Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#101 PostWysłany: 10 Cze 2019 12:12 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 53
Ja mam trochę odmienne wrażenia. Zjeździliśmy całkiem sporo, bo przez 4 dni pobytu na Bali każdego dnia jechaliśmy, gdzieś dalej. Nocleg mieliśmy w Ubud, więc ze względu na korki Np. Dojazd na dreamland beach zajął nam spokojnie ponad 2h i to przy dość odważnej jezdzie, gdzie wyprzedzałem praktycznie kogo się da. A są miejsca, gdzie jedzie się jeszcze dłużej – np. do Tanah lot (z 2h15min trzeba liczyć minimum). Korki na południu Bali były wielkie praktycznie każdego dnia, dlatego 2h jazdy po miejscowych drogach były naprawdę męczące, jest to zupełnia inna kategoria niż np. Jeżdżenie po Phuket, czy Lomboku – tam takie przejazdy sprawiają przyjemność, na Bali jest to raczej przymus żeby się dostać z A do B.

Sytuacja zmienia się natomiast w momencie, gdy jedzie się na północ. Tam jest dużo bardziej zielono i pusto, przez co jedzie się dużo przyjemniej. Nie mniej jednak, jeśli będziecie mieli bazę wypadową w Kucie i zamierzacie pozwiedzać coś na południu, to liczcie spokojnie minimum 1.5h na dojazd w jedną stronę każdego dnia. Z tego też powodu zdecydowanie polecałbym dopłacić odrobinę za wygodniejszy skuter.

P.S.Jazda bez kasku w takim miejscu jak Bali, brzmi jak nieśmieszny żart, jeśli komuś zależy na własnym życiu. Przy takiej ilości aut, stanie nawierzchni i dużych prędkościach rozwijanych na głownych drogach (nawet 70-80km/h wyciskaliśmy z naszej 125cc jadąc we dwójkę) to naprawdę igranie z ogniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#102 PostWysłany: 10 Cze 2019 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Spoko - w kasku na skuterze jeździmy już od paru lat i nie wyobrażam sobie inaczej (ostatnio jeździłem bez kasku pewnie z 10 lat temu na pierwszych wakacjach w Tajlandii) - ale wystarczyło, że widziałem parę wywrotek i nie trzeba było mnie długo przekonywać :D
Miałem też dość poważny wypadek na rowerze (skończyło się w szpitalu) i teraz nawet "po bułki" nie ruszam się bez kasku :D
Wszystko jest fajnie do pierwszej gleby, ale po co ryzykować.
Z KUTY uciekamy pierwszego dnia po wypożyczeniu skutera do UBUD (3 noclegi) i dalej do CANDIDASY (2 noclegi) i ostatniego dnia wracamy do KUTY oddać skuter (wylot mamy o 22)
Z pewnością wezmę NMAX'a 155 - tylko muszę znaleźć wypożyczalnię z dobrą ceną (w necie min. 120-130T IDR)
Gdyby ktoś miał namiar na miejscówkę z lepszą ceną - będę wdzięczny za info :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#103 PostWysłany: 10 Cze 2019 18:36 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 53
No to liczcie sie z tym, że przejazdy na południowy koniec wyspy zajmują przynajmniej 2h. Warto też sprawdzić jakość sprzętu (szczególnie jeśli się na tym znasz), który dostajesz, bo nam się zdarzyło złapać gumę (opony były zjechane i nawet to zauważyłem, ale zignorowałem) w Gianyar akurat kiedy zapadał zmrok i zaczęła się ulewa. To 10km to było jedno z bardziej hardcoreowych przeżyć w życiu. Jechaliśmy jakieś 15km na godzine i każdy najmniejszy ruch sprawiał, że skuter zaczynał iść poślizgiem po pełnej wody ulicy. Udało nam się na raty dojechać do Ubud, ale nie było ciekawie w pełnej ciemności, gęstym deszczu i na wąskiej drodze, gdzie każdy nas wyprzedzał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#104 PostWysłany: 10 Cze 2019 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Dzięki
Kiedyś wydawało mi się, że osoby od których wypożyczam skuter powinny zadbać o nasze bezpieczeństwo (hamulce, opony itp.), ale nic bardziej mylnego - jak sam o siebie nie zadbasz, to potem może być słabo, szczególnie przy takim ruchu jak na Bali, a o jeździe w górach już nie wspomnę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#105 PostWysłany: 15 Lip 2019 14:53 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 49
Wyrobiliśmy miedzynarodowe prawojazdy , ale nie mam kat A. Da się mimo wszystko wynając skuter i pojezdzic bez obaw?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#106 PostWysłany: 15 Lip 2019 16:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Da się. Ale będzie to jazda bez uprawnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#107 PostWysłany: 15 Lip 2019 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Tak jak napisal @boots formalnie bedziesz i tak bez uprawnien, Ale za to w Indonezji da rade wypozyczyc skuter bez zadnego prawa jazdy i bez paszportu. Wystarczy tylko przejsc przez kilka wypozyczalni, albo dziupli z motorami, bo wypozycza kto moze i kto chce.
I tak jak radzi @DERKER warto zadbac o wlasne bezpieczenstwo i dokladnie sprawdzic skuter, bo roznie bywa.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#108 PostWysłany: 20 Maj 2022 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Dobre oferty są również na Klook, jeśli chodzi o Bali. 3-dniowe wypożyczenie ok. 15€. W aplikacji jeszcze jakiś jest rabat, ale to już groszowe sprawy. Można odebrać i zwrócić w bliskiej okolicy terminalu, więc odpada organizowanie transportu.
Skuter sprawny, z automatem, bez depozytu. Łatwy kontakt przez What's App.
Paliwo 7,5k-12,5k IRD/l.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#109 PostWysłany: 09 Sie 2023 14:41 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 56
@pabloz właśnie sprawdzam Klook i rzeczywiście fajna opcja, a wypożyczałeś z kat A, czy bez kategorii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#110 PostWysłany: 09 Sie 2023 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Nie pamiętam dokładnie, być może była informacja na stronie oferty o "B" i dalej nie drążyłem tematu. Mam też kontakt na WhatsApp, gdyby była potrzeba.

Załączniki:
kl.JPG
kl.JPG [ 93.17 KiB | Obejrzany 299 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#111 PostWysłany: 09 Sie 2023 16:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@jerkar2
Przeczytałeś #107?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#112 PostWysłany: 10 Sie 2023 11:43 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 56
@boots czytałem, ale chciałem się dopytać konkretnie o tą wypożyczalnie z klook.

@pabloz dzięki! Możliwe że będę pytał na pw o numer ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group