Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 13 Wrz 2018 00:23 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Chavah napisał(a):
Agra-Varanasi pociągiem. Odwrócenie kolejności to też fajny pomysł, zwłaszcza, że biletu z Udajpur do Bombaju tańsze :) Zastanawiam się tylko czy to dobry pomysł, aby zaraz po przylocie jechać do Varanasi, czy to nie będzie za duży szok, czy nie lepiej dawkować ;] Wrzuć swój plan! Chętnie zerknę. Dobije mnie jeszcze temat dojazdu do Hampi...


My mamy duzo mniej dni wiec z New Dehli jedziemy do Varanasi, potem Agra - Jaipur. Z Jaipur lecimy na Goa na 5 dni, z Goa do Mumbaju. Wszystkie przejazdy pociagami. Tez myslalam, ze Varanasi tak na 'dzien dobry' to moze byc duzy szok :) ale dla mnie to miejsce to jest takie must see. Pociagi zarezerwowane, hotele tez i teraz tylko czekac :) ruszamy 19 listopada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#202 PostWysłany: 13 Wrz 2018 12:41 

Rejestracja: 05 Kwi 2010
Posty: 11
TIT napisał(a):
Chavah napisał(a):
Agra-Varanasi pociągiem. Odwrócenie kolejności to też fajny pomysł, zwłaszcza, że biletu z Udajpur do Bombaju tańsze :) Zastanawiam się tylko czy to dobry pomysł, aby zaraz po przylocie jechać do Varanasi, czy to nie będzie za duży szok, czy nie lepiej dawkować ;] Wrzuć swój plan! Chętnie zerknę. Dobije mnie jeszcze temat dojazdu do Hampi...


My mamy duzo mniej dni wiec z New Dehli jedziemy do Varanasi, potem Agra - Jaipur. Z Jaipur lecimy na Goa na 5 dni, z Goa do Mumbaju. Wszystkie przejazdy pociagami. Tez myslalam, ze Varanasi tak na 'dzien dobry' to moze byc duzy szok :) ale dla mnie to miejsce to jest takie must see. Pociagi zarezerwowane, hotele tez i teraz tylko czekac :) ruszamy 19 listopada


A pociągi w jakiej klasie? Możesz podzielić się cenami za poszczególne odcinki? I gdzie rezerwowaliście, przez którą stronkę? Dopiero będę to ogarniać w weekend! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 13 Wrz 2018 23:13 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Wszystkie pociagi rezerwowalam bezposrednio na stronie indyjskich koleji http://www.irctc.co.in oczywiscie po zarejestrowaniu sie.W moim przypadku proces rejestracji zajal 'tylko' :) 2 tygodnie. Korzystalam z instrukcji ze strony seat61. Wszystkie przejazdy w klasie 2AC (jestem juz za stara na sleepera :) )
Na stronie IRCTC mozesz sprawdzic wszystkie ceny na wszystkie klasy bez logowania, bo zakladam, ze jeszcze nie masz loginu. Najlepiej bedzie jak juz teraz sprawdzisz czy w ogole miejsca na interesujace cie pociagi/daty sa jeszcze dostepne bo moze byc z tym klopot i plan ci sie posypie. Bilety wchodza do sprzedazy na 120 dni przed podroza i na oblegane trasy rozchodza sie blyskawicznie. Ja kupujac bilety na trase ND - Varanasi jestem na waiting list, a bilet rezerwowalam w kilka godzin po otwarciu sprzedazy na ten dzien. Oczywiscie sa jeszcze inne mozliwosci, takie jak zakup na stacji z kwoty dla turystow na przyklad, czy zakup przez agenta. Daj znac jak idzie 'ogarnianie' :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 15 Wrz 2018 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Hej,
w najbliższym czasie będę w Delhi. Chciałbym się poradzić czy to co mam na liście do zobaczenia w stolicy jest do zrobienia w jeden pełen dzień (zakładam, że obudzę się w hotelu w Delhi i będę nocować) i/lub co można by dodać do tej listy ?
- Bazar Chandni Chowk
- Czerwony Fort
- Wielki Meczet
- Raj Ghat/Gandhi Smriti
- Brama Indii
- Grobowiec Humajuna
- Lodhi Garden
- Safdarjung Tomb
- Kutb Minar

Trasa:
https://tiny.pl/gb914
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 15 Wrz 2018 21:22 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Do zrobienia, choć w dość dużym pośpiechu.
Oszczędzisz czas biorąc riksiarza na całą wyprawę, ewentualnie najodleglejszy punkt metrem, którym jazda też jest przygodą.

