Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Mar 2014 11:13 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 86
Witam,

czy ktoś doświadczenia może powiedzieć czy przewoźnicy Tallink i Viking Line miewają jakieś regularne lub mniej regularne promocje, w którym można kupić bilety zarówno OW jak i RT na trasie Tallinn-Helsinki-Tallinn poniżej standardowych cen, które wynoszą 28€ w Viking i 31€ w Tallink za rejs w obie strony i niewiele mniej za OW?
Na stronie Viking Line widzę teraz jakąś promocję na tej trasie, z której jednak niewiele rozumiem i która przede wszystkim nie obowiązuje na lata. Mnie interesują miesiące typowo letnie lipiec-sierpień, bywały na ten okres w przeszłości jakieś wyprzedaże? Za ile udało wam się kupić bilet? Czy w ogóle istnieje jakakolwiek szansa zejścia poniżej tych 28€/31€ za rejs w dwie strony?

Z góry dziękuję.


Ostatnio edytowany przez Gregggor, 01 Kwi 2014 00:24, edytowano w sumie 1 raz
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 26 Mar 2014 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Ja płaciłem za rejs Viking Line w dwie strony z noclegiem w kabinie po 8 euro na osobę.
Myk polega na tym, żeby rezerwować przez stronę fińską po fińsku. Na anglojęzycznej wersji i innych nie ma wszystkich taryf promocyjnych.
Np. jak chcemy płynąć z Helsinek do Tallina to zamiast płacić 30-50 euro za rejs w jedną stronę, najlepiej wziąć tzw MiniCruise - czyli rejs w dwie strony z noclegiem w kabinie teoretycznie bez wychodzenia na ląd w Tallinie. W moim przypadku taki rejs kosztował 8 euro.
Pomimo tego, że wyjście w Tallinie w tej taryfie jest niedozwolone nikt tego nie sprawdza. Więc można sobie wyjść w nocy po przypłynięciu albo jeszcze skorzystać z noclegu i rano przed wypłynięciem - przetestowane działa.
Oprócz promocyjnych cen na MiniCruisy występują też promocje na inne taryfy.
Pozdrawiam
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Mar 2014 02:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 11
Loty: 371
Kilometry: 820 135
Dzięki wielkie za info! Właśnie kupiłem rejs Tallin-Helsinki-Tallin - 10 godzin w Helsinkach 50% taniej - 14euro :D

Trzeba ustawić język estoński a promocja kończy się jutro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Mar 2014 14:55 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
a ktoś wie jak tanio kupić prom tylko w 1 stronę z Helsinek do Talina? pokazuje mi ceny za 2os 62EUR :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Mar 2014 17:21 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 34
wielkie dzięki za info! właśnie kupiłam Tallin-Helskinki-Tallin za 28 EUR /2 osoby :) (rejs wycieczkowy)
czerwcowa niedziela :)

Jeśli chcesz kupić bilet w jedną stronę, ten za 12 EUR - przy jednym z kroków trzeba wybrać taryfę AHOI, jak w prinstcreenie.
Przy rejsach wycieczkowych za 14 EUR ta taryfa AHOI 50% wskakuje bezpośrednio ze strony z promocją.
(i rzeczywiście, działa tylko na estońskiej stronie, google translator ratuje... :) )

Załącznik:
helskinki viking.png
helskinki viking.png [ 94.59 KiB | Obejrzany 25932 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Mar 2014 18:54 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
pasadena napisał(a):
wielkie dzięki za info! właśnie kupiłam Tallin-Helskinki-Tallin za 28 EUR /2 osoby :) (rejs wycieczkowy)
czerwcowa niedziela :)

Jeśli chcesz kupić bilet w jedną stronę, ten za 12 EUR - przy jednym z kroków trzeba wybrać taryfę AHOI, jak w prinstcreenie.
Przy rejsach wycieczkowych za 14 EUR ta taryfa AHOI 50% wskakuje bezpośrednio ze strony z promocją.
(i rzeczywiście, działa tylko na estońskiej stronie, google translator ratuje... :) )

