Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Gru 2014 12:39 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Jak powyżej, czym najtaniej dostac się do Montevideo, jakiś prom?
Mendoza-Buenos ile powiedzmy jedzie jakiś autobus i czy lepsza ta opcja niż lot za 560 PLN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 18 Gru 2014 13:27 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
na trasie Montevideo - Buenos korzystalem z buquebus. Bardzo sprawne połaczenie, trasa autobusem ok. 1,5h promem niecała godzina. Łącznie z oczekiwaniem w porcie całość ok. 3h. Bilet w jedną stronę kosztował po przeliczeniu 65zł, bukowany na miesiąc przed wyjazdem. Przy sprawdzaniu godzin odjazdów i przyjazdów pamiętaj, że jest godzina różnicy między Argentyną a Urugwajem :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pozi lubi ten post.
Pozi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Gru 2014 22:19 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Semizkum bardzo dziękuję, a niejaki adamuto to szkoda nawet komentować Twoją "pomoc"!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Gru 2014 22:49 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
Autobus do Mendozy jedzie od 13,5 do 17 godzin , z Buenos do Montevideo 8 h - zależy od przewoźnika. Sprawdź sobie poniżej:

http://www.omnilineas.com/argentina/bus/retiro/mendoza/

http://www.argentinabybus.com/en/

http://www.ticketonline.com.ar/home
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Gru 2014 20:21 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 14
Witam,
te 65 zł to cena kosmiczna, próbowałem przez wszystkie możliwe miejsca (buquebusy, ticketonline, colonia express etc. łącznie z podróżą tylko autobusem) i kwoty, jakie są dostępne (jestem zainteresowany wyjazdem około 26 stycznia) sięgają w obie stronty w przeliczeniu około 400 zł. Jak to możliwe?
Pozdrawiam.

-- 20 Gru 2014 19:26 --

Chodzi oczywiście o trasę Buenos - Montevideo - Buenos. Mam pytanie przy okazji jeszcze: czy Montevideo jet w ogóle warte poświęcania mu jednego dnia pobytu (będę w okolicy tylko tydzień i mam wątpliwości po lekturze blogów i forów na ten temat)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Gru 2014 12:51 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
na trasie buenos-montevideo lub buenos-colonia z tego co przeglądałem są 3 firmy do wyboru
Buquebus
Seacat
Colonia Express

aktualnie najtańsze bilety Buquebus z Buenos do Colonii są w cenie 201 ARS + podatki. razem ok 251 ARS ~24 USD
do Montevideo cena bardzo podobna, odcinek Montevideo-Colonia pokonujemy autokarem

Seacat i Colonia mają bardzo podobne ceny, z tą różnicą że kupując bilet w Seacat płyniemy tak naprawdę promem Buquebus więc za cenę 24 USD można dostać bilet na podróż trwającą 1h zamiast 3h.

kupowałem bilety w sierpniu na podróż w listopadzie i wtedy ceny były prawie dwukrotnie niższe.
teraz lecę w lutym i ceny są takie jak napisałes poniżej.

zastanawiam się czy warto kupować bilety online, czy nie lepiej na miejscu próbować kupować za USD - ktoś próbował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Gru 2014 10:24 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 20
Miesiąc temu kupowałem dzień wcześniej i mieli ostatnie sztuki. Najtańsze bilety schodzą najszybciej więc jeśli chcesz kupować na miejscu to spróbuj kilka dni/tydzień wcześniej. Powinno być ok.
Nie opłaca się kupować biletu łączonego prom+bus, bo wtedy ominiesz Colonię kosztem ok. 100 ARS. Szkoda, bo warto tam spędzić z 2-3 godz., a busów na trasie Montevideo-Colonia jest kilka i jeżdżą średnio co godz. albo i częściej.
Co do samego Montevideo to... Warto iść na stadion i zobaczyć muzeum. Jeśli to Cię nie interesuje to raczej zwykłe miasto gdzie możesz pospacerować, zobaczyć trochę architektury. Niemniej jeśli masz zamiar przebywać w Buenos, a nie tylko tam lądować to i Montevideo Ci się spodoba. ;) Zależy co chcesz robić i ile masz czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Gru 2014 11:41 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
Płynąłem na początku roku. Kupiłem na przystani na godzinę przed odjazdem. Bez problemu. Razem z busem do Montevideo wyszło coś około 36 dolarów. Sporo taniej niż bezpośredni prom do Montevideo którym płynąłem parę lat temu. Ceny mogą być nieaktualne bo peso się stacza. Poza tym inny jest kurs oficjalny a cinkciarze na deptaku oferują inny. Montevideo ma piękną starówkę dziwaczny wieżowiec (kiedyś najwyższy w Ameryce Południowej) przezroczysty pałac prezydencki i możliwość legalnego jarania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Gru 2014 23:16 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
pajuś napisał(a):
Witam,
te 65 zł to cena kosmiczna, próbowałem przez wszystkie możliwe miejsca (buquebusy, ticketonline, colonia express etc. łącznie z podróżą tylko autobusem) i kwoty, jakie są dostępne (jestem zainteresowany wyjazdem około 26 stycznia) sięgają w obie stronty w przeliczeniu około 400 zł. Jak to możliwe?



