Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Indonezja - skuter
#1 PostWysłany: 31 Maj 2013 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 28
Loty: 153
Kilometry: 404 725
Czy ktoś orientuje się czy przy wypożyczeniu skutera w Indonezji wystarczy prawo jazdy kategorii B, czy konieczne jest A?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#2 PostWysłany: 31 Maj 2013 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Nikt nawet nie sprawdzi czy masz jakiekolwiek prawo jazdy.

Edit: Ok, cofam. Poczytałem przez chwilę w necie i chyba nie wszędzie tak jest. Niech się inni wypowiedzą...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#3 PostWysłany: 31 Maj 2013 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 61
Loty: 120
Kilometry: 235 123
Jezdzilam skuterem wypozyczonym na Bali przez 6 dni. 5 dolcow za dzien to mozna bylo poszalec.
Wszystko bylo ok dopoki policja nas nie zlapala - niby za zlamanie jakiegos tam przepisu, ktorego i tak nikt nie respektowal, no ale my bylismy w tym calym tlumie jedynymi "białymi", wiec wiadomo - turysci. Jak nas dorwali to za brak prawa jazdy chcieli nam dowalic karę równowartości mniej wiecej 300pln i drugie 300 za costam... nie wiem do tej pory za co. Powiedzieli ze jak nie zaplacimy - nie wypuszczą nas z kraju, a przy probie wyjazdu na lotnisku zatrzyma nas policja i pójdziemy niby do wiezienia. Druga rzecz, że kredytowo mozna to bylo zaplacic tylko w stolicy, czyli Denpasar, a nie bylo nam po drodze.

Podobno trzeba bylo miec jakies zaswiadczenie zalatwione, cos w rodzaju zastepczego prawa jazdy obowiazującego wtedy tez w Idonezji, ale wydanie takiego bylo odplatne okolo 100pln - uwaga informacje niepotwierdzone.

Chcieli sie targowac, wyciagnac jakas kase, ale i tak nie mielismy przy sobie tyle kasy co chcieli, zrobilam wiec scene, zaczelam krzyczec i wywalilam wszystko z torebki po czym rzucilam nią w swojego chlopaka, ktory z nimi negocjowal ( dajac do zrozumienia ze nie mamy wiecej kasy) - i wtedy im rece poopadały, chyba nie wiedzieli nigdy takiej sceny - oddali nam wszytskie pieniadze jakie do tej pory od nas wyciagneli (jakies 20 dolarow) i kazali odjechac czym predzej. Polecam wiec- spradzony sposob.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#4 PostWysłany: 31 Maj 2013 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
To przeczytaj też:
viewtopic.php?p=247921#p247921
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#5 PostWysłany: 31 Maj 2013 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 28
Loty: 153
Kilometry: 404 725
Międzynarodowe prawo jazdy mam ale tylko kategorii B i dlatego pytam czy mogą mnie spotkać jakieś problemy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#6 PostWysłany: 31 Maj 2013 17:07 

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 101
ja bym raczej się bał jeździć po tamtejszych drogach, szczególnie w miastach. chyba że chodzi o jakąś mniejszą wyspę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#7 PostWysłany: 01 Cze 2013 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 61
Loty: 120
Kilometry: 235 123
Strach jest na poczatku, myślę, że lepiej jezdzic skuterem niz autem, ale pozniej juz tylko z górki... Trzeba sie przyzwyczaic do sygnalow jakie wysylaja, np. jak wyprzedza Cie skuterek albo auto jadąc bardzo blisko Ciebie puszczają wczesniej 2 razy sygnal dzwiekowy, żebys przypadkiem nie zrobil nagle jakiegos niepowolanego ruchu. Jak ktos lubi troche adrenaliny to śmiało mozna probowac - frajda niesamowita, wiele ciekawych miejsc po drodze mozna zaliczyc. W miescie tez nie jest zle, coprawda z 3 pasow kierowcy robią 5, pchają się niesamowicie, ale jak jedziesz z nimi "w bandzie" to nawet smiesznie jest.

