Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#41 PostWysłany: 03 Gru 2015 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
luc4s napisał(a):
Ja na Bali przed policjantami skręcałem na dużym skrzyżowaniu w prawo, co wyglądało karkołomnie. Już myślałem, że mnie zgarną, a oni tylko pomachali żebym jechał. Prawko miałem międzynarodowe B, ale nikt go nie sprawdzał. Na Lombok to skuter nawet papierów nie miał w Kucie. Tam jest dwóch policjantów i takimi pierdołami się nie zajmują.


Jedna z duzych lapanek z ok. 8 policjantami zaliczylem wlasnie na Lombok, ale w okolicach Sengiggi. Podobnie jak zawsze miedzynarodowe B i po problemie. Z tego co pamietam sprawdzali tez papiery skutera, ktore akurat mialem i zawsze o nie pytam w wypozyczalni na wszelki wypadek, by nie dawac potem pretekstu do ewentualnej lapowki. Nawet jezeli miejscowi to olewaja. Za 50 000 IDR lepiej kupic duzego bintanga w barze.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#42 PostWysłany: 03 Gru 2015 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Mi się zdarzyło podczas zatrzymania skorzystać z chaosu i najzwyczajniej w świecie odjechałem. :D
Poza tym do skutera wziąłem pełny kask i jeździłem ubrany jak miejscowi tj. długie spodnie i rękawy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#43 PostWysłany: 03 Gru 2015 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
O kasku należy pamiętać bezwględnie nie tylko z uwagi na mandaty - w całej chyba Azji policja uwielbia wlepiać białasom mandaty za brak kasku, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Podobnie długie spodnie i bluza. Raz, że gdy pojedziemy przykładowo na Bali w góry skuterem, to jadąc jest po prostu zimno, a dwa z oczywistych względów bezpieczeństwa. W razie nawet drobnego upadku zawsze lepiej być w spodniach i butach niż szortach i japonkach.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#44 PostWysłany: 03 Gru 2015 11:48 

Rejestracja: 20 Wrz 2015
Posty: 10
Co do żółtków-policjantów to w tamtych rejonach jadąc skuterem ważne by okazać jakiś kwit. Bez znaczenia czy to prawo jazdy na wóz drabiniasty, czy legitymacja rencisty. Jedno i drugie powinno zapewnić "odczepienie się".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#45 PostWysłany: 03 Gru 2015 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
I tu się kompletnie nie zgodzę biorąc pod uwagę swoje doświadczenia oraz innch użytkowników, którzy już się w tym wątku wypowiedzieli.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#46 PostWysłany: 11 Gru 2015 02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 67
Nas we czwórkę na dwóch skuterach 2 lata temu zgarnęli bez powodu na Bali. Mieliśmy międzynarodowe prawo jazdy kat. B, ale domagali się A. Po 5 minutach dyskusji, że już wcześniej tam byliśmy i policja nas niejednokrotnie kontrolowała i nigdy nam nic takiego nie powiedziała (ściema), puścili nas wolno, ale w razie czego mieliśmy przygotowane drobne USD.
_________________
Agata i Olgierd STO. Postanowiliśmy spędzić trochę czasu na podróżach po Azji i Nowej Zelandii. Zobacz więcej:
http://stohistorii.pl
www.facebook.com/stohistorii
SNAPCHAT: stohistorii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#47 PostWysłany: 17 Kwi 2016 13:38 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
Najgorsze ze wygooglowac jakies ichne przepisy odnosnie tego czy musze miec A czy wystarczy B to misja niemozliwa :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#48 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:28 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Przepisy przepisami, a ja poradzę wszystkim wypożyczającym skutery w Indo sprawdzić wcześniej stan techniczny tych maszyn. Wczoraj wróciłem i prosto z samolotu pojechałem do szpitala. Złamana noga po wypadku na skuterze na Nusa Lembongan. Skuter, jak się okazało po kilku kilometrach, miał niesprawne hamulce i jazda z wysokiej górki skończyła się w rowie (ratunek przed zderzeniem z busem). Noga spuchła dopiero po 3 dniach w samolocie, dlatego nie robiłem tam szczególnej afery. Uważajcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#49 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:36 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Współczuję, ja na Nusa też wypożyczyłem u siebie w hotelu.
Miałem uważać na Policję bo gdzieś zasiali dokumenty od niego.
Stan skutera, podobnie jak wszystkie inne w stanie, w którym nie powinny być wypożyczane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#50 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:42 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
od siebie dodam ze warto zrobic duzo zdjec skutera w wypozyczalni.

unikniemy ew. wyludzenia za szkody ktore niby zrobilismy.

kilka zdjec,kilka minut roboty a pozwoli zaoszczedzic duzo kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#51 PostWysłany: 22 Sie 2016 12:50 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
"Mój" skuter po wypadku był ostro pokiereszowany i spodziewałem się, że właściciel (hotel) będzie domagać się jakiejś kasy za zniszczenia. Jak mnie jednak zobaczyli po powrocie, to widziałem, że się przestraszyli nie na żarty. Co więcej, jeden z boyów hotelowych od razu zapytał, czy nie zadziałał hamulec - musieli wiedzieć o tej usterce.

