Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 226 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sie 2014 07:43 
Awatar użytkownika

Wiem, że pytanie może zbyt ogólnie sformułowane, ale ciekaw jestem jaką część waszych budżetów w ujęciu rocznym stanowią wydatki związane z podróżowaniem (transport, noclegi itp.)?
U mnie w tym roku skromnie bo na 4 wyjazdy przepuściłem tylko 2,5 tysiąca.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 15 Sie 2014 08:27 
Awatar użytkownika

Loty: 102
Kilometry: 170 177
niebieski
To zalezy jaki kto ma budzet i jaki i to stanowi jego procent. Wg mnnie to spam watek. Ja w tym roku wydalem juz prawie 20 000. Bez wiedzy gdzie bylem i ile razy, dla jednych to kwota kosmos, dla innych rozsadny wydatek.

Pomijam kwestie ze dla studenta to pewnie jest nierealne. Tak samo jak ktos woli jezdzic na zorganizowane wycieczki a inny spac na lotnisku. Ktos wyda 2 euro na wode na lotnisku, ktos inny napije sie wody z kranu. Bez sensu porownania . :rol
3 ludzi lubi ten post.

#3 PostWysłany: 15 Sie 2014 09:05 

A dla mnie temat ciekawy, ponieważ czytając forum, często się zastanawiam, ile ludzie wydają na wyjazdy rocznie. Jest to oczywiście niemiarodajne, ponieważ inaczej będzie podróżował student, a inaczej osoba zarabiająca 10 000 miesięcznie, ale mimo wszystko dla zabawy można napisać, najlepiej podając trochę więcej szczegółów, np. ile wyjazdów i mniej więcej jak długich. Ja do tej pory skromnie - dwa wyjazdy, kierunki zachodnioeuropejskie (jeden 1,5 tygodnia, a drugi 3 dni) łącznie ok. 3500 zł.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 15 Sie 2014 09:33 

Tylko, że większość tych opisów "taniości" pochodzi od studentów, podróżujących solo, lub co najwyżej z "dziewczyną" :D
Weź pod uwagę, że jednak większość ludzi ma rodziny, dzieci itp.
Trzeba koszty mnożyć ileś razy. I nie będą spać z dzieciakami na przysłowiowym "placu zabaw".
To samo z jedzeniem. Nie zabieram ze sobą konserw i 7 daysów. Chce zjeść w lokalnej knajpce, jak człowiek. Kierunek też ma znaczenie. Inaczej wydasz w USA, a inaczej w Budapeszcie.
DAD ma rację. Temat nie do zbadania statystycznie.
Dla jednego 10 000 to majątek, dla innego "kieszonkowe".
 PM off
4 ludzi lubi ten post.

#5 PostWysłany: 15 Sie 2014 09:46 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 116 299
Dokładnie jak pisze Jaca. Poluję na "tanie" loty ale ze mam już prawie 40 lat i podróżuję z małżonką to wymagam pewnego komfortu na wyjazdach a nie żarcia chińskich zupek i noclegów w budce dla dzieci czy na lotnisku. Napiszę Ci, że w tym roku mam za sobą już 3 europejskie kilkudniowe citytripy i wydane ok. 8K na dwie osoby. Dużo to czy mało? Dla niektórych to będą kolosalne pieniądze a dla mnie kwota bardzo atrakcyjna jak za obejrzane atrakcje, bezpośrednie loty, 4gwiazdkowe hotele i dobre żarełko w knajpach.
 Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.

#6 PostWysłany: 15 Sie 2014 09:49 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
HON fly4free
Temat trochę bez sensu, w ostateczności trzeba by podawać cenę, za osobę za dzień i jeszcze podać kierunek i standard życia.

Nawet nie trochę bez sensu, tylko bardzo.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#7 PostWysłany: 15 Sie 2014 10:42 
Awatar użytkownika

Loty: 304
Kilometry: 315 979
niebieski
To tez zalezy, co kto wlicza w koszty podrozy. Ja wliczam zawsze transport, hotele + wszystko, co wydam od wyjscia z domu do powrotu (jedzenie, prezenty, pamiatki tez). I za 5 dni na Kanarach, 4 dni w Toskanii i 7 dni w Krakowie/Zakopanem/Slowacji wyszlo razem 2700 zl od osoby. W tym kilka noclegow w 3-4 gwiazdkowych hotelach, bez spania na lotnisku i chinskich zupek :)

Jednodniowek nie wliczam, ale np. zwiedzenie Goeteborga wynioslo mnie 94 zl. Dzieki fly4free nawet wygodne podrozowanie potrafi byc smiesznie tanie ;)

#8 PostWysłany: 15 Sie 2014 11:03 
Awatar użytkownika

Loty: 319
Kilometry: 441 973
niebieski
Faktycznie, im się jest starszym tym komfort zaczyna też odgrywać jakąś tam rolę w wyjazdach, szczególnie z małżonką. Jak widać po ilości lotów, ja latam co rok coraz więcej, i wydaję więcej. Na 1-dniówki ze szwagrem wychodzi ok. 80-200zł/os

Robię sobie takie podsumowania. Na ten rok mam zaplanowanych aż 14 wyjazdów, więc miarodajna ocena kosztów pewnie będzie w sylwka. Rok temu na 8 wyjazdów wydałem ok. 12 tyś (w tym fundnięcie rodzicom wyjazdu z nami do Dubrovnika Eurolotem). Czy to dużo? Pewnie tak.

