Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sty 2014 16:27 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Mam pytanko: chciałem zarezerwować hotel w Londynie Newbury Park , w terminie w którym jadę jest na stronie IHG cena 79,33GBP/noc i nie ma możliwości wyboru pokoju twin (a nie chcę spać z kolegą w jednym łóżku). Jednocześnie na stronie olotels.com jest cena 50GBP noc (w tych samych terminach) i jest możliwość wyboru pokoju twin. Oczywiście nie chcę przepłacać 90GBP za 3 noce, ale z drugiej strony punkty, upgrade i nocki do utrzymania statusu. Próbowałem się zapytać na czacie , ale tam napisali, że mogą mi zarezerwować tylko to co sam widzę na stronie.

Czy wiecie może jak ma się to do ich polityki Best Price Guarantee ... z warunków wyniki ,że można dostać zwrot różnicy i jeszcze noc gratis. Ale wydaje mi się, że jest haczyk ... bo w olotels rezerwuję twin room , a na IHG standard room czyli de facto coś innego. Mam rację? A może jest jakiś sposób by na IHG zarezerwować pokój w cenie pośrednika?

J.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 16 Sty 2014 16:34 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Masz rację - rezerwujesz co innego i BPG nie przejdzie.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sty 2014 16:45 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Tak sądziłem , a jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o uznawanie rezerwacji pośredników do qualifying stay , upgrade za status itp. ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2014 17:22 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Status zawsze będzie zauważony. punktów nie dostaniesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2014 02:54 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Czytając regulamin wyraźnie jest napisane, że pokoje muszą być takie same.
Mam to rozumieć tak, że nawet jak znajdę lepsze warunki nie tylko cenowe u pośrednika, to BPG nie przejdzie?
Dla przykładu pośrednik proponuje pokój w lepszej cenie(nazwa,rodzaj,wszystko się zgadza), i w dodatku mimo to, że jest to taryfa bezzwrotna umożliwia całkowity zwrot kosztów do dwóch dni przed przyjazdem. Generalnie istnieje różnica pomiędzy ofertami, jednak sprawia ona jedynie, że oferta pośrednika jest bardziej atrakcyjna. Czy takie pozytywne różnice również dyskwalifikują BPG?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Cze 2014 07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 286
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
każda różnica w ofercie będzie rozpatrywana na korzyści hotelu[zazwyczaj] ale jeśli to jest stawka zwrotna to co szkodzi ci spróbować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Lut 2015 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2011
Posty: 523
Loty: 125
Kilometry: 137 396
niebieski
1. Czy ktoś korzystał z BRG W NYC?
2. Jeśli na jakimś pośredniku znajdę już odwoływalną rezerwację, to na gorszych warunkach, np. 1 dzień wstecz do tego, co oferuje IHG. Czy ktoś sobie może z tym poradził dla hoteli w USA?
3. Muszę porównać cenę przed i po podatkach, czy starczy tylko po?

Z góry serdeczne dzięki ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Lut 2015 11:50 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Warunki muszą być takie same. Jeśli tak nie jest, claim zostnie odrzucony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Lut 2015 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 464
niebieski
Jest tak jak blasto mowi z jednym wyjatkiem - jesli masz na IHG non-refundable a u posrednika wszystko dokladnie tak samo oprocz LEPSZYCH zasad odwolania rezerwacji (w ogole mozliwosci odwolania bezkosztowego) to na 90% powinien claim przejsc. 10% pozostawiam na czepialstwo IHG, ktore w przypadku ich BPG zdarza sie od czasu do czasu...

Powyzszy przyklad z zycia wziety - mnie takiego claim'a uznali (aczkolwiek pozniej wymyslili, ze nie byli w stanie pobrac z podanej przeze mnie karty naleznosci za pokoj co wedlug nich oznacza, ze nie zrobilem w ogole rezerwacji przez ich strone wiec claim, wczesniej juz zaakceptowany, zostal jednak odrzucony 8-) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Kwi 2015 18:03 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Ktos z wiekszym doswiadczeniem moze powiedziec czy przejdzie?

