Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Sty 2015 20:02 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Tak usluga 'turndown service' moze byc tlumaczona jako wieczorne sprzatanie i przygotowanie poloju do spania, rozscielone lozko, zasuniete kotary, sprzatniecie stolika, przygotowane pantofle kolo lozka czy tez rozlozony bialy materialowy recznik kolo lozka. Z tym ze nie spotkalo mnie to nigdy pozno w nocy a raczej tak do 20 godziny, czesto sie mnie pytaja w sieci SPG o ktorej godzinie chce miec ta usluge jesli hotel swiadczy tego rodzaju usluge.

Nie jest prawda ze niemiec, francuz czy japonczyk nie bedzie sie upominal o swoje to wszystko zalezy od osoby i jej nastawienia do altualnego pobytu w hotelu. jesli rezerwacja byla dokonana poprzez system rezerwacyjny sieci hotelu to ostatnia swietoscia nietykalna w sieci SPG jest rodzaj lozka o ktory moge sie uparcie dopominac, nie upomne sie o widok na ocean na wprost czy wychylajac sie z balknu w ktoras strone ale o lozko to tak bo to jest gwarantowane w SPG. Zdarzaja mi sie sytuacje ze w SPG czy Hiltonie pokoj nie jest gotowy po oficjalnym czasie meldowania czyli 14-15 i wtedy najczesciej korzystam z salonika na oczekiwanie kiedy pokoj bedzie dostepny, najdluzej czekalismy w jednym hotelu od 9 rano do 16 (oficjalnie pokoj byl od 15).

Ekipa sprzatajaca weszla bo pewnie pokój byl w systemie jako wolny. Oczywiscie moze by karteczka 'nie przeszkadzac' ich zastanowila ale moze by sie nie przejmowali nia skoro pokoj wisi jako wolny.

Ostatnio na Malcie list, winio i ciastka przyniesli na drugi dzien do poludnia a wyprowazalismy sie w tym dniu po 16. Listy dla topowych statusow nie sa jakas pisemna gwarancja ale zwyczajem niektorych menagerow hotelu w skrocie - moze byc ale nie musi :)

Hotel Bristol Luxury Collection nie jest jakis zjawiskowy, typowy staroc w sieci Luxury Collection - mozesz sie zawiesc.
Góra
 Profil Relacje PM off
bulion lubi ten post.
 
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 05 Sty 2015 21:06 

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 1
Wy tak poważnie czy to żart :D Listu powitalnego nie dostałem (mam Platynę)? Łóżko trochę mniejsze (mam Platynę przecież)? Godzinę musiałem czekać (Platyna)? Co ja mam biedny zrobić?Złóż reklamację !!! Może napisz skargę? Książe nie był zadowolony? Trudno czasami tak bywa ale to chyba nie jest problem, czy jest? Trzeba było do mamy zadzwonić :)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 05 Sty 2015 21:13 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 167
Tym bardziej ze platyna nie daje zadnych przywilejow. Moze ale Nie musi, trzeba miec status Ambasadora
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Sty 2015 21:30 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Ja z tym hotelem miałem dosyć niemiłą sytuację z której obsługa nie potrafiła wyjść z twarzą.
Jestem posiadaczem bardzo nisko zawieszonego samochodu i nauczony doświadczeniem zawsze przed rezerwacją w nieznanym mi hotelu dzwonię i pytam czy moje auto nie zawiesi się na wjeździe do garażu.
Tak też zrobiłem i tym razem i dostałem potwierdzenie, że "w ogóle nie ma problemu, proszę przyjeżdżać".
No i lipa: po przyjeździe pani w recepcji zrobiła wielkie oczy i musiałem auto zostawić na jakimś parkingu strzeżonym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Sty 2015 21:32 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
waldek99 napisał(a):
Tym bardziej ze platyna nie daje zadnych przywilejow. Moze ale Nie musi, trzeba miec status Ambasadora


Dzięki za poprzednie wyjaśnienie odnośnie poczęstunku w pokoju. Nie posiadam w żadnej sieci hotelowej szczególnych przywilejów (zbieram punkty Hilton Honors, ale nie jakoś ogromnie dużo), być może dlatego się z tym nie spotkałem.