Po wszystkim poszedłem jeszcze do recepcji przygotowany na wojnę o zapłacenie za uszkodzenia skutera, ale usłyszałem tylko, że jest OK, nic nie chcą, nawet za wypożyczenie i za paliwo, a skuter po prostu zniknął. Śmiałem się, że pewnie go zakopali na plaży w obawie, że mogę chcieć wezwać policję czy coś w tym stylu. W każdym razie w ubezpieczalni już zgłoszone - zobaczymy, ile wypłacą.

Uważajcie na te skutery, a przede wszystkim na bardzo niebezpieczne drogi i zwariowanych Indonezyjczyków. Ubezpieczenie też obowiązkowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#52 PostWysłany: 22 Sie 2016 15:57 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Ja na Bali dostałem skuter z rozwalonym przednim amortyzatorem. Miałem go tylko na dwa dni i jakoś przemęczyłem, ale jazda nie była zbyt komfortowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#53 PostWysłany: 22 Sie 2016 16:12 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
peeter napisał(a):
Co do żółtków-policjantów to w tamtych rejonach jadąc skuterem ważne by okazać jakiś kwit. Bez znaczenia czy to prawo jazdy na wóz drabiniasty, czy legitymacja rencisty. Jedno i drugie powinno zapewnić "odczepienie się".

Moze u Ciebe na polskiej wsi to przechodzi, ale nie w Indonezji, wiec przestań bzdury pisać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#54 PostWysłany: 02 Wrz 2016 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
No to ja wracam do tematu prawa jazdy. Nawet o tym nie myslalam wczesniej az trafilam na ten watek...
Moj maz ma za soba wiele lat jazdy na motorze, ma prawo jazdy kat A i B, ale nie Europejskie... W Europie moze jezdzic na tym prawku bez problemu, dowiadywal sie w urzedach, a nawet sprawdzali go raz dosc dokladnie na granicy i wszystko bylo ok. Jest to plastik, nie zadna ksiazeczka. No i teraz pytanie jak to bedzie w Indonezji... Teoretycznie jest to (chyba) prawo jazdy miedzynarodowe, jesli w Europie nie ma z nim problemow, ale czy Indonezyjczycy tez tak je uznaja? Jesli chodzi o ta Polska ksiazeczke, to czy tak wlasnie powinno wygladac prawo jazdy miedzynarodowe, czy jest to tylko Polska forma? Moze mieliscie tam do czynienia z turystami z innych krajow i widzieliscie czego uzywaja jako prawka miedzynarodowego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#55 PostWysłany: 02 Wrz 2016 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Jeżeli mamy prawko z innego kraju niż PL, wystarczy spojrzeć czy kraj do którego wyjeżdżamy i kraj z którego mamy prawko są stronami konwencji:

http://zielonalinia.gov.pl/upload/powro ... denska.pdf

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja ... u_drogowym
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#56 PostWysłany: 02 Wrz 2016 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
https://www.google.pl/search?q=international+drivers+license&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjLjtajqPDOAhUJDywKHfi8BfQQ_AUICCgB&biw=1280&bih=595
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#57 PostWysłany: 02 Wrz 2016 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Nick, wlasnie probuje cos takiego znalezc o Indonezji...
Poki co znalazlam: You need an international driving license which you have to apply for in your home country. They are usually only valid together with your "real" driving license, so you need to bring both along. You can get a temporary Balinese driving license (tourist driver's license) from the police station in Denpasar within a day. Check with your hotel or homestay, they will know how you can get there. The cost is ca. US$30. That's one way how the local police creates some extra income. You will have to fill in a multiple choice form (with the answers right next to you!), bring a passport picture and the money....anybody can get it between the age of 18 and 70!

Wciaz nie wiem jak sie upewnic, czy uznaja meza prawko jako "international", bo innego u niego nie wyrabiaja. Ale maja ten sam system co US, wiec poszukamy czy jego odpowiada US international driver's license.