Może warto było by rozpisać tutaj każdy wyjazd z krótkim opisem chociaż odwiedzonych muzeów (kosztu), transportu. Info bardzo przydatne w planowaniu?

Może podrzucę mój pomysł który daję na geoblogu dla znajomych. Rok 2013:
1) Bergamo-Tirano-St.Moritz (4dni)
- loty W6 - 10,60zł RT
- hostel Bergamo - pok 1os - 39euro (1noc)
- hotel Tirano - pok 1os - 70euro (2noce)
- pociąg Bergamo-Tirano - 20euro RT
- pociąg Bernina Express - 60CHF RT
SUMA: 760zł (bez jedzenia)

Image
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 15 Sie 2014 11:27 

Loty: 163
Kilometry: 368 271
niebieski
To już chyba lepiej podawać procent dochodu jaki wydało się na podróże. Będzie to bardziej miarodajne ile jesteśmy wstanie wydać na wyjazdy, lepiej będzie widać ile możemy poświęcić, z ilu rzeczy zrezygnowaliśmy, dla podróżowania.

Jak ktoś słusznie zauważył inaczej podróżuje się solo a inaczej z rodziną. Są osoby które mają więcej czasu na podróż i mogą pozwolić sobie na wolniejsze i tym samy tańsze środki transportu, a inni z braku czasu wybierają szybsze a droższe. Jak ktoś słusznie zauważył kwoty mogą być różnie odbierane. Dobry przykładem może być jeden z moich wyjazdów weekendowych na którym byłem z 2 synami oraz parą znajomych. My za weekend wydaliśmy 3k (1k na osobę), znajomi wydali 1k (500 zł na osobę). Byliśmy przez większość czasu razem, ale oni zrezygnowali z 2 noclegów, wejścia do niektórych atrakcji, sporo też zaoszczędzili na jedzeniu nie próbując tylu lokalnych smakołyków. Może ja już za stary jestem, a oni sporo młodsi, ale nie zafundowałbym sobie i dzieciom nocki na lotnisku a następnie intensywnego zwiedzania.
2 ludzi lubi ten post.

#10 PostWysłany: 15 Sie 2014 11:48 

Loty: 839
Kilometry: 788 891
platynowy
Rzeczywiście procentowo może coś więcej przekazać.

U mnie wydatki wakacyjne to przedział 10 - 15% dochodu netto. Wchodzą w to także wyjazdy jeżdżących już samodzielnie, ale jeszcze nie zarabiających dzieci.

#11 PostWysłany: 15 Sie 2014 11:51 
Awatar użytkownika

Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
srebrny
25% dochodów netto przeznaczam na podróże. Drogie hobby ale jakie piękne... :mrgreen:
JIK lubi ten post.

#12 PostWysłany: 15 Sie 2014 12:05 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
złoty
Powiem tak: nie licze ile wydaje na podroze i nie wiem jaki % dochodow stanowia te wydatki. Przez ostatnie 2 lata prawie co weekend gdzies bylam, samochodem albo samolotem. Latwiej policzyc weekendy, w ktore nigdzie nie bylam. Ostatnio troche przystopowalam, bo chce kupic dom w przyszlym roku i zmienilam samochod z diesla na pozeracza paliwa. Przez przystopowanie rozumiem wypad na weekend raz w miesiacu lub tansze formy spedzania czasu. Zakladam, ze po kupnie domu (jesli znajde jakis interesujacy), wroce do zwiekszonej czestotliwosci podrozowania albo wezme wolne i pokrece sie po swiecie.

Nie licze pobytow w lokalnych hotelach, bo te ida przez firme.

