Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#61 PostWysłany: 12 Paź 2016 09:45 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 23
Hej, mam pytanie do osób co wypożyczali skuter w Yogyakarcie, zamierzam sobie na tydzień wynająć jakiś motor i tu pytanie, jaki dokument trzeba im zostawić w depozyt? Póki co wszędzie widzę że chcą paszport a nie bardzo uśmiecha mi się jeździć tydzień bez paszportu, może to być coś innego jak na przykład dowód osobisty albo coś jeszcze innego?
Z góry dzięki za odpowiedź:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#62 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:25 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 123 352
Ja też z pytaniem.
Jak wygląda sprawa wynajęcia i potem używania (policja) skutera przez trzy osoby, rodzice z dzieckiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#63 PostWysłany: 03 Lis 2016 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Indonezyjczyków na skuterze mieści się spokojnie czworo ;) (2+2) a czasem trafi się i więcej. Jak do tego podchodzi policja to nie wiem ale z wynajęciem skuter problemów nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#64 PostWysłany: 03 Lis 2016 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Generalnie wszyscy narzekają na Indonezyjską policję, że skorumpowana i zła. Sami Indonezyjczycy to potwierdzają. Śmigałem przez kilka dni na skuterze po Bali. Nabiłem kilkaset kilometrów i kontakt z policją miałem raz w Ubud. Drapnęli mnie, bo ciąłem pod prąd ;) Zostało mi raptem kilka metrów do przejechania tej ulicy jednokierunkowej, ale policmajster nie pozwolił mi przejechać, kazał zawrócić i na tym się skończyło. Zero mandatu, jeździłem też bez kasku. Nie wiem czy jest obowiązek.

Za skuter o poj. silnika 125cm płaciłem 50.000 IDR, za 150cm - 60.000 IDR za cały dzień.

Zawsze przy wypożyczaniu żądali międzynarodowe prawo jazdy.
Z tym międzynarodowym prawem jazdy też są jaja, bo Indonezja nie ratyfikowała ani Konwencji Genewskiej ani Konwencji Wiedeńskiej.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#65 PostWysłany: 16 Lis 2016 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Ja to raz piątkę(trójka dzieci) widziałem na skuterze :)
Przyznam, że ja nie miałem praktycznie żadnego kontaktu z policją. No noże poza tą kierującą ruchem-przepuszczali nas w pierwszej kolejności. Jak tylko widzieli białasa to stopowali ruch z innych kierunków i puszczali mnie jak Kurskiego za karetką.

Lokalsi mało którzy jeżdżą w kaskach, raczej to obowiązek dla turysty. Chociaż zdarzały się masowe łapanki na dużych ulicach, i na Bali i w Yogdze.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#66 PostWysłany: 17 Lis 2016 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Na Lomboku nie chcieli zadnego dokumentu (nawet zeby obejrzec nie chcieli), nawet jak bralismy motor. Wypozyczne w naszym Honestayu wiec jak by nie patrzec mieli nasze bagaze jako depozyt ;) Z policja nie bylo zadnych problemow, za to mowili nam, ze w promieniu 1h jazdy od Kuty (Lombok) policja nie robi problemow, ale jak chce sie jechac dalej to potrzebne jest ubezpieczenie i papiery na skuter/motor. 50k za skuter/dzien i 150k za motor/dzien.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#67 PostWysłany: 15 Mar 2017 20:50 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Hej,

mam takie pytanie. Chciała bym zrobić kilkudniową bazę wypadową z Ubud i zwiedzić stamtąd wodospady np git git , pura ulun danu bratan, itp :D na mapie widzę ze najdłuższa trasa ok 70km. W ogóle do ogarnięcia skuterem? ciekawi mnie czas przejazdu w jedną stronę. Czy lepiej sobie darować i w najdalsze zakąrki an 1 dzień wynająć kierowce?
kurde nie wiem jak z tymi drogami gdzie samemu skuterem skoczyc a gdzie moze lepiej nie marnowac czasu i wynająć kierowce :geek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#68 PostWysłany: 15 Mar 2017 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
@‌inna877‌ Bali jest do ogarnięcia skuterem, jak najbardziej, ale musisz liczyć się z tym, że jeździ się po wyspie bardzo wolno i kiepsko - drogi są w złym stanie, co chwilę coś na nie wyłazi, kierowcy jeżdżą jak chcą - panuje ogólny sajgon ;) Ale skuter jest najlepszy, bo da Ci niezależność, zatrzymujesz się gdzie chcesz i kiedy chcesz. Ja akurat zwiedzałam wyspę z kierowcą, ale to dlatego, że byliśmy w trójkę, ale też polecam tę formę objazdówki. Kierowcy co prawda mają swoje wersje wycieczek, ale nam się udało je trochę zmodyfikować i np. zamiast do Git Git pojechaliśmy do wodospadu Sekumpul - baaardzo polecam!! niezapomniane miejsce :)
Ogólnie w jeden dzień da radę zrobić 3-max. 4 miejsca, odległości są nieduże, na mapie wygląda wszystko łatwo i przyjemnie, ale jest dużo gorzej w rzeczywistości. No i ok.18 jest już ciemno, więc dzień jest dość krótki.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#69 PostWysłany: 15 Mar 2017 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
70km jednorazowo to na skuter bardzo dużo, wyjdzie w tamtej rzeczywistości ze trzy godziny. Sami sporo jeździliśmy skuterem i bardzo polecamy ale na dalsze trasy wygodniejszy będzie samochód który można wynająć także w wersji bez kierowcy i mieć pełną swobodę (np. mały suzuki jimny). Na krótsze trasy jak najbardziej skuter, będzie najlepszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#70 PostWysłany: 15 Mar 2017 21:21 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
A jaki koszt wynajecia takiego auta bez kierowcy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#71 PostWysłany: 15 Mar 2017 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Osobiście nie wynajmowałem bo wybrałem skuter ale jak patrzyłem na ceny to wychodziło koło 200 000idr za dzień. Dla porównania skuter jakieś 50 000idr za dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#72 PostWysłany: 15 Mar 2017 22:20 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1714
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
A odnosnie skuterow-czy wypozyczalnie maja kaski dzieciece? Bo 7 latek w normalnym to nie za bardzo da radę...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#73 PostWysłany: 15 Mar 2017 23:48 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Dziękuje wam za pomoc.w sumie może wynajęcie auta na jeden dzień żeby dojechać do wodospadów i cos po drodze to nie głupi pomysł.druga sprawa.. Jak zostawiacie skuter i idziecie zwiedzać nie boicie się ze ktoś go zawinie? Może pytanie głupie ale skuterem jeszcze nie zwiedzalam ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#74 PostWysłany: 16 Mar 2017 07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Skuter można zostawić praktycznie wszędzie i nikt go nie ruszy. Trzeba tylko pamiętać aby przyczepić kas do zaczepów pod siedzeniem bo mówią że kask w przeciwieństwie do skutera może zniknąć.