Co nie zmienia faktu, że autor posta ma pełne prawo czuć się nie tak po tym, jak go potraktowano w takim hotelu i za takie pieniądze.
Platyna nie ma nic do rzeczy- zwykły szeregowy klient powinien otrzymać taki pokój, jaki zarezerwował i o tej godzinie, od której zaczyna się check-in. Dyskusyjne jest jedynie faktycznie to, czy nie wywieszając zawieszki "DND" mamy prawo być wkurzeni na room service wchodzący "w środku nocy" czy też nie- pozostawiam jednak pod rozwagę, bo to ewidentnie również wynikało z braku przepływu informacji między personelem hotelowym.

Jako osoba korzystająca raczej z usług hoteli najtańszych, rodzinnych, jeśli w ogóle "gwiazdkowych" to max 3 a zwykle 2 lub 1- jestem naprawdę zaskoczony. Przybywając do największej np. greckiej dziury zarezerwowanej przez booking.com za śmieszne pieniądze, NIGDY nie miałem problemów z check-inem na czas (a często kilka godzin wcześniej dawało radę i to bez wcześniejszej adnotacji) a pokój ZAWSZE był zgodny z opisem. To, że łóżko odpowiada opisowi a z pokoju można skorzystać począwszy od deklarowanego czasu to jest hotelowy elementarz- tak mi się przynajmniej wydaje po moich bogatych doświadczeniach ze skromnymi i tanimi hotelami.

Nie wspominam tutaj o drogich hotelach, w których mam okazję bywać służbowo. Tam wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku i takiego działania oczekujemy. Dziwię się postom usprawiedliwiającym recepcję, "bo przecież godzinka to niedługo"...

Wierzę też, że autor ma tyle oleju w głowie, ze nie spodziewa się wendetty prowadzonej przez forumowiczów na hotelu IC, tylko po prostu wylewa na forum uzasadnione żale- takich postów chyba nie brakuje na wiele różnych tematów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Sty 2015 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Turndown napisał(a):
Hotel Bristol Luxury Collection nie jest jakis zjawiskowy, typowy staroc w sieci Luxury Collection - mozesz sie zawiesc.

Moge sie zawiesc, ale musze sprawdzic :-) Podoba mi sie architektura, historia, itp.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Sty 2015 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
john_doe napisał(a):
Dziwię się postom usprawiedliwiającym recepcję, "bo przecież godzinka to niedługo"...

Podczas swojej 2,5 letniej przygodzie jako pracownik 5 gwiazdkowego hotelu zawsze współczułem recepcjonistom bo goście wszystkie swoje pretensje kierowali właśnie do nich. Nie ważne czy zawiniła rezerwacja, pokojowe czy restauracja. Teraz kiedy więcej podróżuje staram się zawsze ze zrozumieniem podchodzić do pracowników. Wierzcie mi na słowo, że to wcale nie taka łatwa robota jak się nieraz wszystkim wydaje.
Pracownicy zawsze starają się załagodzić konflikty, żeby potem nie było skarg itd.
Co do wparowania w nocy, to jestem ciekawy która to była godzina. Wystarczyło wywiesić karteczkę i nikt by nie przeszkadzał. A wszystkie pretensje najlepiej zgłosić od razu, bo skąd pracownik ma wiedzieć że coś jest nie tak.

Z drugiej strony nawet nie domyślacie się jakie triki nieraz goście hotelowi stosują żeby dostać zniżkę lub darmowy nocleg.

Dobra kończę bo za bardzo od tematu odbiegam, tak mnie na wspomnienia wzieło. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 05 Sty 2015 23:45 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Toż to ja nie postuluję zrzucenia bomby na ten hotel. Tak samo chyba nie robi tego autor wątku- ale każda strona tego problemu ma "swoje racje".

Ja nigdzie nie obwiniłem personalnie nikogo, a już na pewno nie obsługi hotelowej czy recepcji. Może jestem jeszcze względnie "młody", ale zdążyłem się już nauczyć, że za błędy w 90% odopwiadają procedury/procesy a nie ludzie.
Od dużych hoteli należałoby oczekiwać jednak sprawnych procedur. Nauczyłem się również tego, że "klient nasz Pan" i "płacę to wymagam"- i dlatego właśnie takiego stanu rzeczy (check-in możliwy dopiero godzinę po deklarowanym i z premedytacją, bez uprzedzenia- wg opisu- przydzielony nie ten pokój) nie ignorowałbym. 'Shit happens' to dobra filozofia na trudną pogodę na lotnisku...