Ja lubię z rzeczy, których nie ma na Twojej liście:
Hauz Khaus (świetny park, knajpy; młodzieżowa i nocna dzielnica)
Nizamuddin Dargah
Ghaty nad Jamuną, jakże inne od tych w Waranasi czy Haridwarze
któraś z sikhijskich świątyń / Old Delhi, albo największa w Delhi blisko Connaught Place
Akshardham - przykład hinduskiej świątyni
warto wieczorem wybrać się do jakieś indyjskiej knajpy/imprezowni przy Connaught Place albo Hauz Khaus
jeśli chodzi o zupełne ekstremum, to lubię też delhijskie muzeum kolejnictwa

Z rzeczy z Twojej listy:
Lodhi Gardens - cudowne
Wielki Meczet - moc i Old Delhi,w którym jest - magia

Może lepiej skrócić listę i działać wolniej, dostosować się do rytmu Indii :-) Pozornie szybkiego, ale jednocześnie zwolnionego.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 16 Wrz 2018 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
@PawelGa dzięki!
Na szczęście mam półtorej dnia do dyspozycji, więc jakoś to mądrze rozbije :)
Akshardham zdecydowanie dodaje do listy. Jesteś w stanie potwierdzić czy wstęp faktycznie jest za free?
Ghaty - jakieś konkretne miejsce ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
#207 PostWysłany: 20 Wrz 2018 13:19 

Rejestracja: 05 Kwi 2010
Posty: 11
TIT napisał(a):
Wszystkie pociagi rezerwowalam bezposrednio na stronie indyjskich koleji http://www.irctc.co.in oczywiscie po zarejestrowaniu sie.W moim przypadku proces rejestracji zajal 'tylko' :) 2 tygodnie. Korzystalam z instrukcji ze strony seat61. Wszystkie przejazdy w klasie 2AC (jestem juz za stara na sleepera :) )
Na stronie IRCTC mozesz sprawdzic wszystkie ceny na wszystkie klasy bez logowania, bo zakladam, ze jeszcze nie masz loginu. Najlepiej bedzie jak juz teraz sprawdzisz czy w ogole miejsca na interesujace cie pociagi/daty sa jeszcze dostepne bo moze byc z tym klopot i plan ci sie posypie. Bilety wchodza do sprzedazy na 120 dni przed podroza i na oblegane trasy rozchodza sie blyskawicznie. Ja kupujac bilety na trase ND - Varanasi jestem na waiting list, a bilet rezerwowalam w kilka godzin po otwarciu sprzedazy na ten dzien. Oczywiscie sa jeszcze inne mozliwosci, takie jak zakup na stacji z kwoty dla turystow na przyklad, czy zakup przez agenta. Daj znac jak idzie 'ogarnianie' :)


Dzięki za ten link! Faktycznie mocno rewiduje rozkład pociągów nasz plan podróży! Powiedz, Twój proces rejestracji trwał 2 tygodnia od momentu wysłania formularza i zapłaty za sms? Sms przyszedł 2 tygodnie później? Czy wysyłałaś ponownie? Też się rejestrowaliśmy, ale ciągle nic :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 20 Wrz 2018 16:36 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
@littleboy1989

Kurde nie pamiętam jak z wejściem do świątyni, ale nawet jak jest wstęp, to będą to grosze na nasze pieniądze.
Ghaty - jest jedno główne miejsce - Google Maps Ci pokaże (Yamuna Ghat), a rikszarz zawiezie. My jechaliśmy ze stacji metra Khasmiri Gate. Uważaj, bo strasznie starają się naciągnąć. Mogą też nie kumać, gdzie chcesz jechać. Teraz powiedziałbym im, że chcę zobaczyć ceremonię pogrzebową i pewnie byłoby łatwiej. Płaciłbym 500 rupii jakoś i daj rikszarzowi znać, że z nim wrócisz. Fajnie jakby z Tobą też tam poszedł, bo tam jest dość dziko. Uprzedzam. Oczywiście zachowuj powagę, bo tam są pogrzeby.
Ale tak jak Ci pisałem, jak w hotelu zauważysz, że portierzy są ok, to poproś, żeby oni Ci polecili rikszarza na całe/część Twojego planu zwiedzenia. W 2014 zapłaciliśmy za trasę Pharganj - Old Delhi (meczet) - Nizzamoudin - Lodhi Gardens i jeszcze jakiś targ z ciuchami - Paharganj 500 rupii (jakieś 25 zł za kilka godzin) + dwie krótkie wizyty w sklepach (rikszarz nam powiedział wprost, żebyśmy weszli z nim na chwilę i będzie nam mega wdzięczny) i był mega szczęśliwy.