Z doświadczenia własnego, zostawialiśmy skuter gdzie się tylko dało go postawić i nie było problemu. Trzeba tylko pamiętać (np zdjęcie) który jest Twój bo się można zdziwić jak go ktoś przestawi bo mu akurat w czymś przeszkadza albo po prostu jak się zobaczy ile tych skuterów tam jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#75 PostWysłany: 16 Mar 2017 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Dorzucę swoje 3 grosze. 70 km na raz to dość sporo, ale moim zdaniem ludzie mocno przesadzają z tym szaleńczym ruchem i tłokiem, owszem w Kucie i Ubud może i jest tłok, ale wystarczy wyjechać dosłownie kilka kilometrów poza miasto i jest spokój. Skuter ma tę przewagę nad samochodem, że się można praktycznie wszędzie wcisnąć, jak nie z lewej to z prawej, między samochodami a i po chodniku można też przemknąć. Skuter poza tym daje niesamowitą frajdę z jazdy i przy panującym upale doskonały powiew wiaterku. Śmiem twierdzić, że trasę Ubud - Gitgit szybciej zrobisz skuterem niż samochodem. Samochód będzie stał gdzieś w korku a skuter będzie się przemieszczał.
Jedyne na co bym zwrócił uwagę to na stan techniczny i pojemność silnika. Im większa tym lepsza, moim zdaniem 125 cm3 to minimum a 150 cm3 jeszcze lepiej, nie brać jakichś gówniksów z małymi pojemnościami bo to strata czasu i pieniędzy.

Skuter można zostawić byle gdzie a kask schować do schowka pod siedzeniem.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#76 PostWysłany: 27 Cze 2017 16:43 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Planuje sporą objazdówkę po Bali skuterem.
Takie pytanie o nawigowanie i oznaczenie tras.

Jak sobie radziliscie? Mapy w telefonie? W ogole sa jakies oznaczenia na wiekszych skrzyzowaniach/rozjazdach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#77 PostWysłany: 27 Cze 2017 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Mieliśmy mapy Osmand i działały bardzo dobrze. Na oznaczenia raczej nie zwracaliśmy uwagi ale i nie było ich zbyt dużo szczególnie na mniejszych drogach.
Góra
 Profil Relacje PM off
rydzo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#78 PostWysłany: 27 Cze 2017 22:05 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
My w 3 dni zrobiliśmy na skuterze około 350 km i trasa około 150 km na dzień dla mnie była dosyć męcząca. Korzystaliśmy z map googla, telefon umieszczaliśmy w schowku pod kierownicą tak, że podczas prowadzenia cały czas nawigację miałem na "oku". Skuter o pojemności 125 powinien być wystarczający, dosłownie z raz czy dwa podczas podjazdu do wioski obok Sekumpola czułem, że brakuje mu sił. Polecam zabierać w dalsze trasy coś cieplejszego do ubrania pogoda na Bali jest dosyć zmienna. Najbardziej męcząca trasa, którą przejechaliśmy to Ubud - Pura Ulun Danu Beratan - Sekumpul - Ubud. Podjazd do wioski obok wodospadu to raptem 10km ale pokonywaliśmy ją około 50 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
rydzo lubi ten post.
Kuba71 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#79 PostWysłany: 28 Cze 2017 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Dobrze działają również mapy HERE, bez internetu wszędzie dojechaliśmy bez problemu. Drogi są jako tako oznaczone, lepiej trzymać się navi i co jakiś czas sprawdzać trasę. Na większych skrzyżowaniach pamiętam, że znaki były i ciężko pobłądzić.
Góra
 Profil Relacje PM off
rydzo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#80 PostWysłany: 08 Lip 2017 15:10 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Widzę, że było już to pytanie ale zero odpowiedzi.

Jak kwestia zabezpieczenia? Tzn jeśli wynajem poza swoim hotelem/noclegiem to co wymagają aby zostawić?
Paszport, inny papier?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group