Pretensje, jeśli personalne, można mieć do managera/dyrektora hotelu. A realnie- należy wystąpić ze skargą i prośbą o rekompensatę, bo "za darmo nie jest", zwłaszcza, że wystąpił tu problem z hotelarskim abecadłem.

Tak zupełnie dygresyjnie i na marginesie, w odniesieniu do motoryzacyjnej pasji, w takiej sytuacji poczułbym się troszkę jak właściciele najnowszych Merdecesów za spore pieniądze, którzy odkrywają w swoich samochodach rdzę po np. roku albo dwóch od zakupu fabrycznie nowego samochodu. Niby nie ma co rwać włosów z głowy, ale jednak Mercedesowi "nie przystoi"...
Góra
 Profil Relacje PM off
Klebek lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Jasne, rozumiem też że gość hotelowy płaci i wymaga, a hotel w tym wypadku ma dużo winy. I zgadzam się, że zwykle wina jest w procedurach, których pracownicy muszą przestrzegać jak głupie by dla nich nie były. Chodziło mi tylko żeby czasem też spróbować ich zrozumieć, bo celowo naszego pobytu na pewno nie chcą zepsuć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
JarekGdynia napisał(a):
Podczas swojej 2,5 letniej przygodzie jako pracownik 5 gwiazdkowego hotelu zawsze współczułem recepcjonistom bo goście wszystkie swoje pretensje kierowali właśnie do nich. Nie ważne czy zawiniła rezerwacja, pokojowe czy restauracja.


Do nich też zwykle kierowane są szkolenia z pytania gościa przy wymeldowaniu czy był zadowolony z pobytu. I co wtedy ma gość powiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Prawdę, pamiętam że u nas było bardzo dużo wymagających gości i często mówili jakie mieli oczekiwania. Recepcjonista bądź guest relation zapisywał sobie te rzeczy i wpisywał do specjalnej rubryki. Następnym razem przy rezerwacji od razu wyskakiwało nazwisko i upodobania danego gościa. Jeżeli było to możliwe do spełnienia to następnym razem miał to zapewnione.
Góra
 Profil Relacje PM off
07_Zgłoś.Się lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:44 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
JarekGdynia napisał(a):
Chodziło mi tylko żeby czasem też spróbować ich zrozumieć, bo celowo naszego pobytu na pewno nie chcą zepsuć.


Kolejna piękna zasada- w takich sytuacjach- to "stay on issue, not on person". Nikt nie ma pretensji do konkretnych ludzi tylko do firmy i hotelu jako całości.

Niemniej jednak- to recepcja jest podstawowym (a czasem jedynym) punktem kontaktu gościa z hotelem, także w tych trudnych sytuacjach. Wierzę, że można taką sprawę załatwić na poziomie i podejść do niej odpowiednio, bez oskarżeń personalnych.

Jeśli gość hotelowy jest burakiem i wyładowuje swoją frustrację personalnie na recepcji, no to cóż- każda jedna praca "z klientem" niestety zakłada i takie scenariusze i trzeba być na to gotowym. Również recepcjonista musi wiedzieć, że life is brutal oraz shit happens. Ale też każdy pracodawca na poziomie wie o tym i przewiduje odpowiednie procedury także w takich sytuacjach.

Powyższe nie zmienia faktu, że w przypadku jawnego zawalenia sprawy przez hotel przy hotelowym abecadle, sprawę jak najbardziej należy reklamować a nie tłumaczyć tym, że "tam pracują tylko ludzie". Oczywiście każdy decyduje za siebie, ale współczucie wobec pracowników nie powinno być powodem rezygnacji ze swoich praw.

Nie wiem w takim razie konkretnie do czego pijecie stwierdzając enigmatycznie, żeby "spróbować zrozumieć pracowników".

NAWET JEŚLI (ale tego nie wiemy i raczej jest to wątpliwe) skarga klienta przekłada się bezpośrednio na sankcje wobec personelu, to nie powinna to być moralna rozterka klienta. "Winę" ponosi management i złe procedury.