Ano niestety możliwe. Pamiętam, że my też płaciliśmy podobne kwoty (trasa Buenos - Colonia). Płynęliśmy w listopadzie, bilety kupowane na miejscu na Buquebus, dwa dni przed rejsem (warto pamiętać, że to najdroższa opcja, Colonia i Seacat są nieco tańsze). Jeżeli ktoś jeszcze nie płynął, to dobrze wiedzieć, że obowiązują podobne ograniczenia co przy podróży lotniczej - i w Argentynie i w Urugwaju skanowanie bagaży, wyrzucanie przewożonych owoców itp.

Osobiście nie polecam Montevideo - można ten czas wykorzystać inaczej, choćby na Colonię, w której, poza typowo turystycznymi miejscami do znalezienia w każdym przewodniku, można też trafić na takie perełki jak np. od lat opuszczona arena do walk byków.
Jeżeli jednak ktoś koniecznie chce odwiedzić stolicę, to raczej taniej (a na pewno przyjemnie bo z możliwością zwiedzenia Colonii del Sacramento) wyjdzie prom do Colonii, a dopiero stamtąd autobus. My jechaliśmy z firmą COT. Fajne autobusy, działające wifi, 285 peso/osoba na trasie Colonia - Montevideo, kupowane na miejscu.


A z tą możliwością "legalnego jarania" raczej bym uważał - dotyczy tylko Urugwajczyków ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Gru 2014 09:34 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 219
niebieski
Reasumujac, lepiej przeplynac promem do Colonii, a dalej busem do Montevideo.
I jeszcze jedno, nie posiadajac peso, ile mniej wiecej bedzie kosztowala taxi do centrum lub czy ewentualnie wsiadac w jakis autobus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Gru 2014 11:28 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
Pozi napisał(a):
Reasumujac, lepiej przeplynac promem do Colonii, a dalej busem do Montevideo.
I jeszcze jedno, nie posiadajac peso, ile mniej wiecej bedzie kosztowala taxi do centrum lub czy ewentualnie wsiadac w jakis autobus?


Zależy czy pytasz o Buenos czy do Montevideo :)
W Buenos oficjalna taksówka kosztowała 400 pesos, można też było płacić w dolarach, ale po gorszym kursie - po wyjściu z kontroli paszportowej masz kantorek oznaczony 'Ezequiel taxi' i tam opłacasz przejazd. Na lotnisku są bankomaty, ale wypłacaj tylko z tych Banco nacional de Argentina (czy jakoś tak) - pozostałe bankomaty na lotnisku mają złodziejskie przeliczniki.
Są tańsze opcje - np. autobus firmy Tienda Leon, ale nie jechałem, więc nie pomogę.