-- 02 Wrz 2016 11:44 --

OK, to jeszcze jedno pytanie. Jesli ja bede miec miedzynarodowe prawko kat B, da sie jakos zagadac, ze zle sie poczulam i siadlam na chwile z tylu? W sensie, czy lepiej zebym sobie je zalatwila, zeby miec chociaz jeden na bank wazny dokument? Hmm, chyba sama sobie odpowiem, ze tak ;) Sprobuje sie dowiedziec jak to zdobyc tu gdzie mieszkamy. Z tego co czytalam, to da sie z nimi zagadac, a jakby robili jakas wieksza oblawe, to zawsze moge te pare metrow od nich odjechac ja jako kierowca (chociaz skuter prowadzilam 1 w zyciu :shock: )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#58 PostWysłany: 09 Wrz 2016 17:17 

Rejestracja: 11 Paź 2014
Posty: 78
Loty: 172
Kilometry: 220 925
Wypożyczałem 2 dni skuter na Bali. Pomijam kwestię wypożyczalni, bo wziąłem od gospodarza z Airbnb. Cenę mi powiedział 50 000, a wiem, że za 30 000 na mieście spokojnie da radę wypożyczyć. Jednak pomyślałem, że będzie mu zależało na dobrej opinii, więc byle czego mi nie wciśnie. Tak też się stało.

Zrobiliśmy praktycznie 160 km w okolicy Ubud, Denpasar i Sanur. Ani razu nie zatrzymała nas policja, spotkaliśmy ich tylko dwa razy jak próbowali nieudolnie rozładować korki z powodu maratonu. Raz się nawet uśmiechnęli.
Naczytaliśmy się dużo złego o miejscowych warunkach jazdy, ale powiem Wam, że jest dużo lepiej niż u nas. Każdy na wszystko uważa, ma oczy dookoła głowy. Kierowcy widząc dwóch białasów na skuterze się uśmiechali i nas przepuszczali. Dwa razy ktoś podczas jazdy do nas zagadał skąd jesteśmy, a drugi raz usłyszeliśmy "Welcome to Bali! Enjoy!". Do ruchu lewostronnego nie trzeba się specjalnie przestawiać, jakoś tak wchodzi ten system od razu. Jak były skomplikowane skrzyżowania to łapaliśmy się na ogon skutera albo osobówki, która jechała też w tamtym kierunku i bez problemu przejeżdżaliśmy.
Co ciekawe - nie sugerujcie się czerwonym światłem, jeśli widzicie że wszyscy jadą. Z tego co zauważyłem to oni przejeżdżają do tej pory, dopóki z kursu kolizyjnego nie ruszą samochody. Zatrzymaliśmy się na czerwonym, a inni zaczęli krzyczeć, żebyśmy jechali i pokazywali rękami, żeby się nie zatrzymywać. Jest dużo skrzyżowań równorzędnych - zasada LEWEJ ręki oczywiście.
Do 14:00 jest względnie spokojny ruch i można sobie pojeździć bez większego wysiłku. Później zaczyna się szczyt i trwa do około 20:00. Trzeba mieć oczy dookoła głowy. Żadnych wypadków, kolizji nie widzieliśmy.

Zostawianie skutera - wszędzie bezpiecznie. W schowku trzymaliśmy nasze gadżety, a na kierowniku wieszaliśmy dwa kaski. Nietknięte.

Jeśli chodzi o kwestie formalne. Zrobiłem sobie międzynarodowe prawo jazdy. Koszt żaden, dwie wizyty w urzędzie, a spokój bezcenny. Nie rozumiem po co w ogóle się zastanawiać nad kwestią wyrabiania. Zrobić i niech leży. Jeździliśmy w kaskach.

Tankownie na stacjach - podjeżdżamy pod dystrybutor i pracownik tankuje za nas, płacimy mu od razu do łapki i jedziemy dalej. Bardzo szybko się to odbywa. Przy drodze można kupić też paliwo w butelkach plastikowych w sklepach. Nie korzystaliśmy z tej opcji.

Jazdę skuterem polecam - ciekawe doświadczenie, względnie bezpiecznie i szybko w stosunku do samochodu. Brać auta nie radzę, bo popołudniem można utknąć w korkach, a skuterem się wszystko mija boczkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#59 PostWysłany: 07 Paź 2016 17:22 

Rejestracja: 03 Paź 2016
Posty: 6
dołączę się do tego, co powiedzieli poprzednicy. W Indonezji nikt nawet nie pyta o prawo jazdy. A co do policjantów, to jak mają Cię zatrzymać, to zatrzymają, więc lepiej być przygotowanym. Trochę off topic, ale tak skorumpowanych służb mundurowych, to jeszcze nigdzie nie widziałam. Można sobie nawet zapłacić i w eskorcie policji jechać na lotnisko ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#60 PostWysłany: 08 Paź 2016 18:23 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Ja zapłaciłem za brak międzynarodowego prawka. Przynajmniej tak mowili..

Tapnięte..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group