Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Wrz 2016 12:02 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Nie znalazłem wątku ogólnego o IHG, więc piszę w najbardziej aktualnym :D

Zamierzam w przyszłym roku spalić sporo punktów na noclegi w Portugalii, podróżując z rodziną (2+2). Do tej pory raczej korzystałem z IHG bez dzieciaków. Widzę,że wiekszość HI oferuje 'Kids Stay and Eat Free'. Jak to sie ma to pobytów za punkty? Wystarczy poprosić o dostawki? A jak ze śniadaniem? Standardowo go nie ma w pobytach za punkty, czy to oznacza ze wykupuję je na miejscu i dzieci mają wtedy gratis? Zastanawiam sie jak to ogarnąć,żeby nie okazało się,że koszt śniadań będzie porównywalny z jakimś średniej klasy hotelem poza IHG...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 13 Wrz 2016 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Dzieci są za darmo 'using existing beds'. Możesz próbować bookować pokoje gdzie są dwa podwójne łóżka.
Z dostawkami jest różnie, zależy od hotelu. Raz za darmo, a raz się płaci (płaciłem w Helsinkach 20 euro).

W HIX śniadania są za darmo, w reszcie płacisz za dorosłych a dzieci za darmo.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Wrz 2016 13:10 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1705
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Wydaje mi się,że tam gdzie jest 'Kids Stay Free' to dzieci mają jednak darmowe dostawki. Bo nie wyobrażam sobie 17 - letnich dzieci śpiących z dorosłymi na głównych łóżkach :D Jest taki zapis przy tej ofercie, nie znalazłem natomiast 'using existing beds' o których piszesz:

'Kids ages 17 and under stay for free when sharing their parents’ room'. I to wynika z ogólnego zapisu tej oferty a nie konkretnego hotelu.

Też przerabiałem płatne dostawki w HI (Berlin Airport) ale ten hotel nie bierze udziału w ofercie dla dzieci, stąd dopłata za dostawki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Wrz 2016 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Napisz maila do konkretnego hotelu. Mnie zawsze odpowiadają w kilka godzin.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Sie 2019 19:50 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 78
Loty: 199
Kilometry: 442 858
-- 22 Wrz 2016 14:49 --

Tutaj jest regulamin:
https://www.ihg.com/holidayinn/content/ ... BL_GD_KSEF
Przytoczę tylko najważniejsze:
"Kids Stay Free – Up to two (2) children stay free when sharing a room with up to two (2) adults at any of the Participating Hotels, subject to maximum room occupancy restrictions and subject to availability. Baby crib/cot is complimentary while rollaway beds may be chargeable. Rules for maximum room occupancy will supersede this offer."

Moim zdaniem kluczowy wydaje się zapis: "subject to maximum room occupancy restrictions", który na dobrą sprawę nie wiadomo jak rozumieć. Bo jeśli jako wskazaną na stronie podczas rezerwacji maksymalną liczbę osób (X person(s) per room maximum) to kicha i żaden deal, bo jeśli jest pokój np. czteroosobowy (w niewielu hotelach dostępny i z reguły droższy) to kosztuje tyle samo, niezależnie czy nocuje w nim 1,2, 3 czy 4 osoby. Ta promocja miałaby sens głównie dla pokoi 2-osobowych gdzie podczas rezerwacji nie wykazujemy dzieci, ewentualnie tylko w życzeniach prosimy o dostawkę.
Dziwna jest nadto jeszcze ta uznaniowość (subject to availability), także w odpłatności za dostawkę jeśli zważyć, że jedną z głównych idei założyciela sieci HI było aby dzieci nie podnosiły kosztów pobytu ze swoimi rodzicami.
Proponuję może w tym wątku opisywać swoje doświadczenia w poszczególnych hotelach z ofertą KS&EF, żeby osoby które zamierzają z niej skorzystać nie zostały niemile zaskoczone.
Aby zacząć napiszę, że w Holiday Inn Express Warsaw Airport (który notabene nie jest "participating hotel" ale ma KS&EF na swojej stronie, uzyskałem informację, że:
w pokoju z jednym dużym łóżkiem mogą być 2 osoby dorosłe i 2 dzieci poniżej 18-tego roku życia ( po wcześniejszej informacji przygotowana zostanie sofa). Dzieci poniżej 18-tego roku życia są bezpłatnie -max dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci.

-- 20 Cze 2017 18:18 --

W niżej wymienionych hotelach nie miałem najmniejszego problemu z noclegiem 2 dzieci
na rozkładanej sofie/dostawce pomimo, że pokoje były 2 lub 3 osobowe,
to znaczy nie domagano się dopłaty:

HI BRNO
HIX PAMPLONA
HI BILBAO


Problemy początkowo robili w HI BERLIN AIRPORT Conf Centre
gdzie tłumaczono, że nie mają takiego pokoju dla rodziny z 2 dziećmi
ale po pokazaniu wcześniejszej korepondencji odnośnie zrobionej
rezerwacji gdzie informowałem ich, że przyjadę z dziećmi,
oraz powołaniu się na promocję Kids Stay Free, manager wreszcie ustąpił
- mam wrażenie, że przez grzeczność a nie z przekonania.

-- 27 Sie 2019 19:50 --

Kolejne hotele IHG gdzie bez najmniejszego problemu nocowałem kilkakrotnie (w większości za punkty, w tym w ramach promocji Point Breaks) w konfiguracji 2 dorosłych i 2 dzieci na dostawce/sofie lub 2-gim łóżku mimo, że pokoje były formalnie tylko 2 lub 3 osobowe:
HI Bydgoszcz
HI Dąbrowa Górnicza
HI Łódź
CP Abu Dhabi
HI Leipzig - Günthersdorf
HI Schindellegi - Zurichsee
Góra
 Profil Relacje PM off
futro uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Lut 2020 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Czy ktoś wie jak działa oferta Kids Eat Free w hotelach Holiday Inn? Czy to działa do zamówionego posiłku dorosłego czy też po prostu dziecko może pójść do restauracji i zjeść za darmo?

edit: najlepiej odkopać warunki ;)
Kids Eat Free – For registered guests only. This is available for children:

a) when ordering for breakfast, lunch & dinner;
b) when ordering in the hotel’s dine-in restaurant;
c) when ordering from the Kids’ Menu (which must consist of at least 1 main course and 1 dessert) and;
d) when accompanied by at least one (1) adult who is registered as a hotel guest at the Participating Hotel and must order at least one main course from the full priced menu.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group