Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lip 2016 13:54 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 42
Cześć,
Mam plan wybrać się na 2,5tygodnia na zachodnie wybrzeże. Proszę o ocenę poniższego planu, będę również wdzięczny za pomysły co ulepszyć. Zdaję sobie sprawę, że np. jeden dzień w Yosemite to zdecydowanie za mało, jednak czas jest ograniczony a chciałoby się zobaczyć jak najwięcej.

Kod:
Dzień 1   Przylot o 13.00. San Francisco
Dzień 2   SF, Alcatraz, nocleg SF
Dzień 3   SF /dojazd pod Yosemite/ Yosemite
Dzień 4   Yosemite Park (Glacier Point lub 4 mile trek lub Panorama Trail)
Dzień 5   Sequoia Park
Dzień 6   Death Valley -> dojazd do Las Vegas wieczorem, nocleg LV
Dzień 7   Las Vegas, nocleg LV
Dzień 8   Wyjazd z LV, Hoover Dam, Fire Valley
Dzień 9   Zion
Dzień 10   Bryce
Dzień 11   North Rim
Dzień 12   Page - Horseshoe  Bend / Antelope / Lake Powell
Dzień 13   Page - Horseshoe  Bend / Antelope / Lake Powell
Dzień 14   Monument Valley / Arches(?)
Dzień 15   Monument Valley / Arches(?)
Dzień 16   Road 66 (Peach Springs, Oatman)
Dzień 17   Dojazd do SFO / rezerwa
Dzień 18   Wylot 15.00 SFO


Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 06 Lip 2016 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2016
Posty: 28
Loty: 65
Kilometry: 151 787
Wydaje mi się, że rada powinna być jedna: jedno miejsce = jeden dzień + dojazd.

W Horseshoe Bend, Antelope i Lake Powell jest niemiłosiernie gorąco, więc zastanów się ile dni na to chcesz poświęcić. W normalnej temperaturze załatwisz wszystko w jeden dzień, w uplale też, ale zależy jaką masz kondyncję (żeby się nie wykończyć). To już sam musisz ocenić. No i ile musisz dojechać, żeby te piękne miejsca zobaczyć. Nie wiem też czy będzie wyjeżdżać z hotelu czy z kampingu.

Plan jest bardzo napięty, ale na pewno da się to wszystko zobaczyć. I wydaje mi się, że na Grand Canyon warto poświęcić trochę więcej czasu. Taki jest piękny, szkoda gnać do przodu.

Monument Valley to na pewno jeden dzień - przejeżdża się tam 17-milową, szutrową drogą. W sumie na całość potrzebna maksymalnie 3h, aby porobić zdjęcia i nacieszyć się widokiem.

ps.
Nie ufaj tak do końca wujkowi Google pokazującemu 9h z Oatman do SFO. To długa droga na jakieś 12h. Nam z LV do Bay Area pokazał 8, a jechaliśmy 11 h. Po 2,5 tyg. intensywnego zwiedzania będziesz miał dość, więc może lepiej inaczej sobie rozplanować podróż powrotną do miasta.
_________________
Zobacz coralnotes.com - blog o Teneryfie, Kalifornii i innych podróżach z tekstami mojej żony i moimi zdjęciami.
Góra
 Profil Relacje PM off
plbarts lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Lip 2016 10:32 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 42
Hej,
Dzięki wielkie za konstruktywną odpowiedź.
Praktycznie od wyjazdu z LV plan jest bardzo płynny i będzie modyfikowany na bieżąco. Przy tej jednej pozycji zarezerwowałem dwa dni ale to bardziej ze względu na to żeby mieć rezerwę jeśli np. zostaniemy dzień dłużej przy North Rim :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lip 2016 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2016
Posty: 28
Loty: 65
Kilometry: 151 787
Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała.

Znajomi byli na początku czerwca w Death Valley. Wstali rano o 6, zwiedzali do 10 i mówili, że właśnie już o 10 zaczynał się upał nie do zniesienia.
_________________
Zobacz coralnotes.com - blog o Teneryfie, Kalifornii i innych podróżach z tekstami mojej żony i moimi zdjęciami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Lip 2016 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Podstawowe pytanie : ilu kierowców będzie pokonywało tą trasę? Jeśli jeden, to pod koniec wyjazdu może być ciężko. Patrząc na mapę do zrobienia jest min. 4500km, a wyjdzie z pewnością powyżej 5000 km. Licząc, że auto wynajmiesz od 3 dnia, zostaje 15 dni wynajmu co daje ok 333 km dziennie. To sporo, zważywszy że nie rozłoży się to dziennie tak jak wychodzi ze średniej.

Co do samego planu - jeśli w Yosemite zwiedzicie Mariposa Grove, to nie wiem czy jest sens jechać do Sequoia Park. Czytając opinie na necie, ja odpuściłem, ale to do potwierdzenia przez kogoś kto odwiedził oba miejsca.