Kiedyś miałem sytuację w restauracji, która niestety zakładała "współczucie pracownikowi", chociaż winne były procedury i brak wyszkolenia. Wyjaśniłem- mam nadzieję skutecznie- z managerem restauracji tak, aby pracownikowi się nie oberwało, chociaż na pierwszy rzut oka był to jego błąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Sty 2015 17:35 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
W moim przypadku kiedy najdluzej czekalem na pokoj jak wyzej napisalem 'jednym hotelu od 9 rano do 16 (oficjalnie pokoj byl od 15)' po rozmowie z menagerem z pobytu 7 dniowego dostalismy gratis 3dni a koszyt pokoju byl 250EUR za dobe wiec gest nie byl byle jaki. I od tego czasu jestesmy tam czestymi goscmi bo cenie sobie takie gesty. A rozmowa odbyla sie z menagerem bez jakiegokolwiek awanturowania sie czy robienia zadymy poprostu powiedzielismy ze jego pracownicy zapomnieli o nas i troche przegieli dokladnie o 1h, nie spodzewalismy sie takiej obslugi w 5* hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 08 Sty 2015 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
"zamiast po zameldowaniu lub przy wymeldowaniu zwrocic uwage i wyluszczyc ze oczekuje czegoos za "niedogodnosci" to obsmarowywuje hotel gdzie to tylko mozliwe - ŻENADA

tylko jak on zarezerwowal konkretny pokoj ? na konkretnym pietrze tego juz nie powie? gdyby byl prawdziwa platyna z 60 nocami w sieci i lata na karku to by zrozumial a nie bił piane









" Pokolenie indywidualistów i roszczeniowych gwiazd"
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Sty 2015 09:08 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@luftairways, ja zrozumiałam, że FemmeFatale kupił typ pokoju z łóżkiem king, a dopiero w hotelu dowiedział się, że dostanie nr 4101. Po czym przydzielono mu nr 4006 z queen. Czyli nie do końca to, za co zapłacił. Poza tym, dwóm osobom na pewno wygodniej byłoby odpoczywać na kingu.

Zgadzam się, że powinien porozmawiać z menedżerem o swoich zastrzeżeniach najpóźniej przy wymeldowaniu. Ale może to miała być ta "jedna, jedyna, perfekcyjna" noc. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Sty 2015 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
jesli mialabyc ta jedna to tym bardziej trzeba bylo rozmawiac a nie wylewac zloc online
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Sty 2015 09:41 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Nie nazwałabym tego żółcią, bo FemmeFatale skupił się na konkretnych błędach w sprawach operacyjnych, a nie np. na tym, że pokojowa nie wiedziała, kim jest.

Rozumiem też, że nie zawsze ktoś może mieć ochotę czy czas na eskalację problemu. Natomiast rozsądny menedżer nie będzie miał problemu z tzw. opieką posprzedażową, szczególnie jeśli błędy w obsłudze są tak ewidentne, jak w tym przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Sty 2015 09:49 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1799
niebieski
Jako, ze sam pracuje z klientami, mam wiele wyrozumialosci dla biedakow z szeroko rozumianej obslugi klienta - czesto naszym obowiazkiem jest zwyczajnie swiecic oczami za bledy innych;)

Jednak wiem rownez, ze kazda szanujaca sie firma przede wszystkim powinna brac odpowiedzialnosc za niedociagniecia - klase poznajemy przede wszystkim w kryzysowych sytuacjach.

A glosy w stylu "gdyby to byla praaawdziwa platyna" sa niepowazne, bo oferowanie przez hotele programow lojalnosciowych (z licznymi promocjami punktowymi, upgrade'm statusow, itd.) jest dobrowolne i z pewnoscia nad kazda oferta pracuje sztab dobrze oplacanych cwaniakow z marketingu - sukces oferty lezy w ich interesie.
Z zasady szeregowy pracownik nie ma prawa subiektywnie oceniac klienta i traktowac go inaczej, niz wynika to z polityki firmy. Nie za to mu placa.
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 08 Sty 2015 10:48 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Może dlatego, że FemmeFatale prosił o odpowiedzi na pytania, a nie naszą opinię na temat Jego doświadczeń. Już się poprawiam: 1) Nie. 2) Nie wiem. 3) Tak. 4) Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Sty 2015 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
spałem w tym hotelu z 80 razy i nigdy nie miałem łóżka typu queen
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group