Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Kwi 2013 23:22 

Czy może ktoś orientuje się ile taniej zapłacę -oczywiście lecąc poza unię- za wagon papierosów
które w kiosku czy też w sklepie na lotnisku mają nadruk z ceną 11,60 . Czy te cena pomniejszona jest tylko o 23% Vat ??.
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: UK
#22 PostWysłany: 11 Lip 2013 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
arafat111 napisał(a):
However you must meet the conditions below:

•You transport the goods yourself.
The goods are for your own use or as a gift. If the person you give the goods to pays you in any way - including reimbursing you for any expenses or payment in kind - then it's not a gift and the goods may be seized.
Ja lecę teraz do UK i chciałbym zawieźć dwa-trzy kartony papierosów siostrze, pisaliście sporo o konieczności "udowadniania, że papierosy są na własny użytek", ale według tego, co wkleił arafat papierosy na prezent także sa dozwolone. Bo jako osoba niepaląca miałbym problem z "udowodnieniem", że fajki sa na mój użytek :D

Czy przy takiej ilości (2-3 kartony) w ogóle nie ma się czym przejmować?

I po drugie, nie będzie problemu z przewiezieniem ich w podręcznym, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Lip 2013 16:06 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
nie ma się czym przejmować! zresztą szansa, ze bedzie ktoś Cie sprawdzal jest bliska zeru...papierosy jak najbardziej możesz miec w podręcznym, najlepiej kupic sobie w sklepie bezclowym bo cena taka sama jak na miescie...

2-3 wagony to mala ilość, moglbys mieć kłopoty z wytłumaczeniem, ze to na prezent gdybys miał ze 30 wagonow :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 31 Lip 2013 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Dzięki za odpowiedź, 3 wagony miałem i nikt o nic nie pytał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 01 Sie 2013 02:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
W Luton bagaż rejestrowany z Polski był niemal zawsze prześwietlany - hurtownicy nie mieli szans. Ja latałem tylko z podręcznym - przechodziłem pewnym krokiem zanim ktokolwiek doszedł do pasa z bagażami. W plecaku mieściło mi się 11 kartonów. Robiłem tak co tydzień przez ponad 2 lata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 01 Sie 2013 02:55 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 96
Tydzien temu odbieralem z Luton znajomego ktorego zatrzymali ( 10 kartonow) . Przeprowadzaja cale przesluchanie lacznie z informacja o mozliwosci aresztowania. Pytania: za ile je sprzedaje, kiedy ostatnio byl w Polsce, kiedy ostatnio byz za granica z jakiego lotniska, czy tez mial papierosy i ile , od kiedy mieszka w UK, ile zarabia, ile placi za mieszkanie, komu sprzedaje papierosy( mimo iz wczesniej powiedzial ,ze dla siebie) ile pali dziennie , na ile mu to wystarczy itp. Masa krzyzowych pytan zeby sie tylko wkopal ostatecznie go puscili powiadamiajac jednoczesnie, ze byc moze beda sie z nim kontaktowac.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 01 Sie 2013 07:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Do UK można 4 wagony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 01 Sie 2013 23:12 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 2
witam! może ktoś leci do londynu,i ma na zbyciu malboro gold?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Lis 2013 12:28 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
czy nadal 1 kg tytoniu w podręcznym jest dopuszczalny??


pzodrawiam
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Lis 2013 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 13
okocim23 napisał(a):
czy nadal 1 kg tytoniu w podręcznym jest dopuszczalny??
pOZdrawiam

Nie ma znaczenia gdzie,natomiast limit wyglada nastepujaco:
Cigarettes 800
or Cigars 200
or Cigarillos 400
or Tobacco 1kg
Beer 110 litres
Wine 90 litres
Spirits 10 litres
Fortified wine (eg sherry, port)20 litres -> https://www.gov.uk/duty-free-goods/arrivals-from-eu-countries
_________________
Zły to znak, gdy przestaje się rozumieć ironię, alegorię, żart.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Lis 2013 14:04 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
wangalizi napisał(a):
okocim23 napisał(a):
czy nadal 1 kg tytoniu w podręcznym jest dopuszczalny??
pOZdrawiam

Nie ma znaczenia gdzie,natomiast limit wyglada nastepujaco:
Cigarettes 800
or Cigars 200
or Cigarillos 400
or Tobacco 1kg
Beer 110 litres
Wine 90 litres
Spirits 10 litres
Fortified wine (eg sherry, port)20 litres -> https://www.gov.uk/duty-free-goods/arrivals-from-eu-countries



dziękuję i pozdrawiam
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Lis 2013 12:01 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
wangalizi napisał(a):
okocim23 napisał(a):
czy nadal 1 kg tytoniu w podręcznym jest dopuszczalny??
pOZdrawiam