Jakiś przybliżony koszt rikszy na Twoją podróż możesz sobie policzyć mnożąc 25 rupii x ilość kilometrów + dopłata za białą skórę :-) Tą dopłatę dałbym z 500 rupii. Niech człowiek ma swój szczęśliwy dzień. (Nie zapomnę jak kiedyś daliśmy napiwek 5 zł i człowiek oszalał ze szczęścia, pytał czy na pewno i w ogóle). Z bardzo oszczędnych podróżników, zmieniliśmy w Indiach w takich, że jak ktoś jest porządny i uczciwy, to staramy mu się dać więcej pieniędzy. Dla nas to często niewiele, a dla nich ten dzień staje się jednym z lepszych w tygodniu.

Powinna też istnieć darmowa jazda, jeśli zgodzisz się na odwiedzanie licznych sklepów z mydłem i powidłem dla turystów :-)

Zapomniałem o jednej rzeczy napisać, którą uwielbiam. Włóczenie się, przyglądanie życiu na stacji kolejowej New Delhi. Indie w pigułce. Rano nie ma tłumów.

Byłem cztery razy w Delhi i kocham to miasto coraz bardziej, choć początki był trudne :-) Pamiętam jak obchodziliśmy dworzec, bo nam jakiś naciągacz powiedział, że wejście tylko z biletem albo opłata u niego :-) A chcieliśmy przejść na drugą stronę :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
littleboy1989 lubi ten post.
 
      
#209 PostWysłany: 02 Lis 2018 14:44 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 71
Loty: 76
Kilometry: 167 601
W dniach 2-9.18 marca będę w Indiach. Lecę z Krakowa via Kijów do Delhi. Rozważam kilka wariantów podróży. Chciałbym zobaczyć trochę północy (Amritsar, Śrinagar), ale obawiam się niepewnej pogody w tym czasie – szczególnie w odniesieniu do tego drugiego miasta. Czas na trekking (średnio początkujący) może być mało optymalny, ale dla samych widoków na 1 dzień byłbym w stanie się tam wybrać. Transport preferuję lotniczy (przynajmniej w tym kierunku). Ostatecznie mogę się wybrać do Amrisatru pociągiem/samolotem i wrócić do Delhi lub (najlepiej) w kolejne interesujące dla mnie destynacje. Są nimi: Waranasi, Agra, Gwalior Fort, Dźajpur i Dźodhpur – to naturalnie opcja maxi.
Intensywne zwiedzanie nie jest mi straszne. Obawy mam co do logistyki i niepewności transportu w Indach (szczególnie kolei). Na Delhi poświęcam 2 marca i chciałbym być najpóźniej wieczorem 8 marca w tym mieście (wylot mam przed południem 9 marca). Zatem do dyspozycji mam na podróżne poza Delhi – 6 dni.
Przechodząc do pytania czy do ogarnięcia jest przynajmniej Amritsar, a potem resztę interesujących mnie kierunków? Z czego zrezygnować, bo się nie wyrobię, bo jest np. ryzykowane logistycznie itp.? Nie upieram się nad żadnym z zaproponowanych kierunków (mogę odpuścić północ czy południe od Delhi). Ogólnie elastyczność w podróżowaniu nie jest mi obca.
Jeśli ten wpis wydaje się bełkotliwy – to macie rację. Podczas pierwszej wizyty chce jak najbardziej i optymalnie wykorzystać czas w Indach.


Ostatnio edytowany przez etnomalczik 02 Lis 2018 15:23, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 02 Lis 2018 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
W Amritsar poza zlota swiatynia I przedstawieniem na Wagha nic nie ma, wiec zastanow sie czy warto tam sie pchac taki kawal bo jest srednio po drodze. Ja lecialem z Delhi I mysle ze nie ma sensu sie tam tluc pociagiem. Pociagi I busy to lepsza opcja w Rajastanie. Ja bym dodal do planu Udaipur zamiast czegos Z twojej listy.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
etnomalczik uważa post za pomocny.
 