IHG.com
Kod:
Advance Saver Rate
€ 187.00 EUR   per room, per night
Tax: 10% per night included in rate.
2 PERSON(S) PER ROOM MAXIMUM
DESCRIPTION:
Great value on this fully prepaid rate. Advance purchase is required. A full prepaid non-refundable deposit is required at time of booking. Your credit card will be charged between the time of booking and day of arrival. Deposit is non-refundable if reservation is cancelled. Reservation non-Transferable
RATE RULES:
ADVANCE PURCHASE REQUIRED
Must purchase at least 5 days in advance.
CHECK-IN-TIME: 3:00 PM
CHECK-OUT-TIME: 12:00 PM
DEPOSIT RULES:
A deposit for the entire stay is due at time of booking.
CANCELLATION POLICY:
Canceling your reservation or failing to arrive will result in forfeiture of your deposit. Taxes may apply.


U posrednika
Kod:
1 Nights
1 Double
Contract Type: Standard Room - Non Refundable
Availability: Instant Confirmation

TOTAL PRICE: 178.00 €


Oba sa Non Refundable. U posrednika city tax nie jest wliczony ~2.5EUR
Jest to najtanszy pokoj na stronie IHG.
Robilem tylko raz claima i nie przeszedl. Wiem, ze zrobia wszystko by mi sie znow nie udało ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Kwi 2015 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
Ja bym nie ryzykował z nonref, bo lubią odrzucać z byle powodu, np nie potrafią znaleźć hotelu na stronie z której claimujesz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
guest lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Kwi 2015 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
jaki typ pokoju na ihg?

najlepiej znajdz ze 2-3 oferty z ota i wyslij wszystkie na jeden claim - wtedy ktoras uznaja napewno
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia


Ostatnio edytowany przez luftairways, 19 Kwi 2015 18:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Kwi 2015 18:24 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
luftairways napisał(a):
jaki typ pokoju na ihg?


STANDARD ROOM

W sumie nie moge znalezc nic do czego mozna sie przyczepic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Kwi 2015 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
to sie moga przyczepic musi byc konkretnie albo double albo twin inaczej nie uznaja

STANDARD ROOM -
When you arrive we will do our best to meet your room bed type and smoking preferences as these are subject to availability and cannot be guaranteed.
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Kwi 2015 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Tak jak wntl napisał, potrafią odrzucić prośbę o BRG, mimo że sprawa powinna być oczywista, więc dla stawki przedpłaconej też bym nie ryzykował, chyba że i tak chcesz tam nocować, nieważne czy będzie free czy nocleg płatny. Mi np. odrzucili raz, bo niby cenę widzieli taką samą jak u siebie, a cały czas cena był niższa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Kwi 2015 22:37 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Dzieki za komentarze. Odpuscilem i zabookowalem inny hotel ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Kwi 2015 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 633
niebieski
Nie wiem jak u innych, ale w moim przypadku od jakiegoś czasu zaczęli odrzucać wszystkie claimy wymyślając coraz to nowsze wymówki. Najnowsza to taka, że "co prawda cena na ich stronie jest o 10 Euro wyższa, ale wynika z dodatkowej opłaty pobieranej przez hotel i zawsze mogę poprosić hotel o rezygnację z tej opłaty", więc w sumie ich zdaniem cena jest taka sama jak na OTA :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 17 Maj 2015 23:40 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 311
niebieski
Znalazłem ofertę, gdzie cena na Booking.com jest korzystniejsza niż na IHG, ale wymaga zalogowania się do Booking.com - Sekretna Oferta.
IHG odrzuca taką ofertę, bo nie jest ona widoczna po wejściu na stronę. Czy warto walczyć?
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Maj 2015 23:46 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
nie warto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Lis 2016 17:49 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Czy komukolwiek udało się coś claimować w Polsce odkąd rezerwacje są w PLN? Nie pytam oczywiście o podanie konkretnej strony, ale chciałbym wiedzieć czy warto w ogóle się bawić w szukanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group