Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lis 2011 16:41 

Rejestracja: 27 Wrz 2011
Posty: 37
Witam, mam pytanie do forumowiczów. Z uwagi na promocyjne połączenia (jak zwykle 4f4 znalazło super ceny) planuje wyjazd na 3 tygodnie. Lot do Jakarty.
Planuję wyjazd z dziećmi. Dzieci sa zaprawione w bojach - były już min w Meksyku, Wietnamie i Malezji.
Nie mniej jednak Indonezji nie znam - kraj jak piszą islamski, trochę dziki - no poza Bali. Opinie są w necie dość sprzeczne.
Jestem ciekaw jakie są wasze opinie na temat bezpieczeństwa, cen, atrakcji itd.
Dodam, że najbardziej cenne będa dla mnie opinie osób, które z dziećmi podróżują nieco dalej niż na Hel. Często bowiem spotykam się z krytyką że zabieram dzieci na takie wyprawy. Prosiłbym więc o ile to możliwe o nie krytykowanie mnie więc nadmiernie :)
Cenne będa dla mnie wszystkie uwagi osób, które w Indonezji były.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 15 Lis 2011 17:45 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Nie podróżuje z dziećmi, jednak Indonezję znam dość dobrze.Jeśli generalnie, co do zasady, nie obawiasz się podróżować z dziećmi, nie ma żadnego powodu, byś miał obawy w przypadku Indonezji. Im dalej od miejsc turystycznych, tym ludzie przyjaźniejsi. Na Kalimantanie gościłem w domu muzułmanina, którego potomstwo liczyło 9 czy 10 głów, żadne z jego dzieci nie miało jeszcze 10 lat. Dlaczego o tym piszę? Jako dowód na to, że indonezyjscy muzułmanie kochają dzieci tak jak polscy katolicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lis 2011 18:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Osobistego doświadczenia nie mam, i mam nadzieję nie mieć przez dłuższy jeszcze czas;) ale mój kuzyn podróżuje z żoną i właśnie z małymi dziećmi (zaczynał z jeszcze młodszymi o ile się nie mylę) i zjeździli całą Azję, ostatnio właśnie opowiadał o ich doświadczeniach (bardzo pozytywnych) z Indonezji, dokładniej Celebesu. Więc życzę powodzenia, ale niestety żadnych rad nie udzielę;) Z osobistych doświadczeń - Indonezja tam gdzie byłem (Jawa, Bali) nie jest wiele bardziej "dzika" niż Wietnam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lis 2011 21:04 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Bylam w Indonezji, jeszcze bez dzieci, nie widze problemow.
Z dziecmi podrozowali tam min. Kobusowie (po Bali) http://www.malypodroznik.pl/ oraz Maniek z Dorotka (Sumatra)
maniekdorotka.blogspot.com
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lut 2013 11:54 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 6
szulek napisał(a):
Witam, mam pytanie do forumowiczów. Z uwagi na promocyjne połączenia (jak zwykle 4f4 znalazło super ceny) planuje wyjazd na 3 tygodnie. Lot do Jakarty.
Planuję wyjazd z dziećmi. Dzieci sa zaprawione w bojach - były już min w Meksyku, Wietnamie i Malezji.
Nie mniej jednak Indonezji nie znam - kraj jak piszą islamski, trochę dziki - no poza Bali. Opinie są w necie dość sprzeczne.
Jestem ciekaw jakie są wasze opinie na temat bezpieczeństwa, cen, atrakcji itd.
Dodam, że najbardziej cenne będa dla mnie opinie osób, które z dziećmi podróżują nieco dalej niż na Hel. Często bowiem spotykam się z krytyką że zabieram dzieci na takie wyprawy. Prosiłbym więc o ile to możliwe o nie krytykowanie mnie więc nadmiernie :)
Cenne będa dla mnie wszystkie uwagi osób, które w Indonezji były.


Witam
czy mozesz dac znac jak sie udal wyjazd do Indonezji z dziecmi? Jedziemy w maju z nasza 3latka i chetnie pogadalabym o paru tematach, na przyklad przemieszczanie sie po Jawie i Bali oraz wycieczki typu wulkan o poranku :)
nasza mala tez juz zaprawiona w bojach po Chinach, NZ i Omanie, ale im starsza ...tym trudniej wiec jestem cikawa jak wasze dzieci wyjazd zniosly (oczywiscie ta czesc poza siedzeniem na plazy, bo tu domyslam sie ze pałnia szcześcia dla kazdego 3-latka)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Paź 2014 15:14 

Rejestracja: 10 Paź 2014
Posty: 11
Witajcie .. Tez planujemy Indonezje szczególnie bali z naszym 3 latkiem. Kto juz to ma za sobą prosze podzielić sie wrażeniami i opiniami .
Czy wszyscy szczepienie dodatkowo dzieci przed wyjazdem tam ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Paź 2014 20:36 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 6
Witam,
Byliśmy na Bali i na Jawie. Córka miała z dodatkowych szczepień WZW A oraz dur brzuszny.
Oto opis naszej podróży sprzed ponad roku, z 3 latką: http://www.podrozeady.com/Indonezja_bali.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Paź 2014 16:38 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Najbardziej rozbawil mnie ten strasznie islamski dziki kraj Indonezja :)

Akurat tak sie sklada, ze kraje islamskie to moj ulubiony cel podrozy ze wzgledu glownie na goscinnosc ludzi i ZAWSZE podrozuje tam z dziecmi (w tej chwili 2.5 roku), co wzbudza dodatkowego zachwyty loklasow i otwiera nam wszelkie drzwi :) I dodac moge jedynie, ze kraje muzulmanskie sa w wiekszosci przypadkow najbezpieczniejszymi krajami, w ktorych bylam.

(W Indonezji nie bylam, wiec sie nie wypowiadam, ale to zagrozenie lokalnym wojujacym islamem zabrzmialo ciekawie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lis 2014 02:33 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Moi przyjaciele byli na Lomboku z 3-letnim dzieckiem. Wszyscy wrócili zadowoleni, aczkolwiek przydarzyła im się przygoda, związana z ukąszeniem smyka przez coś nieokreślonego. Niestety nie zarejestrowali tego zdarzenia, więc udali się do miejscowego szpitala. Po przyjściu i szybkiej ocenie warunków higienicznych zdecydowali, że porady zasięgną na Bali :)
Ostatecznie wszyscy zadowoleni, smyk miał napuchniętą nogę, ale wszystko zakończyło się bez komplikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group