      
#211 PostWysłany: 16 Lut 2019 23:32 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Hej,

Lecę 2 marca do Indii, wykruszył mi się kolega, więc powalczę w pojedynkę. Jakbyście mogli podrzucić swoje rady, to będę bardzo wdzięczny,

Najbardziej lubię przyrodę, ludzi i na dalszym planie budynki. Podstawowy plan wygląda mniej więcej tak:
03.mar New Delhi - Koczi
04.mar Alappuzha
05.mar Alappuzha
06.mar Allapuzha - Munnar
07.mar Munnar
08.mar Munnar - Koczi
09.mar Koczin - New Delhi - Srinagar
10.mar Srinagar
11.mar Srinagar
12.mar Srinagar - New Delhi - Waranasi
13.mar Waranasi
14.mar Waranasi
15.mar Waranasi - New Delhi

Ponieważ będę sam i 2 miesiące po operacji przepukliny myślałem, żeby odpuścić sobie coś na rzecz większego chillu. I tak zastanawiam się nad Munnarem (widziałem plantacje na Sri Lance, ale bardzo lubię) i/lub rozlewiskiem, może wrzucić jakieś plaże. Co myślicie?

Koszty przelotów (to też ma jakieś znaczenie):
Koczi 529 zł
Srinagar 461 zł
Waranasi 281 zł
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 21 Lut 2019 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
@vincenzo

06.mar Allapuzha - Munnar
07.mar Munnar
08.mar Munnar - Koczi

z Allapuzy do Munnar jest de facto cały dzień jazdy, raczej z przesiadkami, Powrót też zabierze dzień
jeżeli jesteś miłośnikiem jazdy po krętych górzystych drogach to możesz spróbować, w połowie drogi w autobusie zamykanę są okna drewnianymi roletami ponieważ robi się zimno wieczorem czyli chill
Moim zdaniem, Munnar jest na dwa pełne dni :punkty widokowe - Top Station (jeżeli akurat nie ma mgły :) , jeziorka z tamą i Echo Point, trekking po polach herbaty

mam nadzieję, że Kashmir wykreśliłeś ze swoich planów z powodu ostatnich zajść, bo w tym momencie to chyba tylko Haiti je przebijają, Chillu tam nie zaznasz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenzo uważa post za pomocny.
 
      
#213 PostWysłany: 21 Lut 2019 14:59 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
@cyberpunk64

Dzięki serdeczne za pomoc. Niestety nie czytałem ostatnich wiadomości, plan układałem jeszcze parę tygodni temu. Przeczytałem jednak doniesienia z ostatniego tygodnia i po namyśle anulowałem bilety, więc do wyboru mam opcję:

a) zostać dłużej w Kerali i wtedy już na pewno zrobić Munnar -> +270 zł za lot
b) wrócić do Delhi i znaleźć miejsce warte 3-dniowej wycieczki, np. na szybko Udaipur -> terminy biletów muszą pasować, żeby był czas na przesiadkę, więc obecnie +370 zł
c) inne propozycje zamiast Udaipuru
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 21 Lut 2019 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
jeżeli miałabym coś sugerować to nie wracać do Kochi tylko jechać dalej do Tamil Nadu aż do Chennai, gdzie masz też tanie loty do Delhi

tak więc z Munnar przez Gaty Zachodnie pojechałabym do Madurai
później masz do odwiedzenia do wyboru m.in.: Trichy, Tanjavour, Chidambaran (wszędzie piękne świątynie)
możesz też zahaczyć o Poundicherry (tu nie byłam) lub Mamallapurham (możliwość kąpieli w oceanie choć bez rewelacji) i Kanchipuram
trochę plan napięty ale do zrobienia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 14 Kwi 2019 22:28 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 11
Loty: 101
Kilometry: 220 075
Witajcie mamy zaplanowane loty z Warszawy do Nowe Delhi wylot 01.01.2020 22:40 powrót 22.01.2020 12:05
Prosił bym o podpowiedzenie, jak ustalić plan podróży:
Chcieli byśmy zwiedzić takie miejsca:
Nowe Delhi
Haridwar,
Dharamsala
Agra
Sariska National Park
Ranthambore National Park
Karni Mata Temple
Jaipur
PUSHKARU
Jodhpur
Jaisalmer
CAMEL SAFARI
Waranasi
Może plaża w Goa

Większość hoteli już mamy, wybranych, choć jak ktoś by miał sprawdzone hotele w tych miastach prosił bym o wskazówki, Proszę też o wskazówkę gdzie najlepiej wykupić CAMEL SAFARI w Jaisalmer
Może ktoś wybiera się w tym samym terminie??
Pozdrawiam
Przemek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 15 Kwi 2019 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Poczytaj jak sie kupuje pociagi w Indiach, kup bilety i dostosuj sie do ich grafiku.

