Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 213 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 06 Mar 2015 16:41 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
mam naliczone pkt w SYS z rezerwacji robionej przed ogłoszeniem SYS :)
ciężko przewidzieć polityke ihg :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#162 PostWysłany: 09 Mar 2015 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Jeśli ktoś z Was ma w ramach SYS zadanie "Stay Smart" - Stay Smart® by staying at 2 Holiday Inn Express® hotel(s) and earn XXXX bonus points, to mała uwaga - muszą to być dwa różne HIXy.
Info otrzymane od IHG support: "Please be advised that offer will be completed once you have stayed at 2 different Holiday Inn Express hotels. Thus, you need to stay at another Holiday Inn Express hotel to be eligible for the bonus points."
Nieco utrudniająca interpretacja - jak wszystkim wiadomo w Polsce jest tylko jeden HIX (Warsaw Airport) :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 10 Mar 2015 08:33 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 17
Mam pytanie do osób korzystających w dużych ilościach z noclegów IHG.

Jakiś miesiąc temu zarezerwowałem pokój w hotelu CP w stawce Advance Purchase za przyjmijmy 600 zł. Ta kwota została zablokowana na karcie płatniczej, ale pieniądze nie zostały "ściągnięte z kart". 2 tygodnie później ten pokój w tej samej stawce kosztował 450 zł, co widząc zmieniłem moją rezerwację na tą niższą stawkę. Obecnie - na kilka dni przed pobytem w hotelu - stwierdzili że nie mogą uznać tej zmiany i twierdzą że obowiązuje cały czas stawka za noc z rezerwacji z przed zmiany czyli 600 zł. Czy warto się z nimi sprzeczać? Czy ta sprawa jest do wygrania? Czy można się powoływać na "Best Price Guarantee"?
Na wysłane do nich zapytanie dostałem taką odpowiedź: "please understand the condition which the given rate on your booked date (Feb 21, 2015) would be the best offer at that stage. Hotel reserves the right to adjust the room rates due to various situations, which room rates may run higher when we are facing a critical status or lower when the room status is acceptable, yet hotel will not amend the room rates for all booked Advance purchase rate reservations."

Bardzo proszę o pomoc i wskazówki co z tym zrobić.......
Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 10 Mar 2015 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Moim zdaniem nic z tym nie zrobisz.
Jeśli rezerwowałeś w Advance Saver Rate, to zapewne:
•Non-Refundable Rate
•Deposit required
To, że środki nie zostały ściągnięte z karty nic nie oznacza. Hotel może to zrobić w każdej chwili. Można powiedzieć, że wybierając tę ratę zawarłeś z hotelem de facto nieodwoływalny bezkosztowo kontrakt.
Gdybyś zrobił rezerwację np. w droższej Best Flexible Rate, mógłbyś bezpłatnie ją anulować i dokonać nowej rezerwacji w niższej, aktualnej cenie.
Co do "Best Price Guarantee" to oczywiście mają rację, ponieważ w momencie zawierania rezerwacji miesiąc temu była to zapewne faktycznie najlepsza stawka (chyba, ze posiadasz zrzuty z ekranu z innych platform rezerwacyjnych gdzie danego dnia, miesiąc temu, cena dokładnie tego pokoju była niższa).
Tak to wygląda niestety...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 10 Mar 2015 09:27 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Sprawdź sobie warunki anulowania pierwotnej rezerwacji. Jeżeli w warunkach stoi brak możliwości darmowej anulacji (a pewnie tak jest) to nic nie możesz zrobić.
W BPG masz tylko ściśle określony (krótki - 24 h) czas na znalezienie niższej ceny. Nie możesz powoływać się na BPG miesiąc czy dwa po dokonaniu rezerwacji - tutaj masz warunki http://www.ihg.com/hotels/us/en/customer-care/lowest-internet-rate-terms-conditions
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
#166 PostWysłany: 10 Mar 2015 10:45 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2741
złoty
danziger napisał(a):
Jeśli ktoś z Was ma w ramach SYS zadanie "Stay Smart" - Stay Smart® by staying at 2 Holiday Inn Express® hotel(s) and earn XXXX bonus points, to mała uwaga - muszą to być dwa różne HIXy.
Info otrzymane od IHG support: "Please be advised that offer will be completed once you have stayed at 2 different Holiday Inn Express hotels. Thus, you need to stay at another Holiday Inn Express hotel to be eligible for the bonus points."
Nieco utrudniająca interpretacja - jak wszystkim wiadomo w Polsce jest tylko jeden HIX (Warsaw Airport) :?


Zawsze w Big Winach mieli taką interpretację, nic z tym nie zrobisz.

-- 10 Mar 2015 09:48 --

silazak napisał(a):
mam naliczone pkt w SYS z rezerwacji robionej przed ogłoszeniem SYS :)
ciężko przewidzieć polityke ihg :)

Ja z rezerwacji wyprzedażowych z zeszłego roku, mam zadania częściowo zaliczone.
Czyli ilość pobytów, napoje i jedzenie za ileś tam, ale w jednym zadaniu: zarezerwuj poprzez system lub aplikację już nie zaliczone, bo rezerwacja nie mieściła się w detach - wszystko więc w tym przypadku zgodnie z logiką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 18 Mar 2015 12:23 

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 2
Loty: 65
Kilometry: 204 748
taka dziwna sprawa, próbuję zarezerwować Józefów przez aplikację na telefonie na weekend(2noclegi), pokazuję cenę pokoju 244zł, dodaję śniadanie dla dwóch osób po 50zł a suma końcowa 687zł ?!
Dodaje pozycję:
Extra Person Charge 100zł.