Załącznik:
helskinki viking.png



super, dzięki za pomoc. Ja potrzebuję dopiero na sierpień i dlatego nie ma:(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 30 Mar 2014 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
maxima napisał(a):
a ktoś wie jak tanio kupić prom tylko w 1 stronę z Helsinek do Talina? pokazuje mi ceny za 2os 62EUR :(


dokładnie tak jak napisałem powyżej. A więc wchodzisz na fińską stronę:
http://www.vikingline.fi/fi/suomi/
(najlepiej z pomocą google translatora) wybierasz rejsy z helsinek na wybraną datę, potem wybierasz nie zwykłą ofertę tylko promocje, które są na dole, np:
"Tarjous: Helsinki-Tallinna Miniristeily Viking XPRS:llä"
czyli rejs, o którym pisałem i który testowałem - a więc w dwie strony z noclegiem w kabinie - ale w dowolnym momencie można opuścić statek w Tallinie.
Na sierpień daje się jak najbardziej znaleźć fajne oferty (aczkolwiek chyba nie na każdy dzień tygodnia), pierwsze jakie wstukałem to 18 Euro za powyższe za 2 osoby w najtańszej kabinie (kabina spoko, z łazienką):

Helsinki ti 26.8.2014 klo 21.30 - Tallinna 27.8.2014 klo 06.00 Viking XPRS
Tallinna ke 27.8.2014 klo 07.00 - Helsinki 27.8.2014 klo 09.15 Viking XPRS

Matkustajat: 2 Aikuista
Hytti: 1 B2S Inside Piccolo small, TV

Hinta: 18,00 EUR

udanych rezerwacji :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Mar 2014 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
... sprawdziłem jeszcze, że normalna cena za powyższy MiniRejs to 60 Euro, sam rejs w jedną stronę za 2 os. w tych samych godzinach to 48 euro.
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Kwi 2014 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Rzutem na taśmę, zaraz przed północą zarezerwowałem na maj poranny rejs Tallin-Helsinki: 24 E/2 os :)
Ale co ciekawe, wciąż jeszcze w systemie są promocyjne bilety (12 E/os w jedną stronę, lub 14 E/os w dwie strony z noclegiem na pokładzie po dopłynięciu z powrotem do Tallina). Szkoda tylko, że nie ma rejsów z możliwością nocowania pod dopłynięciu do Helsinek..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Kwi 2014 10:14 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
zoli napisał(a):
maxima napisał(a):
a ktoś wie jak tanio kupić prom tylko w 1 stronę z Helsinek do Talina? pokazuje mi ceny za 2os 62EUR :(


dokładnie tak jak napisałem powyżej. A więc wchodzisz na fińską stronę:
http://www.vikingline.fi/fi/suomi/
(najlepiej z pomocą google translatora) wybierasz rejsy z helsinek na wybraną datę, potem wybierasz nie zwykłą ofertę tylko promocje, które są na dole, np:
"Tarjous: Helsinki-Tallinna Miniristeily Viking XPRS:llä"
czyli rejs, o którym pisałem i który testowałem - a więc w dwie strony z noclegiem w kabinie - ale w dowolnym momencie można opuścić statek w Tallinie.
Na sierpień daje się jak najbardziej znaleźć fajne oferty (aczkolwiek chyba nie na każdy dzień tygodnia), pierwsze jakie wstukałem to 18 Euro za powyższe za 2 osoby w najtańszej kabinie (kabina spoko, z łazienką):

Helsinki ti 26.8.2014 klo 21.30 - Tallinna 27.8.2014 klo 06.00 Viking XPRS
Tallinna ke 27.8.2014 klo 07.00 - Helsinki 27.8.2014 klo 09.15 Viking XPRS

