Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 31 Paź 2018 18:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Wydaję tyle, ile chcę wydać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
#142 PostWysłany: 31 Paź 2018 18:39 

Nieźle trafiłeś, bo akurat Sudan mam w planach i to bliższych niż dalszych :). Mongolia też leży w obszarze moich zainteresowań, choć zniechęca mnie logistyka.
Większa część świata jest tańsza niż Polska. Droższe są kraje Unii Europejskiej, Japonia, USA, Kanada, Australia i kilka państw położonych na wyspach. W Polsce, jak się spojrzy przekrojowo nie tylko na przychody, ale i koszty - bardzo dobrze się żyje.
Góra
 PM off  
      
#143 PostWysłany: 31 Paź 2018 18:44 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Koszty zycia w kraju a koszty podróżowania po kraju to dwie różne rzeczy.

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 31 Paź 2018 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
boots napisał(a):
Wydaję tyle, ile chcę wydać.

Ej tam, ja akurat odwrotnie, wydaje tyle ile nie chcialbym wydac, dlatego przestalem liczyc koszty. :lol:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 31 Paź 2018 20:28 

@Don_Bartoss, dobra, w takim razie lista krajow po ktorych bez zadnych specjalnych (w znaczeniu krotkoterminowych czy majacych charakter jednorazowej akcji) ofert przejedziesz kraj wzdluz i wszerz za 6€ (Regiokarnet kosztuje 69-75zl za 3 dowolne dni).


EU:
Belgia
Luksemburg
Andora? i San Marino?
Watykan nawet za darmo :mrgreen:
koniec
Liste poza EU chetnie poznam, mozesz/cie wpisywac swoje typy
Góra
 PM off  
      
#146 PostWysłany: 31 Paź 2018 20:34 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6250
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Ja mysle,ze przekroczylem juz jakis czas temu 10000/rok. Na kredyt na mieszkanie za malo wiec, lepiej wynajmowac i zwiedxzac
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
foodtravel.pl lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 31 Paź 2018 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Lepiej nie liczyć :)
Przekonałem się po tym jak pi razy drzwi policzyłem ile wydałem w tym roku na część z moich podróży - Antarktyda, Namibia, Bhutan.
Można by kupić nowy samochód, ale samochód już mam, a to co zobaczyłem było warte każdej wydanej złotówki.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 31 Paź 2018 21:11 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Ja tak jak @cccc, @cart już nie liczę od dawna, żeby się nie denerwować ;)
A tak naprawdę, to uważam że to najlepiej w życiu wydane pieniądze.
A tak jak mówi mój kolega: "pieniądze rzecz nabyta" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#149 PostWysłany: 31 Paź 2018 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Anonymous napisał(a):
Takze wracajac do sedna, tobie nie zalezy bo nie masz potrzeby oszczedzac, jestes pewna swojej przyszlosci

Sila nabywcza funta nie ma nic wspolnego z sumowaniem i podzialem wydatkow na typ. Informacja ile wydam na jedzenie jest mi zbedna, bo przy kazdym zakupie widze cene i podejmuje decyzje na biezaco. Czasami zyje na zupkach chinskich lub innym suchym prowiancie, jesli tak mi akurat pasuje. A na innym wypadzie pojde zjesc drogiego steka. Zawsze jest to wybor i cena jest znana przed zakupem.

Wiekszosc wyjazdow jestem w stanie podsumowac w glowie, pi razy drzwi, widze po rachunkach na kartach kredytowych.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#150 PostWysłany: 31 Paź 2018 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
foodtravel.pl napisał(a):
Ja tak jak @cccc, @cart już nie liczę od dawna, żeby się nie denerwować ;)
A tak naprawdę, to uważam że to najlepiej w życiu wydane pieniądze.
A tak jak mówi mój kolega: "pieniądze rzecz nabyta" :)

Dokladnie i zgadzam sie na calej linii. :D
Kasa to rzecz nabyta, raz masz, a innym razem nie, najwazniejsze sa wartosci niematerialne i pozytywne podejscie do zycia. :)
Zycie traktuje nas tak, jak my je traktujemy!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 31 Paź 2018 21:39 

nie chce wywolywac burzy ani rzucac koscia niezgody, ale no jednak tytul sugeruje ze watek jest przeznaczony dla osob liczacych swoje wydatki. Bo inaczej to robicie z tego tematu cos w stylu "Jak dojechac z lotniska X do miasta X?" "Hej, nie wiem".
Góra
 PM off  
      