Jeżeli chodzi o Montevideo to przy założeniu podróży autokarowej dojeżdża się do końcowej stacji Tres Cruces. Stamtąd do centrum można albo dojść pieszo (45 do 60 minut, ale zakładając że masz większy bagaż to raczej męczące - sprawdzone ;) ) albo podjechać autobusem miejskim - kosztują grosze i w przeciwieństwie do Argentyny można w nich bez problemu płacić także banknotami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Sty 2015 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Przeskoczył już ktoś opcję płacenia przez internet za autobusy po Argentynie ale bez tragicznego przeliczenia z peso na dolary? - próbowałem na dwóch stronach ale w momencie dojścia do płatności pyta się czy karta argentyńska czy inna i jak inna to przelicza na dolary po takim kursie że taniej wychodzi samolot:/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Lut 2015 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Takie pytanko mam na colonii express kupione RT Buenos - Montevideo pytanie czy godzina 7:25 to jest wyjazd z Montevideo busem czy też już prom z Colonii a dostać się tam trzeba wcześniej. Na bilecie nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji a w sumie kupowałem na przejazd łączony więc powinni napisać o której się mam stawić na terminalu Tres Cruces ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Lut 2015 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
To ja zapytam, ile zaplaciles za ten przejazd? Jak z przeliczeniem na dolary?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Lut 2015 00:55 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Wracając do mojego zabukowanego biletu. To był kurs w jedną stronę, cena cały czas oscylowała wokół +/- 130zł. Dopiero w dniu, w którym chciałem kupić bilet, na miesiąc przed wyjazdem, cena spadła o połowę ;] Ja bukowałem przez urugwajską stronę Buquebus bo tam jest dobry przlicznik (wydaje mi się, że normalne ceny) a nie ma wymagań odnośnie obywatelstwa (jak chociażby na argentyńskiej)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Lut 2015 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Wyszlo okolo 230 za osobe RT dokladnie napisze jak wroce bo musialbym sprawdzic na wyciagu placilem wizzem wiec przelicznik ok pozatym mozna zaplacic w peso pewnie i tak najtaniej byloby wymienic $ po kursie blue ale mi zaczely znikac najtansze wiec wolalem kupic przez net - nie mialem duzej mozliwosci manewru datami. Przekonamy sie za tydzien. Napisze mini relacje pobytu bo urugwaj na forum jest slabo opisany. Bedziemy tam 3 dni wiec moze odkryje cos przydatnego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Mar 2015 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Tej informacji nie znalazłem nigdzie w internecie, więc podzielę się:

W najtańszej taryfie Seacat jest możliwość zmiany terminu, ale tylko telefoniczna. Kosztuje to 130 UYU za osobę, czyli jakieś 20-21 zł. To przy założeniu, że nowa data ma taką samą cenę jak poprzednia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Maj 2015 04:25 

Rejestracja: 23 Kwi 2011
Posty: 73
Dwa dni temu jechaliśmy z Montevideo do Buenos.

Cena w dwie strony to cena w jedną stronę x2 nie ma oszczędności.

Kupowaliśmy w ostatniej chwili przed wyjazdem. Cena Buquebus to 830 urugwajskich inne miały wyższe ceny wiec w sumie to nie wiem czemu są uważane za tańsze. dzieci powyżej 2 lat płacą tyle samo, poniżej 110.

Montevideo dupy nie urywa, miasto podobnie jak w mojej Warszawie nie wiedziałbym co polecić.

Jedyne co to ryneczek z grillami Mercado del Puerto, bardzo fajnie to wygląda ale smakuje już raczej przeciętnie. Niegorszego steka można zjeść u Nas a ceny podobne (na dwie osoby trzeba wydać ok. 1400 peso urugwajskich).

Jeśli chodzi o wycieczkę w drugą stronę to rozsądnym może się okazać zakup last minute za argentynskie peso wymienione w gotówce po kursie blue na nieodległej Florydzie - wtedy cena znacznie spada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Maj 2015 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ja z kolei polecam SeaCat. Cena miesiac przed rejsem byla o kilkaset zl nizsza niz Buquebus (liczac dwie osoby, razem kolo 1000 UYU Buenos-Montevideo). Do tego platnosc w UYU. Co wiecej, tak naprawde plynie sie czesto promem Buquebus. No i wyplyniecie z Puerto Madero, a nie z La Boca, jak w przypadku Colonia Express.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Gru 2019 13:07 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
Mendoza
Uber z lotniska Mendoza do Centrum 200ars, poza aplikacją 150Ars. Nr tel Whatsapp: +54 261 207 4867

Uber Mendoza Centrum Bus Terminal 120-150Ars.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group