Matkustajat: 2 Aikuista
Hytti: 1 B2S Inside Piccolo small, TV

Hinta: 18,00 EUR

udanych rezerwacji :)



dzięki. Wygląda na to, że na rejsy w nd-czw ceny są po 18 EUR, a na pt-sob po 38EUR za ten rejs.
Ja niestety potrzebuję na piatek, ale to i tak lepiej niż 62eur :)

Myślicie że moga być jeszcze promocje? Czy ta fińska oferta to jakaś stała cena?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Kwi 2014 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
maxima napisał(a):
zoli napisał(a):
maxima napisał(a):
a ktoś wie jak tanio kupić prom tylko w 1 stronę z Helsinek do Talina? pokazuje mi ceny za 2os 62EUR :(


dokładnie tak jak napisałem powyżej. A więc wchodzisz na fińską stronę:
http://www.vikingline.fi/fi/suomi/
(najlepiej z pomocą google translatora) wybierasz rejsy z helsinek na wybraną datę, potem wybierasz nie zwykłą ofertę tylko promocje, które są na dole, np:
"Tarjous: Helsinki-Tallinna Miniristeily Viking XPRS:llä"
czyli rejs, o którym pisałem i który testowałem - a więc w dwie strony z noclegiem w kabinie - ale w dowolnym momencie można opuścić statek w Tallinie.
Na sierpień daje się jak najbardziej znaleźć fajne oferty (aczkolwiek chyba nie na każdy dzień tygodnia), pierwsze jakie wstukałem to 18 Euro za powyższe za 2 osoby w najtańszej kabinie (kabina spoko, z łazienką):

Helsinki ti 26.8.2014 klo 21.30 - Tallinna 27.8.2014 klo 06.00 Viking XPRS
Tallinna ke 27.8.2014 klo 07.00 - Helsinki 27.8.2014 klo 09.15 Viking XPRS

Matkustajat: 2 Aikuista
Hytti: 1 B2S Inside Piccolo small, TV

Hinta: 18,00 EUR

udanych rezerwacji :)



dzięki. Wygląda na to, że na rejsy w nd-czw ceny są po 18 EUR, a na pt-sob po 38EUR za ten rejs.
Ja niestety potrzebuję na piatek, ale to i tak lepiej niż 62eur :)

Myślicie że moga być jeszcze promocje? Czy ta fińska oferta to jakaś stała cena?


Za tą samą kabinę w sierpniu zeszłego roku płaciłem 16 Euro - ale podejrzewam, że po prostu trochę podrożało, bo promocja wygląda identycznie. I też wygląda, że to są stałe promocje.
Jak chcesz się dowiedzieć, czy występują jakieś akcje promocyjne poza tym, to najlepiej przejrzyj historię ich fejsa lub jak mają na stronie aktualności i zobacz też jak się ceny/promocje zmieniają na bliższe terminy np kwietniowe.
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Cze 2014 20:07 

Rejestracja: 25 Cze 2014
Posty: 4
Zgodnie z Waszymi radami wszedłem na stronę vikingline w języku estońskim i znalazłem rejsy wycieczkowe Tallin - Helsinki - Tallin za 18EUR/osoba, normalną ceną za trasę Tallin - Helsinki jest 24EUR/osoba. Jest możliwe zakupienie rejsu wycieczkowego i opuszczenie statku w Helsinkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Cze 2014 20:37 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Kaswob napisał(a):
Zgodnie z Waszymi radami wszedłem na stronę vikingline w języku estońskim i znalazłem rejsy wycieczkowe Tallin - Helsinki - Tallin za 18EUR/osoba, normalną ceną za trasę Tallin - Helsinki jest 24EUR/osoba. Jest możliwe zakupienie rejsu wycieczkowego i opuszczenie statku w Helsinkach?


