Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jerash
#1 PostWysłany: 07 Lis 2018 13:32 

Rejestracja: 21 Mar 2017
Posty: 17
Nie ma tematu, więc założę. Obowiązkowy przystanek na trasie w Jordanii, znakomicie zachowane miasto z czasów rzymskich. Prosty dojazd z Ammanu, godzina jazdy, tam potrzeba 90 - 120 minut co najmniej . Cena za wycieczkę 50-60 JD za samochód, ale warto to połączyć od razu z trochę droższą całodniową wizytą na granicy jordańsko-izraelskiej, zobaczyć Dolinę Jordanu, Jarmuk, Wzgórza Golan, nawet zajrzeć na granicę syryjską. Taka wycieczka zajmie 10 godzin, ale warto zobaczyć północ, po drodze zahaczając o Umm Qais, z którego jest piękny widok na północne rubieże Jordanii.
W Jerash - warto wejść od razu przy Visitors Center, obejrzeć i wychodząc przez bazarek skierować się do głównej drogi, gdzie od razu będzie widoczny Cheesy Burger, z dobrej jakości jedzeniem i normalnymi cenami.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Umm Qais
UmmQais.jpg
UmmQais.jpg [ 119.11 KiB | Obejrzany 2575 razy ]
Komentarz do pliku: Jerash
Jerash2.jpg
Jerash2.jpg [ 107.28 KiB | Obejrzany 2575 razy ]
Komentarz do pliku: Jerash
Jerash1.jpg
Jerash1.jpg [ 164.75 KiB | Obejrzany 2575 razy ]
Komentarz do pliku: wzgórza Golan, z widokiem na Tyberiadę i ledwo widoczne Rogi Hittnu.
Golan1.jpg
Golan1.jpg [ 117.89 KiB | Obejrzany 2575 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
micnur uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Jerash
#2 PostWysłany: 09 Lis 2018 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 159
Loty: 43
Kilometry: 94 286
Warto być minimum 2-3 godziny. Zwiedzanie jest od bramy południowej i idziesz ku północy. Światło do zdjęć w zasadzie dobre cały czas. Oba teatry warte eksplorowania, są też przedstawienia na hipodromie po 12 jod od osobyImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
http://www.patrze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
yendras uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jerash
#3 PostWysłany: 17 Sty 2019 17:20 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 94
Fajne miejsce i uważam, że warto było jechać. Ruiny są większe niż się spodziewałem. My mieliśmy brzydką pogodę a i tak byliśmy z 1,5h(raczej oblecieliśmy niż wolne zwiedzanie). Przejeźdzając koło Ammanu były dość duże korki na 35(na północ większe).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jerash
#4 PostWysłany: 17 Sty 2019 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
okiemserca napisał(a):
Warto być minimum 2-3 godziny.

Yep, spedzilem ponad pol dnia i bylo malo.
Mysle, ze warto miec lokalnego przewodnika, ciekawie opowiadal. :)

Załączniki:
Jerash.JPG
Jerash.JPG [ 139.8 KiB | Obejrzany 2210 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
kojot_lubin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jerash
#5 PostWysłany: 29 Sty 2019 10:05 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Kapitalne miejsce, porównywalne może jedynie z Efezem. Dla wszystkich "pożeraczy kamieni", wielbicieli starożytności - koniecznie do zobaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jerash
#6 PostWysłany: 22 Cze 2019 08:35 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Z informacji praktycznych dodam, że pomiędzy Visitor Center, a największym łukiem triunfalnym sprzedają wodę - 1 dinar za 2 butelki - jak ktoś chce więcej, znajdźcie innego sprzedawcę.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jerash
#7 PostWysłany: 16 Sty 2023 19:41 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Obecnie wstęp 10JOD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jerash
#8 PostWysłany: 16 Sty 2023 20:12 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Jordan Pass tutaj też obowiązuje. W kramikach na wejściu sprzedawcy oferowali butelki z kolorowym piaskiem z wzorami za 1 JOD, po drodze w środku facet sprzedawał komplet pocztówek za 1 JOD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jerash
#9 PostWysłany: 16 Sty 2023 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Jerash - jechałem busem z dworca Tabarbour (północnego) - koszt 1 JOD (2022)
Powrót autobusem odpuściłem i bez targów wróciłem taxi za 10 JOD (pewnie można jeszcze coś zbić ale odpuściłem) - taxi dzieliłem z jeszcze jednym jordańczykiem.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group