Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lut 2019 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Cześć!
Czy ktoś z Was przebywał trasę z Ushuai do El Calafate? Planujemy jechać autobusem (tak wiem, zajmie nam to 100 lat). Prawodpodobnie pojedziemy przez Rio Gallegos. Zastanawiam się, czy macie może w tej kwestii jakieś doświadczenia i możecie coś doradzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 24 Lut 2019 20:39 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Ushuaia do Punta Arenas to cały dzień drogi w nawet wygodnym autobusie, ale bez miejsc leżących. Kosztuje ok 200 PLN. Nocnego nie widziałęm, więc trzeba na to przeznaczyć cały dzień. Nie wiem, czy potem jest nocny autobus do Rio Gallegos (ale chyba nie).

Z Punta Arenas do Rio Gallegos jedzie się 6 godzin, ale na szczęście na leżąco. I to koszt ok. 80 PLN. W Rio Gallegos przesiadka na dworcu, na którym nie ma nic poza podstawowymi usługami. Coś się zje, coś się wypije, ale tam jest jak na polskim dworcu PKS 20 lat temu. Na szczęście obok jest Carrefour.

Z Rio Gallegos do El Calafate jedzie się kolejne 4 godziny, można na leżąco. Za ok. 70 PLN.

Razem zajmie Wam to minimum półtora dnia i będzie kosztować 350 PLN jak nic. Plus pewnie nocleg w Punta Arenas. Za 300-350 PLN kupisz bilet na lot USH-FTE, który trwa półtorej godziny. Ja bym się zastanowił. (a potem najpierw bym poleciał USH-FTE a potem pojechał autobusem do Punta Arenas - no chyba, że masz coś dalej kupionego z El Calafate).

Zacznij od:
https://www.recorrido.cl/en/
https://www.plataforma10.com.ar/
https://busesbarria.cl/frecuencias/

Poszukaj kursów, które wyjeżdżają nad ranem - w październiku zrobiliśmy trasę El Calafate - Punta Arenas w 13 godzin (3:00-16:00) wliczając 3h przesiadkę w Rio Gallegos.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Lut 2019 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Dzięki za odpowiedź.
Znalazłam połączenie Ushuaia - Rio Gallegos (12h, Taqsa, 50 EUR), a potem Rio Gallegos - El Calafate (4h, Taqsa, 20 EUR).
Podróż zaczynałaby się o 5 rano, a kończyła 0:30 kolejnego dnia. Myślę, że po dojechaniu na miejsce umrzemy po czymś takim ze zmęczenia w El Calafate. ;)

Mamy już zarezerwowane 2 loty wewnętrzne po Argentynie. Podejrzewam, że możemy nie zdążyć do Buenos Aires na lot powrotny do Polski i nie obejdzie się bez jeszcze jednego lotu (ale to zobaczymy, jak nam się wycieczka będzie rozwijać). Nie chcę poruszać się po Argentynie korzystając tylko z samolotów, dlatego kombinuję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Cze 2019 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
pytanie, czy ktoś z forumowiczów robił tę trasę samochodem?
Planuję Patagonię na październik i zastanawiam się czy Ziemia Ognista warta jest zachodu.
Przylatujemy do Punta Arenas i mamy 5 dni a tyle miejsc do zobaczenia.
Ktoś może doradzić?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Cze 2019 18:35 

Rejestracja: 19 Lut 2018
Posty: 66
Loty: 85
Kilometry: 180 563
Przy planowaniu trasy samolotem należy mieć też bufor czasowy, bo zdarza się że z powodu warunków atmosferycznych zamykają lotnisko w El Calafate. Nam się udało na całe szczęście bez problemu.

b.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Cze 2019 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
El Calafate wyglada na małe lotnisko regionalne, my przylatujemy do Punta Arenas.
Dalej mamy 5 pełnych dni i w Planach Puerto Natales, Torres del Paine i El Calafate. Pojawił się szalony pomysł jechania nocą do Ushuai, żeby dojechać na "kraniec świata" ale osobiście uważam, że jest to opcja lekko powiedziane "szalona". I szukam argumentów, żeby przekonać wpółtowarzyszy podróży, że nie jest to dobry pomysł :P
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lip 2019 08:23 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Co do Punta Arenas nie pomogę, ale Ushuaia polecam bardzo, szczególnie rejs po kanale Beagle. Okolica też niezwykła. Może się zainspirujesz ;)
https://portalpodroze.pl/patagonia/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lip 2019 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2016
Posty: 58
Loty: 183
Kilometry: 284 385
piotrek_89 napisał(a):
El Calafate wyglada na małe lotnisko regionalne, my przylatujemy do Punta Arenas.
Dalej mamy 5 pełnych dni i w Planach Puerto Natales, Torres del Paine i El Calafate. Pojawił się szalony pomysł jechania nocą do Ushuai, żeby dojechać na "kraniec świata" ale osobiście uważam, że jest to opcja lekko powiedziane "szalona". I szukam argumentów, żeby przekonać wpółtowarzyszy podróży, że nie jest to dobry pomysł :P

El Calafate jest małym lotniskiem i bardzo nietypowym jak na nasze europejskie wyobrażenie (brak ogrodzenia wokół lotniska, na parking przed lotniskiem podjeżdża się jak do biedronki :D ). Same lotnisko ładne, raczej nowe, czyste. Do Ushuaia nie dotarłem ale samo El Calafate i okolice absolutnie warte odwiedzenia, byłem na przełomie stycznia/lutego tego roku. Z racji podróżowania z dzieckiem do El Calafate lecieliśmy samolotem - jest to lot łączony z Buenos do Ushuaia przez El Calafate.
Na zachętę, droga z El Calafate na lodowiec Perito Moreno

Image

i nagroda :)

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group