Idąc dalej, zgadzam się z @ssobczak że z grubsza jeden dzień na każdą atrakcje powinien być wystarczający. Dlatego dublowanie w dniu 12 i 13 Page - Horseshoe Bend / Antelope / Lake Powell jest niepotrzebne. Wszystkie atrakcje położone są stosunkowo niedaleko od siebie i nie zajmą tyle czasu, by konieczne było poświęcenie na nie dwóch dni (zaoszczędzony dzień możesz przeznaczyć np. na San Francisco). Podobnie jest z Monument Valley. Można w zamian dorzucić Arches (a w okolicy kusić będzie zapewne też Canyonlands NP), ale to już zdecydowanie będzie więcej km.

I na koniec : Zion, Bryce da się zrobić w jeden dzień, ale GC to miejsce któremu naprawdę warto poświęcić więcej czasu.

W jakim terminie planujesz wyprawę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Lip 2016 12:36 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 42
Hej, dzięki wielki za odpowiedź. Na pewno wezmę to pod uwagę.
To będzie moja druga wizyta na zachodnim wybrzeżu, GC zrobił na mnie ogromne wrażenie i każdy dzień zaoszczędzony na innych parkach będzie przeznaczony żeby dłużej pobyć w okolicach Kanionu :)
Monument Valley - z tego co widzę to można przejechać go samochodem (ok. 3h) w drodze do Arches? Wygląda na to, że plan jest realny.
Zastanawiam się nad The Wave - czy jest sens tracić czas i walczyć o wejściówki?


Będę jedynym kierowcą, zdaje sobie sprawę, że to dużo km ale robiłem już podobny trip (5tys. km w dwa tygodnie) i dałem radę :)
Wyjazd już we wrześniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Lip 2016 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Będąc w GC spróbuj zejść w głąb kanionu. Oczywiście do pierwszej/drugiej/trzeciej stacji (zejście do rzeki Kolorado i powrót w ten sam dzień jest dla naprawdę wytrwałych) - zupełnie zmienia się perspektywa GC.

Monument Valley - są tacy którzy przejeżdżają jedynie drogą 163, nie skręcając w ogóle do rezerwatu, a są tacy jak ja, którzy wracali do rezerwatu dwukrotnie :) Przede wszystkim jeśli masz auto terenowe, to jazda w Dolinie Monumentów sprawi Ci frajdę. Dodatkowo my jeździliśmy tam konno - zdecydowanie polecam.

Odległości o których piszesz, oczywiście są do zrobienia. 2 miesiące temu przejechałem tam 4750 km w 10 dni, bo uparliśmy się też na Yellowstone i trzeba przyznać, że pod koniec zmęczenie było duże (byłem jedynym kierowcą).

The Wave - widząc kolejkę chętnych nawet nie aplikowałem.

Arches jest niezłe, żałuje że mieliśmy na nie tylko pół dnia oraz że nie udało się zobaczyć Dead Horse Point.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
plbarts lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Lip 2016 22:05 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Witam,

Niedawno byliśmy od 30 kwietnia do 12 maja (wylot) na podobnym tripie. Ogólnie plan dość fajny jednak zmodyfikowałbym kilka punktów (w oparciu o moje, dość świeże wspomnienia)

Dzień 1 Przylot o 13.00. San Francisco

Tu spoko. My z żoną generalnie nie mieliśmy jet lagu. Dodatkowo piękna pogoda wygoniła nas na spacer po SF. Później poszliśmy w miarę wcześnie spać co zaowocowało, że....

Dzień 2 SF, Alcatraz, nocleg SF

Drugiego dnia obudziliśmy się koło 4 mocno wypoczęci i pojechaliśmy na wschód słońca na wzgórza i podziwialiśmy nocny Golden Gate

Dzień 3 SF /dojazd pod Yosemite/ Yosemite

Tu polecałbym dojazd pod Yosemite. Jeśli Wam się uda to nawet w samym parku spanie jest najlepsze. Dlaczego? My mieliśmy nocleg w Oakhurst (prawie przy samym parku, a i tak dojazd nam zajął ponad godzinę do Yosemite Valley. Ceny noclegów w okolicach też są wysokie.

Dzień 4 Yosemite Park (Glacier Point lub 4 mile trek lub Panorama Trail)

Jeśli czujecie się na siłach to zróbcie 4 mile trail + panorama trail (zrobiliśmy te dwa szlaki w 9 godzin, a nie jesteśmy wędrowcami). Chyba najlepsze co można zobaczyć w ciągu jednego dnia w Yosemite. My kończyliśmy tam wyprawę i też była piękna pogoda, ale nie tak upalnie jak teraz. Wodospady w pełnej krasie. Bajka :)

Dzień 5 Sequoia Park

Nie byliśmy, ale Mariposa Grove jest teraz zamknięta, więc sekwoje w Yosemite odpadają.

