Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#21 PostWysłany: 24 Kwi 2014 22:05 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Że jeżdżąc skuterem w większości państw Południowo-Wschodniej Azji należy pamiętać przede wszystkim o kasku. Prawo jazdy może być istotne przy prowadzeniu samochodu, ale nie skutera. Nie piszę tego na podstawie teorii, ale praktyki nabytej na drogach Indonezji, Malezji, Tajlandii i Filipin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#22 PostWysłany: 24 Kwi 2014 22:12 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Twoje doswiadczenie obejmuje rowniez wypadki i ich konsekwencje w przypadku jazdy bez uprawnien?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#23 PostWysłany: 24 Kwi 2014 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Jak dla mnie najważniejsze jest jedno - oficjalnie wymagane jest międzynarodowe, chociaż wiem, też z doświadczenia, że nie zawsze ktoś o nie pyta. Koszt - 35 PLN i chwila w urzędzie, więc po co drążyć temat :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
Aras333 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#24 PostWysłany: 24 Kwi 2014 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
@pizarro - z praktycznego punktu widzenia masz rację, ale pamiętaj, że na tym forum informacji szukają różni ludzie, nie koniecznie "stare wygi" zaprawione w turystycznych bojach. Czy byłbyś skłonny z pełną odpowiedzialnością powiedzieć każdemu "olej międzynarodowe prawko", a w razie ewentualnej kolizji martw się sam, ja umywam ręcę, bo to była tylko wypowiedź na forum? Ja bym nie był...
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#25 PostWysłany: 24 Kwi 2014 22:55 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
To nie jest praktyczny punkt widzenia - to jest idiotyczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#26 PostWysłany: 25 Kwi 2014 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 61
Loty: 120
Kilometry: 235 123
Ale przeciez nawet jak Cie zlapia bez międzynarodowego prawa jazdy (mnie zlapali) to mozna sie z nimi dogadac... jakies drobne 20 dolców czy ichniejszych rupii odpowiednik trzeba miec przy sobie i zalatwione. Nas puscili bo sie rozplakalam i zrobilam teatr, ale wiadomo- facet sie nie rozbeczy, wiec dobrze miec kase. My w koncu nic nie placilismy i puscili nas bez mandatu, ale pusciliby nas gdybysmy im mieli co zaoferowac, a mielismy tylko drobne. Poza tym jezdzilismy 6 dni, a raz nas zlapali i to w miejscu gdzie troche nadwyrezylismy przepisy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#27 PostWysłany: 25 Kwi 2014 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Mnie też zatrzymali, uratowała mnie flaga UE na polskim dokumencie bo to jest "very international driving licence from european union, sir"
Skoro łapówka to 20 usd, a międzynarodowe 35 PLN to jak dla mnie jest po sprawie :lol:
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#28 PostWysłany: 25 Kwi 2014 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 61
Loty: 120
Kilometry: 235 123
bonieq2 napisał(a):
Mnie też zatrzymali, uratowała mnie flaga UE na polskim dokumencie bo to jest "very international driving licence from european union, sir"
Skoro łapówka to 20 usd, a międzynarodowe 35 PLN to jak dla mnie jest po sprawie :lol:



Zgadzam się, nie wiedzialam ze jest takie tanie, bo pewnie bym wyrobila. Gdzies tam slyszalam (moze nawet wlasnie od tych policjantow) ze za 100pln trzeba wyrobic jakis dokument na miejscu u nich, ale nie wiem czy to prawda... Generalnie myslalam ze na takiej malej mocy skuter 50tkę, na ktorym tam jezdza 10letnie dzieci to nie trzeba papierkow...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#29 PostWysłany: 25 Kwi 2014 09:25 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
No więc po Waszych namowach ;) jadę zaraz do urzędu ze zdjęciem. Mam nadzieję, że do wakacji będzie gotowe - 6tyg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#30 PostWysłany: 25 Kwi 2014 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Dolicz jeszcze opłatę ewidencyjną w zastraszającej kwocie 50 groszy ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#31 PostWysłany: 15 Maj 2014 04:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2012
Posty: 32
Taka wiedza 2-3 tygodniowa to niewiedza. Nie udzielaj rad bo tobie się udało.
Jakbyś miał wypadek a do tego ktoś poniósłby szkodę na ciele to bez prawa jazdy lokalnego lub międzynarodowego bekniesz za wszystko bo jesteś biały.
Jeżdżenie bez prawka i płacenie groszowych mandatów to nic w porównaniu z tym co czeka białego po wypadku jeśli nie ma prawka.
Wtedy faktycznie byłby Ci potrzebny papier toaletowy i to w większych ilościach.
Tu nie ma miejsca na popisy bo można komuś namieszać w życiorysie prze powielanie takich bzdur.
_________________
Indo-Explorer
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#32 PostWysłany: 26 Lis 2015 17:51 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 156
Loty: 80
Kilometry: 188 383
niebieski
Czy posiada ktoś wiedzę na temat:
Czy skuterem (do 125cm3) w Indonezji można poruszać się z Prawem jazdy B, czy konieczne jest aby mieć prawo jazdy kat. A. Czekam tylko na konkretne info.
Z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#33 PostWysłany: 26 Lis 2015 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Konkretne to by trzeba był sobie dokładnie ich przepisy prawne poczytać. Mi w wypożyczalni w hotelu powiedzieli że konieczne musi być A natomiast w wypożyczalni za rogiem że wystarczy B. Zaryzykowałem i już drugiego dnia przy wyjeździe z Kuty zatrzymała mnie policja do kontroli dokmentów (policjantów był kilkunatu i kontrolowali wszystkie skutery tzw blokada). Dałem tylko międzynarodowe prawo jazdy z kat B, policjant pooglądał oddał, podziękował i kazał jechać. Tak więc wygląda że wystarczy.