Co do Jaisalmer to zalezy co masz na mysli Safari? Mysmy nocowali na Sam Dunes w namiocie i tam koles po prostu spytal sie czy chcemy pojezdzic na wielbladach, powiedzielismy ze tak, przyszly jakies dzieci z wielbladami i pojezdzilsmy na nich z 2 godziny za 15zl za osobe. Jak chcesz jakas dluzsza wycieczke to mozesz smialo zaklepac w agencjach turystycznych w centrum juz na miejscu - tego jest pelno, z reszta - to chyba jedyny biznes z którego to miasto zyje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemek Andrzejewski lubi ten post.
 
      
#217 PostWysłany: 15 Kwi 2019 18:11 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 11
Loty: 101
Kilometry: 220 075
ale można kupić je 120 dni przed wyjazdem, wiec mam na to sporo czasu, z tym ze hotele watro kupić do 4 miesięcy szybciej, wiec plan podróży i tak muszę zrobić szybciej, Co do Carmer safari chcieli byśmy spędzić noc na pustyni pod gwiazdami... Ponoć nie zapomniane wrażenia... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 15 Kwi 2019 20:23 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Do kupna biletów nie jest potrzebny numer indyjski, zagraniczne też działają. Trzeba się tylko zarejestrować w systemie kolei i zapłacić haracz 100 INR. Ale chociaż kupujesz bilety bez prowizji pośrednika.
Wróciłem dwa tygodnie temu z Indii, wszystkie noclegi rezerwowaliśmy dzień przed albo w dniu noclegu - są dobre promki last minute na goibibo. Dodatkowo zgarnia się 75-150 INR za recenzję obiektu co obniża cenę następnego :) Prawie wszystkie noclegi kosztowały nas 11-25 zł / os / noc w pokoju 2 os z łazienką. Część była nawet z klimatyzacją.
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemek Andrzejewski lubi ten post.
Przemek Andrzejewski uważa post za pomocny.
 
      
#219 PostWysłany: 03 Paź 2019 22:43 

Rejestracja: 26 Paź 2017
Posty: 13
Baaaardzo powoli zaczynam robić plan na 3 tygodnie w kwietniu 2020. Start i finisz w Delhi.
Standardowo, końcowym punktem podróży ma być plażing (minimum 5 dni).

Trochę już poczytałem i uknułem taki, mocno wstępny, plan:

1. Delhi - 2 dni
2. Agra - 1 dzień
Fatehpur Sikri
3. Jaipur
4. Udajpur
5. Jodhpur
6. Jaisalmer
pustynia Thar
7. Waranasi
8. Goa? - 5 dni
9. Delhi

i co Wy na to? ;) Już na wstępie mam kilka pytań:

1. Ile czasu warto poświęcić na poszczególne miejsca?
2. Czy jest sens się pchać do Udajpuru?
3. Nastawiłem się jakoś mocno na noc na pustyni - warto w tym celu jechać do Jaisalmeru, czy może gdzieś bliżej lub bardziej po drodze zaznam takich rozkoszy? A może pustynie są w ogóle przereklamowane?
4. Z parków narodowych najbliżej jest Rathambore. Jechać, czy takie atrakcje zostawić sobie na pobyt w Afryce?
5. Wydaje mi się, że najsensowniej jest zrobić trasę Delhi - Jaisalmer zahaczając o poszczególne miasta pociągiem, potem samolotem do Waranasi, kolejny lot na plażing i powrót do Delhi - dobrze kombinuję?
6. Plażować w Goa, czy jest ciekawsze miejsce? Myślałem o Andamanach, ale loty są dość drogie.
7. Jest czas żeby jeszcze coś dorzucić? Co?

Wiem, że taki plan, to nie plan, ale od czegoś trzeba zacząć ;)
Dzięki z góry za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 12 Lis 2019 17:51 

Rejestracja: 16 Sty 2012
Posty: 24
Czy ktoś z Was ma plan podróży z dziećmi ? (dwójka 5-6 lat)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group