Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lip 2019 16:26 

Rejestracja: 27 Maj 2019
Posty: 6
Witam. Bardzo przepraszam za pytanie jeśli było. Proste pytanie, kupiłem ten "kolorowy proszek". Z straganow, oraz herbatę w Turcji. Ile mogę konkretnie tego zabrać z sobą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 17 Lip 2019 17:22 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
O ile jest to herbata a nie inna roślina to jest dozwolona ilość niehandlowa. Jaka ilość cię interesuje w zakupie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lip 2019 17:39 

Rejestracja: 27 Maj 2019
Posty: 6
Taka
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... KnK8_HMb8g

A co do tego co się sypie to nie mogę znaleźć, ale na o pewno widzieliście to na straganach typowo 3euro za 100g, zwykle obok przypraw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lip 2019 17:55 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
pogugluj przepisy celne, zdaje sie ze do 430euro w bagazu osobistym, jak podroz samolotem, 300euro jak ladem. spoza UE oczywiscie.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Lip 2019 18:03 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ilość niehandlowa to dość enigmatyczny twór ;), ale kilka sztuk nikogo nie zainteresuje na cle o ile jest to herbata ( jak mówiłem ). Pytam, bo są mieszanki z innymi roślinami, a nie wszystkie są akceptowalne w UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lip 2019 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
kupiłem kiedyś na targu i przywiozłem do domu kilka kg granatów, dobrze że mnie nikt nie pytał co wiozę, bo mogliby opacznie zrozumieć moją odpowiedź, przy herbacie nie powinno być problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Lip 2019 12:40 

Rejestracja: 27 Maj 2019
Posty: 6
Próbowałem googlowac, ale nic znaleźć nie mogłem.

A zapytać wolę bo mama dwa razy próbowała przemycic takie dobre kiełbaski tureckie, w Turcji spoko przechodzi, ale w Polsce za 1 i za 2 razem kazali jej zostawić xD.

Najbardziej mnie śmieszy co oni z tym b całym żarciem robią, pewnie sami wyjadaja xD


Ostatnio edytowany przez Abcn 18 Lip 2019 13:46, edytowano w sumie 2 razy
Literówka.. "co oni robią" zostawiam jako projekcję wyobraźni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Lip 2019 12:49 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
Mt17 napisał(a):
Taka
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... KnK8_HMb8g

A co do tego co się sypie to nie mogę znaleźć, ale na o pewno widzieliście to na straganach typowo 3euro za 100g, zwykle obok przypraw



Pytanie, ile rzeczywiscie masz opakowan tej herbaty. Ostatnio mi kolega z Turcji dokladnie taka przywiozl i we Wiedniu nie bylo problemu. Nie mysle, zeby ktos sie zaintersowal jakos normalna iloscia. Chyba, ze przewieziesz kilkadziesiat sztuk to może kogos to zainteresuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lip 2019 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Mt17 napisał(a):
A zapytać wolę bo mama dwa razy próbowała przemycic takie dobre kiełbaski tureckie

Spoza UE nie wolno przywozić produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego np. właśnie kiełbasek, serów itp. Dlatego zostały one zabrane, co innego z herbatą. Z nią nie powinno być problemu. Limity celne są na kawę. Jeśli nie zamierzasz mieć całej walizki wypchanej tylko herbatą to nie sądzę by się ktoś do tego doczepił.
Ile chcesz tej herbaty kupić 10 półkilogramowych opakowań? To "zaledwie" roczny zapas dobrej herbaty dla 5 osobowej rodziny :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 18 Lip 2019 13:36 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
5 kg wydaje się sensowną ilością :lol:
Jak już powiedział/-a @Cicha_Woda produktów odzwierzęcych nie można przywozić do UE. Wbrew temu co pisze @Mt17 produkty z konfiskatorów są plombowane w workach i za protokołem zdawczo-odbiorczym przekazywane do zakładów utylizacji odpadów. Kara za różnice wagowe potrafi być bolesna dla pośrednika (kilka tysięcy PLN). Kara za przywożenie produktów też potrafi zaboleć tego, który narusza przepisy. Minimum 230 PLN.
Nie kwestionuję zasadności tego zakazu, ale i też do końca nie popieram. Różne kraje mają różne zakazy wwozu i nieważne czy są absurdalne czy nie - są! Należy się do nich stosować.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 18 Lip 2019 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 152
Loty: 229
Kilometry: 284 328
Ja za każdym razem przywożę 2-3 kg, zawsze bez problemu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 18 Lip 2019 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Mt17 napisał(a):
Najbardziej mnie śmieszy co oni z tym b całym żarciem robią, pewnie sami wyjadaja xD

Pomyśl chwilę...
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Lip 2019 01:19 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Cicha_Woda napisał(a):
Mt17 napisał(a):
A zapytać wolę bo mama dwa razy próbowała przemycic takie dobre kiełbaski tureckie

Spoza UE nie wolno przywozić produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego np. właśnie kiełbasek, serów itp. Dlatego zostały one zabrane, co innego z herbatą. Z nią nie powinno być problemu. Limity celne są na kawę. Jeśli nie zamierzasz mieć całej walizki wypchanej tylko herbatą to nie sądzę by się ktoś do tego doczepił.
Ile chcesz tej herbaty kupić 10 półkilogramowych opakowań? To "zaledwie" roczny zapas dobrej herbaty dla 5 osobowej rodziny :)

no sluchajcie to tez zalezy, nie zawsze wszystko jest logiczne. kiedy przy powrocie z Kuby problemem bylo w MAD raptem kilka (4, moze 5 sam juz nie pamietam) kilo kawy kubanskiej. Pan z guardia civil mnie oswiecil,ze przepisy reguluja i sa ograniczenia. na stwierdzenie ze no Pan chyba zartuje, to wszystko na prezenty i uzytek wlasny stwierdzil ze rozumie, ale przepisy mowia co innego. no w kazdym razie cos tam jeszcze pomarudzil i w koncu puscil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group