Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#81 PostWysłany: 08 Lip 2017 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Brałem w różnych miejscach, nic nie chcieli. Spisanie danych z paszportu tylko.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rydzo lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#82 PostWysłany: 08 Lip 2017 17:07 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
My również braliśmy poza hotelem, gościu nie był w ogóle zainteresowany czy wpisujemy prawdziwe dane w druczek dot. wynajmu.
Góra
 Profil Relacje PM off
rydzo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#83 PostWysłany: 03 Lut 2019 11:15 

Rejestracja: 23 Gru 2018
Posty: 2
Odgrzebuję stary temat bo niestety nie została wyjaśniona najważniejsza kwestia, mianowicie jak wygląda kwestia pokrycia przez ubezpieczalnie kosztów leczenia jeśli posiadając nawet miedzynarodowe prawo jazdy kategorii B, prowadziliśmy skuter i ulegliśmy wypadkowi. Ma ktoś jakieś doświadczenie?

Mandat to żaden problem w porównaniu z ewentualnymi kosztami związanymi z pobytem w szpitalu. Nie zakładam, że coś mi się stanie bo już wielokrotnie jeździłem po Azji skuterem, właśnie z prawem jazdy kategorii B, i dopóki nic się nie dzieje to wszystko jest super, ale wiadomo, że ubezpieczalnie starają się nie wypłacać pieniędzy kiedy tylko mają do tego podstawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#84 PostWysłany: 03 Lut 2019 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
milion razy było wyjaśniane
masz ubezpieczenie to ono pokrywa inaczej z własnej kieszeni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#85 PostWysłany: 04 Lut 2019 16:21 

Rejestracja: 23 Gru 2018
Posty: 2
Nie było wyjaśniane bo chodzi o prawo jazdy kategorii B. W OWU wiekszosci ubezpieczalni jest wyłączenie z odpowiedzialności jesli ubezpieczony kierował pojazdem bez odpowiednich uprawnień. W Polsce można prowadzic skuter mając tylko kategorię B. Ale pytanie jak jest w Indonezji...


