie za wszystkie szczegóły
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group