Pewnie tak, w końcu musisz wyjść w tych Helsinkach, żeby coś zobaczyć :D Podobnie jak chcesz się przepłynąć katamaranem (1h40min, najszybsza opcja) to w jedną stronę płacisz 37Euro MINIMUM (a czasami 45 czy 51), a rejs całodniowy tam i z powrotem - 29 Euro :D
W ostatni weekend tak właśnie zrobiliśmy płynąc z Helsinek do Tallina katamaranem Linda Line, a wracając w nocy promem. To się nazywa "throwaway ticket" w lotnictwie ;)

BTW: zwróć uwagę na czasy, najszybciej to 1h40m, niektóre promy płyną 2h (ale Tallink Silija w Helsinkach przypływa daleko od centrum) a są też takie co płyną po 3h z hakiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Cze 2014 17:03 

Rejestracja: 25 Cze 2014
Posty: 4
Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie: Ktoś orientuje się jaki jest koszt zakupu biletu na prom bezpośrednio w Tallinie? Dużo drożej niż z rezerwacją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Cze 2014 18:59 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
Kaswob napisał(a):
Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie: Ktoś orientuje się jaki jest koszt zakupu biletu na prom bezpośrednio w Tallinie? Dużo drożej niż z rezerwacją?

bezposrednio nie bedziesz mial taryfy promocyjnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Lip 2014 08:12 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 4
Kaswob napisał(a):
Zgodnie z Waszymi radami wszedłem na stronę vikingline w języku estońskim i znalazłem rejsy wycieczkowe Tallin - Helsinki - Tallin za 18EUR/osoba, normalną ceną za trasę Tallin - Helsinki jest 24EUR/osoba. Jest możliwe zakupienie rejsu wycieczkowego i opuszczenie statku w Helsinkach?


Mam pytanie jak można znaleźć taką ofertę? Potrzebuję promu na 4.09 Talinn - Helsinki - Talinn. Weszłam na stronę estońską i są bilety za 28 euro od osoby, jest jakaś wersja za 14,50 euro ale jak przechodzę do finalizacji rezerwacji to niestety odrzuca mnie. Czy nie robię czegoś źle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Lip 2014 09:01 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Didi napisał(a):
Kaswob napisał(a):
Zgodnie z Waszymi radami wszedłem na stronę vikingline w języku estońskim i znalazłem rejsy wycieczkowe Tallin - Helsinki - Tallin za 18EUR/osoba, normalną ceną za trasę Tallin - Helsinki jest 24EUR/osoba. Jest możliwe zakupienie rejsu wycieczkowego i opuszczenie statku w Helsinkach?


Mam pytanie jak można znaleźć taką ofertę? Potrzebuję promu na 4.09 Talinn - Helsinki - Talinn. Weszłam na stronę estońską i są bilety za 28 euro od osoby, jest jakaś wersja za 14,50 euro ale jak przechodzę do finalizacji rezerwacji to niestety odrzuca mnie. Czy nie robię czegoś źle?


Te rejsy za 18 euro są również na angielskiej stronie Viking Line (jako Minicruise Tallin Helsinki - pobyt w Helsinkach tylko 4h25' od 17.05 do 21.30) tyle że dostępne są tylko do końca sierpnia, np. na 29.08.2014 r.:

https://booking.vikingline.fi/vl-cruise ... =8&ar=2014

Całodniowy rejs (Daycruise Tallinn-Helsinki; pobyt w Helsinkach prawie 11h) kosztuje 28 euro, również na 4.09.2014 r.:

https://booking.vikingline.fi/vl-cruise ... =9&ar=2014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Lip 2014 10:46 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 4
to 28 euro to cena podstawowa? W porcie też będzie można kupić bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Lip 2014 11:06 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Didi napisał(a):
to 28 euro to cena podstawowa? W porcie też będzie można kupić bilety?


podstawowa, czyli bez: kabiny, posiłków, ubezpieczenia, samochodu; kupowałem przez Internet, więc nie wiem jak z kupnem w porcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Lip 2014 11:18 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 4
Dziękuję za pomoc:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group