Ale mogę zarezerwować za 487zł beż śniadania i na miejscu dokupić za 100zł oszczędzając 100zł.

Trochę to nie logiczne, ktoś wie czemu ta appka tak działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 18 Mar 2015 12:37 

Rejestracja: 30 Gru 2014
Posty: 15
Niby dodajesz śniadanie dla 2 osób ale wtedy pojawia się dopisek:

50.00 PLN per extra adult starting with the 2nd Adult (not included in price shown)

czyli śniadanie dla osób 2 kosztuję 100 pln, stąd ta cena.
Góra
 Profil Relacje PM off
dominiknik uważa post za pomocny.
 
      
#169 PostWysłany: 18 Mar 2015 12:50 

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 2
Loty: 65
Kilometry: 204 748
dzięki, już rozumiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 18 Mar 2015 16:17 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
Niestety pewną wadę hoteli z grupy IHG są dość różne metody rozliczania drugiej osoby. Czasami pojawia się dopłata za druga osobę (nawet bez śniadania), o której nic wcześniej nie było napisane, czasami śniadanie jest napisane, ze dla 2 osób a tak naprawdę cena jest za 1 osobę.
Reasumując trzeba zawsze przez proces rezerwacji przechodzić powoli i patrzeć co się zatwierdza bo można po fakcie się zaskoczyć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 18 Mar 2015 16:33 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
To prawda trzeba czytać warunki rezerwacji na każdym etapie .
Ja przejechałem się na Holiday Inn Schoenefeld - potrzebowałem pokoju dla 4 dorosłych osób , wyświetliła mi się cena ok 120E. Nie namyślając się ( skoro pokazało taką cenę ) zrobiłem rezerwację . Dopiero jak przyszła mailem prośba o dokończenie rezerwacji ( brak wystarczających środków na karcie ) zobaczyłem , że owszem cena to 120E , ale plus 20E za każdą dorosłą osobę powyżej dwóch plus po 10 E za śniadanie (to akurat widziałem przed rezerwacją ) . Razem ok 180E :)
Do tej pory miałem doświadczenie z IHG , że jak liczba osób była za duża w stosunku do możliwej ilości w pokoju to po prostu wyskakiwał komunikat , iż brak jest pokoi odpowiadających kryteriom , a tu 4 dorosłe osoby w pokoju z king bed i sofą :) .
Oczywiście moje gapiostwo nic więcej . Teraz rezerwacje robie kroczek po kroczku :)

PS . W IHG chyba każdy hotel ma osobna polityke rezerwacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off
monikazak lubi ten post.
 
      
#172 PostWysłany: 18 Mar 2015 16:36 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Potwierdzam, to co pisze @piotrek13a: jesli wyszukujecie najtanszy hotel w danej lokalizacji - warto przejsc caly proces az do momentu, gdzie powinno sie wpisac dane karty - po lewej stronie jest ostateczne podsumowanie, ile rezerwacja bedzie rzeczywiscie kosztowac: "Estimated total price" (moga dojsc dodatkowo, oprocz oplaty za 2ga osobe czy dodatkowe sniadanie, np. podatki).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 20 Mar 2015 23:20 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Mam problem ze swoją rezerwacją weekendową(non-refunable). Orientujcie się może czy w przypadku niepojawienia się w hotelu zadanie w SYS zostanie zaliczone? Całość pobytu już opłacona, a mi się niestety plany zmieniły.Na szczęście jest sponsor całej tej akcji :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 20 Mar 2015 23:30 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 167
Niestety zadanie nie zostanie zaliczone.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 20 Mar 2015 23:57 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Można to obejść w ten sposób, że dopisujesz drugą osobę do rezerwacji i to ona się melduje z zastrzeżeniem, żeby nocleg był bez zmiany na Ciebie. To jedynie wymaga, aby komuś było "po drodze" do tego hotelu, no i wybrać jakąś zaufaną osobę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 21 Mar 2015 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Jest jeszcze inny sposób, aby opłacony non-refundable pobyt został zaliczony. PW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Czarmander lubi ten post.
Czarmander uważa post za pomocny.
 
      
#177 PostWysłany: 21 Mar 2015 00:53 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
A może by tak poprosić o fakturke ? Zapłacone ? No to się należy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 21 Mar 2015 08:53 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Fakture chcac nie chcac musze wziac bo mial to byc sluzbowy,myslicie ze wtedy to zalicza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 21 Mar 2015 09:47 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
Poszukaj dokładnie bo gdzieś na forum z tego co pamiętam przewinął się ten temat . Ktoś pisał , że jak wystawią fakturę to muszą zaliczyć pobyt .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 01 Kwi 2015 18:07 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Właśnie stwierdziłem, że dokończę SYS i ma zagwostkę. Poniżej jest kawałek moich zadań. Pytanie czy nocleg z Points&Cash będzie liczył się do innych zadań, które wymagają Qualifying Stay. Wydaje mi się, że nie (bo jest to traktowane jako Rewards Night)... Czy ktoś z was miał podobny set zadań i ma zaliczone by to potwierdzić/zdementować?

Załączniki:
pc.png
pc.png [ 21.25 KiB | Obejrzany 1567 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 213 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group