Nie ma znaczenia gdzie,natomiast limit wyglada nastepujaco:
Cigarettes 800
or Cigars 200
or Cigarillos 400
or Tobacco 1kg
Beer 110 litres
Wine 90 litres
Spirits 10 litres
Fortified wine (eg sherry, port)20 litres -> https://www.gov.uk/duty-free-goods/arrivals-from-eu-countries


Nie wiem jak kolega stoi z j. angielskim, ale na powyzszej stronie jest napisane, ze 'Although there are no limits to the alcohol and tobacco you can bring in from EU countries, you’re more likely to be asked questions if you have more than the amounts below.'. Oznacza to, ze nie ma zadnych limitow, lecz osoby przewozace wiecej niz w podanym zestawieniu musza liczyc sie z pytaniami celnika, jako podejrzane o sprzedaz tych 'dobr'. Praktyka jest, ze nawet duza ilosc przy pierwszym zatrzymaniu nie zostanie skonfiskowana, jesli bedziemy uparcie twierdzic, ze to na wlasny uzytek, niemniej jesli w krotkim czasie znowu nas 'zlapia' z duza iloscia, to towar bedzie zatrzymany i wszczete dochodzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 01 Lut 2014 17:09 

Rejestracja: 01 Lut 2014
Posty: 1
Mam pytanie. Czy jeśli podróżuje do UK. Zamierzam zabrać ze sobą 5 kartonów fajek. To czy dawać je do bagażu podręcznego czy do tego głównego??? Może głupie pytanie, ale podróżuje samolotem pierwszy raz i nie do końca wiem jak to wygląda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Lut 2014 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 196
Ładuj 3 do głównego i 2 do podręcznego i będzie ok.
Ewentualnie przygotuj się na pytania komu, po co, dlaczego? ;)
Nie masz się czym martwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Lut 2014 18:02 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 23
Mam aktualne info w tej sprawie :)
Mój tato z kumplem leciał pod koniec stycznia do Edynburga. Mieli tylko podręczny bagaż i każdy z nich wziął po 4 kartony i przeszło u nas i w UK bez problemu. Wcześniej dzwoniłem na lotnisko w Gdańsku do służby celnej i tez powiedzieli, że można zabrać 800 sztuk papierosów.
Pozdrawiam:)
_________________
Pozdrawiam,
Dawid
www.odkrywacswiat.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Lis 2016 17:55 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Hej, jak obecnie wygląda sprawa z przewozem fajek z Polski? Można miec nadal legalnie 4 kartony na głowę? Lecę w przyszłym tygodniu i chętnie w ten sposób obniżyłbym koszty ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Lis 2016 18:01 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌luc4s‌ Nadal legalnie obowiązuje taki limit.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Lis 2016 23:10 

Rejestracja: 30 Paź 2016
Posty: 4
Osobiście przewoziłem więcej - niedużo i oczywiście na ryzyko , ale nigdy w kartonach tylko pojedyncze paczki . U nas '
w Anglii i we Francji nie mieli z tym problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:46 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Więcej nie zamierzam, chodzi mi o jednorazowy biznesik ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:55 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
sawiet napisał(a):
wangalizi napisał(a):
okocim23 napisał(a):
czy nadal 1 kg tytoniu w podręcznym jest dopuszczalny??
pOZdrawiam

Nie ma znaczenia gdzie,natomiast limit wyglada nastepujaco:
Cigarettes 800
or Cigars 200
or Cigarillos 400
or Tobacco 1kg
Beer 110 litres
Wine 90 litres
Spirits 10 litres
Fortified wine (eg sherry, port)20 litres -> https://www.gov.uk/duty-free-goods/arrivals-from-eu-countries


Nie wiem jak kolega stoi z j. angielskim, ale na powyzszej stronie jest napisane, ze 'Although there are no limits to the alcohol and tobacco you can bring in from EU countries, you’re more likely to be asked questions if you have more than the amounts below.'. Oznacza to, ze nie ma zadnych limitow, lecz osoby przewozace wiecej niz w podanym zestawieniu musza liczyc sie z pytaniami celnika, jako podejrzane o sprzedaz tych 'dobr'. Praktyka jest, ze nawet duza ilosc przy pierwszym zatrzymaniu nie zostanie skonfiskowana, jesli bedziemy uparcie twierdzic, ze to na wlasny uzytek, niemniej jesli w krotkim czasie znowu nas 'zlapia' z duza iloscia, to towar bedzie zatrzymany i wszczete dochodzenia.


Jak tu kolega doskonale wyjasnil, nie ma limitow jako takich sa tylko zalecenia, wiec korzystajcie poki Brexit nie nadejdzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group