Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Cze 2015 10:56 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Cześć! Mam pytanie do osób, które odwiedziły Indonezję. Moje doświadczenie z Azją ogranicza się wyłącznie do backpackerskiej wyprawy po różnych zakątkach Indii.

Teraz planuję ok. 2-tygodniowy pobyt w okolicy Kuala Lumpur. Tam 2 dni, 1-2 dni na Singapur i tak się zastanawiam co dalej. Skłaniam się ku Indonezji, bo bilety bezpośrednio z Europy do Dżakarty są relatywnie droższe, a tak można dolecieć w miarę tanio z KL. Pytanie, które z wysp wybralibyście na owe 10 dni? Jak to najrozsądniej rozplanować by poczuć odrobinę Indonezji? Wiem, że czasu nie ma dużo. Pewnie bylibyśmy w stanie dorzucić 2-3 dni, ale pytanie do was, jak rozłożyć podróż w czasie. Sumatra, Jawa, Bali, Borneo? Chętnie wybralibyśmy się na Komodo, ale nie wiem czy jest to wykonalne w takim czasie. Na czym wy byście się skoncentrowali podczas takiego tripu? Chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej - przede wszystkim różnorodny krajobraz, przyrodę. Plaże też, ale myślę, że wizyta np. na wyspach Gili (2 dni) powinna wystarczyć.

Chyba, że macie inny pomysł na podróż w regionie. Podróż w marcu.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Arekkk, 20 Cze 2015 11:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 20 Cze 2015 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja wiem ze to bardzo trudne ale proszę cie spróbuj, powtarzam spróbuj poczytać watki poświęcone Indonezji
znajdziesz tam odpowiedz na wszystkie twoje pytania,nawet na te o których jeszcze nie wiesz ze zadasz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Cze 2015 21:39 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Witam. Tez zaplanowalam taka podroz. Tylko 2 dni w Kuala Lumpur poniewaz bedzie to nasz czwarty raz! Z uwagi na pogode w tym okresie tez wybralam Indonezje a raczej 3 dni w Ubud i 4 na Lomboku. Powrot do KL z Lomboku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Cze 2015 04:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Ja bym to zrobil tak ok dzien, poltora na Bali, wiem wszyscy powiedza ze jest slabe i to prawda, ale jest pare miejsc ktore warto zobaczyc, pola ryzowe albo jej polnoc.

Potem bym walnal ze 4-5 dni na Lombok i tak zrobil trecking na wulkan, wodospady, nurkowanie. Wiec jak to zrobisz to bedziesz mial bardzo zajety czas.

A potem np kazdego dnia inna wyspe gili, ja bylem na Gili T wiec jest to niesamowity kurwidolek, juz od zejscia na lad witaja Cie handlarze narkotykow :D ale ogolnie wyspa jest przemila, zero zagrozenia bezpieczenstwa a poza tym maja tam przepyszne jedzenie, na Lombok nie uswiadczylem takiej jakosci jedzenia jak na Gili. Jak bedziesz na Gili T to daj znac dam ci namiary na tani nocleg u przemilej hiszpanki.

Moglbys jeszcze np zrobic Komodo, czy Jawe, ale to braknie Ci czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 22 Cze 2015 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Hej ja wlasnie koncze objazdowke ok.3tyg. po Indonezji - wyszlo nam:4dni na Bali (ciezko wybrać co zobaczyć,dlugo schodzi na transport po wyspie,my ograniczyliśmy się do kilku rzeczy),4dni na Gili Air, przejazd przez Lombok (bardzo nas zauroczyl,az żal ze tylko przejazdem), dalej 2dni rejsu na Komodo, powrót na Bali (sa loty z Labuan Bajo,mozna tez na miejscu kupic wycieczki na Komodo i Rince-ogólnie Komodo super sprawa polecam),i dalej przebilismy się na Jawe (tutaj wulkany Bromo i Ijen - polecam baaardzo, i Jogjakarta na świątynie Borobudur i Prambanan.
Co bym przede wszystkim polecila - na pewno Gili albo Air albo Meno,sa spokojne i maja fajna rafę z żółwiami,chyba ze chcesz imprezować to Gili Trawagan. Oczywiście Gili typowo na relaks i snorkling, maja super klimat. Dalej zalezy co lubisz, wulkany dla nas byly super,cos niesamowitego, na Rinjani na Lomboku nie bylismy ale tam to chyba 3dni trekking jest wiec sporo. Ja bym chyba zrobila po 3dni Bali,Gili i Lombok,albo zamiast Lomboku powrot na Bali z Gili i lot do Labuan Bajo na Flores zeby zrobic wycieczkę na Komodo. Jesli masz pytania pisz na pewno odpisze choc pewnie po powrocie pojutrze :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Cze 2015 21:44 

Rejestracja: 07 Kwi 2015
Posty: 36
Loty: 44
Kilometry: 97 333
A jak Wam wyszła cenowo całość jeśli można zapytać? Albo chociaż to, co mnie szczególnie interesuje, czyli rejs na Komodo i wycieczka na Kawah Ijen :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Cze 2015 03:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Całości to jeszcze nie zliczylam,bo jeszcze nie wrocilismy ;) Ale rejs na Komodo kosztował 2.000.000 idr (czyli 200usd,najłatwiej obciąć 4zera i wychodzą dolce) + 26usd za wejściówki i byla to opcja w tzw.lower deck czyli rozkladali nam materace na niższym pokładzie ale raz spalismy na górnym pokladzie pod gołym niebem - coś pięknego :D kajuty kosztowały 3mln,ale byly malutkie - lóżko piętrowe i tyle. Wycieczka na Ijen kosztowała w pakiecie z Bromo i przejazdem z Kuty na Bali aż do Jogjakarty 120usd,bilet na sam Ijen to 25usd z Blue flame.Oczywiście ceny za osobę. Na stronie Peramy sa szczegóły,obie wycieczki stamtąd braliśmy.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group