#13 PostWysłany: 15 Sie 2014 12:42 
Awatar użytkownika

Loty: 130
Kilometry: 218 369
srebrny
Ja podam ogólnie koszty tegorocznych wypadów, dużo ich nie było z różnych przyczyn ;) mam jednak nadzieję, że następny rok będzie zdecydowanie lepszy (awans i podwyżka w pracy powinny w tym pomóc :) )
No więc:

Luty: Varenna i Turyn (2,5 dnia)- około 400 zł. Loty FR z Modlina do Bergamo

Kwiecień: Gruzja (5,5 dnia)- około 839 zł. Loty W6 z Wawy i powrotny do Katowic

Maj: Dortmund/Gelsenkirchen (1 dzień) - około 300 zł. Loty W6 z Katowic i powrotny do Gdańska

Lipiec: objazdówka -Budapeszt-Stambuł-Saloniki-Skopje-Bergamo: około 1200 zł (kosztorys jeszcze nie zrobiony). Loty W6 i FR+autobusy

W planach Madryt w październiku. Bilety juz kupione za 270 zł, FR z Modlina

W podane koszty wliczone jest już wszystko rzecz jasna. Czy to dużo czy mało? Jak dla mnie bez szaleństw ;)

#14 PostWysłany: 17 Sie 2014 11:58 

niebieski
Myślę, że w temacie warto wspomnieć, że generalnie koszty podróżowania spadają, a realne zarobki rosną (zwłaszcza przy ostatniej deflacji), więc procent wydawany na podróże powinien spadać.

Do dziś pamiętam, jak w 2002 roku leciałem z Pragi do Bristolu Easyjetem za jakieś 850 zł RT - a były to czasy, gdy w Polsce prawie nikt nie słyszał o tanich liniach, które weszły do naszego kraju dobre kilka lat później.
Obecnie lecąc tanimi liniami nawet na krańce Europy trzeba się starać, żeby polecieć drożej niż za 500-600 RT, nie mówię tutaj oczywiście o kupnie biletów na następny dzień/tydzień, ale z rozsądnym wyprzedzeniem.
Nie mówiąc już o różnego typu błędach i innych 'okazjach', które pozwalają jeszcze taniej podróżować. ;)
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 18 Sie 2014 10:09 

Loty: 227
Kilometry: 356 164
niebieski
Ja z każdej wypłaty odkładam po 600-700zł, trzymam te pieniądze w jednym miejscu i na każdy wyjazd pobieram kasę z tej puli. Ile już wydałem w tym roku? Nie wiem :)

#16 PostWysłany: 18 Sie 2014 10:27 
Awatar użytkownika

Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
u mnie "fundusz podróżniczy" to ok. 15% z każdego miesiąca + wszystkie nadprogramowe premie ;-)

#17 PostWysłany: 20 Sie 2014 21:11 
Awatar użytkownika

Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
U mnie w tym roku na podróże wydam jakieś 25 - 30% dochodu, ale to przez październikową podróż poślubną na której nie mam zamiru sie liczyć z pieniędzmi a że lecimy na wschodnie wybrzeże USA to trochę dewiz upłynnimy:)

Generalnie nie kiszę kasy specjalnie na podróże (szczególnie że lokaty teraz maja żałosne oprocentowanie) itp. wolę wolną gotówką obracać bardziej agresywnie aczkolwiek z rozsądkiem, a podróże finansuję z kart kredytowych oczywiście spłacając je w odpowiednim momencie :)

#18 PostWysłany: 20 Sie 2014 21:46 

Loty: 123
Kilometry: 289 340
Ja od dawna jak wyjeżdżam z Kierowniczką to spisuję wszystkie wydatki od A do Z. Podsumowanie umieszczam na końcu podróży jako ostatni wpis w każdej podróży na przedsiebie.geoblog.pl . Sami oceńcie czy to dużo czy mało, ale pojechać gdzieś i nic nie zobaczyć a tylko "być" to chyba nie o to chodzi. Oczywiście że staramy się wydać jak najmniej - nie szastać kasą, ale i nie być "dziadem" w negatywnym tego słowa znaczeniu. Podróż jest celem samym w sobie i wolę kupić bilet niż kolejny nowy TV, ale to temat rzeka... pozdrawiam forumowiczów 8-)
JIK lubi ten post.

#19 PostWysłany: 20 Sie 2014 22:15 

Loty: 78
Kilometry: 201 975
wydajemy wszystko... zostawiamy tylko na jedzenie i czynsz za mieszkanie (a i to nie zawsze) :lol:
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 20 Sie 2014 22:28 

Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
U nas trzy wyjazdy, wliczone koszty plus to co wydalismy czyli wsjo:
Maj - Maroko Marakesz - 2 os. - 2500 zl, ale riad byl wypasiony :)
Lipiec - Azja pd -Wsch - 3 kraje, 4 miejsca, 4 dorosle os. - 25000zl, dla porownania 2 lata temu trzy osoby, tez 3 kraje, 3 miejsca tylko 8000 zl, ale teraz przez lipiec wszystko bylo drozsze
Brazylia w pazdzierniku - moj budzet na 2 os to ok. 8000 zl w tym 4* hotele
 Relacje PM off  

[ 226 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], snooka, Yandex [Bot] oraz 4 gości