Dzień 6 Death Valley -> dojazd do Las Vegas wieczorem, nocleg LV

Spokojnie do zrobienia. Tylko upały teraz mogą być mordercze. W maju było kolo 36-40 stopni. Teraz rzadko poniżej 45 stopni :o
Dzień 7 Las Vegas, nocleg LV

Tutaj też ok

Dzień 8 Wyjazd z LV, Hoover Dam, Fire Valley
Dzień 9 Zion


Nie wiem na ile jesteście w stanie wstawać wcześnie, ale my zrobiliśmy trasę odwrotną czyli Zion (Angels Landing + jakieś dwa krótkie szlaki), Valley of Fire (bez Hoover Dam - ale to tylko tama więc tutaj idzie szybko) w ciągu jednego dnia i na wieczór byliśmy w hotelu w LV. Wy musielibyście w takim układzie dojechać blisko Bryce

Dzień 10 Bryce

Spokojnie można wszystko zrobić w ciągu jednego dnia. Wiele osób robi Zion + Bryce w jeden dzień, a przecież jest trochę mil pomiędzy tymi dwoma parkami.

Dzień 11 North Rim

My w GC byliśmy też tylko jeden dzień i żałuję. Wywaliłbym cały dzien 12 i zmienił go na GC.

Dzień 12 Page - Horseshoe Bend / Antelope / Lake Powell

Jak wyżej - zmieniłbym na GC.

Dzień 13 Page - Horseshoe Bend / Antelope / Lake Powell

Spokojnie na relaksie do zrobienia nawet w pół dnia. Byliśmy w Lower Antelope Canyon i przejście to max 1,5 godziny i po zwiedzaniu. Przejazd z Antylopy do Horseshoe to jakieś pół godziny. Podkowa w te i spowrotem to też jakaś 1-2 godz (no chyba, że chcecie kontemplować ogrom i wielkośc - na mnie zrobiło ogromne wrażenie to dodajcie godzine. Lake Powell to chyba relaks więc zostaje pół dnia.

Dla ciekawostki. My w maju rano, w Page zostaliśmy obudzeni opadami. Jak wiadomo wiąże się to z tym, że Kanion Antylopy będzie zamknięty. Więc zrobiliśmy hardcore - pojechaliśmy z Page do Monument Valley. Objechaliśmy nia. Wróciliśmy do Page i z ostatnia wycieczką weszliśmy do Lower Canyon koło 15 (widoki też były super). Mieliśmy szczęście bo w trakcie dnia przestało padać, uprzątneli kaniony i można było zwiedzić. Później była Podkowa i już po zmroku dojechaliśmy pod Bryce Canyon. Trochę wariacko, ale dzięki temu udało się zobaczyc Kanion Antylopy :)

Dzień 14 Monument Valley / Arches(?)
Dzień 15 Monument Valley / Arches(?)


Nie byliśmy w Arches, ale myślę, że te dwa dni spokojnie można w trakcie podróży zmodyfikować i jeszcze tam coś dorzucić. Może Canyonlands? :)

Dzień 16 Road 66 (Peach Springs, Oatman)
Dzień 17 Dojazd do SFO / rezerwa
Dzień 18 Wylot 15.00 SFO


Nie wiem ile mil ma ta trasa, ale to już chyba spokojnie do zrobienia.

Teraz parę przemyśleń co do zamieszczonych tutaj odpowiedzi.

Ssobczak rzeczywiście. My w maju nie mieliśmy takich temperatur. Teraz tam są upały i wierzę, że potrafią one mocno dać w kość.

Przejazdy. Reczywiście w okolicach SF czy LA trzeba czasy traktować z przymrużeniem oka, ale już Zion, Bryce, Monument Valley, GC te czasy są do zrobienia. Tylko, że cały czas mówię o maju, a to chyba nie jest szczyt sezonu. Wakacje mogą być bardziej zatłoczone i przez to przejazdy dłuższe.

Death Valley - masakra. Widoki jak z kosmosu, ale upał w maju pod 40 stopni nie dla europejczyka. Tutaj zwiedzanie było w stylu azjatyckim - szybkie zdjęcia i powrót do samochodu :)

mikuś My ogólnie w 12 dni zrobiliśmy prawie 5000km i powiem jedno. Jazda w USA to czysta przyjemność. Ruch praktycznie znikomy (oczywiście nie mam na myśli Kaliforni), jazda poza miastami (czy to autostrady czy inne drogi) bardzo płynna. Bez zwalniania, przyśpieszania. My mieliśmy Dodge Challengera (zwykły, nie kabriolet). Mimo, że to sportowy samochód to super wygodny (szerokie siedzenia, miękkie). Jak się dobrze dopasujesz to nie powinieneś narzekać na bóle pleców. Tylko, że ja uwielbiam jazdę samochodem i amerykańską motoryzację więc nie jestem obiektywny :D