#152 PostWysłany: 31 Paź 2018 21:44 

I po co tu zaglądać skoro rok w rok wydaje 25-30 tysięcy na podróże :shock:
Tacy to latają czy podróżują z biurem podróży, nie z f4f forum :lol:
Góra
 PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 31 Paź 2018 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
i po co to liczyć? Jedna osoba powie 5, druga 50. I do czego ta informacja się przyda? Każdy wydaje tyle, na ile go stać.
Więcej kasy na podróże to zawsze była moja motywacja do awansu w pracy. A już mega dodatkiem było to, że mogę służbowo podróżować i skakać w bok za free :)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 31 Paź 2018 21:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Przy częstszym podróżowaniu i uprawianiu różnych strategii FFP ciężko to wszystko jednoznacznie ogarnąć i przeliczyć, czy dużo czy mało, czy dobrze, czy źle, bo przykładowo jak potraktować zakup biletu za powiedzmy 3000 PLN, który przynosi mile / punkty o wartości 3000 PLN (tak, to się zdarza) plus wkład w status, które to rzeczy można wykorzystać w przyszłości do innych wyjazdów? I tak to koło się już kręci w rytmie reklamy z M. Kondratem: Kto wie , jak oszczędzać - ten ma! :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 31 Paź 2018 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
cart napisał(a):
i po co to liczyć? Jedna osoba powie 5, druga 50. I do czego ta informacja się przyda? Każdy wydaje tyle, na ile go stać.

Kto wie, moze chodzi, aby bardziej wkurzyc innych, gdyby ktos wyskoczyl np. ze 100 tys. czy wiecej, moze szybko zostac nielubianym na forum. :lol:
Btw bardzo podobal mi sie przyklad z krowa jednego z Forumowiczow i szkoda ze usunieto. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 31 Paź 2018 22:00 

no widzisz, tak dlugo jak nie pracujesz ani w zadnym banku narodowym ani w mennicy, nie powiesz ani 5 ani 50 bo pieniedzy nie wydrukujesz ot tak. Musisz je zarobic, a potem rozsadnie z nimi sie obchodzic. Tym samym wydatki na wyjazdy zazwyczaj (oczywiscie zawsze, w kazdej dziedzinie zdarzaja sie odstepstwa) zajmuja pewien przedzial a nie inny. A suma koncowa zasadniczo zalezy tylko od intensywnosci i sposobu podrozowania. Oraz glownie wlasnie od narodowych zwyczajow (ludzie maja sklonnosc do zycia po takiemu, jak zyje spoleczenstwo kraju w ktorym mieszkaja, nie zas jak w kraju w ktorym sie urodzili. To powoduje ze na tym forum nie raz dochodzi do takich roznic kwotowych).

@marek2011, a jak potraktowac zakup biletu za 0,01€, ktory przynosi dwa inne bilety? :P (tak, mowa o ostatniej promo Levela). Oraz jak potraktowac bilet za 1€ ktory przynosi 250€ i hotele? (tak, Laudamotion xD ).
Góra
 PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 31 Paź 2018 22:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Anonymous napisał(a):
a jak potraktowac zakup biletu za 0,01€, ktory przynosi dwa inne bilety? :P (tak, mowa o ostatniej promo Levela). Oraz jak potraktowac bilet za 1€ ktory przynosi 250€ i hotele? (tak, Laudamotion xD ).

Potraktuj jak wygraną na loterii ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 31 Paź 2018 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@stjuard ja bym zaczal grac w lotka, jesli masz takie szczescie. :D
Btw czekam na relacje tych 5 dni w Norwegii za 75 zeta.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 31 Paź 2018 22:19 

dla 3 osób :lol: ?
Ale ogolnie to zobaczymy czy FR da dobrowolnie ta kase, poki co to nie bylbym tego taki pewny :P Zreszta jest aktualnie poruszany na forum ten sam temat, ze wola olac klienta a nawet urzedy.
Góra
 PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#160 PostWysłany: 01 Lis 2018 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 130
Kilometry: 161 911
Ja przestałem już liczyć dawno temu, myślę że spokojnie mógłbym już kupić z tych pieniędzy kawalerkę W tym roku miałem pierwszy wyjazd za free, Malta all inclusive z mojej aktualnej firmy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Robaku oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group