Ostatnio edytowany przez marcino123, 04 Lut 2019 19:17, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#86 PostWysłany: 04 Lut 2019 16:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Twoje polskie prawo jazdy kat. B uprawnia cię do jazdy na skuterze tylko w Polsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#87 PostWysłany: 11 Maj 2019 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Będziemy we wrześniu 6 dni poruszać się skuterem po Bali.
Chcemy w tym czasie „nakulać” trochę km i dlatego też, zastanawiam się nad wynajęciem trochę wygodniejszego skutera – myślałem o Yamaha Nmax.
Czy ktoś orientuje się ile mnie będzie taka przyjemność kosztowała – w necie widziałem minimum 130 000 IDR ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#88 PostWysłany: 11 Maj 2019 07:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@Piotrek82 Z autopsji: prao jazdy kat, B, wypadek na skuterze, ubezpieczyciel nawet nie pytal o wszystkie okolicznosci zdarzenia (aczkolwiek nie eksponowalem w zgloszeniu skutera :-)). Inna spraw ze obylo sie bez zlaman, wstrzasnien, itp, ale szycie, RTG, leki przeciwzakazne przeciwko roznym miejscowym chorobskom i wizyta w szpitalu . Calosc okolo 200PLN (skopiowalem sobie rachunki). Pozniejsze zmiany opatrunkow w szpitalu w okolicach 50-100PLN. Ogolnie profesjonalnie i mimo wszystko tanio.
PS. jak pisze @cypel i @kuba88 skuter brany nawet bez pokazywania paszportu za jakies 5-10 zeta. peace... :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#89 PostWysłany: 11 Maj 2019 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@DERKER ja brałem mniejszy za 55k ale nmax nie był znacząco droższy. Myślę że za 70-80k masz szanse ogarnąć na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#90 PostWysłany: 11 Maj 2019 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
przecież ten nmax to zwykły skuter
bierz z jak największą pojemnością, min. 125 cm a najlepiej 150 cm
150 cm za 60000/70000 IDR
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#91 PostWysłany: 11 Maj 2019 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
@smieci @cypel - dzięki
Oczywiście będę szukał 150cm
Wybór padł na nmax, bo jest on jednak zdecydowanie wygodniejszy przy jeździe w 2 osoby (na codzień jeżdżę xmax) od zwykłych 125cm, którymi zwykle jeździliśmy po Azji (hamulce, zawieszenie, koła, siedzisko)
Ale spoko - ogarnę to na miejscu i podzielę się wrażeniami
Gdyby ktoś miał jakąś sprawdzoną wypożyczalnię w Kucie - pls o info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#92 PostWysłany: 12 Maj 2019 11:49 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
W zeszłym roku w listopadzie korzystałem ze skutera na Nusie Lembogan i Lomboku, nigdzie nie pytali a prawo jazdy, nie zostawiałem paszportu ani innych dokumentów, nawet ich nie pokazywałem. Co do cen to na Nusie Lembogan koszt 70 000 (na 1 dzień) , Lombok (Kuta) koszt 30 000 (na 3 dni) za dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#93 PostWysłany: 03 Cze 2019 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Kupował ktoś na Bali maskę na skuter do jazdy w korkach?
Warto zabrać z Polski, czy kupić na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#94 PostWysłany: 04 Cze 2019 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Wydaje mi sie, ze nie bedzie potrzebna. Oczywiscie zalezy gdzie chcesz jezdzic. Korki w mojej subiektywnej opinii sa najwieksze w Kuta, pozniej Nusa Dua i Denpasar, poza tym jezdzi sie dobrze, albo BARDZO dobrze. Bali jest jednak wyspa (i to relatywnie mala) i z najdalszego miejsca nie jest dalej niz 1h do morza, wiec powietrze jest czyste. To nie jest Bangkok, gdzie po 2h jezdy masz czarne zeby. Poza wymionionymi powyzej okolicami jest (a i wnich korki to sprawa na kilka-kilkanascie minut SKUTEREM) jest OK. Ja bym odpuscil. W razie czego zawsze mozesz kupic cos na miejscu :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER lubi ten post.
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#95 PostWysłany: 04 Cze 2019 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Tak właśnie myślałem, jakby co to zawsze na miejscu można kupić, a z KUTA uciekam już pierwszego dnia, więc luz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#96 PostWysłany: 04 Cze 2019 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
No to tym bardziej olej maske. Jak pojedziesz wglab wyspy to masz zielen, zielen, zielen....pola ryzowe, zielen, itd...
A co do wypozyczalni - wystarczy na piechote wyjsc z lotniska i sie przespoacerowac 20min w strone Kutam, to miniesz pierdylion roznej masci biznesow i wypozyczalni - wszyscy bardzo chetni do pomocy i wiekszosc chetnie tez ponegocjuje (troche).
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER lubi ten post.
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#97 PostWysłany: 04 Cze 2019 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Jesteśmy w DPS o 00:55 wiec wypożyczalnie koło lotniska raczej odpadają. Jedziemy wyspać się do KUTA i od rana ogarniamy temat skutera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#98 PostWysłany: 04 Cze 2019 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Mozesz sie zdziwic do ktorej niektore przybytki sa czynne... : -)
Aczkolwiek wiekszosc faktycznie zamykana jest pomiedzy 21 a polnoca.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#99 PostWysłany: 04 Cze 2019 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Zamiast niepotrzebnej maski lepiej mieć buffa pod kask ze względów higienicznych. No chyba, że bez kasku będziesz jeździć, ale i tak buff się wtedy przyda jako ochrona głowy przed słońcem.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER lubi ten post.
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja - skuter
#100 PostWysłany: 04 Cze 2019 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Pod kask buff z pewnością się przyda - my jeździmy w cienkich czapeczkach Brubeck'a. Wcześniej miałem opory przed założeniem kasku, ale już mi się nie chce dyskutować z policją - do tego względy bezpieczeństwa przeważyły - widziałem parę wywrotek w Azji i to wystarczyło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group