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
farciarz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#34 PostWysłany: 29 Lis 2015 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Mnie również kilka razy kontrolowano na Bali i Lombok. Za każdym razem prawo jazdy międzynarodowe kat. B było dla policji wystarczające. Osoby z kat. B ale niemiędzynarodowe karane były mandatami. Na marginesie standardowy "mandat bez pokwitowania ;)" za powyższe lub inne drobne przewinienia wynosi lokalnie ok. 50 000 IDR, chociaż zazwyczaj trzeba targować z początkowego ok. 150 000. Miałem również jedną drobną kolizję, nikomu nic się nie stało, ale i tak z punktu jako białas zostałem uznany za winnego (mocno dyskusyjne). Należy zachować spokój i wszystko się wyjaśni. Policja nie była potrzebna, zebrali się gapie i uspokoili sytuację. Ostatecznie kosztowało mnie to 100 000 IDR za rozbitą plastykową osłonę tłumika.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
farciarz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#35 PostWysłany: 29 Lis 2015 15:58 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 156
Loty: 80
Kilometry: 188 383
niebieski
bonieq2 napisał(a):
Mnie również kilka razy kontrolowano na Bali i Lombok. Za każdym razem prawo jazdy międzynarodowe kat. B było dla policji wystarczające. Osoby z kat. B ale niemiędzynarodowe karane były mandatami. Na marginesie standardowy "mandat bez pokwitowania ;)" za powyższe lub inne drobne przewinienia wynosi lokalnie ok. 50 000 IDR, chociaż zazwyczaj trzeba targować z początkowego ok. 150 000. Miałem również jedną drobną kolizję, nikomu nic się nie stało, ale i tak z punktu jako białas zostałem uznany za winnego (mocno dyskusyjne). Należy zachować spokój i wszystko się wyjaśni. Policja nie była potrzebna, zebrali się gapie i uspokoili sytuację. Ostatecznie kosztowało mnie to 100 000 IDR za rozbitą plastykową osłonę tłumika.



Dzięki !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#36 PostWysłany: 29 Lis 2015 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Wrocilem kilka dni temu. Na Bali sporo policji na ulicach, jednak nikt nas nie zatrzymal bo tez nie dalismy mu ku temu powodu. Lokalni mówili ze w razie czego udawać ze nic się nie rozumiem, mówić po polsku i zakończy się wszystko bez wydanego grosza ;)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#37 PostWysłany: 29 Lis 2015 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Zdarzają się jednak duże, zorganizowane akcje, prawie łapanki i zatrzymują absolutnie każdego do kontroli bez przyczyny. Ulica jest wtedy zablokowana przez ok. 5-10 policjanów i wtedy cieżko się przecisnąć. Miałem tak kilka razy. Ustawiają to zawsze w miejscu w którym również nie sposób ich łatwo objechać bocznymi ulicami. Gdy papiery są w porządku to żaden problem, gdy nie to nie jestem taki pewien czy mówienie tylko po polsku i udawanie, że się nie rozumie wystarczy ;) Można próbować, ale widzialem osobiście jeden taki przypadek gdy nie wystarczyło i jednak był mandat ;). Gest pokazania banknotu jest bardzo międzynarodowy :D No i przede wszystkim, po co te ceregiele, skoro międzynodowy dokument to praktycznie żaden problem czy wydatek ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#38 PostWysłany: 29 Lis 2015 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Wszyscy pytani przeze mnie ludzie mówili że wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy i myślę że dla 35zł na trzy lata ważności nie ma co ryzykować. To że sie komuś udało to nie znaczy że innym się uda. Próba przekupstwa przy takiej kontroli jak my mieliśmy czyli kilkunastu policjantów i absolutnie wszyscy zatrzymywani może być ryzykowna.

Co do kategorii to wszyscy pytani twierdzili że samo międzynarodowe prawo jazdy wystarcza niezależnie od kategorii (część pytanych miała tylko kat.C) i to się właściwie potwierdza.

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#39 PostWysłany: 02 Gru 2015 01:09 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Ja na Bali przed policjantami skręcałem na dużym skrzyżowaniu w prawo, co wyglądało karkołomnie. Już myślałem, że mnie zgarną, a oni tylko pomachali żebym jechał. Prawko miałem międzynarodowe B, ale nikt go nie sprawdzał. Na Lombok to skuter nawet papierów nie miał w Kucie. Tam jest dwóch policjantów i takimi pierdołami się nie zajmują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#40 PostWysłany: 03 Gru 2015 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Nam się udało bez żadnych kontroli przez prawie 500 km po wyspie. Ale nie raz widzieliśmy kontrolowanych turystów.
Co do prawka to międzynarodowe to minimum. Najlepiej A, bo jak nam dwóch kierowców mówiło, tylko takie jest uznawane za ważne.

A tak naprawdę to prawo ustala kontrolujący Cie policjant i wg jego widzimisię albo każe dawać w łapę albo nie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group