Dużo było stresów przez wyjazdem czy sportowym samochodem damy radę w Monument Valley. W ogóle nie było problemów z przejazdem. Droga chyba przez sezonem była równana bo nawet początek czyli sam zjazd do Doliny (uważany za najgorszy) był spokojnie gładki. Nie znaczy to, że można tam pruć. Chciałbym, żeby wszystkie drogi gruntowe w Polsce były takie równe :)

Trochę się rozpisałem, ale ciężko wszystko opisać w paru słowach :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Lip 2016 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Jestem teraz w Nevadzie/Arizonie/Utah. Fakt, są upały ale w odróżnieniu od np. Florydy nie jest duszno i można wytrzymać. W GC na south rim było mniej niż 30 stopni, podobnie w Bryce i Zion.

Niestety ceny jak to w sezonie - wysokie. Mozna zapomnieć o motelach za $50, nawet tych podrzędnych, chyba że upoluje się coś przez Priceline.

@Ruben$ gdzie Hoover Dam a gdzie Valley of Fire? Bez sensu to łączyć. Poza tym tama sama w sobie jest ciekawa, można wykupić wycieczkę do jej wnętrza. Zajmuje ze 2-3h wraz z mostem powyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Lip 2016 11:23 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@monroe Wiadomo, że lepiej to tamę Hoovera lepiej połączyć z drogą na South Rim, ale tutaj plan zakłada trochę inaczej bo z LV jadą do Zionu. Trochę drogi sie nadkłada, ale nie ma tragedii. Później mogą sobie spać w Hurricane, gdzie jest dużo taniej niż w Springdale. Tymbardziej, że 8 dzień zakłada tylko Tamę i Dolinę Ognia. Spokojnie to zrobią i na wieczór będą pod Zionem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Lip 2016 11:43 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 42
Hej, dzięki za wszystkie odpowiedzi, biorę je pod uwagę i odpowiednio modyfikuję plan wyjazdu. Wygląda na to, że uda się wygospodarować dwa dni w Kanionie w okolicach North Rim (coś konkretnie must see? :) ), pojedziemy też do Arches. Jeśli chodzi o Yosemite to prawdopodobnie przedłużymy pobyt tam o dwa pełne dni, kosztem Sequoia Park - czy jest tani kamping w samym Yosemite, gdzie można zatrzymać się samochodem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lip 2016 12:53 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@plbarts Na North Rim nie byliśmy więc się nie wypowiadam. A tak w ogóle? Nie myśleliście o zrobieniu pętli wokół kanionu na odwrót czyli pojechać z LV na South Rim, a kończyć w Zionie i Valley of Fire?

Kampingów w Yosemite szukaj na stronie www.recreation.gov. Tylko pamiętaj, że ilość miejsc na kampingach w dolinie jest mocno ograniczona, a chętnych bardzo dużo. Praktycznie zawsze kampingi są full i trzeba je rezerwować z dużym wyprzedzeniem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ssobczak lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 11 Lip 2016 13:29 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 42
Ruben$ napisał(a):
@plbarts Na North Rim nie byliśmy więc się nie wypowiadam. A tak w ogóle? Nie myśleliście o zrobieniu pętli wokół kanionu na odwrót czyli pojechać z LV na South Rim, a kończyć w Zionie i Valley of Fire?


Na South Rim już byłem, dlatego teraz chcialbym odwiedzić North Rim (podobno jest też bardziej dzikie i ciekawsze - jak zwykle zdania są podzielone). Co do pętli to technicznie da się ją odwrócić, tylko co nam to da? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Lip 2016 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2016
Posty: 28
Loty: 65
Kilometry: 151 787
Ruben$ napisał(a):
Kampingów w Yosemite szukaj na stronie http://www.recreation.gov. Tylko pamiętaj, że ilość miejsc na kampingach w dolinie jest mocno ograniczona, a chętnych bardzo dużo. Praktycznie zawsze kampingi są full i trzeba je rezerwować z dużym wyprzedzeniem :)


Tak, jeżeli planujesz Yosemite to tylko z dużym wyprzedzeniem. Między bajki można też sobie włożyć możliwość znalezienia miejsca na zasadzie "first come first served". Byliśmy, rozmawaliśmy z gościem, który czekał od 5 rano na miejsce (była godzina 8), a przed nim jeszcze z 20 osób. Także jedyna możliwość to zarezerwować wcześniej.

Co ciekawe, kampingi Yosemite są także obłożone zimą. :)
_________________
Zobacz coralnotes.com - blog o Teneryfie, Kalifornii i innych podróżach z tekstami mojej żony i moimi zdjęciami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group