Najlepiej wez sobie na 1 dzien na poczatek, sprawdzisz czy jestes w stanie to ogarnac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#8 PostWysłany: 03 Cze 2013 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2012
Posty: 32
Mieszkam na Bali. Tylko międzynarodowe prawo jazdy Cię ratuje. Na skuter wymagane jest tu prawo jazdy jak na motor w Polsce.
Pomijam kwestię mandatów za brak prawka bo nie się jakoś mega wielkie. Jak jednak będziesz uczestniczyć w jakimś zdarzeniu drogowym bez prawka to już po tobie. Będzie sporo do zapłacenia.
_________________
Indo-Explorer
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Wrz 2013 22:00 

Rejestracja: 20 Wrz 2013
Posty: 1
Cześć, interesuje mnie kwestia wypożyczenia w Indonezji skutera lu samochodu. Jak to wygląda w praktyce - czy wypożyczając pojazd w miejscu A, muszę go oddać w tym samym miejscu (A) czy mogę w jakimś innym miejscu/mieście (B)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#10 PostWysłany: 23 Kwi 2014 02:33 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
[quote="indo-explorer"]Mieszkam na Bali. Tylko międzynarodowe prawo jazdy Cię ratuje. Na skuter wymagane jest tu prawo jazdy jak na motor w Polsce./quote]

Niby wszystko jasno napisane ale chcę upewnić się. Czyli jest wymagane prawo kat. A, by nie dostawać mandatów i tak dalej. Ale międzynarodowe, które ratuje od nieprzyjemnych sankcji, takich jak ogromne odszkodowanie za wypadek, to też tylko kat. A?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#11 PostWysłany: 23 Kwi 2014 06:51 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Nie musisz mieć ani prawa jazdy kat. A ani kat B. Wystarczy głowa na karku i - jak to mówią Amerykanie - być "flexible" w każdej sytuacji.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#12 PostWysłany: 23 Kwi 2014 14:44 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Też mnie temat interesuje tym bardziej, że czytałam sporo relacji z podróży po Indonezji i podobno wystarczy prawo jazdy kat B z opcją międzynarodowe. Ciekawe, bo za 1,5 mies będę chciała też się na miejscu przejechać skuterem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#13 PostWysłany: 23 Kwi 2014 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
pizarro napisał(a):
Nie musisz mieć ani prawa jazdy kat. A ani kat B. Wystarczy głowa na karku i - jak to mówią Amerykanie - być "flexible" w każdej sytuacji.


Mnie właśnie "głowa na karku" uratowała przed mandatem lub może raczej łapówką, gdy zatrzymała mnie policja, a prawo jazdy międzynarodowe leżało spokojnie w hotelu, a nie w kieszeni ;) Udało się "na bezczela" z polskim prawkiem kat. B, ale nie musi to być regułą.
Przy wypożyczeniu spokojnie starczało międzynarodowe kat. B (sprawdzane parę razy), a zdarzyło się też, że nikt nie pytał o żadne dokumenty. Wydaje mi się na podstawie doświadczeń, że na skuter 90 cc lub 125 cc, zwłaszcza automat nie trzeba w Indonezji prawa jazdy na motor. Inna sprawa, że Bali to dość "mocne" miejsce na naukę jazdy.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#14 PostWysłany: 24 Kwi 2014 19:09 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
To będę szukać małego skuterka i w drogę, choć na kilka godzin by zobaczyć wioski i najbliższą okolicę.
Będziemy z dziećmi więc w dłuższe podróże skuterem nie będziemy się wypuszczać na bank.
Mam nadzieję, że kaski dla dzieci mają do wypożyczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#15 PostWysłany: 24 Kwi 2014 19:21 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
pizarro napisał(a):
Nie musisz mieć ani prawa jazdy kat. A ani kat B. Wystarczy głowa na karku i - jak to mówią Amerykanie - być "flexible" w każdej sytuacji.

Dodam, że nie musisz mieć nawet skutera, żeby na nim jeżdzić. Wystarczy dobrze się zalać i pofantazjować.

BTW - mimo wszystko moja rada jest rozsądniejsza od cytowanej... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#16 PostWysłany: 24 Kwi 2014 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2014
Posty: 207
niebieski
klayton napisał(a):
pizarro napisał(a):
Nie musisz mieć ani prawa jazdy kat. A ani kat B. Wystarczy głowa na karku i - jak to mówią Amerykanie - być "flexible" w każdej sytuacji.

Dodam, że nie musisz mieć nawet skutera, żeby na nim jeżdzić. Wystarczy dobrze się zalać i pofantazjować.

BTW - mimo wszystko moja rada jest rozsądniejsza od cytowanej... ;)




W Indonezji wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy tzn. taka szara książeczka, którą trzeba wyrobić ( W książeczce nie są wbijane kategorie tak więc na B można jeździć skuterem.
Za brak międzynarodowego prawa jazdy dostałem mandat na Bali i nie mogłem kontynuować podróży.
Turyści odróżniają się od miejscowych i za byle co są wyłapywani z tłumu skuterów.
Tak więc głowa na karku nie wystarczy- chyba, że ma się duży portfel.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#17 PostWysłany: 24 Kwi 2014 19:53 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
brzuh napisał(a):
W Indonezji wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy tzn. taka szara książeczka, którą trzeba wyrobić ( W książeczce nie są wbijane kategorie tak więc na B można jeździć skuterem.


http://g.infor.pl/obrazki/dzu/1998/018/ ... 86.002.jpg

Nie ma Indonezji. Niestety.
Wyjazd też mam tuż tuż a nie wiem jak mogę się swobodnie przemieszczać w mniej znane miejsca i na dodatek niskokosztowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#18 PostWysłany: 24 Kwi 2014 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2014
Posty: 207
niebieski
Pama napisał(a):
brzuh napisał(a):
W Indonezji wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy tzn. taka szara książeczka, którą trzeba wyrobić ( W książeczce nie są wbijane kategorie tak więc na B można jeździć skuterem.


http://g.infor.pl/obrazki/dzu/1998/018/ ... 86.002.jpg

Nie ma Indonezji. Niestety.
Wyjazd też mam tuż tuż a nie wiem jak mogę się swobodnie przemieszczać w mniej znane miejsca i na dodatek niskokosztowo.



Co z tego,że nie ma Indonezji. Zobacz z którego roku jest ta książeczka. Wiem za co dostałem mandat: za brak międzynarodowego prawka. Koleżanka miała tą książeczkę i wszystko było ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#19 PostWysłany: 24 Kwi 2014 21:33 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Międzynarodowym prawem jazdy można sobie w Indonezji dupę wytrzeć. Zjeździłem Bali skuterem wzdłuż i wszerz, wypożyczałem sprzęt w wielu miejscach, celowo kilka razy zatrzymałem się przy policjantach. Nikt nigdy nie pytał mnie o jakiekolwiek prawo jazdy. Jedyne na co mi zwracano uwagę to, żeby jeździć w kasku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#20 PostWysłany: 24 Kwi 2014 21:57 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
pizarro napisał(a):
Międzynarodowym prawem jazdy można sobie w Indonezji dupę wytrzeć. Zjeździłem Bali skuterem wzdłuż i wszerz, wypożyczałem sprzęt w wielu miejscach, celowo kilka razy zatrzymałem się przy policjantach. Nikt nigdy nie pytał mnie o jakiekolwiek prawo jazdy. Jedyne na co mi zwracano uwagę to, żeby jeździć w kasku.

Jakis wniosek z tego wysnuwasz dla wszystkich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group