Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#81 PostWysłany: 08 Lip 2017 15:50 
Awatar użytkownika

srebrny
Brałem w różnych miejscach, nic nie chcieli. Spisanie danych z paszportu tylko.
 Relacje PM off
rydzo lubi ten post.

#82 PostWysłany: 08 Lip 2017 17:07 

My również braliśmy poza hotelem, gościu nie był w ogóle zainteresowany czy wpisujemy prawdziwe dane w druczek dot. wynajmu.
 Relacje PM off
rydzo lubi ten post.

#83 PostWysłany: 03 Lut 2019 11:15 

Odgrzebuję stary temat bo niestety nie została wyjaśniona najważniejsza kwestia, mianowicie jak wygląda kwestia pokrycia przez ubezpieczalnie kosztów leczenia jeśli posiadając nawet miedzynarodowe prawo jazdy kategorii B, prowadziliśmy skuter i ulegliśmy wypadkowi. Ma ktoś jakieś doświadczenie?

Mandat to żaden problem w porównaniu z ewentualnymi kosztami związanymi z pobytem w szpitalu. Nie zakładam, że coś mi się stanie bo już wielokrotnie jeździłem po Azji skuterem, właśnie z prawem jazdy kategorii B, i dopóki nic się nie dzieje to wszystko jest super, ale wiadomo, że ubezpieczalnie starają się nie wypłacać pieniędzy kiedy tylko mają do tego podstawy.
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 03 Lut 2019 12:33 
Awatar użytkownika

złoty
milion razy było wyjaśniane
masz ubezpieczenie to ono pokrywa inaczej z własnej kieszeni

#85 PostWysłany: 04 Lut 2019 16:21 

Nie było wyjaśniane bo chodzi o prawo jazdy kategorii B. W OWU wiekszosci ubezpieczalni jest wyłączenie z odpowiedzialności jesli ubezpieczony kierował pojazdem bez odpowiednich uprawnień. W Polsce można prowadzic skuter mając tylko kategorię B. Ale pytanie jak jest w Indonezji...

Ostatnio edytowany przez marcino123, 04 Lut 2019 19:17, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#86 PostWysłany: 04 Lut 2019 16:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 398
Kilometry: 661 232
Twoje polskie prawo jazdy kat. B uprawnia cię do jazdy na skuterze tylko w Polsce.

#87 PostWysłany: 11 Maj 2019 00:17 
Awatar użytkownika

Będziemy we wrześniu 6 dni poruszać się skuterem po Bali.
Chcemy w tym czasie „nakulać” trochę km i dlatego też, zastanawiam się nad wynajęciem trochę wygodniejszego skutera – myślałem o Yamaha Nmax.
Czy ktoś orientuje się ile mnie będzie taka przyjemność kosztowała – w necie widziałem minimum 130 000 IDR ?
 Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 11 Maj 2019 07:24 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@Piotrek82 Z autopsji: prao jazdy kat, B, wypadek na skuterze, ubezpieczyciel nawet nie pytal o wszystkie okolicznosci zdarzenia (aczkolwiek nie eksponowalem w zgloszeniu skutera :-)). Inna spraw ze obylo sie bez zlaman, wstrzasnien, itp, ale szycie, RTG, leki przeciwzakazne przeciwko roznym miejscowym chorobskom i wizyta w szpitalu . Calosc okolo 200PLN (skopiowalem sobie rachunki). Pozniejsze zmiany opatrunkow w szpitalu w okolicach 50-100PLN. Ogolnie profesjonalnie i mimo wszystko tanio.
PS. jak pisze @cypel i @kuba88 skuter brany nawet bez pokazywania paszportu za jakies 5-10 zeta. peace... :-)
 Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 11 Maj 2019 08:52 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 122
srebrny
@DERKER ja brałem mniejszy za 55k ale nmax nie był znacząco droższy. Myślę że za 70-80k masz szanse ogarnąć na miejscu.
 Relacje PM off
DERKER uważa post za pomocny.

#90 PostWysłany: 11 Maj 2019 08:58 
Awatar użytkownika

srebrny
przecież ten nmax to zwykły skuter
bierz z jak największą pojemnością, min. 125 cm a najlepiej 150 cm
150 cm za 60000/70000 IDR
 Relacje PM off

#91 PostWysłany: 11 Maj 2019 09:57 
Awatar użytkownika

@smieci @cypel - dzięki
Oczywiście będę szukał 150cm
Wybór padł na nmax, bo jest on jednak zdecydowanie wygodniejszy przy jeździe w 2 osoby (na codzień jeżdżę xmax) od zwykłych 125cm, którymi zwykle jeździliśmy po Azji (hamulce, zawieszenie, koła, siedzisko)
Ale spoko - ogarnę to na miejscu i podzielę się wrażeniami
Gdyby ktoś miał jakąś sprawdzoną wypożyczalnię w Kucie - pls o info
 Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 12 Maj 2019 11:49 

Loty: 66
Kilometry: 134 660
W zeszłym roku w listopadzie korzystałem ze skutera na Nusie Lembogan i Lomboku, nigdzie nie pytali a prawo jazdy, nie zostawiałem paszportu ani innych dokumentów, nawet ich nie pokazywałem. Co do cen to na Nusie Lembogan koszt 70 000 (na 1 dzień) , Lombok (Kuta) koszt 30 000 (na 3 dni) za dobę.
 Relacje PM off  

#93 PostWysłany: 03 Cze 2019 20:56 
Awatar użytkownika

Kupował ktoś na Bali maskę na skuter do jazdy w korkach?
Warto zabrać z Polski, czy kupić na miejscu?
 Relacje PM off  

#94 PostWysłany: 04 Cze 2019 08:29 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Wydaje mi sie, ze nie bedzie potrzebna. Oczywiscie zalezy gdzie chcesz jezdzic. Korki w mojej subiektywnej opinii sa najwieksze w Kuta, pozniej Nusa Dua i Denpasar, poza tym jezdzi sie dobrze, albo BARDZO dobrze. Bali jest jednak wyspa (i to relatywnie mala) i z najdalszego miejsca nie jest dalej niz 1h do morza, wiec powietrze jest czyste. To nie jest Bangkok, gdzie po 2h jezdy masz czarne zeby. Poza wymionionymi powyzej okolicami jest (a i wnich korki to sprawa na kilka-kilkanascie minut SKUTEREM) jest OK. Ja bym odpuscil. W razie czego zawsze mozesz kupic cos na miejscu :-)
 Relacje PM off
DERKER lubi ten post.

#95 PostWysłany: 04 Cze 2019 08:43 
Awatar użytkownika

Tak właśnie myślałem, jakby co to zawsze na miejscu można kupić, a z KUTA uciekam już pierwszego dnia, więc luz
 Relacje PM off  

#96 PostWysłany: 04 Cze 2019 08:48 
Awatar użytkownika

HON fly4free
No to tym bardziej olej maske. Jak pojedziesz wglab wyspy to masz zielen, zielen, zielen....pola ryzowe, zielen, itd...
A co do wypozyczalni - wystarczy na piechote wyjsc z lotniska i sie przespoacerowac 20min w strone Kutam, to miniesz pierdylion roznej masci biznesow i wypozyczalni - wszyscy bardzo chetni do pomocy i wiekszosc chetnie tez ponegocjuje (troche).
 Relacje PM off
DERKER lubi ten post.

#97 PostWysłany: 04 Cze 2019 09:45 
Awatar użytkownika

Jesteśmy w DPS o 00:55 wiec wypożyczalnie koło lotniska raczej odpadają. Jedziemy wyspać się do KUTA i od rana ogarniamy temat skutera
 Relacje PM off  

#98 PostWysłany: 04 Cze 2019 09:52 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Mozesz sie zdziwic do ktorej niektore przybytki sa czynne... : -)
Aczkolwiek wiekszosc faktycznie zamykana jest pomiedzy 21 a polnoca.
 Relacje PM off  

#99 PostWysłany: 04 Cze 2019 10:03 
Awatar użytkownika

srebrny
Zamiast niepotrzebnej maski lepiej mieć buffa pod kask ze względów higienicznych. No chyba, że bez kasku będziesz jeździć, ale i tak buff się wtedy przyda jako ochrona głowy przed słońcem.
 Relacje PM off
DERKER lubi ten post.

#100 PostWysłany: 04 Cze 2019 21:50 
Awatar użytkownika

Pod kask buff z pewnością się przyda - my jeździmy w cienkich czapeczkach Brubeck'a. Wcześniej miałem opory przed założeniem kasku, ale już mi się nie chce dyskutować z policją - do tego względy bezpieczeństwa przeważyły - widziałem parę wywrotek w Azji i to wystarczyło
 Relacje PM off  

[ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości